Monitor jako przełącznik KVM

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 22:07 - ndz

Szynkars pisze:
max pisze:W profesjonalnych monitorach NEC P/PA/SV/SVR masz do dyspozycji MultiProfiler.
Z ciekawości - czy będzie jakaś zauważalna różnica między zmianą wartości np. luminacji w MultiProfilerze, a zmianą tego współczynnika w menu monitora Eizo? Z tego, co dotąd udało mi się wywnioskować, MultiProfiler po prostu upraszcza czynności regulacyjne i czyni je bardziej komfortowymi do przeprowadzenia. Czy jeśli zmniejszymy jaskrawość do tego samego poziomu na NECu P232 używając MultiProfilera oraz na EIZO CS230 używając tradycyjnego menu, to regulacja MultiProfilerem okaże się bardziej precyzyjna, odchyłki błędów w wyświetlanych kolorach na NECu za sprawą użycia jego oprogramowania będą niższe?
MultiProfiler to cholernie cwany, bardzo niedoceniany, niezrozumiany i deprecjonowany programik o wszechpotężnych możliwościach. Po zmianie parametrów obrazowania automatycznie tworzy profil ICC odzwierciedlający bieżący stan monitora, pozwala tworzyć symulacje wydruków oraz innych monitorów z użyciem wewnętrznej 3DLUT monitora, dysponuję też prototypową wersją w której na moją prośbę Will dorzucił mi funkcję swobodnego tworzenia korekt 3DLUT na podstawie przekształceń obrazu testowego (np. w Photoshopie) i właśnie się wspólnie zastanawiamy jak przekonać marketing NEC DS że tego typu funkcja może być przydatna.

Oczywiście nie sądzę by sama zmiana luminancji w CS230 przyniosła gorszy efekt niż w P232W z MultiProfilerem, tyle że EIZO nie daje możliwości zmiany jasności w trybie skalibrowanym, można tylko regulować jasność w trybach fabrycznych, więc bez sensora trudniej swobodnie zmieniać w tym monitorze parametry obrazowania (co oczywiście nie każdemu jest potrzebne do szczęścia).
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 23:28 - ndz

max pisze:...Ad1. Monitor nie dba o "zachowanie odpowiednich ustawień". On je utrzymuje cały czas takie same, co nie znaczy, że cały czas są one odpowiednie. ;) ...
No tak dokładnie o to mi chodziło, że trzyma te same nastawy co przy skalibrowaniu.Co do kosztów to różnie bywa, można mieć znajomego i wtedy nie będzie drogo ;)
max pisze:A jeszcze lepiej kupić monitor z wyższej połki, za cenę obecnie rozważanego monitora razem z kalibratorem. Moim zdaniem oczywiście.
Tylko dalej będę potrzebował kalibratora do niego co znowu zwiększy cenę i tak w kółko, bo przecież za cenę monitora z wyższej półki z kalibratorem mogę mieć monitor z półki wyżej bez, który jest mi do niczego niepotrzebny.... zaraz, zaraz teraz się już pogubiłem to jest potrzebny czy nie? Z resztą nieważne.

Jestem Wam niezmiernie wdzięczny za wszystkie opinie przedstawione na niniejszym forum. Potrafię wyciągać wnioski, a to czy będą słuszne zweryfikuje czas i zdobyte doświadczenie.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu