24 cali 16:10 poszukiwania

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:10 - śr

Juriko pisze:W tym wątku w zasadzie "problem" jest zarysowany raczej w kwestii ceny, nie w technicznych walorach tego czy innego modelu. Zresztą sam autor powtarza, że nie kwestionuje parametrów, lecz nadmierną cenę modelu EV2455. Dlatego podjąłem temat cen i stwierdziłem, że u nas między modelami EV2455, a EV2450 różnica ceny wynosi ok. 400zł. Zdecydowanie mniejsza od 200 euro.
Ja sobie tego nie wymyśliłem różnica wynosi na Amazon 200 a nawet i więcej euro dlatego pisałem jak jest , zauważ że w Polsce popyt na te produkty jest znikomy jakieś XXX krotnie mniejszy jak w DE czy IT choć :) tylko w Polsce można wybrać selekcję za dopłatą która jest polecana przez sprzedawcę -reklama- aby się crapa totalnego nie trafiło.

Eizo EV2450 EUR 287,08 Spedizione GRATUITA ( to się zmienia w czasie) było 300EU
http://www.amazon.it/gp/offer-listing/B ... dition=new

Eizo EV2455 ten sam koszt produkcji 489,95 Eu wcześniej było 499Eu
http://www.amazon.it/Eizo-EV2455-GY-LCD ... rds=ev2455


Ps.
niczego się tu nie dowiedziałem prócz nachalna --reklama-- , moim zdaniem sprzedawcy i naganiacze powinni być wyłączeni z dyskusji bo to widać i jest to bardzo obleśne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:14 - śr

nankus pisze:zauważ że w Polsce popyt na te produkty jest znikomy jakieś XXX krotnie mniejszy jak w DE czy IT
Znów się Pan myli. Alstor, polski importer odebrał w ub roku nagrodę od EIZO za rekordowe obroty w Europie.
nankus pisze:choć :) tylko w Polsce można wybrać selekcję za dopłatą która jest polecana przez sprzedawcę -reklama- aby się crapa totalnego nie trafiło.
Uważa Pan, że szerszy zakres usług, gwarancja całkowitego braku wad pikseli oraz lepsza gwarancja w ogóle niż w pozostałych krajach EU stanowi o tym, że to źle? Dziwne rozumowanie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:21 - śr

nankus pisze:moim zdaniem sprzedawcy i naganiacze powinni być wyłączeni z dyskusji bo to widać i jest to bardzo obleśne.
Nie Pan o tym decyduje.

Jak to mówią: "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Proszę przeanalizować swoje posty i postawę. Jest Pan arogancki, po chamsku kwituje prostowanie banalnych błędów, jakie Pan pisze i nie reaguje zupełnie na sugestie zastosowania prostych metod poznawczych, które pozwoliłyby Panu samemu sprawdzić to i owo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:32 - śr

Tom01 pisze:
Znów się Pan myli. Alstor, polski importer odebrał w ub roku nagrodę od EIZO
Ile sprzedali w de ile w neokoloni PL ?

Dobra ja stąd robię spad myślałem że to forum o monitorach a to jak widać bezsprzecznie prostackie forum sprzedawców , piszących o niczym -reklama- odwracających kota ogonem czyli kłamiących nie mówiących absolutnie prawdy.
Pamiętam to forum z przed xx lat to było zupełnie co innego, dziś ciągle ci sami piszą ciągle to samo.

Dno

Ps. odwracając kota bezczelnie prostacko jak pan mógłbym tu pisać dniami i udowadniać ale wynoszę się korzennego ajwaj
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:41 - śr

nankus pisze:Ile sprzedali w de ile w neokoloni PL ?
Alstor sprzedaje tylko w PL.
nankus pisze:Dobra ja stąd robię spad myślałem że to forum o monitorach
I takie jest, tylko Pan nie czyta co się do Pana pisze.
nankus pisze:a to jak widać bezsprzecznie prostackie forum sprzedawców , piszących o niczym -reklama- odwracających kota ogonem czyli kłamiących nie mówiących absolutnie prawdy.
I kto to mówi? Podałem Panu kilka informacji wykazujących, że kilkukrotnie sam Pan napisał nieprawdę, a Pan idzie w zaparte. Niech Pan wyjaśni co z innym gamutem na "takich samych" matrycach. Niech Pan udowodni, że NEC EA244WMi to bliźniak LG 24EB23PY. Głupoty Pan wypisywał i tyle, a sprostowanie odbiera Pan jako marketing. Tak się składa, że ja te monitory znam. Widziałem, mierzyłem, rozbierałem, badałem, robię to na codzień. Wiem co w nich jest i gdzie pojawiają się błędy w Pana postach i materiałach źródłowych jakie Pan cytował. Nie da Pan sobie nic sprostować. Ani razu nie odpowiedział Pan na pytanie. Trudno. Wszedł Pan tu z butami, przemądrzały i wszystko wiedzący lepiej. Nie chce Pan informacji, nie moja sprawa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 00:59 - śr

Tom01 pisze: I kto to mówi? Podałem Panu kilka informacji wykazujących, że kilkukrotnie sam Pan napisał nieprawdę.
Po jakie licho znów te kłamstwa i odwracanie pejsate kota ogonem?
Jedyna nieprawda to to że się pomyliłem z panelem Nec LG, Pan natomiast zastosowałeś tyle kłamstwa, obłudy, bezczelnego odwracania kota ogonem, reklamy ,pisania o niczym co by odwrócić uwagę że mógłbym o tym pisać i pisać.

Ale po jakie licho? widać tu dokładnie jak na dłoni po co to forum, żadnej realnej pomocy jeno -REKLAMA- i bzdury ukryte za niby profesjonalną pomocą.
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 01:28 - śr

Myślę, że tego Pana nic nie przekona ;) Powtarzanie w kółko tego samego ma niewielki sens, zatem również polecam zakup najbardziej odpowiedniego wg siebie sprzętu, przy odrobinie szczęścia powinien Pan być całkiem usatysfakcjonowany, tym bardziej, iż przecież masa osób kupuje marketowe monitory nie dostrzegając zupełnie ich wad, a zwolennicy czegoś lepszego i droższego to w tym przypadku pewnie mniej niż 1% społeczeństwa. Niewielka jest zatem szansa, że do nich Pan należy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 01:36 - śr

nankus pisze:Jedyna nieprawda to to że się pomyliłem z panelem Nec LG
Będę się upierał:
- Dlaczego monitory z takimi samymi matrycami, mierzone tak samo, tym samym czujnikiem pokazują inne gamuty?
- Proszę wykazać, że NEC EA244WMi i LG 24EB23PY to bliźniacze konstrukcje. Proszę pokazać procesory obrazowe w jednym i drugim.
- Proszę wykazać, że w EIZO EV2455, NEC EA244WMi, DELL U2415 i LG 24EB23PY jest matryca o tym samym PN.
- Proszę pokazać cennik LGD z panelami w wersji dla EIZO oraz dla LG.
- Proszę wykazać że PWM w EIZO EV się "włącza".
nankus pisze:Pan natomiast zastosowałeś tyle kłamstwa, obłudy, bezczelnego odwracania kota ogonem, reklamy ,pisania o niczym co by odwrócić uwagę że mógłbym o tym pisać i pisać.
Poproszę konkrety. Może Pan pisać i pisać, może w punktach? Mam czas. Chętnie się zapoznam gdzie te kłamstwa i obłudy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 11:23 - śr

Widać wyraźnie, że nie ma tu dyskusji, są monologii, zresztą o wyraźnie różniącym się poziomie, więc o tym nie będę pisał.
Ale, tu pomocny będzie poniższy cytat:
Tom01 pisze:
Będę się upierał:
- Dlaczego monitory z takimi samymi matrycami, mierzone tak samo, tym samym czujnikiem pokazują inne gamuty?
- Proszę wykazać, że NEC EA244WMi i LG 24EB23PY to bliźniacze konstrukcje. Proszę pokazać procesory obrazowe w jednym i drugim.
- Proszę wykazać, że w EIZO EV2455, NEC EA244WMi, DELL U2415 i LG 24EB23PY jest matryca o tym samym PN.
- Proszę pokazać cennik LGD z panelami w wersji dla EIZO oraz dla LG.
- Proszę wykazać że PWM w EIZO EV się "włącza".

jeśli ktoś może odpowiedzieć na te pytania, to pan, panie Tomaszu, było by to z pożytkiem dla obecnych forumowiczów i przyszłych. :)
Temat o włączaniu lub nie PWM w Eizo EV już był drążony, więc można to pominąć.
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 12:53 - śr

Juriko pisze:jeśli ktoś może odpowiedzieć na te pytania, to pan, panie Tomaszu, było by to z pożytkiem dla obecnych forumowiczów i przyszłych. :)
Temat o włączaniu lub nie PWM w Eizo EV już był drążony, więc można to pominąć.
Proszę bardzo:

Ad.1 Przestrzeń barwowa monitora to nic innego jak bryła, której zewnętrzne "ścianki" są zakreślone przez współrzędne chromatyczne (kolor) filtrów RGB matrycy LCD. Filtry nie mogą zmieniać swojej barwy, to po prostu szklane płytki, więc jeśli mamy do czynienia z różnym gamutem, zmierzonym tym samym czujnkiem i softem to filtry muszą być inne, czyli matryca musi być inna. Innej ewentualności nie ma. Przytoczone wcześniej opisy z tftcentral wskazują, że różnice są zauważalne, większe niż wynosi błąd czujnika jakim chłopaki to mierzą - I1 Pro 2 i I1 Display Pro.

Ad.2 NEC EA244WMi jest zbudowany w oparciu o procesor obrazu (nie dam ręki uciąć, ale na 99% firmy Marvell) z 10 bitowym 1D LUT i możliwością programowania. LG 24EB23PY natomiast wykorzystuje 8 bitowy interfejs DVI na LVDS firmy Realtek bez możliwości ingerencji. Zasilacze są inne, PN (Product Number) matrycy jest inny.

Ad.3 Nie ma co wykazywać. W każdym z nich siedzi matryca LM240WUA firmy LG Display ale różne rewizje w EIZO oraz NEC a w pozostałych inny PN. Wersje dla NEC i EIZO mają z innej strony wtyczkę zasilania lamp.

Ad.4 Ceny paneli w wykonaniach specjalnych różnią się od popularnych nawet dwukrotnie. Jak poprzednio pisałem, ceny matryc LM240WUA na wolny rynek kształtują się ok 120-150USD przy partii 1000pcs. Wersje wykonania do konkretnego modelu monitora w mogą kosztować ponad 350USD w detalu, około 200USD przy 1000pcs. Ceny matryc na wolny rynek spokojnie da się znaleźć na Alibabie. Cen wynegocjowanych przez producentów monitorów nie mogę niestety pokazać. To jest jedyny element na wiarę i aby rzeczywiście sprawdzić czy są różnice matrycy robionej pod EIZO, trzeba przełożyć "masową" matrycę do EIZO. Robiłem to. Obraz jest wyraźnie inny niż na "oryginalnej". Wniosek jest oczywisty.

Ad.5 PWM w EIZO EV się nie "włącza" tylko tego typu zasilanie jest cały czas, niezależnie od pozycji regulatora. Omawialiśmy to kilkukrotnie, da się odnaleźć pomiary w dziale Krótkie recenzje monitorów oraz Laboratorium.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 13:14 - śr

I już trochę więcej wiadomo. A pani od polskiego mówiła, żeby nie zaczynać zdania od "i". ;)
Ad.3 Nie ma co wykazywać. W każdym z nich siedzi matryca LM240WUA firmy LG Display ale różne rewizje w EIZO oraz NEC a w pozostałych inny PN. Wersje dla NEC i EIZO mają z innej strony wtyczkę zasilania lamp.
Tu przydało by się więcej szczegółów, stwierdzenie różne rewizje i inne PN, trochę mało prezyzyjne.
To jest jedyny element na wiarę i aby rzeczywiście sprawdzić czy są różnice matrycy robionej pod EIZO, trzeba przełożyć "masową" matrycę do EIZO. Robiłem to. Obraz jest wyraźnie inny niż na "oryginalnej". Wniosek jest oczywisty.
A wpływ układu wyrównywania podświetlenia w tym przypadku nie jest istotny na wynik?
Ad.1 Przestrzeń barwowa monitora to nic innego jak bryła, której zewnętrzne "ścianki" są zakreślone przez współrzędne chromatyczne (kolor) filtrów RGB matrycy LCD. Filtry nie mogą zmieniać swojej barwy, więc jeśli mamy do czynienia z różnym gamutem, zmierzonym tym samym czujnkiem i softem to filtry muszą być inne, czyli matryca musi być inna. Innej ewentualności nie ma.
Oprócz filtrów chyba jeszcze podświetlenie ma wpływ na gamut.
Nie czepiam się, sądzę jednie, że tylko w ten sposób można zapobiec często jałowym dyskusjom. No może nie od razu zapobiec, ale zminimalizować ich częstość. ;)
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 13:21 - śr

Juriko pisze:Tu przydało by się więcej szczegółów, stwierdzenie różne rewizje i inne PN, trochę mało prezyzyjne.
Nawet na zdjęciach z tft widać, więc zakładam, że wielce zorientowany P. "nunkus" zauważył to po dwukrotnym wskazaniu.
Juriko pisze:A wpływ układu wyrównywania podświetlenia w tym przypadku nie jest istotny na wynik?
Monitory o których mówimy nie mają takiego układu.
Juriko pisze:Oprócz filtrów chyba jeszcze podświetlenie ma wpływ na gamut.
Ale przecież w "takich samych" matrycach, takie samo musi być również podświetlenie, prawda?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 13:33 - śr

Prawda, prawda. :)
Co do problemu w wątku, albo problemu z wątkiem, to kto by nie chciał usłyszeć opinii cenionego fachowca, że monitor jakiś tam poniżej 1000zł co prawda jest masówką, gorzej wykończoną zewnętrznie, trochę jak to piszą często w opiniach o komórkach, skrzypi i trzeszczy, ale tak poza tym daje radę i nie trzeba wydawać pieniędzy na Eizo/NEC. Kto by tak nie chciał? ;)
Pozdrawiam, Jurek
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 22:42 - śr

Panie Tom01 sprzedawco, proste żołnierskie pytanie bez bazgrolenia o niczym mieszanie jednego z 4 i 15 na przemian.
--

Skoro koszt produkcji 24cali co pokazałem na przykładzie Dell U2415 i U2414H jest niemal identyczny ,

a model 16:9 EV2450 kosztuje zaledwie 45-60Eu więcej od odpowiednika U2414H ( realna różnica ceny i za to warto dopłacić)

To z jakiej paki model 16:10 EV2450 kosztuje 2x tyle co identyczny niemal na identycznym panelu U2415

Prosta odpowiedz bez półprawd bazgroleniu o niczym, uciekaniu od sedna, byle nie na temat.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 23:02 - śr przez nankus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 22:54 - śr

Chłopie, wrzuć na luz, bo tego już się nie daje czytać. Nakręciłeś się czy co.
Pozdrawiam, Jurek
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 23:09 - śr

Tom01 pisze: Poproszę konkrety. Może Pan pisać i pisać, może w punktach? Mam czas. Chętnie się zapoznam gdzie te kłamstwa i obłudy.
Napisałem jak pan chciał pańskie kłamstwa i mieszanie aby tylko nie pisać o sednie i co gdzie post usunął pan..

Ile nicków pan ma?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 23:16 - śr przez nankus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

06 maja 2015, 23:11 - śr

Tom01 pisze:Ad.1 Przestrzeń barwowa monitora to nic innego jak bryła, której zewnętrzne "ścianki" są zakreślone przez współrzędne chromatyczne (kolor) filtrów RGB matrycy LCD. Filtry nie mogą zmieniać swojej barwy, to po prostu szklane płytki, więc jeśli mamy do czynienia z różnym gamutem, zmierzonym tym samym czujnkiem i softem to filtry muszą być inne, czyli matryca musi być inna. Innej ewentualności nie ma. Przytoczone wcześniej opisy z tftcentral wskazują, że różnice są zauważalne, większe niż wynosi błąd czujnika jakim chłopaki to mierzą - I1 Pro 2 i I1 Display Pro.
Nie jestem przekonany, czy jest to niepodważalny dowód. Wszak zmieniając wysterowanie matrycy również zmieniamy współrzędne chromatyczne wyświetlanego koloru.

Ja rozumiem, że posiadając 10cio bitowy 1D LUT nie możemy w sposób całkowicie dowolny zmieniać gamutu. Jeśli prawidłowo rozumuję, możemy zmieniać, ale w sposób bardzo ograniczony, np. redukując wagi R lub G lub B. Myślę, że EIZO mogło pomierzyć 1 matrycę na 1000 i na sztywno zamieścić w elektronice monitora drobną korekcję współrzędnych chromatycznych podświetlenia przy pomocy matrycy, czego nie zrobił konkurent, oczywiście tylko w osiach, na które pozwala 1D LUT.
Wówczas filtry i podświetlenie mogłyby pozostać takie same.

Poza tym pisał Pan kiedyś, że filtry pozostają praktycznie przezroczyste dla podświetlenia.

Jest też możliwe, że te same matryce mają odrobinę różny gamut z powodu rozrzutu jakościowego (podświetlenia lub filtrów).

Jest w końcu możliwe, a w każdym razie tak mi się wydaje, że jeśliby dokonać pomiarów w innej części ekranu monitora, gdzie podświetlenie na skutek nierównomierności daje odrobinę inną barwę, drobne różnice we współrzędnych chromatycznych też się pojawią.

PS. Panie nankus. Można się nie zgadzać z opiniami panującymi na tym forum. Jestem na to świetnym przykładem, ale trochę kultury mimo wszystko by nie zaszkodziło. Najlepiej działają rzeczowe argumenty. Nawet jeśli okażą się błędne, zostaniesz wyprostowany. A wnioski końcowe proponuję wyciągnąć samemu, bez obrażania innych. Poza tym producent może wyceniać swoje wyroby jak mu się żywnie podoba, np. dodając dwa zera na końcu. Jego wola.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

07 maja 2015, 00:12 - czw

nankus pisze:Napisałem jak pan chciał pańskie kłamstwa i mieszanie aby tylko nie pisać o sednie i co gdzie post usunął pan..
Niczego rzeczowego Pan nie napisał, a ja niczego nie usuwałem. Ale kusi mnie Pan intensywnie.
nankus pisze:Ile nicków pan ma?
Jeden.
max pisze:Nie jestem przekonany, czy jest to niepodważalny dowód. Wszak zmieniając wysterowanie matrycy również zmieniamy współrzędne chromatyczne wyświetlanego koloru.
W monitorach ze sterowaniem 1D zmieniamy tylko jasność. W ogóle nie ma możliwości zmienić koordynatów xy.
max pisze:Jest też możliwe, że te same matryce mają odrobinę różny gamut z powodu rozrzutu jakościowego (podświetlenia lub filtrów).
Jeśli Pan chce, mogę pokazać ze 200 profili z zmierzonymi współrzędnymi xy RGB dla monitorów np serii EV. Powtarzalność jest w granicach błędu czujnika.
max pisze:Jest w końcu możliwe, a w każdym razie tak mi się wydaje, że jeśliby dokonać pomiarów w innej części ekranu monitora, gdzie podświetlenie na skutek nierównomierności daje odrobinę inną barwę, drobne różnice we współrzędnych chromatycznych też się pojawią.
Nigdy niczego takiego nie stwierdziłem a w dorobku, jak z ciekawości rzuciłem w bazę, mam pomiary kilku tys monitorów zrobione przez przeszło 20 lat. Grupa jest jak najbardziej reprezentatywna. Moim zdaniem koloranty filtrów są stałe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

07 maja 2015, 00:19 - czw

nankus pisze:Panie Tom01 sprzedawco, proste żołnierskie pytanie bez bazgrolenia o niczym mieszanie jednego z 4 i 15 na przemian.
--

Skoro koszt produkcji 24cali co pokazałem na przykładzie Dell U2415 i U2414H jest niemal identyczny
Zapomniał Pan o "drobnym" fakcie. U2415 i U2414H to jest inny monitor, produkowany w innych firmach, które wcale nie mają obowiązku uzgadniać cen. Monitory dla DELLa robi pięć różnych zakładów. Nie wierzy Pan? Proszę ściągnąć od DELLa deklaracje CE. Stoi jak wół, kto je naprawdę robi.
nankus pisze:To z jakiej paki model 16:10 EV2450 kosztuje 2x tyle co identyczny niemal na identycznym panelu U2415
Mamy spory postęp. Z "takiego samego" mamy "niemal" identyczny panel. Podejrzewam, że jeszcze trochę wody upłynie, ale może dojdzie Pan do wniosku, że jednak mówi o różnych monitorach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

08 maja 2015, 02:19 - pt

Tom01 pisze: Zapomniał Pan o "drobnym" fakcie. U2415 i U2414H to jest inny monitor, produkowany w innych firmach ....
Znów bzdury o niczym przecie każdy wie że to model inny a że w innych fabrykach to co mnie to?
Ps.
u2415 u mnie już jest i za pierwszym strzałem trafiłem na panel znacznie lepszy jak w identycznym 2x droższym Eizo EV2455 który został wyselekcjonowany mozolnie za dopłatą przez sprzedawcę Eizo :)
( inni bez selekcji koniecznie tu polecanej w Eizo chyba trafiają na gnioty gorsze od LG 180eu ? )

http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=27&t= ... =10#p25425

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu