Monitor jako przełącznik KVM

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Monitor jako przełącznik KVM

20 maja 2016, 23:13 - pt

Witam, mam zamiar kupić monitor EIZO EV2455 jednak nurtują mnie 2 rzeczy:

1. Monitor posiada display port, dvi, d-sub, hdmi oraz 2 złącza USB 3.0, ja często pracuję na dwóch komputerach jednocześnie a czasami zdarzy się że jeszcze laptop do tego dochodzi, czy w związku z tym jest możliwość podłączenia do tych tego monitora do złącz dvi i d-sub 2 komputerów, do hdmi laptopa a do portów usb klawiaturę bezprzewodową w taki sposób aby można było działać na tych 2-3 komputerach jednocześnie, korzystając z 1 klawiatury i myszki? (mysz i klawiatura bezprzewodowe - unifying) W tej chwili korzystam z przełączika KVM

2. I druga rzecz, czy jest możliwość zawieszenia tego monitora na ścianie?"

pozdrawiam
rutrap
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 09:28 - ndz

Ad. 1 Monitor nie ma dwóch wejść USB, koniecznych do takiego podłączenia.
Ad. 2 Można. Z tyłu jest uchwyt w standardzie Vesa 100.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 10:14 - ndz

Dzięki za odpowiedź, czy wobec tego w ofercie Eizo znajduje się monitor z możliwością wpięcia 2 komputerów? Oczywiście cenowo zbliżony do modelu o który pytałem wyżej.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 10:32 - ndz

Nie ma. Myślę że bardziej elastycznym wyjściem jest przełącznik klawiatury i myszy USB a video przełączanie w monitorze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 10:51 - ndz

Czyli rozumiem, że do monitora można podpiąć 2 komputery i przełączać video między nimi w monitorze? W takim wypadku przełącznik kvm, który aktualnie posiadam można wykorzystać tylko do przełączania klawiatury, czy też istnieje jakiś inny przełącznik tylko do klawiatury i myszki? W najgorszym wypadku będę przełączał klawiaturę wyciągając odbiornik z usb choć wolałbym tego uniknąć.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 11:16 - ndz

A może NEC P232W. Jest tylko trochę droższy od EV2455 i przy okazji bardziej zaawansowany.
http://www.necdisplay.com/p/desktop-monitors/p232w-bk
NEC pisze:DisplaySync ProTM controls two computers with only one keyboard and mouse
http://www.necdisplay.com/SupportAndSer ... ncPro.html
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 11:40 - ndz

Myślałem nad nim ale i tak już mocno naciągam budżet przy ev2455 chyba że:

http://allegro.pl/nec-multisync-p232w-s ... 09621.html

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 11:56 - ndz

Dziwnie niska cena. Ciekawe co z nim jest nie tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 12:11 - ndz

Muszę się poważnie zastanowić nad tym NEC, bez kalibracji będzie działał? :D
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 12:14 - ndz

Oczywiście, że będzie działał. Kalibracja nie jest potrzebna do działania. Pstryk włącznik i już.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 12:36 - ndz

A co z Eizo CS230? Ma 2 portu USB up stream do podłączenia 2 komputerów, czy działa to podobnie jak w przypadku NEC? Cena jest podobna do NEC P232W. Który z nich lepiej sobie radzi z fotografią?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 12:40 - ndz

Można skonfigurować aktywne wejście USB zależnie od wejścia video, ale nie testowałem przydatności jako przełącznik klawiatur. Różnice w stosunku do P232W:
- Nieco większy gamut.
- Bardziej matowa matryca.
- ColorNavigator, czyli sprzętowa kalibracja w komplecie.
- Zewnętrzny czujnik autokorekcyjny.
- 5 lat gwarancji, nie 3.
- Lepsza gwarancja na wady pikseli.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 13:13 - ndz

Ok wobec tego wiem wszystko co mi trzeba było, no prawie, ale z resztą powinienem sobie poradzić sam. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 15:38 - ndz

P232W ma identyczny gamut jak CS230 (średnio 857k ∆E³), w odróżnieniu od pozostałych modeli P/PA ma też niestety wykończenie matowe, identyczne jak CS230. Z wadami pikseli w tym modelu nigdy się nie spotkałem.
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 15:52 - ndz

ale 2 lata więcej gwarancji i color navigator w niemalże tej samej cenie robi różnicę która przemawia na korzyść cs230, minusem jak dla mnie jest brak potwierdzenia odnośnie tej klawiatury, czy można ją tam podpiąć i przełączać między komputerami. Ale już jakoś sobie z tym poradzę... o ile się na niego zdecyduję.

a ten: http://allegro.pl/monitor-graficzny-eiz ... 33232.html

jest jeszcze na gwarancji, to duże ryzyko?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 18:20 - ndz

Miałeś chyba zamiar wybrać EV2455. Czyli nie miałeś zamiaru kalibrować monitora.

Żeby skalibrować CS230 potrzebujesz jeszcze kalibratora. Najtańszy to i1 Display Pro za ok. 800zł. Piszesz też, że już naciągasz budżet. Dedukuję więc, że go nie kupisz. I tak nie miałeś chyba takiego zamiaru. Po co Ci więc oprogramowanie kalibracyjne? Żeby z niego skorzystać potrzebujesz kalibratora.

W profesjonalnych monitorach NEC P/PA/SV/SVR masz do dyspozycji MultiProfiler. Również jest w cenie monitora. Przy jego pomocy można uzyskać rzeczy podobne do kalibracji zewnętrznym kalibratorem, ale bez niego. Dla osób, które nie mają drukarni lub studia fotograficznego, taka opcja jest wygodniejsza i tańsza, choć również nieco mniej precyzyjna. Ponieważ jednak nie wspominałeś, że jesteś foto/grafikiem dedukuję, że nie potrzebujesz precyzyjnej kalibracji oraz że Cię na nią nie stać.

Z powyżej przeprowadzonego wywodu myślowego, opartego na niesprawdzonych założeniach dedukuję, że P232W oraz MultiProfiler będą dla Ciebie nieco lepszym wyborem, wygodniejszym, tańszym, choć nieco mniej precyzyjnym.
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 19:14 - ndz

max pisze:W profesjonalnych monitorach NEC P/PA/SV/SVR masz do dyspozycji MultiProfiler.
Z ciekawości - czy będzie jakaś zauważalna różnica między zmianą wartości np. luminacji w MultiProfilerze, a zmianą tego współczynnika w menu monitora Eizo? Z tego, co dotąd udało mi się wywnioskować, MultiProfiler po prostu upraszcza czynności regulacyjne i czyni je bardziej komfortowymi do przeprowadzenia. Czy jeśli zmniejszymy jaskrawość do tego samego poziomu na NECu P232 używając MultiProfilera oraz na EIZO CS230 używając tradycyjnego menu, to regulacja MultiProfilerem okaże się bardziej precyzyjna, odchyłki błędów w wyświetlanych kolorach na NECu za sprawą użycia jego oprogramowania będą niższe?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 19:19 - ndz

Nie. Regulacja jaskrawości w MultiProfilerze i menu OSD daje dokładnie taki sam wynik. Nie ma żadnej różnicy.

MultiProfiler daje możliwość względnie łatwego skorzystania z zaawansowanego wielobitowego procesora monitora, zwanego też poniekąd 3D LUT. Byłoby to trudne w menu OSD, choć te w profesjonalnych NECach jest tak zaawansowane i rozbudowane, jak w żadnych innych monitorach.

Moim zdaniem typowy użytkownik powinien korzystać właśnie wyłącznie z regulacji jasności i tu czy to EIZO, czy NEC, nie ma różnicy.

Ambitny amator, znający się na rzeczy, a mający nieco nietypowe potrzeby, lepiej poczuje się, gdy będzie mógł w bardzo wyrafinowany sposób wyregulować monitor MultiProfilerem.

Profesjonalista zaś, wykonujący drogie wydruki, wykona kalibrację sprzętową zewnętrznym kalibratorem. Zarobi na to zleceniami, a jakość i wierność wydruków będzie odzwierciedlać to co stoi na monitorze z dość wysoką precyzją.

No i jedna drobna uwaga. Po wykonaniu typowej kalibracji swobodna regulacja jaskrawości, czyli najbardziej podstawowa regulacja monitora, nie jest możliwa. W zasadzie to żadna regulacja nie jest możliwa. Trzeba kalibrować monitor na nowo, dla nowej jasności lub wykonać kalibrację wcześniej, przewidując wszystkie potrzebne jasności i warunki oświetleniowe.
Można jeszcze ewentualnie skalibrować monitor, w tym przypadku NECa, i regulację jasności wykonać MultiProfilerem, w oparciu o wcześniejszą kalibrację do innej jaskrawości. Trochę kombinacja dla zaawansowanych użytkowników.
rutrap
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2016, 00:08 - pt

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 20:06 - ndz

No i sprawa się rypła.
Fakt 1 Nie stać mnie na kalibrator ale z tego co wiem kalibrator do Eizo można pożyczyć/wynająć i kalibrowanie przeprowadzić 1 raz a potem sam monitor dba o zachowanie odpowiednich ustawień, czy podobnie ma się sprawa z NEC?

Fakt 2 Tak byłem zdecydowany na EV2455 ale brakuje mu tej możliwości podłączenia 2 komputerów i jednej klawiatury w związku z czym Twoja sugestia odnośnie NEC jest dla mnie zastanawiająca. Gdyby EV2455 posiadał możliwość o której piszę to pewnie już bym go zamówił.

Kolejny fakt to możliwość kupienia używki Eizo CS23 z gwarancją do 2019 roku w cenie EV2455. Dlatego o niego pytam.

Fotografią zajmuję się amatorsko i chętnie zagościłbym na swoim biurku monitor z możliwością kalibracji. Nie jest to jednak sprawa gardłowa i mogę poczekać, odłożyć i dołożyć do lepszego monitora. I właśnie po przeczytaniu Waszych odpowiedzi na moje pytanie doszedłem do wniosku, że warto wybrać to rozwiązanie.

Proszę nie irytuj się tylko dlatego, że pojawiło się trochę sprzeczności w moich odpowiedziach, najzwyczajniej chciałbym wybrać dla siebie jak najlepiej ;)

Twój wywód myślowy jest jak najbardziej zgodny z wszelkimi prawami logiki ale życie, jak to zwykle bywa, rządzi się swoimi prawami i czasami bywa nielogiczne.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor jako przełącznik KVM

22 maja 2016, 21:41 - ndz

Ależ ja się nie irytuję. Próbuję jedynie w dobrej wierze doradzić, prezentując przy tym odmienny punkt widzenia niż Tom01, co pozwala na szersze i bardziej obiektywne spojrzenie na problem. A irytować się nie mam czym, bo zupełnue nie zależy mi co wybierzesz.

Do zastosowań fotograficznych przydałby się lepszy sprzęt, niestety też sporo droższy.

Ad1. Monitor nie dba o "zachowanie odpowiednich ustawień". On je utrzymuje cały czas takie same, co nie znaczy, że cały czas są one odpowiednie. ;)
To chyba takie tutejsze nadużycie językowe, bo przecież warunki oświetleniowe wokół monitora się zmieniają, Twoje wymogi też, a monitor ma to w głębokim poważaniu. Trzyma po prostu cały czas to samo do czasu, aż go znowu skalibrujesz lub przełączysz na inną nastawę kalibracyjną.
Wyporzyczanie kalibratora wychodzi z reguły drożej niż jego kupienie, po drugiej, trzeciej kalibracji. Moim zdaniem lepiej kupić, jeśli rzeczywiście jest konieczny, w co śmiem trochę wątpić. ;)
A jeszcze lepiej kupić monitor z wyższej połki, za cenę obecnie rozważanego monitora razem z kalibratorem. Moim zdaniem oczywiście.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu