EIZO EV2736W - nierówna temperatura barwowa

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
carcrusher
Posty: 1
Rejestracja: 12 lutego 2017, 13:31 - ndz

EIZO EV2736W - nierówna temperatura barwowa

12 lutego 2017, 14:22 - ndz

Dzień dobry,
niedawno mój stary gateway po prawie 9 latach pracy odmówił posłuszeństwa więc na szybko zakupiłem na alledrogo używanego tytułowego EV2736W (w cenie 1500 PLN). Opis mówił o idealnym stanie i braku jakichkolwiek wad matrycy itp.
Monitor super nie licząc faktu, że (w skrócie) po prawej jest niebieski (i ciemny), a po lewej żółty. Dodatkowo wzdłuż prawej krawędzi biegnie niebieski pasek. Wada jest widoczna przy każdym poziomie jasności, aczkolwiek wydaje się, że przy niższych poziomach bardziej.
Jako, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów:
http://carcrusher.unixstorm.org/DSC_8142.jpg
Zdjęcie jest celowo naciągnięte aby uwypuklić wadę. Gołym okiem aż tak źle to nie wygląda, ale jest bardzo irytujące i wyklucza (moim zdanie) zastosowanie monitora w nawet amatorskiej fotografii (którą hobbystycznie lubię uskuteczniać).
Mój stary gateway FPD2485W nie był idealny, ale pod względem równomierności kolorów nie mogłem mu absolutnie nic zarzucić, a to jednak klasa niżej niż EIZO.
W związku z tym chciałbym was zapytać co robić, jak żyć?
Czy to jest wada czy norma?
Czy coś takiego może być podstawą reklamacji?
Czy da się to jakoś naprawić?
Z góry dziękuję za pomoc.
Grzegorz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2736W - nierówna temperatura barwowa

12 lutego 2017, 22:05 - ndz

Możliwe że składak, czyli matryca z czego innego, płyta z innego. Sporo takich się sprzedaje na Allegro jako "super stan", "jak nowe", "klasa A" i tym podobne kłamstwa. Kupując z 1500 zł monitor, który kosztuje w tej chwili w sklepie ponad 3 tys, trzeba włączyć czerwoną lampkę w głowie. Okazji nie ma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], voriax
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu