Monitor do filmów

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
squonk
Posty: 116
Rejestracja: 26 września 2014, 17:40 - pt

Re: Monitor do filmów

03 listopada 2014, 13:43 - pn

lepiej "dociągać" sobie napisy w formacie *.srt i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmów

03 listopada 2014, 14:13 - pn

... które często nie pasują idealnie do obrazu, zawierają błędy, literówki, dodatki "tłumacza". Napisy najlepiej samemu wyekstrahować z oryginalnej płyty, o ile tą płytę mamy. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szaroczek
Posty: 75
Rejestracja: 30 sierpnia 2014, 15:35 - sob

Re: Monitor do filmów

04 listopada 2014, 12:45 - wt

Czy sądzicie, że taki odtwarzacz Mede8er jak powyżej kupiony za oceanem (poza oczywiście innym prądem - 110V) może się różnić, np. mieć inne oprogramowanie lub funkcje, nie czytać jaiś tam plików, nie otwireać polskich czcionek, czy coś w tym stylu...?
szaroczek
Posty: 75
Rejestracja: 30 sierpnia 2014, 15:35 - sob

Re: Monitor do filmów

09 listopada 2014, 22:10 - ndz

A takie jeszcze pytanie dotyczące tego Mede8er MED800X3D. Czy jak podepnę go do do sieci i włożę w niego do środka dysk HDD czy będzie on widoczny w sieci?
Awatar użytkownika
mkoper
Kontakt:
Posty: 46
Rejestracja: 01 października 2013, 21:26 - wt

Re: Monitor do filmów

09 listopada 2014, 22:41 - ndz

szaroczek pisze:Czy sądzicie, że taki odtwarzacz Mede8er jak powyżej kupiony za oceanem (poza oczywiście innym prądem - 110V) może się różnić, np. mieć inne oprogramowanie lub funkcje, nie czytać jaiś tam plików, nie otwireać polskich czcionek, czy coś w tym stylu...?
Raczej nie, ale po co tak kombinować? Jak Ci się zepsuje to będziesz wysyłał do USA?
szaroczek pisze:A takie jeszcze pytanie dotyczące tego Mede8er MED800X3D. Czy jak podepnę go do do sieci i włożę w niego do środka dysk HDD czy będzie on widoczny w sieci?
Tak :)
szaroczek
Posty: 75
Rejestracja: 30 sierpnia 2014, 15:35 - sob

Re: Monitor do filmów

09 listopada 2014, 23:13 - ndz

mkoper pisze:... po co tak kombinować? Jak Ci się zepsuje to będziesz wysyłał do USA?
Pewnie nie, ale zakładam, że skoro nie ma tam mechaniki (napęd optyczny, czy coś w tym stylu), to sama elektronika nie powinna nawalić... Czy to błędne założenie? Oczywiście to zawsze kwestia "coś za coś". Innymi słowy, ile taniej da się upolować i czy ryzyko warte jest oszczędności... ;-)
szaroczek
Posty: 75
Rejestracja: 30 sierpnia 2014, 15:35 - sob

Re: Monitor do filmów

30 kwietnia 2015, 17:10 - czw

Podpinam się do starego wątku, bo sprawa drobna i może nie warta osobnego traktowania, a tyczy się tego samego sprzętu, który kupiłem dzięki Waszej fachowości i życzliwości - I JESTEM Z NIEGO BAAAARDZO ZADOWOLONY :D - szczególnie po kalibracji wykonanej przez Pana Macieja. A więc dokupiłem sobie do tego Panasonic 50VT60E bezperzewodową klawiaturę Logitech TK820 ze zintegrowanym touchpadem. Klawiatura, po zainstalowaniu i uruchomieniu odpowiedniego oprogramowania, prawidłowo zadziałała na laptopie, zarówno kalwisze, jak i touchpad. Następnie podłączyłem ją do powyższego telewizora i:

- na aplikacji "YouTube" klawisze działają - można wpisywą w pole wyszukiwarki literki,

- nie pojawia się natomiast kursor przez co touchpad nie działa :?

Uprzejmie proszę o sugestie, dlaczego tak się dzieje, czy coś jest nie tak z klawiaturą, telewizorem, a może trzeba coś zrobić, żeby ten kursor się pojawił, a o czym po prostu nie wiem i przez co tego czegoś nie zrobiłem...?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68395
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu