Jaki złom elektroniczny polecacie?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
DNpoet
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:03 - ndz

Jaki złom elektroniczny polecacie?

10 maja 2015, 13:33 - ndz

Witam.

Jako że praktycznie nie mam budżetu (MAX 500-600zł) poszukuję jakiegoś zdatnego do użytku złomu elektronicznego, bo chyba nic innego w tej półce cenowej nie dostanę.
Mógłbym oczywiście poczekać z miesiąc-dwa i odłożyć na coś lepszego, ale nie mam na to czasu.
Jest to mój główny komputer, służy w 40% do oglądania kotów latających w kosmosie na syntezatorze i innych tym podobnych skarbów internetów, w 30% do programowania, w 10% do projektowania elektroniki (Altium Designer), w 20% do grafiki 3D (Blender), Rhino 3D + obrabianie grafiki, tworzenie tekstur w Photoshopie.
Od czasu do czasu przyjdzie mi zaprojektować jakaś stronę czy zrobić jakąś planszę z infografiką (Corel).
Żadnej pracy się nie boję.

Nie oczekuję cudu w tej cenie. Proszę tylko o poradę w znalezieniu czegoś użytecznego. Docelowo to będzie pewnie mój 2gi monitor, bardziej do kodu i przeglądania w międzyczasie zakamarków sieci. Niemniej dobrze jakby obydwa były w miarę podobnych wymiarów i miały tę samą rozdzielczość.
W gry nie gram, doby by mi zabrakło.
DirectCut
Posty: 38
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 00:51 - pn

Re: Jaki złom elektroniczny polecacie?

10 maja 2015, 15:47 - ndz

DNpoet pisze:Witam.
Mógłbym oczywiście poczekać z miesiąc-dwa i odłożyć na coś lepszego, ale nie mam na to czasu.
A na wizyty u okulisty masz czas? :P Najtańsze plastiki z oprawkami 280zł - no niezła oszczędność :P
Nie masz kasy teraz to bierz na raty, na wzroku nie warto oszczędzać..
DNpoet
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:03 - ndz

Re: Jaki złom elektroniczny polecacie?

10 maja 2015, 16:51 - ndz

Z moją zdolnością kredytową jest krucho.
Naprawdę nie znajdzie się nic używanego co jeszcze warto by kupić?
Do tej pory korzystałem z 10 letniej stacji roboczej Dell'a. Chyba wszystko będzie dla mnie zmianą na lepsze.

@ Okulary oczywiście noszę. Pewnie lepiej by mi było zaoszczędzić na okularach a kupić lepszy monitor ale niestety. . .
Awatar użytkownika
Grim
Posty: 25
Rejestracja: 02 grudnia 2014, 20:25 - wt

Re: Jaki złom elektroniczny polecacie?

10 maja 2015, 19:06 - ndz

DNpoet pisze: Do tej pory korzystałem z 10 letniej stacji roboczej Dell'a. Chyba wszystko będzie dla mnie zmianą na lepsze.
Powiem Ci szczerze, moje ostatnie doświadczenia z próbą wymiany 8letniego samsunga na coś nowego sugerują że niekoniecznie :P A mam wyższy próg finansowy... i ciągle podnoszę.
DNpoet
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:03 - ndz

Re: Jaki złom elektroniczny polecacie?

10 maja 2015, 22:56 - ndz

Problem ze stacją roboczą jest taki że mam nowy komputer :) Od biedy mógłbym się bawić w ogarnięcie wyprowadzeń magistrali do tego ekranu, ale to trochę jak stwierdzić że potrzebuje łuku i zasadzenie Cisa w ogródku.

Na znanym portalu aukcyjnym można dostać:
HP LP2475W ~500zł
ZR2440w ~750zł
DELL U2410 ~600zł
DELL P2412 (H/Hb) ~500zł swoją drogą nigdy nie wiem co znaczą te literki
DELL U2311Hb ~500zł
DELL P2412 (NOWY)

Coś z tych modeli?

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68390
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu