Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

28 września 2015, 21:36 - pn

Czy ktos mial w ogole stycznosc z monitorami tej firmy? To co zdecydowanie mnie kusi to matryca MVA z ktora mialem wylacznie pozytywne doswiadczenia w wykonaniu Eizo, zwiazane ze spedzaniem 99% czasu w ciemnym pomieszczeniu. Natomiast cena 1100zl za 27" brzmi troche hmmm... jak moj czytnik kart za 7.99zl ktory wyladowal w koszu 10min po wyjeciu z pudelka. Natomiast z drugiej strony nie mam zamiaru uzywac monitora do niczego choc troche zwiazanego z uzytkiem profesjonalnym bo do tego mam sporo innych sensowniejszych monitorow. Tak naprawde to w ogole niebardzo mam zamiar uzywac tego monitora...

Ma byc duzy, mozliwie tani, mozliwie czarny, duzy i nie wybuchnac po podlaczeniu do zasilania. A i duzy.

Ewentualna alternatywa, choc troche watpliwa to NEC ea275uhd no bo przeciez 4k i woooow xD znowu raczej glownie po to zeby troche zasmakowac 4k i zeby "miec 4k" dla samego faktu posiadania, nic profesjonalnego, choc to 3 razy taka cena i raczej musialbym sie rok lub co najmniej pol wstrzymac z zakupem bo jestem splukany po CX240...

Jako ze monitor szczerze powiedziawszy jest kupowany z mysla o osobie starszej (mocno starszej) jako glownym uzytkowniku, jako substytut malego telewizora do seriali brazylijskich, naprawde ciezko jest mi podjac decyzje bo chyba NEC bylby kompletnym marnotractwem pieniedzy na cos co prawdopodobnie uzywalbym w najlepszym wypadku 5 razy do roku zeby obejrzec jakis film albo i to nie. To ze wspomniany glowny uzytkownik bedzie tak czy siak zadowolony nie ulega watpliwosci bo teraz uzywa jakiegos 20 letniego Thomsona CRT, ledwo kolorowego, natomiast (nie chce byc nietaktowny, w koncu to rodzina, ale...) istnieje spore prawdopodobienstwo ze ten monitor jednak w przeciagu kilku najblizszych lat i tak do mnie wroci w spadku, z wiadomych przyczyn... Taki natlok zmiennych wplywajacych na decyzja sprawia ze bardziej przypomina to z mojej strony rzut kostka niz racjonalna decyzje. Chyba odpowiedz ktora mnie interesuje to jedna z dwoch: Iiyama bedzie just fine do seriali brazylijskich z telewizji naziemnej (brak kablowki), lub ze to kompletny crap i niewarto w ogole na to patrzec bo jakosc bedzie jak crapowate Delle i BenQ po 600zl i moje galki oczne stana w plomieniach od takich tortur
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

28 września 2015, 22:30 - pn

lapsio pisze:Ma byc duzy, ... , duzy i ... A i duzy.
Potrzebny jest TV, to należy kupić TV, a nie monitor. Na mva oczywiście.

http://mva.pl/viewtopic.php?f=17&t=2287 ... =40#p26816

Jak kupisz bylejaki monitor do oglądania TV, to nikt nie będzie zadowolony. Filmy na monitorach LCD wyglądają marnie.
No i jeszcze głośniki. Osoby starsze lubią głośno i wyraźnie. W monitorze z tym kiepsko, a w zasadzie to niemożliwe.

Wszystkie inne wymienione propozycje to moim zdaniem całkowite nieporozumienie w tym przypadku, zwłaszcza UHD i monitory profesjonalne.
No chyba, że chcesz szybko odzyskać ten sprzęt, ale to nieładnie, oj nieładnie. :twisted:
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

28 września 2015, 23:26 - pn

lapsio pisze: Ewentualna alternatywa, choc troche watpliwa to NEC ea275uhd no bo przeciez 4k i woooow xD znowu raczej glownie po to zeby troche zasmakowac 4k i zeby "miec 4k" dla samego faktu posiadania, nic profesjonalnego, choc to 3 razy taka cena i raczej musialbym sie rok lub co najmniej pol wstrzymac z zakupem bo jestem splukany po CX240...
Tom01 dlaczego takich rzeczy nie kasujesz?.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

28 września 2015, 23:38 - pn

max pisze:
lapsio pisze:Ma byc duzy, ... , duzy i ... A i duzy.
Potrzebny jest TV, to należy kupić TV, a nie monitor. Na mva oczywiście.

http://mva.pl/viewtopic.php?f=17&t=2287 ... =40#p26816

Jak kupisz bylejaki monitor do oglądania TV, to nikt nie będzie zadowolony. Filmy na monitorach LCD wyglądają marnie.
No i jeszcze głośniki. Osoby starsze lubią głośno i wyraźnie. W monitorze z tym kiepsko, a w zasadzie to niemożliwe.

Wszystkie inne wymienione propozycje to moim zdaniem całkowite nieporozumienie w tym przypadku, zwłaszcza UHD i monitory profesjonalne.
No chyba, że chcesz szybko odzyskać ten sprzęt, ale to nieładnie, oj nieładnie. :twisted:
Troche boje sie telewizorow. Dzis czytalem "Specyfikacje Techniczna" jakiegos Samsunga i gdybym mial przytoczyc z pamieci te "parametry" to brzmialo mniej wiecej tak:

Odrzutowy dopalacz super kosmicznosci obrazu: Tak
Mega ultra plus premium contrast enhacer from hell: Tak
Lokalna redukcja rozowego szumu kosmicznego: Nie
Best score w skali superfajnosci obrazu: 1000
... itd.

Najbardziej merytoryczne info jakie znalazlem to to ze przekatna jest 55" i ze jest...

Kod: Zaznacz cały

. ___    _  _   _   _  ___
./   |_ | |/ / | |_| ||   \
/__   _||   <  |  _  || |) |
   |_|  |_|\_\ |_| |_||___/
[/b]
Oczywiscie pogrubione w 43 miejscach
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 00:03 - wt

He he. Wygląda to śmiesznie, zgadzam się. Tyle, że monitor będzie do Twoich celów gorszy i droższy jednocześnie. TV ma mimo wszystko ładniejszy obraz filmowy, głośniki, tuner TV, deinterlacer (usuwacz przeplotu 1080i, 576i) przesadnie zareklamowaną elektronikę, ale jednak, mnóstwo niepotrzebnych bajerów, ale część z nich jednak czasem może się przydać. W monitorze nie ma nic, co by się mogło przydać do oglądania TV. I mnóstwo problemów do rozwiązania w cenie.
TV 4K absolutnie bym nie kupował. Zwłaszcza do TV naziemnej. 1080p w TV to aż nadto.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 00:44 - wt

Czytam ten watek o TV I musze przyznac ze zazwyczaj jak jestem w sklepie I widze telewizory to plakac sie chce... I ten nieznosny dynamiczny kontrast doprowadza mnie do szalu, w domu oczywiscie wszystko powylaczane, tak liniowo jak sie da, I co z tego jak telewizor Sharpa w ogole nie zna definicji koloru pomaranczowego... O dziwo po VGA jeszcze da sie zyc ale po HDMI to juz mu wodze fantazji puszczaja I leci w kosmos... wszystko leci w kosmos, w ogole wtf gradient nawet nie jest monotoniczny! To jest niedopuszczalne, a czern to porazka przez duze p. Ale to jakis bardzo stary sharp ma z 8 lat I to jeszcze budzetowy jakis byl 720p, nie wiem czy to w ogole nie TN, bo na VA ma chyba za slaba czern a nie srebrzy wiec IPS tez raczej nie. Probowalem go ustawic pod FS2331, albo pod EV2335W, o CX nawet nie marze ale gdzie tam ten telewizor ma wlasna reinterpretacje rgb.

Ciezko ocenic telewizoryvw sklepie. Jak patrze na monitory to zawsze je ustawiam na "normalne" ustawienia, temperatura blisko 6500K I wtedy mozna cos porownywac. Telewizorow srednio jest jak, nie ma pilotow w sklepach. Zreszta na monitory nikt nie patrzy, sa w kacie hali to mozna I'm wszystko rozregulowac I nikt nie widzi, a jakbym tak zrobil ze wszystkimi tv w Saturnie to chyba by mnie powiesili na miejscu... A nawet jakby pozwolili to ktore ustawienie jest prawidlowe "Cieple", czy "Bardzo cieple" bo nie wiem jak to sie na liczby konwertuje... Moze powinienem dac tv druga szanse... Doczytam watek do konca to jezzcze skomentuje
Ostatnio zmieniony 29 września 2015, 01:15 - wt przez lapsio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 00:59 - wt

Moim zdaniem wyboru TV nie można dokonywać w sklepie, na podstawie obejrzenia jego obrazu. Wiem, to dość dziwne stwierdzenie. Czym się więc kierować? Chyba tylko testami wykonanymi w prasie. Z tego co widziałem, dość wysoki poziom trzyma czasopismo AudioVideo. Jest też forum, chyba hdtv się to nazywa. W końcu szpec, zdaje się mkoper z tutejszego forum.
Ja poleciłbym TV plazmowy Panasonica, gdyby nie drobny problem polegający na tym, że nie da się takiego kupić. Pozostaje TV LCD z matrycą mva, posiadającą dość dobrą jak na LCD czernią (i naturalnym kontrastem).
Następnie taki TV należy ustawić w tryb THX Cinema, Kino, Prawdziwe Kino, lub coś podobnego. W sklepach TV są ustawiane tak agresywnie, że nie da się na to patrzeć, a co dopiero dokonywać na tej podstawie wyboru.
Ostatnio zmieniony 29 września 2015, 01:00 - wt przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:00 - wt

@lapsio.Mówiąc na poważnie to ,zgadzam się z Tobą ,producenci ,recenzjanci,w.."... lecą ",wiem ,że Ty to rozumiesz, bo każdy ma na myśli tylko swój własny interes.Pozdro.
Ostatnio zmieniony 29 września 2015, 01:05 - wt przez czuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:04 - wt

czuk pisze:@lapsio.Mówiąc na poważnie to ,zgadzam się z Tobą ,producenci ,recenzjanci,w"...w lecą ",wiem ,że Ty to rozumiesz, bo każdy ma na myśli tylko swój własny interes.Pozdro.
Nie rozumiem. Ale w sensie tego zdania, pierwszej czesci. Syntax error, cos mi sie cudztsliwy I przecinki nie kleja albo jest tak tak pozno ze nie potrafie przeczytac zdania ze zrozumieniem xD
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:11 - wt

..bo ja miałem zawsze problemy z ortografią i interpunkcją i rzeczywistym zrozumieniem co mam na "myśli".
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:13 - wt

@max. No wlasnie byloby latwiej gdybym wiedzial ktore telewizory sa VA I ktore maja jaki kontrast, niestety wszystkie maja "matryce LED" I kontrast "1000000000:1"... Poszukam na htdv jakis testow no bo przeciez trzeba miec jakis punkt wyjscia skoro nie sklep, nie specyfikacja to nie wiem... Chyba faktycznie tylko fora zostaja. Boze co za uposledzony rynek... Ja chce nowych plazm, chce nowych monitorow S-PVA z dobra czernia, czemu dozylem takich czasow ;__;

... ide sie pociąć papierem toaletowym...
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:20 - wt

...szkoda papieru toaletowego, zostaw może ktoś skorzysta..
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:23 - wt

czuk pisze:..bo ja miałem zawsze problemy z ortografią i interpunkcją i rzeczywistym zrozumieniem co mam na "myśli".
Czuk, jedyne co mogę doradzić, bez złośliwości, to najpierw zastanowić się co chce się napisać, a potem to zrobić, a nie odwrotnie. Następnie włożyć w to trochę pracy i staranności. Nie ma innego wyjścia. Ja też tak robię.

Matryca mva to podstawa, ale nie wszystko. TV musi być jako tako fabrycznie skalibrowany/wyregulowany. Jeśli się orientuję, dość wysoki poziom jakości kalibracji fabrycznej daje tzw. certyfikat THX. Oczywiście to kosztuje, w porównaniu do podobnych modeli, które go nie mają. Nie widzę innego wyjścia, jak oprzeć się na opinii specjalistów.
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:27 - wt

max pisze:
czuk pisze:..bo ja miałem zawsze problemy z ortografią i interpunkcją i rzeczywistym zrozumieniem co mam na "myśli".
Czuk, jedyne co mogę doradzić, bez złośliwości, to najpierw zastanowić się co chce się napisać, a potem to zrobić, a nie odwrotnie. Następnie włożyć w to trochę pracy i staranności. Nie ma innego wyjścia. Ja też tak robię.
Dzięki.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:35 - wt

czuk pisze:
max pisze:
czuk pisze:..bo ja miałem zawsze problemy z ortografią i interpunkcją i rzeczywistym zrozumieniem co mam na "myśli".
Czuk, jedyne co mogę doradzić, bez złośliwości, to najpierw zastanowić się co chce się napisać, a potem to zrobić, a nie odwrotnie. Następnie włożyć w to trochę pracy i staranności. Nie ma innego wyjścia. Ja też tak robię.
Dzięki.
A ja zawsze najpierw pisze, potem mysle, a potem edytuje 40 razy az w koncu sie przedawni post i juz nie moge wyedytowac kolejny raz...

EDIT: ale zazwyczaj zdązam xD
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:43 - wt

To zrozum wskazówki Max, MOŻ WTEDY CZEGOŚ SIĘ NAUCZYŚ.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 01:57 - wt

lapsio pisze:A ja zawsze najpierw pisze, potem mysle, a potem edytuje 40 razy az w koncu sie przedawni post i juz nie moge wyedytowac kolejny raz...
EDIT: ale zazwyczaj zdązam xD
To też dobry sposób. Taki styl pisania nie wymaga bardzo wyprzedzeniowego myślenia, dzięki czemu jest łatwiej konstruować zdania. Ale jakaś koncepcja początkowa być jednak powinna, żeby było co rozwinąć. ;)
cz
czuk

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 02:11 - wt

max pisze:
lapsio pisze:A ja zawsze najpierw pisze, potem mysle, a potem edytuje 40 razy az w koncu sie przedawni post i juz nie moge wyedytowac kolejny raz...
EDIT: ale zazwyczaj zdązam xD
To też dobry sposób. Taki styl pisania nie wymaga bardzo wyprzedzeniowego myślenia, dzięki czemu jest łatwiej konstruować zdania. Ale jakaś koncepcja początkowa być jednak powinna, żeby było co rozwinąć. ;)
Całkowity błąd w rozumowaniu,pogodzenie tych dwóch spraw ,to dopiero sztuka.
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 02:12 - wt

@czuk Aaaaaa... pijesz do tego że niestarannie piszę, i że bez polskich znaków, itp.? Czy co... nie wiem, nie ogarniam. Czuję tylko wysoce ironiczny wydźwiek twoich postów ale nie rozumiem ich przekazu. Piszę z telefonu, z małym ekranem, z angielskim słownikiem, gdyż znacznie częściej piszę na międzynarodowych stronach, a na PC mi alt nie działa bo w linuxie ciągle język przestawia mi się na angielski po restarcie. Używanie polskich znaków wymaga ode mnie istotnie więcej klikania, a i tak wystarczająco nienawidze dotykowych klawiatur bo robie 10 literówek w jednym słowie nawet bez polskich znaków.

poprawianie polskich znakow w tym poscie zajelo mi chyba z 2 razy dluzej niz napisanie pierwotnej wiadomosci, ale jak poczules sie urazony to sory ;) czasami ludzie zwracaja mi na to uwage szczegolnie jak pisze oficjalne pisma bez polskich znakow, ale rozumiem to, moze sie wydawac troche lekcewazace choc nie jest to w zadnym wypadku zamierzone, zazwyczaj wbrew pozorom przykladam sie do wypowiedzi, no a przynajmniej stosunkowo dlugo cyzeluje napisany przeze mnie post.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Iiyama X2888HS-B1 jako tanie, duze do filmow

29 września 2015, 10:32 - wt

Kup sobie lepiej Szajsunga H6400 póki jeszcze są (i to po taniości) - ma wszystko co trzeba, praktycznie żaden desktopowy monitor nie ma do niego startu (szczególnie przy tym budżecie).

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu