Monitor do web development do 2000 zł

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Monitor do web development do 2000 zł

18 lutego 2016, 15:01 - czw

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum, i w związku z tym wszystkich serdecznie pozdrawiam, a jeśli napisałem coś niezgodnie z obowiązującymi tu normami, to proszę o wyrozumiałość. Trochę się rozpisałem, jak komuś nie chce się czytać to zalecam zejść od razu do punktów poniżej. :-)

Ostatnio zmieniłem pracę z etatu na pracę zdalną w domu, a dodatkowo wziąłem się za naukę programowania oraz poznawania narzędzi niezbędnych do tworzenia stron internetowych – zasadniczo douczam się w kierunku web development.

No i tu zaczyna się mój problem, ponieważ spędzam bardzo dużo czasu pracując z kodem i tekstem, a mój stary monitor LG M237WDP zaczął poważnie męczyć mi wzrok. Wydaje mi się, że ustawienie względem źródeł światła jest w porządku, a jasność samego monitora odpowiednio (na ile to możliwe) zmniejszona, ale to nie pomaga.

Dlatego właśnie proszę Was o pomoc, bo wydaje mi się, że to monitor jest problemem. Wcześniej dokładnie w tym samym miejscu używałem monitora Samsung SyncMaster 173P Plus i nie miałem podobnych dolegliwości. Jeszcze 2 miesiące temu w poprzedniej pracy w biurze (bez światła dziennego, wyłącznie świetlówki) pracowałem po 8 godzin (a czasem nawet 12) przy monitorze z logo HP z wbudowanym w niego całym komputerem. Monitor z pracy opisany jest w materiałach HP w następujący sposób: 23" 1920 x 1080 diagonal TN widescreen WLED backlit anti-glare LCD.

Podsumowując, siedziałem przy Samsungu, jak i tym bliżej nieokreślonym HP w poprzedniej pracy tyle samo, albo nawet więcej i nie miałem podobnych objawów. Dlatego uważam, że to jest wina tego LG. Pytałem się już w tym temacie gdzie indziej, ale zamiast zmiany monitora doradzono mi instalację f.lux, którego zainstalowałem, ale nie uważam, żeby to znacząco pomogło. Dlatego w Was pokładam ostatnią nadzieję! :)

Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia zaproponujcie mi proszę jakieś naprawdę dobre i sprawdzone modele monitorów, które spełnią moje wymagania:

1. Mój absolutny priorytet - jak najmniejsze męczenie wzroku głównie przy pracy z tekstem.

2. Główne zastosowania monitora:

75% – praca z tekstem, kodem, szeroko rozumiany Internet (w przyszłości własne blogi, serwisy), okazjonalnie Photoshop (ale tylko przycinanie, skalowanie obrazów, nie jestem grafikiem)
25% – YouTube, głównie tutoriale programowania oraz materiały prezentujące nowe gry
Filmy i gry – z wyjątkiem YouTube nie będę używał, od tego jest telewizor.

3. Specyfikacja: 24 cale, rozdzielczość 1920x1200. Pewnie większy byłby lepszy, ale chcę też cenę utrzymać w ryzach. Może w przyszłości dokupię po prostu drugi?

4. Jeśli chodzi o używany layout w edytorach to preferuję jasne (białe lub kremowe) tło i czarne litery, czyli coś w stylu Worda. Natomiast jeśli czytam białe litery na ciemnym tle – no cóż, jest to dla mnie bardzo nieprzyjemne, pewnie to wina astygmatyzmu. Oczywiście noszę odpowiednie okulary, które korygują tą wadę.

5. Oświetlenie jakie mam w moim miejscu pracy (jeśli to ma jakieś znaczenie):
Światło w dzień – okna po prawej stronie w odległości 3,5 metra, kierunek okien północno-zachodni. Światło przez okno nigdy nie odbija mi się bezpośrednio na ekranie, ani nie świeci mi w oczy.
W nocy – lamka biurowa z żarówką 40W po lewej stronie monitora, dająca delikatne rozproszone światło, jako tło dla światła monitora.

6. Budżet – do 2000 zł. Chcę kupić model na lata, który oszczędzi mój wzrok i nie wypali mi dziury w mózgu, więc jestem w stanie dopłacić, jeśli będzie to odpowiednio uzasadnione.

7. Z firm bardzo podoba mi się podejście Eizo, ponieważ z ich materiałów wynika, że właśnie na jak najmniejszym zmęczeniu wzroku się koncentrują. Dlatego modele z oferty tej firmy na starcie mają u mnie duży plus. Podobają mi się funkcje Auto EcoView, Paper mode. Czy one naprawdę działają? Czy przydadzą się w moich zastosowaniach? Czy może to tylko marketing?

8. Zależy mi na zakupie modelu, który jest już sprawdzony przez wielu użytkowników i ma nieposzlakowaną opinię wśród ludzi znających się na temacie i spełni z łatwością moje oczekiwania w zakresie, który opisałem powyżej. Na eksperymentach mi nie zależy. :P

Wszelkie propozycje, rady, uwagi są mile widziane, jak również konstruktywna dyskusja. Za wszelką pomoc będę wszystkim dozgonnie wdzięczny. :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do web development do 2000 zł

18 lutego 2016, 15:23 - czw

Z Pańskich założeń na razie wychodzi EIZO EV2455.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

18 lutego 2016, 15:47 - czw

NocnyJastrzab pisze:Z Pańskich założeń na razie wychodzi EIZO EV2455.
Czy ten model od szeroko tu polecanego modelu EV2450 różni się tylko przekątną i rozdzielczością?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do web development do 2000 zł

18 lutego 2016, 16:58 - czw

Tak różnica jest w wielkości.
EV2450 rozmiar 24" format 16x9, rozdzielczość 1920x1080.
EV2455 rozmiar 24" format 16x10, rozdzielczość 1920x1200.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 12:57 - sob

NocnyJastrzab pisze:Z Pańskich założeń na razie wychodzi EIZO EV2455.
Tom01 pisze:Tak różnica jest w wielkości.
EV2450 rozmiar 24" format 16x9, rozdzielczość 1920x1080.
EV2455 rozmiar 24" format 16x10, rozdzielczość 1920x1200.
Dziękuję za porady. Jeśli zdecyduję się na model 24 cale to moim faworytem na tą chwilę jest EIZO EV2455.

Trochę się jeszcze waham czy nie zdecydować się na 27 cali w związku z tym, że jak siebie znam to po zakupie tego monitora będę go używał przez najbliższe 10 lat i chciałbym, żeby był jak najbardziej Future proof. :D

Jakie modele spełniające moje potrzeby możecie mi Panowie zaproponować w rozmiarze 27 cali?
Załóżmy, że budżet podskoczyłby do 3000 zł lub trochę ponad. :?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 13:27 - sob

27" z tej samej linii modelowej ma oznaczenie EV2750. Poza nim można rozważać również EIZO EV2736W, NEC EA274WMi, EA275WMi (jeszcze niedostępny).
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 13:32 - sob

NEC EA275WMi. Też nie tani, ale dużo tańszy od EV2750, i dużo bardziej "future proof" dzięki bardziej zaawansowanej budowie (14bit LUT z możliwością kalibracji sprzętowej).
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 13:47 - sob

Tom01 pisze:27" z tej samej linii modelowej ma oznaczenie EV2750. Poza nim można rozważać również EIZO EV2736W, NEC EA274WMi, EA275WMi (jeszcze niedostępny).
A czy ten model EIZO EV2736W, który mi się najbardziej podoba z wymienionych, w jakiś znaczący sposób różni się od EV2455? Jest w czymś gorszy / lepszy od swojego mniejszego brata? Czy to po prostu ta sama konstrukcja tylko, że większa...
max pisze:NEC EA275WMi. Też nie tani, ale dużo tańszy od EV2750, i dużo bardziej "future proof" dzięki bardziej zaawansowanej budowie (14bit LUT z możliwością kalibracji sprzętowej).
A ten NEC będzie równie delikatny dla moich oczy jak wymienione wyżej modele EIZO? Eizo ma takie funkcje jak Auto EcoView, Paper mode - wiem, że może to tylko marketing, ale są tego jakieś odpowiedniki w NECu? Czy może zawsze lepiej samemu wyregulować sobie jasność niż korzystać z Auto EcoView?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 13:52 - sob

elminster pisze:A czy ten model EIZO EV2736W, który mi się najbardziej podoba z wymienionych, w jakiś znaczący sposób różni się od EV2455? Jest w czymś gorszy / lepszy od swojego mniejszego brata? Czy to po prostu ta sama konstrukcja tylko, że większa...
Inna obudowa, inne zasilanie lamp podświetlenia. Z użytkowego punktu znaczenia nie ma żadnej różnicy. Istotne może być inne mocowanie matrycy. W nowszych "bezramkowych" znacznie mniej występują wady równomierności podświetlenia.
elminster pisze:A ten NEC będzie równie delikatny dla moich oczy jak wymienione wyżej modele EIZO? Eizo ma takie funkcje jak Auto EcoView, Paper mode - wiem, że może to tylko marketing, ale są tego jakieś odpowiedniki w NECu? Czy może zawsze lepiej samemu wyregulować sobie jasność niż korzystać z Auto EcoView?
Zakresy regulacyjne są nieco gorsze ale nie na tyle aby była to istotna różnica. Gorzej, że ekran niemalże błyszczący. Inna sprawa wpływająca na cenę to gorsza i krótsza gwarancja.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 14:19 - sob

Dziękuję z poprzednie odpowiedzi. Wczytuję się w to forum i ilość informacji trochę mnie przytłacza. :shock:

Właśnie zacząłem eksperymentować ze skalowaniem w Windowsie. Na moim aktualnym monitorze 23 cale (1920x1080) zmieniłem sobie domyślne ustawienia: Zmień czytelność zawartości ekranu na 125 % i bardzo mi się spodobało, jak wszystkie czcionki w systemie oraz programach stały się od razu większe i przez to czytelniejsze.

Zawsze podczas czytania jakiś tekstów w Internecie używam Ctrl + kółka myszy żeby sobie powiększyć tekst, który jest np. treścią bloga. Po prostu nie lubię wytężać oczu, jeśli mam czytać tekst z monitora. Dla mnie im wszelkiego typu czcionki są większe tym lepiej!

Mam odnośnie tego zagadnienia jeszcze dwa pytania:

1.Czy gdybym kupił monitor 27 cali w rozdzielczości 2560 x 1440 (16:9) i użył skalowania w Windowsie to wszystko mogłoby być jeszcze większe niż na monitorze 24 cali, przez co łatwiejsze w czytaniu?

2.Czy może wprost przeciwnie, większy monitor sprawiłby, że musiałbym siedzieć od niego dalej niż teraz i wyszłoby na to samo co zakup 24 calowego. Aktualnie od 23 calowego siedzę w odległości 75 cm od ekranu i jest to dla mnie komfortowa odległość (skalowanie przestawiłem ostatnio na 125 % i jest jeszcze wygodniej).

Wiem, że nie są to zbyt standardowe pytania, ale w życiu nie siedziałem przed monitorem 27 cali, a dla Was to pewnie codzienność.

Zawsze też uważałem się, że im wyższa rozdzielczość tym wszystko mniejsze, w związku z czym bardzo obawiałem się rozdzielczości 2560 x 1440. Dlatego wolę się o wszystko szczegółowo dopytać przed zakupem zanim dokonam potencjalnie złego wyboru.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 14:22 - sob

Domyślnie na monitorze 27" wszystko jest mniejsze, więc jeśli potrzebuje Pan skalowania to będzie musiało być mocniej ustawione. Jednocześnie jednak ostrość jest lepsza dzięki mniejszej plamce.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 14:46 - sob

Dokładnie tak jak piszesz.
Monitory o większej powierzchni i rozdzielczości oraz mniejszej plamce umożliwiają bardziej komfortową pracę dzięki użyciu skalowania. Przy 27" i 2560x1440 skalowanie 125% jest w sam raz. Moim zdaniem możesz nieco przybliżyć monitor z 75cm do 60cm.

Aby sprawdzić, czy aplikacje, których używasz skalują się prawidłowo (a nie musi tak być), należy wykonać test teraz, na obecnym monitorze.

Monitor EV2736W ma inne zasilanie od EV2750 i nie przechodzi pozytywnie testu "wściekłego ołówka", jak ochrzczono na tym forum prymitywny test wykrywający migotanie podświetlenia nieco powyżej granicy percepcji. EV2750 i EA275WMi przechodzą go bez problemu. Nadmienić należy, że w normalnym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy, ale taka istnieje. Stąd w nowszym EV2750 dopracowano ten mały szczegół.

Jeśli chciałbyś duże i bardzo ostre literki to proponuję rozważyć NEC EA275UHD. Znacznie wyższa rozdzielczość i mniejsza plamka umożliwiają uzyskanie doskonałej ostrości. Bardzo ważne jest jednak to, że w aplikacji ktòrą używasz musi dobrze działać skalowanie. Oczywiście, podobnie jak EA275WMi, a w przeciwieństwie do EV2736W i EV2750, EA275UHD można precyzyjnie skalibrować sprzętowo, zbliżając się i stając w pół drogi do monitorów profesjonalnych. EA275UHD jest więc najbardziej "future proof". ;)
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 16:59 - sob

max pisze:..
Monitor EV2736W ma inne zasilanie od EV2750 i nie przechodzi pozytywnie testu "wściekłego ołówka", jak ochrzczono na tym forum prymitywny test wykrywający migotanie podświetlenia nieco powyżej granicy percepcji. EV2750 i EA275WMi przechodzą go bez problemu. Nadmienić należy, że w normalnym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy, ale taka istnieje....
Różnica jest w zasilaczu to fakt.Ale w moim EV2436 mogę sobie machać przed ekranem czym chcę i nic nie klatkuje, a mam ustawione na 80cd/m2 Niżej z podświetleniem nie schodzę bo dla mnie to za ciemny obraz. Do tego przy EV2736 przejścia zasilanie podświetlenia w tryb zmiennego wypełnienia następuje przy niższym poziomie niż w EV2436. Tak że śmiało można kupować "starego" EV2736.
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 17:20 - sob

OK. Dla mnie 80cd/m2 to za dużo przy białym tle, jakie zwykle mam. Ja używam 50cd/m2, a to już w EV2x36W wchodzi w zakres zmiennego wypełnienia PWM, przy częstotliwości 200Hz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 17:23 - sob

max pisze:migotanie podświetlenia nieco powyżej granicy percepcji.
Nie tak bardzo "nieco". Prawie 3x powyżej granicy percepcji.
max pisze:wchodzi w zakres zmiennego wypełnienia PWM,
Co nie ma żadnego znaczenia dla użytkownika, o ile przetwornica jest dobrze zrobiona. A w EIZO jest. Przypominam także, że powyżej 6% aż do maksimum regulacji, wypełnienie wynosi zaledwie 20%, a żadnego migotania nie da się wychwycić nawet trickami. Od długiego czasu lansuje Pan bzdurę, że PWM to samo zło. To jest nieprawda.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do web development do 2000 zł

20 lutego 2016, 17:41 - sob

Nic takiego w tym wątku nie napisałem. PWM występuje we wszystkich monitorach tyle, że w najnowszych wersjach z częstotliwościami wynoszącymi kilkadziesiąt tysięcy Hz. EV2x436W jak na tak niską czèstotliwość PWM 200Hz zachowuje się rzeczywiście wyjątkowo dobrze, dzięki dość wysokiemu wypełnieniu, ale przy 50cd/m2 "test wściekłego ołówka" oblewa. Natomiast EV2450, EV2455, EV2750, EA245WMi, EA275WMi, EA275UHD, czyli najnowsze wersje monitorów EIZO i NEC, dzięki PWM wysokiej częstotliwości, go przechodzą gładko i płynnie.
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

18 października 2016, 17:00 - wt

Minęło 6 miesięcy odkąd kupiłem za Waszą radą monitor EIZO EV2455. Sprzętem jestem zachwycony. Nigdy jeszcze nie miałem monitora (a miałem ich już trochę) o takiej jakości.
Zakup sfinalizowałem za pośrednictwem @Tom01 z tego forum. Jakość obsługi była na super poziomie. :)

Piszę, to wszystko bo pewnie jeszcze nie jedna osoba trafi tutaj z podobnym dylematem, jak ja. Więc z tego miejsca polecam monitory EIZO. :D

Skoro tak dobrze mi doradziliście to też tutaj chciałem się zapytać odnośnie ustawień. Do tej pory używałem głównie trybu Movie, sRBG oraz przede wszystkim Paper + niski poziom Brightness.

Ostatnio ulepszyłem sobie komputer i teraz mogę grać w Wiedźmina 3 w 60 kl/s. Do tej pory grałem w trybie sRBG, ale to chyba nie jest optymalny wybór, prawda? Wiem, że EIZO EV2455 nie jest monitorem stworzonym do gier, ale na drugi monitor nie mam miejsca, a i tak głównie pracuję, czasem tylko sobie pogram.

Koniec tego przydługiego wstępu – krótko:

Jak to wszystko ustawić w „User 1 Mode”, żeby ten monitor najlepiej sprawował się w trakcie dynamicznych gier?


Obrazek
Załączniki
EV2455.png
EV2455.png (20.96 KiB) Przejrzano 2757 razy
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do web development do 2000 zł

18 października 2016, 18:44 - wt

Ja bym zostawił w sRGB, tylko jasność Brightness nieco podniósł, według uznania.
Jak zaczniesz regulować, to rozregulujesz, a nie wyregulujesz. Nie ma co grzebać, skoro wszystko hula.
elminster
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2016, 16:58 - śr

Re: Monitor do web development do 2000 zł

19 października 2016, 01:07 - śr

max pisze:Ja bym zostawił w sRGB, tylko jasność Brightness nieco podniósł, według uznania.
Jak zaczniesz regulować, to rozregulujesz, a nie wyregulujesz. Nie ma co grzebać, skoro wszystko hula.
Jedyny mały problem to lekkie rozmazywanie się postaci w jednym przypadku: podczas dialogów wiedźmina (nigdy podczas gry) kiedy postać w kadrze podczas rozmowy poruszała się dość szybko z lewej na prawą lub z prawej na lewą. Wyraźny jak żyletka obraz potrafił się wtedy lekko rozmyć.

Wygląda na to, że to przez tryb sRBG. W tej opcji ustawienie OverDrive jest na OFF.

A w tym teście przeczytałem, że (Link do testu:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2455.htm)
If we also carry out some subjective assessment of the screen during gaming and with the use of the PixPerAn moving car tests, we can also see the differences between each overdrive mode easily enough with the naked eye. With overdrive off there was a noticeable blur to the moving image as response times were slow. As you switch up to the 'standard' setting the blur is reduced nicely and the moving object becomes much sharper and clearer. There is still some blurring evident but no sign of any noticeable overshoot. When you switch up to the 'enhanced' overdrive mode the blurring is reduced a fraction more, but you can pick out some obvious overshoot in the test images, with both dark and light halos introduced to a very noticeable degree. This confirms the 'standard' mode is optimum on this screen.
W związku z tym zacząłem grać na User 2 z włączonym OverDrive na 'Standard' i Brightness na 100, a resztę zostawiłem tak jak jest. Super, że tak precyzyjnie można dostosować ten monitor w zależności od zadania. :D

Obrazek
TomaszBarney
Posty: 9
Rejestracja: 29 marca 2015, 17:53 - ndz

Re: Monitor do web development do 2000 zł

19 października 2016, 08:35 - śr

Nie czytałem całego wątku, więc nie wiem czy było coś o warunkach oświetleniowych, ale przy ustawieniu jasności na 100 zastanawiam się jak jasno masz w pomieszczeniu, że nie wypala Ci to oczu :shock:

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu