24 cale do gier/filmów+problem z obecnym monitorem

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2016, 22:32 - pn

24 cale do gier/filmów+problem z obecnym monitorem

26 lipca 2016, 22:24 - wt

Dzień dobry. Trochę chcę upiec 2 pieczenie w jednym wątku zatem taki temat.
1. Szukam monitora 24 cale do użytku domowego, głównie gier i oglądania filmów, a także przeglądania internetu i zadań biurowych, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż te pierwsze. W shootery FPP prawie nie gram, raczej strategie Total War, Wiedźmin, turówki typu Age of Wonders i starsze tytuły np. Fallout, Fallout 2. Myślę, że najlepsze byłyby dla mnie: ev2450 lub fs2434, przy czym bardziej skłaniam się ku ev2450, bajery gamingowe nie do końca mnie interesują, a z tego co czytałem nieco lepszej klasy jest ev2450.
Zdaję sobie sprawę, że ten temat był już trochę wałkowany, zastanawiam się jednak czy są może jeszcze inne godne polecenia monitory 24 cale podobnej klasy do około 2 tys. zł i czy ewentualnie nie poczekać miesiąca lub dwóch, bo pojawi się coś nowego.
2. Obecnie mam 7 letniego Samsunga SyncMastera T220HD i byłem z niego zadowolony, pewnie byłbym nadal gdyby pewnego razu mi nie spadł. Na "oko" przeżył bez widocznej kontuzji. Po upadku na ciemnych tłach zamiast czarnego czy brązowego zaczęły pojawiać się niebieskie plamy z pikseli, tak samo przy jakiś rozbłyskach czy efektach świetlnych pojawia się niebieska poświata. Dzieje się tak czasami, nie zawsze. Wykluczyłem kartę graficzną i kabel (testowałem na grafice z procesora i 3 inne kable). Nie wiem czy dobrze to opisuję, ale chyba ani zrzut ekranu, ani zdjęcie tego nie pokaże. Czy miał ktoś, kiedyś coś podobnego, czy można coś z tym zrobić, czy po prostu lepiej dla zdrowia ten monitor oddać do elektrośmieci. Monitor i tak zmienię, ale jeśli z tego udałoby się coś jeszcze wycisnąć to oddałbym go komuś potrzebującemu za darmo. Nie chciałbym tylko temu komuś zrobić "kuku" zamiast pomóc.
cz
czuk

Re: 24 cale do gier/filmów+problem z obecnym monitorem

27 lipca 2016, 11:39 - śr

W sierpniu ma się pojawić nowy Nec EA245wmi cena pewnie do 2000Pln.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68372
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu