Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 13:48 - śr

max pisze:
22 sierpnia 2018, 13:33 - śr
Zmiany w firmware sterującym na inne niż oryginalne (nawet w założeniu lepsze) powinny powodować utratę gwarancji producenta. Nie sądzę, aby coś takiego miało miejsce.

Ale nie skutkują. Niestety w tym przypadku nie powiem Panu co jest zmieniane i w jakim zakresie, to jest jedna z największych tajemnic "moich" CT w stosunku do reszty, ale jest to bez szkody dla monitora, świadczeń gwarancyjnych itd. Poniżej jeden z "rekordzistów". Niestety musi Pan uwierzyć na słowo, choć i tak Pan tego nie zrobi. :P


Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 13:55 - śr

Ależ wszystkie nasze dyskusje wychodzą z założenia, że wierzymy sobie w to co mówimy i ja wierzę w konkretne informacje, które Pan podaje. Jasne jest też, że nie chce Pan podać wszystkich niuansów swojego "warsztatu", to naturalne. Chodzi to raczej o tzw. "niedomówienia", "ogólniki", sformułowania mało precyzyjne itp., dające szerokie pole do interpretacji, tak w jedną, jak i w drugą stronę. No więc ja wyszukuję takie "kwiatki".
janp2
Posty: 11
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 11:01 - śr

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:02 - śr

Tom01 pisze:
22 sierpnia 2018, 13:41 - śr
Popelina w niektórych przypadkach była na tyle duża, że obecnie NEC DS robi je sam u siebie. Kilka razy jechałem na kalibrację do rzekomo "skalibrowanego" monitora przez jednych z takich czarodziejów i to co zastałem to ręce opadają. Takie działania spowodowałyby w szybkim tempie dewaluację marki Color Tuned, więc producent zabrał zabawki. Moja firma chyba tylko jedyna została z "zewnętrznych", które mają prawo do oferowania CT zrobionych u siebie. To o czymś świadczy.
Czyli NEC DS w Krakowie wie o tym niuansie w oprogramowaniu i monitory CT, które wychodzą spod ich ręki są niegorsze od Pańskich czy wiedzą, ale ignorują i ich wersje są gorsze? ;) Czy ten niusans to przypadkiem nie jest specyficzna konfiguracja monitora przez OSD?
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2018, 14:18 - śr przez janp2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:09 - śr

Tom01 pisze:
22 sierpnia 2018, 13:48 - śr
Ale nie skutkują. Niestety w tym przypadku nie powiem Panu co jest zmieniane i w jakim zakresie, to jest jedna z największych tajemnic "moich" CT w stosunku do reszty, ale jest to bez szkody dla monitora, świadczeń gwarancyjnych itd. Poniżej jeden z "rekordzistów".
Wyłączył pan uśrednianie pomiarów sensora i1Display Pro w ustawieniach SVII.

Powtarzam raz jeszcze - CT niczym nie różnią się od EA poza skalibrowaniem ich przy pomocy SVII+i1Display Pro, a ew. różnice są poniżej progu percepcji i dokładności/powtarzalności pomiarowej sensora i1Display Pro.
janp2
Posty: 11
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 11:01 - śr

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:14 - śr

Chodzi o to ustawienie (average low luminance measurements)?

Poza tym @Czornyj nie masz racji! Jeszcze rozszerzona gwarancja i SVII. :)
Załączniki
sdf.png
sdf.png (13.79 KiB) Przejrzano 3828 razy
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:18 - śr

janp2 pisze:
22 sierpnia 2018, 14:14 - śr
Chodzi o to ustawienie (average low luminance measurements)?
tak i jest to bez sensu
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:23 - śr

janp2 pisze:
22 sierpnia 2018, 14:02 - śr
Czyli NEC DS w Krakowie wie o tym niuansie w oprogramowaniu i monitory CT, które wychodzą spod ich ręki są niegorsze od Pańskich czy wiedzą, ale ignorują i ich wersje są gorsze? ;) Czy ten niusans to przypadkiem nie jest specyficzna konfiguracja monitora przez OSD?

Tak, oczywiście przedstawicielstwo wie o wszystkim. Współpracujemy ściśle, prywatnie znamy się, jesteśmy po imieniu. Nie powiem przecież Panu co robię, proszę nie naciskać. Praktyka jest taka i jednocześnie pierwotne założenie CT: Każdy seryjny jest linearyzowany, nie są badane nierówności ani piksele i po pomiarach każdy dostaje naklejkę CT + pakiet SVII i gwarancja. Osobiście uważam, że potencjał tych monitorów jest wyższy. W związku z tym, w "moich" jest ostry przesiew i pod tym względem są lepsze. Bardziej przewidywalne, z wyraźnie mniejszymi tolerancjami parametrów. Wiele razy zarzucano, że to z pewnością nieprawda, podbarwiam aby uatrakcyjnić ofertę, Max nie przepuści żadnej okazji aby to podkreślić.

Czornyj pisze:
22 sierpnia 2018, 14:09 - śr
Wyłączył pan uśrednianie pomiarów sensora i1Display Pro w ustawieniach SVII.

Nie ma absolutnie żadnych manipulacji pomiarami. Lepsze/gorsze wyniki są efektem przebierania i manipulacji w samym monitorze. Chce Pan zrzuty ustawień SVII? Która zakładka?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:40 - śr

Tom01 pisze:
22 sierpnia 2018, 14:23 - śr
Max nie przepuści żadnej okazji aby to podkreślić.
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, doradzał mi Pan (i każdemu kto się nawinął na forum) monitor EIZO S2433W za 4000zł w mastiffie, szerokogamutowy CCFL bez sRGB, dla mnie bezuzyteczny. Uważam, że była to bardzo zła "porada" i sobie to zapamiętałem. A że skutkiem tego musiałem sam zainteresować się tematem monitorów, bo kto dokona najlepszego wyboru dla mnie, jak nie ja sam, to teraz mi tej nadmiarowej monitorowej wiedzy, kompletnie mi do niczego nie potrzebnej, trochę zostało. Rozdaję ją więc na forum na lewo i prawo, całkowicie bezinteresownie. :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 14:56 - śr

max pisze:
22 sierpnia 2018, 14:40 - śr
doradzał mi Pan (i każdemu kto się nawinął na forum) monitor EIZO S2433W

A co w tym złego? W swoim czasie był to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy uniwersalny monitor na rynku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
ChireadanPL
Posty: 31
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:25 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 18:15 - śr

Ja tam sobie bardzo chwaliłem monitor szerokogamutowy na CCFL, choć inny model - S2243W. Miałem ten monitor 7 lat, robiłem nawet amatorskie wydruki z przestrzeni AdobeRGB i wyszły całkiem nieźle. Profile wykonywał mi do niego ktoś z Krakowa, urządzeniem basICColor discus, mimo braku sprzętowej kalibracji uzyskiwałem całkiem niezłe wyniki pracy. Z pewnością nie nazwał bym tego monitora bezużytecznym.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

22 sierpnia 2018, 19:07 - śr

Panowie, temat został posprzątany z wątku "naklejkowego". Końcowe wyjaśnienie jest następujące: Oznaczenia ColorTuned są wszędzie takie same. Proszę się nie doszukiwać niestworzonych teorii.

Posprzątane zostały również wszystkie zaczepki, wycieczki i ogólnie niemerytoryczne wpisy. Myślę, że trzeba będzie ostrzej moderować. Trzymamy się tematu i nie jeździmy po krzakach, albo nie piszemy wcale.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 18:27 - czw

Jako założyciel wątku chciałbym podziękować wszystkim za opinie oraz rady. Informuję jednocześnie o rezygnacji z zakupu przedmiotowego monitora EA275UHD-CT. Powodem są duże emocje oraz niemałe pieniądze.

Pozdrawiam
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 18:36 - czw

A co w zamian? Bo nic innego wartego uwagi w 4k i 27" nie ma, a wersja "nie CT" jest za około 3,3-3,4k
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 18:58 - czw

Póki co żadnych konkretnych przemyśleń nie mam. Wrócę do tematu jak opadną emocje oraz jak otrzymam zwrot pieniędzy.
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 19:11 - czw

Jeśli zależy Ci na rozdzielczości 4k to nic innego nie ma. Jeśli nie to PA271Q. Nawet jeśli wyjdzie jakiś monitor serii PA z 4k rozdzielczością to będzie kosztował wór pieniędzy. :D
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 20:39 - czw

Nok pisze:
23 sierpnia 2018, 18:58 - czw
Póki co żadnych konkretnych przemyśleń nie mam. Wrócę do tematu jak opadną emocje oraz jak otrzymam zwrot pieniędzy.

I do tej pory nie będzie tych moniotrów. Proszę się nie obrazić, ale zrobił Pan głupio. Taki post jak Pan zamieścił na forum, siłą rzeczy ściąga krzykaczy, krytykantów. Spodziewał się Pan czegoś innego? Ludzka zawiść i złośliwość zrobiła swoje - stracił Pan pewność dobrego wyboru. Ale to Pana decyzja.

Gdyby zamieścił Pan prostszy post z pytaniem o sens wyboru tego monitora, bez wzmianki o zakupie i swoich przemyśleniach, dostałby Pan dość konkretne wypowiedzi. W momencie kiedy pojawia się aspekt komercyjny, sytuacja zmienia się o 180 st. Proszę zwrócić uwagę, że w wątku nie ma w zasadzie ani jednego pozytywu o tym monitorze, pomimo, że w innych wątkach jest powszechnie chwalony. Wszystko przez pojawienie się kwestii zakupu. Zadziałała kretyńska filozofia - skoro zamówiony, to trzeba koniecznie skrytykować. Ludzie tak działają, nie mam pojęcia dlaczego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 21:38 - czw

Tom01 pisze:
23 sierpnia 2018, 20:39 - czw
Nok pisze:
23 sierpnia 2018, 18:58 - czw
Póki co żadnych konkretnych przemyśleń nie mam. Wrócę do tematu jak opadną emocje oraz jak otrzymam zwrot pieniędzy.

I do tej pory nie będzie tych moniotrów. (...)

Będą inne.

Tom01 pisze:
23 sierpnia 2018, 20:39 - czw
Gdyby zamieścił Pan prostszy post z pytaniem o sens wyboru tego monitora, bez wzmianki o zakupie i swoich przemyśleniach, dostałby Pan dość konkretne wypowiedzi.

Nie chodziło o sam monitor. Proszę zauważyć, że zdecydowałem się zamieścić post na forum nie przed zakupem, nie po, ale dopiero kiedy znalazłem Pańskie wypowiedzi na temat tego monitora w innym wątku, w którym wypowiadał się Pan o nim bardzo negatywnie. Chciałem aby osoby niezwiązane emocjonalnie z zakupem a które podobnie jak Pan są obeznane w temacie monitorów wypowiedziały się czy pisze Pan prawdę czy nie. To Pańskie "stare" wypowiedzi doprowadziły do powstania tego wątku.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

23 sierpnia 2018, 22:32 - czw

Nok pisze:
23 sierpnia 2018, 21:38 - czw
Będą inne.

Ale tego nie będzie. W tej branży czasem jest tak, że producenci prześcigają się w wsadzaniu jakichś bajerów do monitorów, a innym razem szukają oszczędności 0,01 centa na sztuce. Tak się składa, że jesteśmy na opadającym trendzie w "modzie" monitorowej. Dotyczy to wszystkich producentów. Jedna firma na przykład, rozbiła bank monitorem SW240 reklamowanym jako supernowoczesny, a de'facto oparty o niesprzedawalny zapas matryc zalegających 6 lat, na tyle kiepskich, że nikt nie był nimi zainteresowany.

Nok pisze:
23 sierpnia 2018, 21:38 - czw
To Pańskie "stare" wypowiedzi doprowadziły do powstania tego wątku.

Czyli historyczne wypowiedzi, które jak pisałem, nawet nie pamiętam jak powstały, na dodatek w czasach pierwszych egzemplarzy, przeważyły nad jakością monitora, będącego jednym z najlepszych pół-profesjonalnych konstrukcji w klasie do ok 7 tys zł? Moim zdaniem nie ma to sensu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
MisioJedi
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2017, 08:48 - wt

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

24 sierpnia 2018, 11:24 - pt

Tom01 pisze:
23 sierpnia 2018, 20:39 - czw
Taki post jak Pan zamieścił na forum, siłą rzeczy ściąga krzykaczy, krytykantów. Spodziewał się Pan czegoś innego? Ludzka zawiść i złośliwość zrobiła swoje
Przepraszam, ale wszyscy tu jesteśmy konsumentami (nie wyłączając kol. Toma). Niektórzy z nas pioruńsko cieżko pracują na swoje pieniążki, to i jesteśmy czasem super-ostrożni przy wydawaniu ich. Jeśli to czyni z nas "złośliwych krzykaczy i krytykantów", to odpowiem że lepiej być złośliwym krzykaczem i krytykantem niż łatwowiernym i naiwnym.

Dyskusja nie dotyczyła sensu zakupu tego modelu monitora, tylko sensu dopłacania do wersji CT oraz jeszcze dodatkowo do "selekcji".
Jak widać - obie te opcje są dla wielu kontrowersyjne. A już przy połączeniu jednej z drugą niektórym się zapala czerwona lampka.
Niestety kolego Tom01, jak się się wymyśliło kontrowersyjną usługę - to będą też i różne opinie, w tym krytyczne.
Pewnie że zdarzają się klienci którzy łatwo ulegają "czarowi Pana Tomasza" i bez namysłu wyskakują z kaski, ale inni są zwyczajnie z natury ostrożni. Klien wątpiący jest mniej lubiany - rozumiem to.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor na lata bez rozświetleń i nierówności EA275UHD-CT?

24 sierpnia 2018, 11:45 - pt

MisioJedi pisze:
24 sierpnia 2018, 11:24 - pt
Dyskusja nie dotyczyła sensu zakupu tego modelu monitora, tylko sensu dopłacania do wersji CT oraz jeszcze dodatkowo do "selekcji".

Zauważył Pan, że kontrowersyjne tylko dla tych, którzy nie dość, że nie widzieli omawianego modelu na oczy, to jeszcze na dodatek w wersji selekcjonowanej? Zadam proste pytanie: Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia na tak równo oświetlony monitor jak poniżej, kupując losowy egzemplarz?


Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu