Który monitor będzie lepszym wyborem?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

05 kwietnia 2011, 19:35 - wt

conradc pisze:Mam pytanie jeszcze o matrycę a mianowicie... jedne źródła podają że jest to PVA a inne że S-PVA więc jak to jest. Pytam ponieważ mogę mieć ten monitor nowy za 1400 zł więc super okazja :D
Wyświetlacz jest S-PVA. 1400 zł to zupełnie normalna cena, żadna okazja: https://monitory.mastiff.pl/eizo-foris-fs2331.html
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 10:50 - ndz

Proszę o doradzenie przy wyborze monitora dla córki. Zastosowanie: gry edukacyjne (sporo starszych działających na niższych rozdzielczościach typu 800x600), filmy, ciut Internet.
Monitor musi być łagodny dla oczu i dobrze skalować obraz. Ze skalowaniem chodzi mi o to, żeby nie rozciągał obrazu na siłę do panoramy, ale taki np, 800x600 wyświetlał zostawiając czarne paski po bokach, czyli zachowując proporcje obrazu.

Na razie moim faworytem jest EIZO Foris FS2331. Czy to dobry wybór? S-PVA za tą cenę, 5 lat gwarancji, wbudowane głośniki to po prostu super sprawa. Ale czy ten model nie wypala oczu? Ma niby ten tryb "Paper", jednak czy obraz w tym trybie nadaje się do wyżej wymienionych zastosowań? No i jak z tym skalowaniem? Poza tym interesuje mnie jeszcze możliwość montażu na ścianie.

I jeszcze pytanie dodatkowe, ciut off-top. Ponieważ córka cierpi na autyzm i zdarzają jej się niespodziewane zachowania typu grzmotnięcie monitora z całej siły pięścią zza ucha (aktualny kineskopowy Samsung SyncMaster 997MB znosi to bardzo dzielnie, ale matryca LCD umarłaby pewnie po pierwszym ciosie), potrzebuję panel jakoś zabezpieczyć. Dlatego chciałem zamontować go do ściany, a całość osłonić płytą z pleksy lub szkła hartowanego przyczepioną do ściany na około 6 tulejkach dystansowych o długości około powiedzmy 2-3 cm większej niż odległość na jaką monitor odstawałby od ściany, tak, żeby uniknąć ryzyka uszkodzenia matrycy przy ugięciu osłony przy uderzeniu. Jeśli nie ma możliwości montażu na ścianie to w sumie mogę za tą osłoną zrobić taką półeczkę, na której postawię monitor, ale chyba jak da radę bezpośrednio do ściany to monitor będzie mniej odstawał na głębokość niż ze stopką. I tutaj pytanie: czy lepiej pleksa czy szkło (pleksa chyba w miejscach naprężeń skręca płaszczyznę polaryzacji, więc mogłoby to powodować dziwne kolorowe artefakty - ale może się mylę). Czy takie rozwiązanie nie utrudni zabawy na komputerze przez uciążliwe refleksy od tafli osłony (tuż przy biurku po prawej stronie jest okno północno-wschodnie). Mogę ewentualnie zrobić małą osłonkę z płyty meblowej od prawej strony biurka, żeby światło nie padało tak bezpośrednio. A może są jakieś gotowe rozwiązania na takie "pancerne" osłony?

Ten Foris ma jeszcze dla mnie jedną ogromną zaletę - pilot. W sytuacji gdy całość musi być schowana za osłoną to będzie nieoceniony dodatek.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 11:47 - ndz

Lepszy, bardziej uniwersalny i z lepszą regulacją (komfort patrzenia) jest S2233W. Co do osłony proponuje płytę z poliwęglanu. Plexi mocno się rysuje, a szkło zawsze łączy się z ryzykiem stłuczenia. Są fabryczne osłony na ekran w postaci płyty 1mm montowanej bezpośrednio na matrycy, ale nie zabezpieczą przed silnym bezpośrednim uderzeniem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 12:13 - ndz

Niestety ten S2233W jest juz poza zasięgiem cenowym. Pisze Pan, że S2233W jest bardziej komfortowy. Czy znaczy to, że w Foris nie da się zejść z ustawieniami wystarczająco nisko, żeby nie męczył oczu? Dzięki za tą sugestię z poliwęglanem. Rozejrzę się gdzie to u mnie w Lublinie można dostać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 17:12 - ndz

EIZO FS2331W jest projektowany do rozrywki. Z definicji ma więc "mocniejszy" obraz niż uniwersalny S2233W. Jeśli jednak bariera budżetowa jest nie do pokonania, nie ma nad czym deliberować. Foris i tak jest o niebo mniej "inwazyjny" niż marketowa masówka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 20:08 - ndz

Bardzo dziękuję za pomoc. Przypuszczam, że trochę większa jasność monitora nie będzie problemem, bo będzie on stał w naszej domowej pracowni, którą po świętach mam zamiar wyremontować i przy okazji zamontować porządne i dość mocne oświetlenie z myślą o przyszłym zakupie EIZO z serii SX na IPS (to z kolei dla mnie do grafiki). Córka będzie więc zawsze używała komputera w "przyzwoitym" oświetleniu i nie będzie męczącego kontrastu monitor-otoczenie.

Czy ten Foris ma Pan u siebie w magazynie? Jeśli nie to ile mniej więcej trzeba czekać po zamówieniu?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

10 kwietnia 2011, 20:10 - ndz

Przy sensownym oświetleniu w ogóle nie będzie problemu.
mkrupa pisze:Czy ten Foris ma Pan u siebie w magazynie?
Tak, są od ręki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

11 kwietnia 2011, 11:35 - pn

Dziękuję za informację. Jest Pan już "lżejszy" o jeden monitor.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

11 kwietnia 2011, 11:37 - pn

mkrupa pisze:Dziękuję za informację. Jest Pan już "lżejszy" o jeden monitor.
Dziękuję. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

20 kwietnia 2011, 09:15 - śr

Mam jeszcze pytanko odnośnie montowania Forisa 2331 na ścianie. Chciałbym, żeby jak najmniej odstawał i jak najwięcej przestrzeni zostało na blacie biurka na wszelkie inne aktywności. Nie zależy mi na regulacji kąta ustawienia monitora, bo główna użytkowniczka będzie siedziała centralnie przed nim. Upatrzyłem sobie dwa takie super proste zaczepy (po prostu gruba blacha nawiercona na rozstawy VESA i druga blacha na ścianę, obie łączone ze sobą na "saneczki". Jeden z zaczepów ma grubość 16 mm, a drugi nawet 10 mm. Czy można jeden z nich zastosować w tym monitorze, czy raczej te 10-16 mm spowoduje np. zbyt słabą cyrkulację powietrza za panelem?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

20 kwietnia 2011, 10:36 - śr

Nie będzie problemu z chłodzeniem, proszę tylko zwrócić uwagę na obciążalność uchwytu. Powinna być co najmniej 50% większa niż masa monitora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Który monitor będzie lepszym wyborem?

20 kwietnia 2011, 10:42 - śr

Dziękuję za pomoc.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu