EIZO EV2450 zapytanko

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
giciors
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2016, 17:54 - pt

EIZO EV2450 zapytanko

18 marca 2016, 19:02 - pt

Witam
Jakieś 4 tygodnie temu zakupiłem monitor EV2450 , prawdę powiedziawszy nie był to wybór przypadkowy, zastanawiałem się około 2 miesięcy co wybrać w kwocie do 1500pln .... i w sumie oprócz NEC-a nic innego nie przyszło mi do głowy. Monitor służy mi do internetu, amatorsko do obróbki Raw ( wcześniej miałem laptopa to dla mnie i tak można powiedzieć skok w kosmos), trochę filmy obróbka, oczywiście przy okazji wymieniłem laptopa na PC mały ale mocny mITX.
Monitor pracuje już w sumie 150 godzin ale dopiero niedawno po jakimś tygodniu użytkowania zauważyłem dosyć niepokojące zjawisko, trudno mi wykonać zdjęcie tego czegoś ale postaram się je w miarę dokładnie opisać .
Otóż , na jasnym tle , białe, szare itp. widać zółtawą poświatę po prawej stronie ekranu od samej krawędzi do mniej więcej 1-2 cm od krawędzi kończy się w sposób bardzo płynny . Jest to delikatna wizualna wada, którą dostrzegłem, ale nie wiem czy nie będzie się to powiększać, obudowa nie jest uszkodzona ani nie widać aby miała ślady jakiś przygód . Prawdopodobnie jest to spowodowane podświetlaniem , ponieważ z tego co słyszałem z tej strony ono jest zainstalowane.
Zdaje sobie sprawę z tego iż nie jest to dla niektórych forumowiczów monitor najwyższej klasy czy nawet średniej a dla niektórych może nawet nie należy go kupować za 1349pln bo po co wydawać kasę. No nic ja go kupiłem zakładając to iż jest to EIZO ponieważ kiedyś będąc na studiach miałem monitor EIZO ale CRT i był super, w tym przypadku jest podobnie ponieważ wszystko oprócz tego czegoś jest OK na wyższym poziomie niż konkurencja w tej klasie cenowej, oczywiście tak jak użytkownicy piszą na forach nie liczyłem na cud, ekran ma nierównomierne podświetlanie i srebrzenie ale mi to nie przeszkadza aż tak bardzo. Oprócz tego czegoś żółtego.
Czy ktoś ma coś podobnego ?
Czy to jest wada fabryczna którą można reklamować ?
Z czego to coś może wynikać ?

Jakby ktoś miał podobne doświadczenia z tym monitorem i poradził coś rozsądnego to byłoby fajnie ?
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2450 zapytanko

19 marca 2016, 10:26 - sob

Nie zaszkodzi zasięgnąć opinii serwisu. Należy sprawdzić czy to wada czy "zwykła" nierównomierność.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
giciors
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2016, 17:54 - pt

Re: EIZO EV2450 zapytanko

19 marca 2016, 22:01 - sob

Witam
odnośnie tej wady to kiedyś miałem coś podobnego w smartfonie HTC ekran został wymieniony w serwisie a też przypadkiem podczas testu ekranu kolega mi pokazał wady, takie same albo prawie takie same. Szkoda że mam takiego pecha. No cóż chyba napiszę emaila do serwisu i postaram się zrobić zdjęcie może uda się to pokazać.
Pozdrawiam
dTech
Posty: 3
Rejestracja: 12 października 2014, 19:54 - ndz

Re: EIZO EV2450 zapytanko

28 marca 2016, 21:05 - pn

Miałem dokładnie tą samą wadę. Żółta poświata przy prawej stronie ramki na całej długości. Wadę zauważyłem od razu po kupnie, monitor zwróciłem i wziąłem model EV2336 i jestem mega zadowolony.
giciors
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2016, 17:54 - pt

Re: EIZO EV2450 zapytanko

01 kwietnia 2016, 18:50 - pt

...... może ja dostałem twój monitor i tak krążył i w końcu został u mnie .....chociaż znając życie to nie musi być żart, takie rzeczy są praktykowane wszędzie produkt z wadą jest sprzedawany po normalnej cenie a potem serwis pisze że tak ma być, właśnie tak napisał mi serwis . Tylko robiąc analizy tego co mi napisali iż jest to normalne zjawisko przy panelu IPS ja zadaję pytanie : jeżeli mam kolor biały i wyświetlany jest jako żółty na całym ekranie to też jest to zjawisko normalne ? Chyba raczej nie. Patrząc na moje pixele z boku ekranu kolor składowy blue powinien się różnić od red i green o około 8-10% to jest dużo jak dla tranzystorów na całej matrycy. Tak w ogóle to wygląda na to iż kolor po prawej stronie ekranu jest bardziej ciepła a lewa bardziej zimna i nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe, chyba coś z diodami nie jest tak jak trzeba. NO nic liczę teraz tylko na to że jakiś pixel się zjara....to jest akurat na gwarancji bez gadania, zostały mi jeszcze na to 4 miesiące.....ciekawe czy któryś nie da rady .....codziennie oglądam panel w poszukiwaniu wady... Chyba napiszę do ich centrali w Japonii ciekawe co oni odpowiedzą , nie liczę na cud ale niech znają moje zdanie na temat ich produktów....... zobaczymy.
pozdrawiam
dTech
Posty: 3
Rejestracja: 12 października 2014, 19:54 - ndz

Re: EIZO EV2450 zapytanko

02 kwietnia 2016, 00:01 - sob

Ja zamawiałem z niemieckiego Amazonu także wątpię, że ta sama sztuka trafiła do Ciebie :)
Widocznie zdarzają się takie wady, jak dla mnie była ona nie do przyjęcia, już przebolałbym jakieś nierównomierne podświetlenie czy coś podobnego, ale nie taka żółta poświata i to przy monitorze za 1400zł.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: EIZO EV2450 zapytanko

02 kwietnia 2016, 12:42 - sob

Nie wydaje mi się żeby pisanie do serwisu było właściwą ściezką działania. Monitor należy wysłać do serwisu. Diagnozy na odleglosc tak się zwykle kończą jak w Twoim przypadku.
Pozdrawiam, Jurek

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu