Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 18:13 - pn

Witam

Forum czytam regularnie od dłuższego czasu będąc pod ogromnym i nieustającym wrażeniem poziomu prowadzonych rozmów oraz wiedzy użytkowników (specjalne podziękowania dla forumowiczów: max, Tom01 oraz Czornyj).

Monitor ma służyć jako główny monitor do zastosowań domowo-uniwersalnych oraz pracy w programie CAD, Dialux. Bardzo nie podobają mi się monitory w których widać rozświetlenia przy krawędziach, nierównomierne podświetlenie matrycy oraz kiedy biały kolor wpada delikatnie w żółty. Sądząc, że jest to domena monitorów marketowych do 2 tys. zdecydowałem się na EA275Wmi w wersji CT, która wg. opisu na stronie sklepu Pana Tomasza ma m.in. zapewnione cyt. " Wykluczenie ryzyka wad pikseli i rażących nierówności podświetlenia." Przy zakupie jest możliwość dokupienia dodatkowej usługi selekcji i tu muszę przyznać zapaliła mi się lampka, bo po co dodatkowa selekcja skoro wersja CT jest już wyselekcjonowana. Skontaktowałem się z Panem Tomaszem i otrzymałem odpowiedź, że dodatkowa selekcja powoduje, że cyt. "monitor jest bardziej drobiazgowo badany wykluczane są wszystkie defekty widoczne gołym okiem, nie tylko te rażące i udzielana jest gwarancja na wady pikseli również po odbiorze." Skomentuję to tak, monitor kosztuje lekko ponad 3 tys. dodatkowa selekcja to koszt 250 zł, nie rozumiem zupełnie idei selekcjonowania wyselekcjonowanych sztuk ale pomyślałem sobie OK, zapłacę, dostanę idealną sztukę i będę zadowolony przez kilka kolejnych lat. Dodatkowo Pan Tomasz zasugerował, że do zastosowań CAD poleca model EA275UHD-CT cyt. "Ostrość obrazu i wielkość piksela jest nieporównywalna." - rozumiem, że jest to model egalitarny ale na tamten czas budżet nie zakładał takiego wydatku a i zdrowy rozsądek podpowiadał, że skoro EA275Wmi-CT będzie spełniał wszystkie założenia i dodatkowo będzie to sztuka wyselekcjonowana to nie ma sensu dopłacać około 1500zł do wersji UHD-CT. Niestety lub stety (to się okaże) dopuściłem w głowie możliwość dopłaty do wersji EA275UHD-CT, zacząłem czytać wątek o tym wyjątkowym monitorze i zachęcony pozytywnymi opiniami po kilku dniach złożyłem zamówienie u Pana Tomasza na wersję EA275UHD-CT i dodatkową selekcją w sumie za kwotę 4554,00 zł (auć!). Przelew na monitor wykonałem tego samego dnia, aktualnie czekam na swój wyczekany monitor.

W tym czasie trafiłem na ciekawy wątek o EA275UHD-CT (link), w którym Pan Tomasz wypowiada się delikatnie mówiąc niezbyt przychylnie nt. kompensacji elektronicznej wyrównującej podświetlenie:

Tom01 : cyt. „(...) Wyrównywanie podświetlenia w tym monitorze istnieje tylko pro-forma. Nie wnosi żadnej poprawy. Tak w ogóle, jest to bardzo przereklamowany model. Walory o których pieśni tworzą naganiacze, istnieją, ale nie w tym modelu, ale w o dwie półki wyższych i droższych.” - bardzo nieładnie z uwagi, że podczas naszej rozmowy otrzymałem zapewnienie, że cyt. "(...) Równomierność rozświetlenia będzie bardzo dobra. To jest wykluczane w selekcji i dodatkowo kompensacja elektroniczna działa skutecznie. Wycieki nie wpływają na zmianę barwy bieli. Wygląda to tylko jak rozświetlenie na czerni.” Hmm..

Dalej z tego samego wątku:

max: cyt. „(...) Uniformity nie działa na czerni, bo nie może. Proszę zadać sobie nieco trudu i spróbować zrozumieć jak to działa."
Tom01: cyt. „(...) W ogóle nie działa. Jest, bo zaimplementowana w procesor, ale wygląda, że nie są wyrównywane w fabryce. Po włączeniu widać przycięcie matrycą ale całej. Pomiary równomierności nie wykazują żadnej zmiany. „

(...)

Tom01: cyt. „(...) Przykładowo, pański PA272W zjada na śniadanie tego EA a i różnica rozdzielczości nie jest powalająca. UHD na tak małym ekranie w ogóle nie ma racji bytu w Windows a i na Macu bywa, że nie jest perfekcyjnie. Niektóre programy wyświetlają z błędami. Na razie więcej z tym kłopotu niż korzyści. Tekst jest ostry jak żyleta, na taką ostrość czekałem ponad 20 lat, ale wygląda, że jeszcze poczekam, kiedy popularne systemy będą miały interfejsy całkowicie skalowane aby wszystko miało ręce i nogi. „

Pozostawię to bez komentarza.

W kwestii rozświetleń przy krawędziach, potocznie mówiąc wycieków podświetlenia. Ponieważ jest to dla mnie bardzo istotne aby takich wycieków nie było bo po prostu mi się nie podobają i wydając pieniądze chcę dostać model, który jest wolny od tej wady Pan Tomasz zapewniał, że cyt. „(...) Ten model jest na wylocie a następca będzie „bezramklowy”, czyli bye, bye brak wycieków. (...)"

Z kolei w przytoczonym wątku napisał:

Tom01: cyt. „(...) EV2750 jest wyraźnie równiejszy dzięki "bezramkowej" konstrukcji. (...)"

Zanim zdecydowałem się napisać na forum skontaktowałem się z Panem Tomaszem aby pierwszy mógł ustosunkować się do własnych wypowiedzi i otrzymałem taką odpowiedź:

cyt. „1. Forum istnieje od dawna i często się zdarza, że jakieś infomacje się zdezaktualizują, np przez pojawienie się nowej wersji lub rewizji monitora. Tak było w całą serią EA od NEC-a. Przez ostatnie ok 1,5 roku ta linia przeszła dużą metamorfozę. Pojawiły się nowe modele, obecne pojawiły się w nowych rewizjach, były duże zmiany w oprogramowaniu. Jeśli chodzi o układ stabilizacji, jest obecnie wyraźna różnica na plus. Flagowy model EA275UHD-CT jest prawie tak równy jak modele profesjonalne.
2. EIZO jest generalnie wyraźnie równiejsze od innych monitorów. Niezależnie czy jest ramkowy czy nie, równomierność jest lepsza od bezramkowych NEC-ów. Uwaga ta nie dotyczy modeli EA275 „ramkowych”, rewizji produkowanych od początku 2017r. Nie wiadomo jak będzie z wersjami bezramkowymi, ale mam czarne myśli, bazując na przykładzie EA245WMi, bezramkowym. Jest bardziej nierówny od swojego ramkowego poprzednika. "

Nie mam wiedzy czy jest tak jak Pan Tomasz napisał stąd moja prośba o opinię w temacie. Czy kwota na którą przystałem 4,5 tys. nie jest zbyt duża jak na ten monitor? Z tego co teraz widzę, to za 5 tys. jest PA271Q, który posiada OCF.

Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako ataku. Proszę o opinię.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 18:28 - pn

Standardowo monitory w opcji CT nie były specjalnie selekcjonowane i w oficjalnych materiałach nie ma o tym mowy.

Kupił Pan już monitor czy dopiero zamierza? Jeśli jest opcja wydania 5000 zł to zdecydowanie brałbym osobiście PA271Q.
A tak widzę.. przelał Pan kasę.. Oby nie był zbytnio rozczarowany. 27" + UHD to nie jest w mojej opinii optymalne połączenie, choć w określonych sytuacjach na pewno przydatne. Trochę tych monitorów się jednak sprzedało..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 20:37 - pn

Noooo, ładnie zapłaciłeś. Selekcja do kwadratu. Muszę przyznać, że Tom to mistrz świata. :twisted:

viewtopic.php?f=6&t=3616#p49330
Czornyj pisze:
15 sierpnia 2018, 11:28 - śr
Z powodu małego zamieszania w magazynach zamelinowała się upiorna ilość EA275UHD, które niebawem trafią na rynek w atrakcyjnej cenie - zostańcie zatuńczykowani (stay tuned)!

Mz. 27” daje znacznie wyższy komfort, czy to QHD czy UHD.

PA271Q to monitor idealny, o ultymatywnych możliwościach - pytanie, czy ci to potrzebne ;) Jak nie, to brać EA :)
Ja jestem nieco wredny, więc w tym duchu zachowam jak zwykle swój ton wypowiedzi. :twisted:

Kilka lat temu Tom był skoncentrowany na sprzedarzy monitorów EIZO. NECi stanowiły konkurencję dla tej niszy i były przez niego na tym forum dewaluowane, zwłaszcza względem EIZO. Stąd taka, a nie inna, opinia na temat NECa.

Obecie polityka sprzedażowa obróciła się o 180stopni i to NECi CT są najlepsze na świecie. Dla wieloletniego czytelnika forum ta zmiana jest bardzo wyraźna, wręcz zabawna. Wiem złośliwy jestem.

Moim zdaniem świadczy to o braku wiarygodności, a nie o diametralnej zmianie cech tego samego typu monitora.

PS. Opowiem krótką historyjkę. Kupowałem dzisiaj buty, oczywiście polskie. Bywam w tym sklepie raz na pół roku. No więc wchdzę, widzę przeceny -20%. Na butach które mnie zainteresowały metka 300zł, przy butach cena: 300zł, 250zł, 150zł. Ile kosztowały buty?
Odpowiedź: 120zł.

Ty dokonałeś nie lada sztuki odwrotnej. Buty, które kosztowały 300zł kupiłeś za 450zł. Szacun. :twisted:

Mój wniosek jest następujący. Cena za niektòre towary nie ma większego związku z ich wartością. Sklep sprzedał za 120zł i na pewno jeszcze zarobił. Dodam, że nie jestem fanem wyprzedaży. Kupuję jak muszę, nie lubię chodzić po sklepach.

Proponuję w podskokach wymienić na PA271Q.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 20:53 - pn

Max, nie tylko jest Pan złośliwy, ale również manipuluje Pan strasznie. Ok 2 lata temu w ogóle nie było serii ColorTuned a to co było na rynku (seria "4"), mówiąc szczerze nie powalała. Siłą rzeczy lepsze były odpowiedniki od EIZO, więc jest oczywiste, że poleca się to co lepsze. Obecnie sytuacja się zmieniła i zmieni się jeszcze nie raz, zależnie od tego co zaprezentują producenci.

W mojej opinii EA275UHD-CT to unikalny monitor. Bardzo równy, powtarzalny, ma bardziej liniowy panel niż inne monitory tej serii. No i nie ma żadnego konkurenta w kombinacji rozmiar/rozdzielczość. Praca ogólna, gdzie jest np dużo tekstu, jest bajecznie komfortowa. Ostrość obrazu można porównać tylko do Retiny. Po doświadczeniach z takim monitorem, przesiadka na 2560x1440 to wrażenie strasznego mydła na ekranie. Co do skalowania, Mac radzi w tej chwili sobie perfekcyjnie z skalowaniem interfejsu i nawet w najnowszych Windows nie ma już dramatu.

Poddaję też zapoznaniu się, całkiem świeże wrażenia użytkownika, egzemplarz selekcjonowany: viewtopic.php?f=5&t=3557&p=48710#p48710 Kluczowy cytat: "Równomierność podświetlenia - miałem co do tego największe obawy, ale jest bardzo dobrze. Z wyłączoną elektroniczną kompensacją podświetlenia matrycy świeci tak samo równo jak mój poprzedni monitor PA242W. Co więcej, PA242W z wyłączoną kompensacją świecił raczej nierówno (mowa o teście na bieli i jasnych szarościach)." Mówiąc krótko, rzeczony model z wyłączoną kompensacją jest tak równy jak wyższa seria PA z włączoną.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 21:20 - pn

Ja manipuluję?

No więc sprostuję. Serii ColorTuned nigdy nie było i nie ma do dzisiaj. Próżno jej szukać na stronie producenta. Została stworzona przez Sprzedawców, w porozumieniu z polskim pośrednikiem NECa w Krakowie. (To się teraz naraziłem. :oops: ) Był już o tym wątek.

A złośliwy jestem, faktycznie, już mówiłem, ale nie manipuluję.

Pańska wypowiedź dotyczy dokładnie tego monitora, nie serii EA274.
viewtopic.php?f=50&t=2597#p31444
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 21:25 - pn

Manipuluje Pan Max, nawet bardzo.

Owszem, jest seria ColorTuned. Informacji na jej temat udzieli przedstawicielstwo NEC Display Solutions w Krakowie, ul. Bociania 22. Obecnie te monitory są robione w siedzibie NEC DS. Ja mam przyjemność być drugim źródłem monitorów tej serii.

Na litość, Max, to jest wypowiedź sprzed 2,5 roku temu. Przez tyle czasu dużo się zmieniło. Nawet nie pamiętam dlaczego była krytyczna. Może dotyczyła pierwszych egzemplarzy i błędów wieku dziecięcego?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 21:41 - pn

Nie. Po prostu jeszcze kilka lat temu wszystkie Pańskie wypowiedzi na temat innych marek niż EIZO, w tym NECa, były bardzo krytyczne. Dotyczyło to wszystkich modeli, wszystkich serii np.
* EIZO CS kontra NEC PA. Kiedyś to CS i CX był najlepszy, dzisiaj PA jest dużo lepszy.
* EIZO EV kontra NEC EA. Jak wyżej.

Po prostu tak to wygląda z mojej perspektywy, wieloletniego czytelnika forum. Piszę to co myślę, całkowicie bezinteresownie. Tak, ze sporą nutą złośliwości i szyderstwa, ale w interesie forumowicza, w każdym razie według mojego mniemania.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

20 sierpnia 2018, 22:21 - pn

Znowu... Wówczas EIZO było w ofensywie, NEC w defensywie. Potem EIZO włożyło do trumny monitory z GBr a NEC przeszedł do ofensywy. Jak mówiłem, rynek się zmienia. Byłoby mało wiarygodne, gdyby pomimo roszad polecać ciągle jedną markę, czyli odwrotnie niż Pan imputuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 01:02 - wt

Czornyj pisze:
15 sierpnia 2018, 11:28 - śr
Z powodu małego zamieszania w magazynach zamelinowała się upiorna ilość EA275UHD, które niebawem trafią na rynek w atrakcyjnej cenie - zostańcie zatuńczykowani (stay tuned)!
Niestety nie mogłem wiedzieć, że szykują się obniżki cen – zakupu dokonałem 2 sierpnia.
max pisze:
20 sierpnia 2018, 20:37 - pn
Ty dokonałeś nie lada sztuki odwrotnej. Buty, które kosztowały 300zł kupiłeś za 450zł. Szacun. :twisted:
Aktualnie model EA275UHD-CT kosztuje w najtańszym sklepie 4100 zł (taki udało mi się znaleźć). Jeśli mówimy o przepłaceniu to różnica wynosi 400zł – z tym mogę się zgodzić. Chyba, że przytacza Pan cenę monitora w wersji bez CT i już po zakładanej obniżce (skąd cena 3000zł?). To, dlaczego monitor kupiłem akurat u Pana Tomasza zadecydował fakt, że wzbudził on moje zaufanie. Czy zostałem naciągnięty? Możliwe, z końcową oceną wstrzymam się do czasu otrzymania monitora.

To i ja podzielę się historią. Na początku ubiegłego roku kupiłem Eizo CS2420. Miał być super. Jak się okazało nie był. Lewy dolny róg znacząco jaśniejszy od pozostałych, dodatkowo rozjaśnienie przy dolnej krawędzi z prawej strony. Wada wyszła po czasie. Nie było więc mowy o zwrocie monitora bez podania przyczyny w terminie 14 dni. Nie zmartwiło mnie to szczególnie bo:
* to przecież Eizo, firma z wieloletnią tradycją, której zależy na budowaniu silnej marki więc bez problemu usuną usterkę,
* monitor dedykowany fotografii - z taką wadą nie nadaje się do pracy do której został stworzony i sprzedany
Zmartwiłem się jednak po tym co usłyszałem od sprzedawcy i przeczytałem w oficjalnym piśmie od producenta. Pomiary wykazały, że wada oczywiście jest ale mieści się w normie. Nie będę nawet próbował przytaczać jak wg. normy takie pomiary się robi bo doskonale Panowie to wiecie. Całe szczęście udało mi się sprawę wygrać i otrzymać zwrot kosztów.

Jaki zatem ma sens wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na sprzęt, który zawsze będzie rozczarowywał ponieważ normy są tak napisane, że nawet egzemplarze z widocznymi wadami są dopuszczane do sprzedaży. W jaki sposób kupujący może mieć pewność, że monitor który wyciągnie z kartonu będzie pozbawiony tych wad. Stąd decyzja o dokupieniu usługi selekcji za 250 zł – czy słuszna to się okaże.

Czy każdy model PA271Q jest równo podświetlony i nie występują wady rozświetleń przy krawędziach?
Rozumiem, że jeśli nie PA271Q wg. Pana to czekać na obniżki EA275UHD i nie przepłacać do wersji CT bo taka nie istnieje?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 01:14 - wt

Nok pisze:
21 sierpnia 2018, 01:02 - wt
czekać na obniżki EA275UHD

Nie będzie żadnych obniżek. Nie ma ku temu żadnych podstaw. Obniżki się organizuje kiedy trzeba wypchnąć coś zalegającego. W tym wypadku nie ma o tym mowy.

Nok pisze:
21 sierpnia 2018, 01:02 - wt
i nie przepłacać do wersji CT bo taka nie istnieje?

Nie istnieje tylko w fantazjach kolegi Maxa. Max od dłuższego czasu wypisuje najrozmaitsze androny, nie mam pojęcia skąd takie samozaparcie aby podważać nawet oczywiste sprawy. Co do ColorTuned, proponuję zadzwonić do przedstawicielstwa jeśli ma Pan wątpliwości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 09:08 - wt

PA271Q ma inną matrycę, lepszą niż typowe monitory biurowe. Szansa na to, że jest nierówno podświetlony lub ma wycieki przy krawędziach jest po prostu znacznie mniejsza niż w serii EA. Oczywiście ma też 3D LUT i wsparcie MultiProfilera, szeroki gamut (podobnie jak CS2420) oraz ćwierćfalówkę, zmniejszającą srebrzenie pod kątem (jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, bo nie dla każdego ma). To po prostu dobry monitor profesjonalny, w przeciwieństwie do dobrego biurowego EA.
Tom01 pisze:
21 sierpnia 2018, 01:14 - wt
Nie będzie żadnych obniżek. Nie ma ku temu żadnych podstaw. Obniżki się organizuje kiedy trzeba wypchnąć coś zalegającego. W tym wypadku nie ma o tym mowy.
Ale mówi Pan o swoim sklepie, czy o magazynie NECa w Krakowie, czy innych sklepach? Wydaje mi się to istotny szczegół.
Tom01 pisze:
21 sierpnia 2018, 01:14 - wt
Co do ColorTuned, proponuję zadzwonić do przedstawicielstwa jeśli ma Pan wątpliwości.
Proszę wejść na stronę amerykańską producenta:
https://www.necdisplay.com/category?category=displays#1

albo na polską
https://www.nec-display-solutions.com/p ... ml?cat=LCD

albo niemiecką
https://www.nec-display-solutions.com/p ... ml?cat=LCD

albo nawet rodzimą dla producenta japońską
https://jpn.nec.com/products/ds/display ... index.html
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 10:01 - wt

O jejku Max.. coś taki zasadniczy.. Była informacja prasowa podczas premiery i wystarczy. Jest oczywiste, że nie ma tego na stronie producenta, bo to nie producent wprowadził taki produkt do obiegu.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 10:07 - wt

max pisze:
21 sierpnia 2018, 09:08 - wt
Ale mówi Pan o swoim sklepie, czy o magazynie NECa w Krakowie, czy innych sklepach? Wydaje mi się to istotny szczegół

Mówię ogólnie o dystrybucji. Jeśli producent obniży cenę w kanale to siłą rzeczy będzie widać w sklepach. Piszę to tym, że nie ma tradycji wyprzedaży w tej branży i nic nie zapowiada aby w tym wypadku był wyjątek.

max pisze:
21 sierpnia 2018, 09:08 - wt
Proszę wejść na stronę amerykańską producenta:

ColorTuned to seria wprowadzona do sprzedaży regionalnie, na rynku w Polsce i w Niemczech. Tak samo było z serią SpectraView. Z fabryki przychodzą jako PA, dopiero w przedstawicielstwie w Niemczech, "przerabiano" je na SV. Przykładowo w US do dziś nie mają pojęcia o istnieniu takiej linii.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 10:13 - wt

Tom01 pisze:
21 sierpnia 2018, 10:07 - wt
max pisze:
21 sierpnia 2018, 09:08 - wt
Ale mówi Pan o swoim sklepie, czy o magazynie NECa w Krakowie, czy innych sklepach? Wydaje mi się to istotny szczegół
Mówię ogólnie...
Jak zwykle. :|
Tom01 pisze:
21 sierpnia 2018, 10:07 - wt
Przykładowo w US do dziś nie mają pojęcia o istnieniu takiej linii.
https://www.necdisplay.com/p/displays/pa271q-bk-sv
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2018, 10:31 - wt przez max, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 10:28 - wt


Sam Pan chyba nie widzi swoich manipulacji. To co Pan pokazał to monitor + oprogramowanie SpectraView II anie monitor serii SpectraView.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 10:33 - wt

Tom01 pisze:
21 sierpnia 2018, 10:28 - wt
Sam Pan chyba nie widzi swoich manipulacji.
NocnyJastrzab pisze:
21 sierpnia 2018, 10:01 - wt
O jejku Max.. coś taki zasadniczy..
Zdecydujcie się może na jakąś wspólną wersję, bo na razie sami sobie przeczycie. Nie można jednocześnie być zasadniczym i manipulować.
NocnyJastrzab pisze:
21 sierpnia 2018, 10:01 - wt
Jest oczywiste, że nie ma tego na stronie producenta, bo to nie producent wprowadził taki produkt do obiegu.
No właśnie tłukę o tym uparcie. CT to twór Sprzedawców.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 11:00 - wt

max pisze:
21 sierpnia 2018, 10:33 - wt
No właśnie tłukę o tym uparcie. CT to twór Sprzedawców.

W tej chwili jest to oficjalny produkt. Jakby Pan się skontaktował z przedstawicielstwem to by Pan wiedział. No, ale wówczas musiałby się Pan przyznać do błędu, więc nigdy Pan tego nie zrobi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 11:04 - wt

Tom01 pisze:
max pisze:
21 sierpnia 2018, 10:33 - wt
No właśnie tłukę o tym uparcie. CT to twór Sprzedawców.
W tej chwili jest to oficjalny produkt. Jakby Pan się skontaktował z przedstawicielstwem to by Pan wiedział. No, ale wówczas musiałby się Pan przyznać do błędu, więc nigdy Pan tego nie zrobi.
Proszę samemu to zrobić. Poprosić o oficjalne stanowisko firmy NEC Dsiplay Solutions i przedstawić je na forum. Poprosić tez o wyjaśnienie, dlaczego tego "produktu" nie ma na stronie producenta, w żadnym kraju. Z mojego punktu widzenia "produkt" oficjalnie nie istnieje, bo nigdzie oficjalnie go nie ma.

No i żebym musiał do kogoś dzwonić, żeby przyznał po cichu tak, aby nikt inny nie usłyszał, że coś pokątnie sprzedaje. No to już zakrawa na kpiny.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 11:33 - wt

Proszę.. jedna z pierwszych oficjalnych informacji z jesieni 2016 r. od lokalnego dystrybutora, przez którego seria weszła na rynek:
http://newsletter.veracomp.pl/Message/v ... IxMzc1MTUy
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

21 sierpnia 2018, 11:35 - wt

Jak to oficjalnie go nie ma jak jest w kilu sklepach?! także nie pie...l o pokątnym sprzedawaniu.. 2 lata w obiegu a ten teraz robi wielke halo.. :evil:
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu