2x flexscan SX2462W

Profile do kilku monitorów, zasady instalacji i wyboru pod kątem rozmiarów, dynamiki, gamutów.
malpiszon
Posty: 3
Rejestracja: 01 marca 2013, 15:45 - pt

2x flexscan SX2462W

01 marca 2013, 18:23 - pt

Jako że jest to mój pierwszy wpis i jestem tu nowy :) chciałem się przywitać ze wszytkami forumowiczami, i przyznaje że jestem w pełni podziwu waszej wiedzy a szczególnie wuja toma :)
Od wczoraj jestem szczęśliwym (i spłukanym :D ale szczęśliwym) posiadaczem dwóch monitorów eizo SX2462W (nie skalibrowanych), na co dzień zajmuje się animacją i modelowaniem w3d tak że kalibrację odkładam tymczasowo na bok ale na pewno będe chciał ją zrobić w niedalekiej przyszłości. Zaznaczam że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o zarządzanie kolorem :) tak że proszę mi wybaczyć moje błędne rozumowanie jeśli na takowe się natchniecie.

Moje pytania:

1. zdarzają się sytuację że przy pracy na dwóch monitorach, jeden nie jest tak bardzo potrzebny, czy warto go wyłączyć czy jednak świecić dwoma ?
2. czy warto jest wgrać profil ICC ? skoro nie mam kalibracji ?
3. odpaliłem "Obrazy testowe i trickowe do sprawdzania monitorów i drukarek: viewtopic.php?f=21&t=6" i np. "Obraz trickowy sprawdzający moduł CMM" wyświetla się nie poprawnie, są kolorowe paski po bokach
przy odpaleniu fotki na cały ekran ( nie powiększając fotki jest ok), czy poprawność wyświetlania mogę uzyskać tylko z kalibratorem, czy w ustawieniach w menu OSD ?
4. mam wrażenie że kolory są troszkę przesycone, nie wiem może to dlatego że ujrzałem je po raz pierwszy na monitorze ;) czerwony jest tak czerwony że aż wręcz niemożliwy,
monitory są odpalone na profilu user1, którą opcją mam manipulować by dostosować nasycenie do własnych potrzeb ? ... temperatura jest ustawiona na 6500k
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 01:09 - sob

Ad1. Wedle uznania. Niby się jeden będzie wolniej zużywał, więc można rozważyć.
Ad2. Obowiązkowo!
Ad3. W jakiej aplikacji był wyświetlany?
Ad4. Bez profilu pod Windows nic dziwnego. Saturacja będzie dużo za duża. Na oko nic nie wolno grzebać poza zmniejszeniem jaskrawości i podłożeniem profilu fabrycznego. Jeśli ma być lepiej trzeba skalibrować.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 07:48 - sob

Proszę przełączyć monitory w tryb sRGB
malpiszon
Posty: 3
Rejestracja: 01 marca 2013, 15:45 - pt

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 13:06 - sob

Pięknie dziękuje za odpowiedzi,

proszę jeszcze o podpowiedź odnośnie pytania 1.

1. czy będzie widoczna jakaś znaczna różnica przykładowo po trzech lata, na monitorze który pracował o połowę mniej od swojego brata bliźniaka ?
2. profil ICC zainstalowany
3. przepraszam ale tutaj dałem ciała, zamiast 100% oglądać obrazek, wyświetliłem go na cały ekran :|, wszystko jest ok
4. przełączyłem na profil sRGB, 20 min i przywykłem :) do czasu kalibracji przeżyje

Mogę jeszcze dodać, dla tych którzy rozważają zakup SX2462W, nie ma nad czym się zastanawiać, monitory warte swojej ceny, pełna satysfakcja, miód na oczy, pełen orgazm i takie tam ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 15:18 - sob

Ad1. SX2462W ma kompensację starzenia się lamp więc raczej nie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 15:34 - sob

malpiszon pisze:Pięknie dziękuje za odpowiedzi,

proszę jeszcze o podpowiedź odnośnie pytania 1.

1. czy będzie widoczna jakaś znaczna różnica przykładowo po trzech lata, na monitorze który pracował o połowę mniej od swojego brata bliźniaka ?
2. profil ICC zainstalowany
3. przepraszam ale tutaj dałem ciała, zamiast 100% oglądać obrazek, wyświetliłem go na cały ekran :|, wszystko jest ok
4. przełączyłem na profil sRGB, 20 min i przywykłem :) do czasu kalibracji przeżyje

Mogę jeszcze dodać, dla tych którzy rozważają zakup SX2462W, nie ma nad czym się zastanawiać, monitory warte swojej ceny, pełna satysfakcja, miód na oczy, pełen orgazm i takie tam ;)
Stop - albo 2. albo 4. - profil charakteryzuje monitor w trybach user 1-2-3, w trybie sRGB zapinamy profil sRGB albo nie zapinamy niczego.

Monitory EIZO gniotsa nie łamiotsa, m. in. po to wywala się na nie tyle kasy. Proszę spojrzeć na grubość tych paneli - to są 3-4 grubości monitora z hipermarketu, bynajmniej nie z powodów marketingowych. Nie ma sensu ich oszczędzać - i tak zniosą dobre 10-15 lat intensywnej pracy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 2x flexscan SX2462W

02 marca 2013, 15:48 - sob

Czornyj pisze:Proszę spojrzeć na grubość tych paneli - to są 3-4 grubości monitora z hipermarketu
Ha, ha... Przypomniała mi się niedawna sytuacja. Dostarczałem komuś jakiś sprzęt i na miejscu klient poprosił o podłączenie też nowego monitora który kupił w przeddzień. Jakiś LG. Pudełeczko jak do biurkowego skanera USB. Wziąłem w rękę żeby rozpakować. Co za licho, puste chyba!? Otwieram, wyciągam. Wydmuszka to najlepsze określenie. Monitor ważył tyle co plastik obudowy z którego jest zrobiony. Dosłownie pusty w środku. Odwykłem już od czegoś takiego, a przecież w środku siedzi "płyta główna" wielkości karty kredytowej. Sama podstawka od EIZO waży więcej niż ten cały monitor wraz z opakowaniem i kablami. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
malpiszon
Posty: 3
Rejestracja: 01 marca 2013, 15:45 - pt

Re: 2x flexscan SX2462W

03 marca 2013, 18:13 - ndz

Dziękuje Panowie za podpowiedzi, niniejszym zostały wprowadzone w życie :)
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: 2x flexscan SX2462W

29 marca 2013, 23:50 - pt

W kwestii zużywania to zawsze można zerknąć na licznik i raz na pół roku zamieniać miejscami :D

Wróć do „Praca wielomonitorowa, podłączenia, dobór, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu