Monitor Iiyama ProLite XB2483HSU-B1

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Berkel
Posty: 4
Rejestracja: 09 października 2015, 20:24 - pt

Monitor Iiyama ProLite XB2483HSU-B1

10 października 2015, 13:21 - sob

Witam a wiec na początku zacznę ze miałem już 3 monitory, 2 z nich były na matrycy TN a brałem je ze względu na 144hz pod CS'a. Pierwszy z nich to był BenQ XL2411Z o którym nie będę dużo mówił bo ten monitor to dla mnie dno, jakość obrazu słaba a kolory strasznie sprane, zwróciłem po kilku dniach. Następnym monitor to był LG 24GM77-B który jak na monitor 144hz na matrycy TN w tej cenie jest przyzwoity i każdemu kto szczególnie chce iść w 144hz polecił bym własnie ten monitor a nie jakieś BenQ,ale jego tez zwróciłem dalej mnie drażniła ta TN'ka kolory były dalej lekko sprane,ale na pewno lepsze niż na BenQ.
Co do tych monitorów TN spodziewałem się czegoś lepszego bo swój monitor Samsung SyncMaster 2233 do momentu zanim matryca mi zaczęła szwankować prezentował lepszy obraz niż te 2 monitory bo jakieś pól roku temu nagle siedziałem sobie przed kompem i znikąd pogorszył mi się nagle obraz,kolory gorsze,w jasnych miejscach np. w grach strasznie przejaśnia, cienie praktycznie znikły chociaż czysta czerń dalej jest normalnie czarna. Ogólnie wydaje się jak by ten obraz był taki za mgłą i własnie dlatego ze monitor przestał działać jak powinien to było głownie powodem kupna nowego monitora.
Ostatni 3 monitor myślałem ze zakupie i już zostawię,ale jednak było inaczej był to monitor EIZO FORIS FS2434 na matrycy IPS szczerze monitor był na prawdę dobry, kolory i jakość obrazu była dobra,ale to co mnie najbardziej skłoniło do zwrotu tego monitora to czerń. Powiem tak jak dla mnie to była taka srebrna czerń,przelewający się srebrny z czarnym i strasznie mnie to drażniło, w tym starym Samsungu jak jeszcze działał w pełni sprawnie czarny to był czarny. Ogólnie mam wrażliwe oczy i ogólnie jestem wrażliwy na szczegóły :P Została mi matryca AMVA wiec poszperałem na necie i na forach zobaczyłem ze nie jedyny miałem problem z ta "srebra czernią" na IPS wiec jeżeli chodzi o monitor AMVA to własnie trafiłem na Iiyame, poczytałem trochę i niektórzy ludzie pisali ze mieli monitory IPS(w tym 1 osoba miała tego EIZO) i tego AMVA to polecali AMVA własnie za prawdziwa czerń, ogólną jakość obrazu która również według nich mniej meczy oczy i naturalne kolory. Co do tych "naturalnych kolorów" poczytałem ze matryce VA po prostu maja mniej jaskrawe kolory,ale dalej dobrze nasycone i ładnie wyglądające.
Jedyne wady tego monitora o których wyczytałem to smużenie w grach fps,ale to tez jedni piszą ze smuży a drudzy ze nie oraz występowanie badpixeli w niektórych modelach co mnie najbardziej zaciekawiło bo jest jakaś tam szansa na trafienie takiego modelu oraz szybkość matryc AMVA,ale ze już nie gram tak zaparcie w csa to już nie przejmuje się tymi szczegółami tak bardzo, wole mieć monitor z lepsza jakością obrazu. Ogólnie mam do wydania 1300zl i zastanawiałem się jeszcze nad modelem 27 calowym,ale jeżeli ten model nie rożni się niczym tylko wielkością matrycy to wole zaoszczędzić bo 24" w zupełności mi wystarczy. Co do tych badpixeli na morele jest usługa sprawdzenia owych badpixeli za 50zl wiec zastanawiam się czy warto własnie tam zamówić ten monitor z ta usługa co zwiększy szanse ze monitor nie trafi się z badpixelami bo ja zawsze kupowałem na agito, szybka dostawa i możliwość zwrotu gdzie realizacja trwa dość krotko,ale teraz mnie zaciekawiła własnie ta usługa na morele.Monitor używam do:
1.Grania w przeróżne gry głównie gram w csa,ale teraz dużo mniej, rożne fpsy,rpg czy inne ogólnie coś dobrego wyjdzie to pogram np. nowe Star Wars Battlefront w którego gra mi się mega przyjemnie.
2.Przeglądania internetu,oglądania yt,streamow itp.
3.Oglądania anime gdzie własnie ciekawią mnie jak na tym monitorze wypadną te "naturalne kolory" czy będą zadowalające i milo się będzie takie anime oglądać bo ja mam tak ze jak mi się włączy ogladanie anime to czasami oglądam tydzień praktycznie nic innego nie robiąc na kompie :D.
Filmy oglądam raczej rzadko jak wyjdzie coś ciekawego to obejrzę, z seriali to tylko Gra o tron,The Walking Dead i Arrow, w większości własnie oglądam anime.
Jeszcze takie pytanie dotyczące samego monitora zauważyłem podają ze monitor ma 75hz czy jest to na pełna skale rozdzielczości i przez DVI-D Dual Link będę miał na 1920x1080 te 75hz ? Ten temat kieruje do osób które maja ten monitor,miały styczność z tym monitorem oraz typowych ekspertów. Chciałem się po prostu zapytać większej ilości ludzi jak to jest z tym monitorem bo w sumie nic innego już mi do wyboru nie zostało niż ten monitor a nie mam 2-3tys do wydania na monitor. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor Iiyama ProLite XB2483HSU-B1

10 października 2015, 21:16 - sob

Myślę, że to nie jest odpowiednie forum do takich pytań. Raczej nie znajdzie Pan tu opinii o monitorach klasy masowej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu