Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
pmalik
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 12:53 - śr

Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

14 grudnia 2016, 13:27 - śr

Proszę o pomoc w wyborze monitora.
Praktycznie zdecydowałem się na wybór monitra firmy Eizo, ale mam dwa podstawowe typy.
FS 2434
EV 2450

Założenia były takie że chcę monitor w cenie do 1500 zł, do pracy biurowej (internet, office, pdf) i do grania (raczej strategie i rpg, ale czasem coś bardziej żwawego). 60hz powinno więc wystarczyć, szczególnie że przez lata i tak używałem monitorów z takim odświeżaniem a kolory są dla mnie ważniejsze.

Komputer nowy, i5-6500, 1060 gtx, ale kierując się wieloma poradami znalezionymi w sieci (w tym na tym forum) wolę coś nieco mniejszego (czyli 24 cale a nie 27) i w full hd - ale lepszej firmy, tak aby zestaw możliwe długo zachował sprawność.
Zastanawiałem się nad 24.1 (czyli polecanym powszechnie formatem 16:10), ale ograniczenia budżetowe oraz planowane podpinanie pod monitor również od czasu do czasu konsoli spowodowały że pozostałem przy wspomnianych powyżej modelach. Czasem pewnie podpinany będzie też MacBook Pro, ale głównie zastosowanie to wyświetlanie obrazu z ww. peceta

Skłaniam się raczej do EV 2450 jako bardziej uniwersalnej konstrukcji ale mam dwa podstawowe dylematy:

- Czy skierowanie FS 2434 do graczy ma realny (nie odgraniczający się do PR) wpływ na używanie monitora do grania. Innymi słowy co zyskuję względem uniwersalnego EV 2450 wybierając FS 2434. Wiem co tracę (design/ergonomiczność EV2450 i ew. tryby pracy, brak display port w FS 2434). Opisane w materiałach funkcje FS2434 w rodzaju SmartInsight 2, Smart Resolution czy Smart Detection nie budzą mojego zaufania szczególnie że FS 2434 ma mało sensowych recenzji, nigdzie nie znalazłem czegoś sensownego o tych funkcjach. Ale nigdy nie miałem monitora EIzo i być może akurat ta firma jest wyjątkiem i promowane przez nich funkcje monitorów dla graczy nie są ściemą.

- EV2450 ma już następcę, tyle że nigdzie jeszcze nie dostępnego (EV 2451). Z tego co udało mi się wygrzebać w internecie EV 2451 różni się nieco mniejszymi ramkami i ulepszoną ergonomią, ale bebechy ma raczej takie same - bo nigdzie nie ma słowa aby coś poza kształtem i podstawką monitora się zmieniło. Czy ktoś z Was wie czy faktycznie różnice są jedynie w ergonomii/wyglądzie czy jednak i w matrycy/elektronice.

Zakup planuję w ciągu 1-2 tygodni, ale potencjalne oczekiwanie na EV 2451 może to opóźnić - choć raczej nie widzę aby to ostatnie miało sens.
cz
czuk

Re: Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

14 grudnia 2016, 14:38 - śr

pmalik pisze:.
FS 2434
EV 2450

Założenia były takie że chcę monitor w cenie do 1500 zł, do pracy biurowej (internet, office, pdf) i do grania (raczej strategie i rpg, ale czasem coś bardziej żwawego).
Fs 2434 to monitor typowy do multimediów i dość leciwy,jak nie grasz za często w szybkie gry wybrałbym EV2450 jest bardziej uniwersalny co do zastosowań ,a jeszcze lepiej poczekał na Ev 2451 zawsze to "nowość "cena powinna być podobna do poprzednika,możliwości takie same ,chyba matryce wyprodukowała inna firma,ale przy tej klasie monitorów to bez znaczenia.
pmalik
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 12:53 - śr

Re: Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

15 grudnia 2016, 09:06 - czw

Z tego co widziałem obie konstrukcje mają podobny wiek (weszły na rynek ok 2 lat temu), ale z wypowiedzi na tym forum wywnioskowałem że wiek konstrukcji nie ma aż takiego znaczenia. Choć oczywiście jako wieloletni konsument elektroniki użytkowej zostałem nauczony że nowsze znaczy (zazwyczaj) lepsze. Niemniej jeśli EV 2451 jest lepszy tylko w tym że jest nowszy i ładniejszy/bardziej wygodny od dość ładnego i wygodnego EV 2450 to nie wiem czy jest sens czekać i (pewnie) dopłacać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

15 grudnia 2016, 11:17 - czw

FS2434 ma starszego typu obudowę, wewnątrz podobnie. Różnice są w oprogramowaniu, które ułatwia rozgrywki FPS. Seria EV to monitory bardziej uniwersalne. Nie wiadomo nic na temat zmian w FS2451. Prawdopodobnie typowa dla EIZO powolna ewolucja modelu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
pmalik
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 12:53 - śr

Re: Wybór monitora Eizo, prace biurowe + gry

23 grudnia 2016, 16:54 - pt

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Po konsultacji z polskim dystrybutorem Eizo z której wynikało że EV 2451 będzie dopiero w styczniu i że cena będzie wyższa przy relatywnie zbliżonej funkcjonalności, zdecydowałem się na zakup EV 2450.
Monitor już w domu, pierwsze (i drugie) wrażenie bardzo dobre.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu