EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
porlockos
Posty: 2
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:31 - ndz

EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 12:33 - ndz

Mam taki problem... tzn z lewej strony ekrany jest pas jakieś 5 cm który jest jak dyby jaśniejszy od reszty

http://youtu.be/sm4l3qP8QyU

To samo jest jak po DVI z PC jak i po HDMI z innych urządzeń, nie wydaje mi sie zeby to była kwestia podświetlenia matrycy, na czarnym tle jest w ogole nie widoczne, przebarwienie pojawia sie tylko na tłach w odcieniach szarości o niejednolitej strukturze. To jakaś wada matrycy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 14:41 - ndz

Ciężko cokolwiek powiedzieć po filmiku. Nie dość, że marnej jakości, to nie ma pokazanej drugiej strony ekranu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
porlockos
Posty: 2
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:31 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 14:58 - ndz

Po 2giej stronie ekranu nie ma białego paska, ekran wygląda na całej szerokości jednolicie jak za białym paskiem po lewej (od końca ikony przycisku start w prawą stronę). Film jest w 720p 60klatek/s nawet niezłe wyostrzony, trzeba na YT przełączyć (prawy dolny rogu z okna z filmem jest ikonka koła zębatego)

ps. z tymi 5 cm to troche przeadzilem biały pasek konczy sie mniej wiecej z jak ikona przycisku start
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 15:23 - ndz

To nie jest monitor stabilizowany, więc idealnie równy nigdy nie będzie. Nawet pomimo tego że to EIZO. Proponowałbym jednak skonsultować z serwisem czy nierówność przekracza normy fabryczne. Kontakty ma Pan w karcie gwarancyjnej. O ile ma Pan monitor z naszej (polskiej) dystrybucji. Bo jak nie to będzie kłopot, bo gwarancja ogólna jest baaaardzo liberalna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 15:44 - ndz

Trochę jestem zawiedziony szczerze mówiąc, do tej pory używałem monitora blenea mva który ma juz 7 lat, (padła pływa główna), tam nic takiego nie występowało, sprawdzałem tez w pracy na monitorach z pva sygnowanych logiem SUN, i również takiego efektu nie zaobserwowałem, generalnie pracowałem na wielu różnych monitorach va, ips czy tn i nigdy sie z takim efektem nie spotkałem, bleeding, clouding, martwe pixele czy inne problemy to i owszem, ale taki równomierny jasny pasek to po raz pierwszy widzę, mi to wygląda wadę matycy, co w sprzęcie tak renomowanego producenta jak eizo nie powinno mieć miejsca.

Monitor jest z polskiej dystrybucji, kupowany przez internet, z jednego z duzych sklepów internetowych, wiec bez problemu moge go oddac, nie mineło jeszcze 10 dni. Pozostaje pytanie co dalej.. kupuc jeszcze jeden taki sam, w nadzieji ze tym razem sie uda, czy poszukac czegos innego, co Pan radzi ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 15:51 - ndz

Decyzję musi podjąć Pan sam. Zwrot przy zakupie przez Internet załatwia sprawę od ręki, ale to nieeleganckie rozwiązanie, bo nie służy on tak naprawdę do obejścia drogi reklamacyjnej. Sprzedawca przecież nie jest niczemu winny a będzie miał problem na głowie. Na początek proponowałbym zrobić dobrej jakości zdjęcie z lewej i prawej, wysłać do serwisu i poprosić o konsultację. Jeśli serwis od ręki stwierdzi, że to wada to sprawa jest jasna. Bez zwalania kłopotu na sprzedawcę dostanie Pan od ręki drugi. Jeśli serwis powie, że nie wiadomo, trzeba mierzyć, może jest w normie itd, wówczas zostaje paskudna metoda 10-dniowego zwrotu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 16:10 - ndz

Nie zgadzam się ze metoda nie nieelegancka, kupując w sklepie mam możliwość sprawdzenia monitora przy sprzedawcy, gdybym wykrył taką wadę jak ów jasny pas lub jakąkolwiek inną, zrezygnował bym z zakupu danego egzemplarza, w tym wypadku robię dokładnie to samo, tyle ze u siebie w domu, ponosząc dodatkowo koszt przesyłki kurierskiej (w obie strony) które nie sa w cale małe, nieeleganckie jest sprzedawanie sprzętu z wadami. Natomiast jeśli taki pas jest „normą” dla producenta, to tym bardziej mam prawo do zwrotu, gdyż nie miałem możliwości zapoznać się z tym w sklepie z racji zakupu wysyłkowego a po prostu sprzęt takiej kasy i jakości nie jest tym czego szukałem i co chciałem kupić, nie ma w tym nic paskudnego, niegodziwego lub nieetycznego.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 17:13 - ndz

porlock pisze:nieeleganckie jest sprzedawanie sprzętu z wadami
A jaki wpływ ma na to sprzedawca? Owszem, gdyby sprzedawca zapewniał, że monitor będzie idealnie równy a okazał się że nie, wówczas można bez żadnych skupułów wyciągać wszelkie konsekwencje. Natomiast 10-dniowe prawo zwrotu jest często traktowane jako okres "testów", albo alternatywa rękojmi/gwaranci/niezgodności towaru z umową a tak być nie powinno. Nie bez powodu sprzedaż reguluje wiele przepisów, nie jeden. Poza tym trzeba być świadomym, że skoro w ofercie producenta istnieją monitory od 1 tys do 100 tys zł to kupno najtańszego nie da Panu jakości obrazu nawet z średnich modeli. Takie jest życie i naklejka EIZO nie czyni cudów. Monitor jest i tak o niego lepszy od masowych, ale nie oczekujmy niemożliwego w tej klasie.
porlock pisze:Natomiast jeśli taki pas jest „normą” dla producenta, to tym bardziej mam prawo do zwrotu, gdyż nie miałem możliwości zapoznać się z tym w sklepie z racji zakupu wysyłkowego a po prostu sprzęt takiej kasy i jakości nie jest tym czego szukałem i co chciałem kupić, nie ma w tym nic paskudnego, niegodziwego lub nieetycznego.
Normy producentów dopuszczają nierównomierność i to całkiem sporą. Kwestia czy w Pana przypadku norma jest przekroczona, a tego nie dowiemy się bez opinii serwisu. Jak mówiłem nic się nie da powiedzieć po obejrzeniu Pana filmu. Jest zbyt słabej jakości i nie widać drugiej strony. Proponuję ponownie zrobić dobre zdjęcia, obu stron monitora z zachowaniem takich samych kątów. Najlepiej takie defekty widać w ciemności, ekran cały czarny, aparat unieruchomiony. Wówczas będzie można pokusić się o jakąkolwiek opinię.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 17:53 - ndz

Tak jak pisalem wczezniej z drugiej strony pas nie występuje w ogole. Dodatkowo nie jest on widoczny gdy obraz jest zupełnie czarny.
Do serwisu napisze za chwilę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 17:56 - ndz

porlock pisze:Dodatkowo nie jest on widoczny gdy obraz jest zupełnie czarny.
O, to ciekawostka. Oznacza to że jest spore prawdopodobieństwo że to wada monitora a nie "zwykła" nierówność.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

02 grudnia 2012, 17:58 - ndz

No tak, nie jest to kwestia nierównomiernosci podświetlenia. Matryca jest ladnie i równomiernie podświetlona cała, to byla pierwsza rzecz jaka sprawdzilem po zakupie, pisalem juz o tym w pierwszym poscie :)
porlockos pisze:nie wydaje mi sie zeby to była kwestia podświetlenia matrycy, na czarnym tle jest w ogole nie widoczne, przebarwienie pojawia sie tylko na tłach w odcieniach szarości o niejednolitej strukturze. To jakaś wada matrycy.
Zdjecie jest bardzo słabe, jeśli efekt był az tak widoczny na szarym tle ktore było widac na filmie to tymbardziej poeiwnien byc widoczny na tym zdjeciu.

http://img24.imageshack.us/img24/1320/i ... 221446.jpg
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

03 grudnia 2012, 11:03 - pn

Przecież widać wyraźnie o co chodzi na tym filmiku. W 10 sekundzie po zbliżeniu to już w ogóle ślepy zauważy. Pionowy pas, wielkością zbliżony do ikonki startu. Widziałem sporo ekranów różnej maści, ale takiego efektu nie miałem jeszcze okazji zobaczyć.

Wyślij filmik i ewentualnie zdjęcie z tym efektem do serwisu. Jak zaczną "przeciągać" ekspertyzę to oddaj bo się nie wyrobisz w 10 dniach a później serwis stwierdzi że jest w normie. :lol:
cas
Posty: 10
Rejestracja: 03 października 2012, 16:03 - śr

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

05 stycznia 2013, 08:18 - sob

Czy udało się Panu skontaktować z serwisem Eizo w tej sprawie? Jeśli tak, to z jakim wynikiem? Pytam, bo mój egzemplarz FS2331 ma identyczną przypadłość.
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

05 stycznia 2013, 13:00 - sob

Nic sie nie da zrobić, na jednym egzemplarzu jest to słabiej widoczne na innym bardziej, co ciekawe na innych modelach eizo również da sie to zauważyć.
Serwis jest generalnie bardzo otwarty na klienta tak wiec proponował bym spróbować kontaktu.
cas
Posty: 10
Rejestracja: 03 października 2012, 16:03 - śr

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

05 stycznia 2013, 15:20 - sob

Dziękuję za odpowiedź. Wada nie jest duża i dotyczy na szczęście jedynie obszaru przy samej krawędzi ekranu, więc chyba po prostu się z nią pogodzę.
porlock
Posty: 8
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 12:26 - ndz

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

05 stycznia 2013, 17:41 - sob

Proszę chociaż maila wysłać, im więcej osób zwróci uwagę na ten problem tym większa szansa na reakcje producenta.
cas
Posty: 10
Rejestracja: 03 października 2012, 16:03 - śr

Re: EIZO FS2331 - Jasniejszy pas z lewej strony ekranu

05 stycznia 2013, 18:54 - sob

Racja, tak zrobię. Zapytać przecież nie zaszkodzi.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu