Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
ChireadanPL
Posty: 31
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:25 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 13:32 - wt

Ja kupiłem niedawno EA275UHD-CT, przyznam bez bicia że zakupiłem go w innym sklepie niż mastiff, bo była spora promocja, i jestem z tego monitora zadowolony.

Pierwszym co rzuca się w oczy jest niesamowita ostrość obrazu, nawet przy siedzeniu bardzo blisko. Jest to rzecz jasna wynik rozdzielczości, jak patrzę teraz na swoje stare EIZO to mam wrażenie jakbym patrzył na monitor 800x600. Jak odpalę sobie hearthstone to karty wyglądają jak wydrukowane na papierze. Podoba mi się też duża ilość przestrzeni roboczej w photoshopie i excelu. Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów to jestem bardzo zadowolony, robiłem nawet przyzwoite wydruki mimo że monitor nie jest szerokogamutowy. Czerń - wiadomo no srebrzy jak każdy IPS bez płytki ćwierćfalowej, ale muszę przyznać że myślałem że będzie sporo gorzej, i przy w miarę poprawnym oświetleniu czerń nie jest gorsza niż w moim starym VA od eizo. Jedynym minusem jest dla mnie to, że jakość wykonania plastików mogła by być nieco lepsza, ramka na przodzie monitora wyraźnie ugina się pod palcami, choć zapewne wynika to z konstrukcji "cienkiej" a mój stary Eizo z którym odruchowo go porównuję miał gabaryty płyty chodnikowej. Ogólnie uważam to za dobry zakup, choć planowałem PA271Q który jednak okazał się dla mnie zbyt drogi.


W kwestii skalowania nie zauważyłem jak dotąd żadnych problemów, również w programach-samoróbkach poza jedną starą aplikacją. Monitor współpracuje z Windowsem 10 i kartą graficzną GeForce 1080Ti.
Awatar użytkownika
Wojciech Kosek
Specjalista NEC
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 108
Rejestracja: 22 lutego 2010, 10:50 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 17:11 - wt

max pisze:
21 sierpnia 2018, 11:04 - wt
Tom01 pisze:
max pisze:
21 sierpnia 2018, 10:33 - wt
No właśnie tłukę o tym uparcie. CT to twór Sprzedawców.
W tej chwili jest to oficjalny produkt. Jakby Pan się skontaktował z przedstawicielstwem to by Pan wiedział. No, ale wówczas musiałby się Pan przyznać do błędu, więc nigdy Pan tego nie zrobi.
Proszę samemu to zrobić. Poprosić o oficjalne stanowisko firmy NEC Dsiplay Solutions i przedstawić je na forum. Poprosić tez o wyjaśnienie, dlaczego tego "produktu" nie ma na stronie producenta, w żadnym kraju. Z mojego punktu widzenia "produkt" oficjalnie nie istnieje, bo nigdzie oficjalnie go nie ma.

No i żebym musiał do kogoś dzwonić, żeby przyznał po cichu tak, aby nikt inny nie usłyszał, że coś pokątnie sprzedaje. No to już zakrawa na kpiny.

Szanowny Panie,

Monitory Color Tuned, Color Preset to oficjalne marki NEC w PL. Produkt dostępny jest ekskluzywnie na rynku CSEE, czyli w krajach nad którymi piecze sprawuje krakowski oddział NEC DS.
CT oraz CP zostały stworzone w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na przystępne cenowo monitory dla fotografików i grafików.
-----------------
Pozdrawiam

Wojciech Kosek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 17:28 - wt

Dlaczego zatem nie są dostępne na oficjalnej stronie z oficjalnym opisem, jakie wymagania (standardy) spełniają albo czym się różnią od standardowej wersji.

PS. Ja znam odpowiedź i to dość szczegółowo. Chodzi mi o to, dlaczego nie jest ona oficjalnie dostępna na oficjalnej stronie producenta (Waszej). Proszę zrozumieć mój tok rozumowania. Wydaje mi się całkowicie naturalny i słuszny, a budzi spore wątpliwości, czy ktoś coś nie chce ukryć lub czegoś z kimś nie uzgodnił lub nie chce brać odpowiedzialności za podwyższone wymagania. W końcu cena jest wyższa, produkt ma być niby oficjalny, a oficjalnego info ze szczegóĺowymi informacjami nadal brak. Jakby ktoś chciał się powołać na jakieś informacje, parametry, niezgodności, nierównomierności lub rozbieżności poza jakąś normą (w wersji bazowej nie ma żadnej) to nie ma na co. I tak dalej. A zatem z całą pewnością jest drożej, a reszta jest, być może.
Awatar użytkownika
Wojciech Kosek
Specjalista NEC
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 108
Rejestracja: 22 lutego 2010, 10:50 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 21:32 - wt

max pisze:
21 sierpnia 2018, 17:28 - wt
Dlaczego zatem nie są dostępne na oficjalnej stronie z oficjalnym opisem, jakie wymagania (standardy) spełniają albo czym się różnią od standardowej wersji.

PS. Ja znam odpowiedź i to dość szczegółowo. Chodzi mi o to, dlaczego nie jest ona oficjalnie dostępna na oficjalnej stronie producenta (Waszej). Proszę zrozumieć mój tok rozumowania. Wydaje mi się całkowicie naturalny i słuszny, a budzi spore wątpliwości, czy ktoś coś nie chce ukryć lub czegoś z kimś nie uzgodnił lub nie chce brać odpowiedzialności za podwyższone wymagania. W końcu cena jest wyższa, produkt ma być niby oficjalny, a oficjalnego info ze szczegóĺowymi informacjami nadal brak. Jakby ktoś chciał się powołać na jakieś informacje, parametry, niezgodności, nierównomierności lub rozbieżności poza jakąś normą (w wersji bazowej nie ma żadnej) to nie ma na co. I tak dalej. A zatem z całą pewnością jest drożej, a reszta jest, być może.
Wielu produktów NEC DS nie ma na stronach internetowych i jest to indywidualna polityka firmy. Dobrym przykładem są projektory DC oraz niezliczona ilość obiektywów. Nie ma również komputerów OPS w takim zakresie w jakim oferowane są klientom.

CT i CP to produkty stworzone specjalnie na polski rynek, kwestia obecności produktów na stronie związana jest z globalną polityką NEC DS. Na stronach dostępne są jedynie produkty globalne.

Wraz z monitorem CT i CP klient otrzymuje wszelkie niezbędne informacje maksymalnie szczegółowo jak się to da. Nikt nie chce nic ukryć.

Rozumiem, że nigdy nie miał Pan okazji otworzyć nowego monitora z serii CT i CP ?
-----------------
Pozdrawiam

Wojciech Kosek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 03:49 - śr

Nie, CT nie mam, ale nie wydaje mi się to istotne przy wnioskowaniu. W końcu w podobnej sytuacji stoi każdy potencjalny klient tego produktu.

Posiadam "globalny" NEC PA272W, PA242W, LCD1990SXi, z "globalnymi" certyfikatami, gwarancjami i informacjami, udzielonymi przez producenta, dostępnymi stale i niezmiennie tak przed, jak i po zakupie, zarówno dla faktycznych jak i potencjalnych klientów.
Obrazek
Obrazek

Przyznam, że nie czuję się do końca przekonany ale przyjmuję wyjaśnienia, bo cóż pozostało. Dziękuję za fatygę i odpowiedzi na niewygodne pytania.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 08:32 - śr

Max, naprawdę usiłuję zrozumieć pańskie wątpliwości. CT/CP powstały z inicjatywy firm zewnętrznych. Producent pozwolił "grzebać" i co więcej, przerabia je również w własnej lokalnej siedzibie. Można to porównać do firm tuningowych w branży motoryzacyjnej. Np firmy AMG, Brabus, M-Technik udoskonalają seryjne auta przy współpracy z producentem. I z tego co kojarzę, modeli AMG nie ma na oficjalnej stronie katalogowej Mercedesa. Jakoś nikogo to nie razi i nikt nie nazywa tego pokątna sprzedażą.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 09:50 - śr

No zgadza się, ale Pan wcześniej zapierał się, że CT to jest prawdziwa seria, jak każda inna. Tymczasem wygląda to nieco inaczej i o to mi chodziło.

Ja doskonale wiem, jak to wygląda. Chodziło mi wyłącznie o to, aby Pan sam to przyznał i nie zapierał się bezsensownie. W końcu stwierdzenie, że "taka jest indywidualna polityka firmy" albo "związane jest to z globalną polityką NEC DS" rozwiewa wszystkie wątpliwości. ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 09:53 - śr

Oczywiście, że prawdziwa, niby jaka? Wirtualna? To rzeczywisty produkt, można go dotknąć. Rozumiem, że razi Pana, że że powstaje na bazie "seryjnego" modelu. Co to ma za znaczenie? SpectraView też powstaje na bazie seryjnego PA, nawet wszelkie oznaczenia ma PA. Różni się tylko pakietem usług. Niektóre modele MD to samo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 10:04 - śr

Tom01 pisze:
22 sierpnia 2018, 08:32 - śr
Max, naprawdę usiłuję zrozumieć pańskie wątpliwości. CT/CP powstały z inicjatywy firm zewnętrznych. Producent pozwolił "grzebać" i co więcej, przerabia je również w własnej lokalnej siedzibie. Można to porównać do firm tuningowych w branży motoryzacyjnej. Np firmy AMG, Brabus, M-Technik udoskonalają seryjne auta przy współpracy z producentem. I z tego co kojarzę, modeli AMG nie ma na oficjalnej stronie katalogowej Mercedesa. Jakoś nikogo to nie razi i nikt nie nazywa tego pokątna sprzedażą.
Chodzi mi o to, aby potencjalny klient mógł wyraźnie odróżnić produkt oryginalny od "grzebanego", mówiąc ładniej, modyfikowanego, tuningowanego. Na Mercedesie mamy AMG (nazwa firmy dokonująca tuningu/modyfikacji), zatem na monitorze zamiast CT powinno być np. "Mastiff" i tyle.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 10:08 - śr

Przecież są naklejki ColorTuned na pudełkach i na monitorach. U Tomasza lekko zmodyfikowane.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 10:28 - śr

Z mojego punktu widzenia robota faktycznie nudna, ale myślę, że z Waszego - wprost przeciwnie. :)
MisioJedi
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2017, 08:48 - wt

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 10:42 - śr

Tom01 pisze:
22 sierpnia 2018, 08:32 - śr
Można to porównać do firm tuningowych w branży motoryzacyjnej. Np firmy AMG, Brabus, M-Technik udoskonalają seryjne auta przy współpracy z producentem.
Tuningowane samochody często mają sporo wymienionych części, albo dodane elementy (turbosprężarka, spoilery, wzmocnienia) - co jest wymienione w monitorach serii CT ?
janp2
Posty: 11
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 11:01 - śr

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:03 - śr

Mnie interesuje czym się różni linearyzacja od kalibracji bo nadal nikt tego nie wyjaśnił i mając np. X-Rite i1 Display Pro i oprogramowanie Spectra View II jestem w stanie z odpowiednimi nastawami "podnieść" sobie wersję do CT (pomijam rozszerzoną gwarancję i SV w zestawie). A jeśli nie byłym w stanie tego zrobić samodzielnie to cóż to za wiedza tajemna?

I co w sytuacji gdy monitor CT się psuje na amen. Producent podejmuje decyzję o wymianie i...? Kto będzie pamiętał, że był to monitor CT - trzeba będzie zrobić linearyzacje i kalibrację od nowa. Kto ją zrobi? Sprzedawca, przedstawicielstwo NEC w Krakowie czy może sam użytkownik - w końcu po coś oprogramowanie SVII otrzymał.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:31 - śr

janp2 pisze:
22 sierpnia 2018, 11:03 - śr
Mnie interesuje czym się różni linearyzacja od kalibracji bo nadal nikt tego nie wyjaśnił i mając np. X-Rite i1 Display Pro i oprogramowanie Spectra View II jestem w stanie z odpowiednimi nastawami "podnieść" sobie wersję do CT (pomijam rozszerzoną gwarancję i SV w zestawie). A jeśli nie byłym w stanie tego zrobić samodzielnie to cóż to za wiedza tajemna?

I co w sytuacji gdy monitor CT się psuje na amen. Producent podejmuje decyzję o wymianie i...? Kto będzie pamiętał, że był to monitor CT - trzeba będzie zrobić linearyzacje i kalibrację od nowa. Kto ją zrobi? Sprzedawca, przedstawicielstwo NEC w Krakowie czy może sam użytkownik - w końcu po coś oprogramowanie SVII otrzymał.
Kalibracja monitora polega na zlinearyzowaniu jego TRC (krzywej odpowiedzi tonalnej) do ɣ2,2 wraz z ustawieniem barwy na D65 w całym przebiegu funkcji jasności, oraz ustawieniu określonej luminancji. Innymi słowy linearyzacja jest jedną z czynności kalibracyjnych monitora.

Monitory EA się nie psują - a jeśli nawet by się zepsuł, to zamiennik zostanie skalibrowany w analogiczny sposób w krakowskim oddziale NEC DS, zgodnie z procedurą opracowaną dla serii CT.
MisioJedi
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2017, 08:48 - wt

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:36 - śr

Czornyj pisze:
22 sierpnia 2018, 11:31 - śr


zamiennik zostanie skalibrowany w analogiczny sposób w krakowskim oddziale NEC DS, zgodnie z procedurą opracowaną dla serii CT.
Skalibrowany zostanie, ale co z resztą specjalnej usługi "wygrzewaniem, selekcją, tuningiem" (czy jak to tam się nazywa) ?
janp2
Posty: 11
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 11:01 - śr

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:38 - śr

Ta usługa jest dostępna tylko u użytkownika Tom01 & monitory.mastiff.pl
MisioJedi
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2017, 08:48 - wt

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:41 - śr

A więc nie należy to do standardu CT.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:55 - śr

MisioJedi pisze:
22 sierpnia 2018, 11:36 - śr
Czornyj pisze:
22 sierpnia 2018, 11:31 - śr


zamiennik zostanie skalibrowany w analogiczny sposób w krakowskim oddziale NEC DS, zgodnie z procedurą opracowaną dla serii CT.
Skalibrowany zostanie, ale co z resztą specjalnej usługi "wygrzewaniem, selekcją, tuningiem" (czy jak to tam się nazywa) ?
Selekcja nie ma sensu, bo wszystkie są powtarzalne i bez poważniejszych wad - skalibrowałem ich kilkadziesiąt, Maciek w NEC DS kolejne kilkadziesiąt i wszystkie były ok. Monitor wystarczy nagrzać by LEDy się ustabilizowały i nie wymaga żadnego "tuningu", wygrzewania, okadzania ani święcenia - jest to zaawansowany, dopracowany produkt przechodzący przez skrupulatną kontrolę jakości w fabryce.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:56 - śr

max pisze:
22 sierpnia 2018, 10:04 - śr
Chodzi mi o to, aby potencjalny klient mógł wyraźnie odróżnić produkt oryginalny od "grzebanego", mówiąc ładniej, modyfikowanego, tuningowanego. Na Mercedesie mamy AMG (nazwa firmy dokonująca tuningu/modyfikacji), zatem na monitorze zamiast CT powinno być np. "Mastiff" i tyle.

Voila:


Obrazek


Na kartonie też jest naklejka.

janp2 pisze:
22 sierpnia 2018, 11:03 - śr
Mnie interesuje czym się różni linearyzacja od kalibracji bo nadal nikt tego nie wyjaśnił

Wyjaśnił, wyjaśnił: https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/343

janp2 pisze:
22 sierpnia 2018, 11:03 - śr
i mając np. X-Rite i1 Display Pro i oprogramowanie Spectra View II jestem w stanie z odpowiednimi nastawami "podnieść" sobie wersję do CT (pomijam rozszerzoną gwarancję i SV w zestawie). A jeśli nie byłym w stanie tego zrobić samodzielnie to cóż to za wiedza tajemna?

Średnio na jeża: https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/336
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
janp2
Posty: 11
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 11:01 - śr

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 11:58 - śr

Nie jest wyjaśniona jak jest przeprowadzana linearyzacja. Bo jeśli wszystko jest robione przez oprogramowanie Spectra View i z użyciem zwykłego, ale dokładnego kalibratora to co w czym problem?

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu