Monitor 24 cale NEC

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
cz
czuk

Re: Monitor 24 cale NEC

11 września 2015, 20:14 - pt

Tom01 właśnie chodzi o to że On sobie nie żartuje i nawet nie robi sobie 'jaj'.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24 cale NEC

12 września 2015, 11:30 - sob

Domyśliłem się, a pytanie było retoryczne. Monitor, jak wielokrotnie mówiono, jest słabej jakości, oparty o kiepski model matrycy. W przypadku takich konstrukcji w ogóle nie należy mówić o ocenie jakości wyświetlania koloru bo z góry wiadomo, że jest nieciekawie. Jeśli jednak chciałby Pan wiedzieć na ile źle/dobrze wyświetla, trzeba go mierzyć, nie fotografować. Najlepszy aparat nie odda rzeczywistych walorów obrazu, bo robi się funkcja dwóch zmiennych. A już robienie zdjęć komórką i pokazywanie do oceny, to kompletne nieporozumienie, niezrozumienie i robienie sobie przysłowiowych jaj z poważnych ludzi. Takie bzdury spotyka się na fraz, benchmark, pcarena, ale nie tu. Jeśli rzeczywiście interesuje Pana problematyka poprawnej reprodukcji obrazu, zapraszam do lektury forum, innych źródeł gdzie piszą z sensem i zadawania pytań. Każdy Panu chętnie pomoże, naprowadzi. Na wnioski o ocenę zdjęć z komórki nikt nie odpowie, podobnie jak nikt nie będzie kontynuował konwersacji w sytuacji kiedy będzie się Pan upierał przy swoich wydumanych metodach. Jakby np na kursie nurkowym, przyszedł człowiek i wbrew zaleceniom instruktora wyczyniał swoje "wydumki", wyleciałby w podskokach bardzo szybko. Proszę zauważyć, że forumowicze przestają odpowiadać na Pana posty widząc, że nie robi Pan nic co Panu podpowiadają. Po co więc podpowiadać?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nfsfan83
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2015, 15:27 - sob

Re: Monitor 24 cale NEC

12 września 2015, 12:27 - sob

Nie miałem zamiaru robić, żadnych jaj. Wiem, że do oceny jakości obrazu używa się różnych skomplikowanych urządzeń. Chodzi mi o to, że wszyscy tutaj mówią, że matryce TN mają słabe kolory, ale w/g mnie nie mają ich tak strasznie złych, nie mam porównania do innych profesjonalnych monitorów, mam porównanie jedynie do tv led sony 40W705C, który ma matrycę VA, fakt, że w tv dużo robi elektronika i tam kolory są bardzo soczyste. Ale z tego co widzę w necie czy w różnych sklepach z monitorami, kolory na pewno nie można nazwać, że są tragiczne. Kąty ok są słabe w TN, ale np nie tego srebrzenia jak w IPS. Czyli jednym słowem nawet dobry aparat cyfrowy nie pomoże w ocenie jakości obrazu monitora, nawet nie mówię o swoim ale ogólnie? Tutaj na forum widziałem zdjęcia, fakt że bardziej chodziło o srebrzenie w IPS i zdjęcia poglądowe.

Człowiek przez całe życie się uczy, więc Panowie nawet Wasze krytyczne uwagi biorę do siebie.

Ps. Robię za królika doświadczalnego, kupując ten monitor. To kto kupuje takie monitory i gdzie? Do biur?
cz
czuk

Re: Monitor 24 cale NEC

12 września 2015, 13:21 - sob

Tom01 pisze: Na wnioski o ocenę zdjęć z komórki nikt nie odpowie, podobnie jak nikt nie będzie kontynuował konwersacji w sytuacji kiedy będzie się Pan upierał przy swoich wydumanych metodach.
Amen.Przemyśl jeszcze raz ,co kupiłeś ,po co i do jakich zastosowań i nie zadawaj głupawych pytań ,naprawdę bez urazy :) .
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24 cale NEC

12 września 2015, 15:01 - sob

Pytania są "głupawe" dla etatowych czytelników forum. Dla pozostałych zjadaczy monitorów to chleb z masłem.

Założycielowi wątku proponuję używać monitora, cieszyć się z nabytku i jego nasyconych kolorów. To forum skupia profesjonalistów z dziedziny zarządzania barwą, fotografów/ików oraz amatorów z fixum dyrdum. Mają oni wymagania lekko z sufitu. Jeśli jesteś z monitora zadowolony, to znaczy, że jest on dla Ciebie. Nie jest to jednak sprzęt dla nich.

Jedyne co mogę jeszcze poradzić, to stosować się bez dyskusji do tutejszych porad.
cz
czuk

Re: Monitor 24 cale NEC

12 września 2015, 16:04 - sob

max pisze: Jedyne co mogę jeszcze poradzić, to stosować się bez dyskusji do tutejszych porad.
"ot i mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać" :) .Ja się nie uważam za profesjonalistę ani zjadacza monitorów,ale jak czyta się to forum to naprawdę ciężko sobie 'strzelić w kolano' przy wyborze monitora.
cz
czuk

Re: Monitor 24 cale NEC

13 września 2015, 06:58 - ndz

Nfsfan83 pisze: Człowiek przez całe życie się uczy
Przepraszam za swoje wypowiedzi.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68372
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu