Żeby monitor ładnie świecił...

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Zielony
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 21:15 - ndz

Żeby monitor ładnie świecił...

11 grudnia 2011, 21:40 - ndz

Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie. Nim zabrałem się za założenie tego tematu przeczytałem kilka innych i spowodowało to tylko całkowity bałagan w mojej głowie i już kompletnie nic nie wiem. Jako, że jestem całkowicie zielony w tym temacie, a dodatkowo nie zajmuje się ani grafiką, ani fotografią szukam monitora, który po prostu będzie miał ładne kolory. Swego czasu stanąłem przed decyzją kupna monitora LCD po odejściu mojego kochanego CRT do krainy, w której świeci teraz tak jakby był nowy ;) Z racji tego, że nie znałem się w ogóle na monitorach zakupiłem samsunga 931BF czy jakoś tak. Sprzedawca zachwalał ten model itd itp. W domu okazało się, że u schyłku swego życia mój stary, prawie 10 letni CRT "świecił" lepiej niż to nowe cacko... Załamany poszedłem do sklepu i oddałem monitor. Okazało się, że moje rozczarowanie może być spowodowane matrycą. Sprzedawca powiedział, że za kilka dni może mi ściągnąć lepszy monitor, ale będzie kosztował więcej, więc czekałem. W ten sposób nabyłem Samsunga 971P, którego mam po dziś dzień. Chciałbym go zmienić na coś większego no i lepszego jeśli jest taka możliwość. Znajomy kupił ostatnio Dell'a 2412, który podobno jest super i do tego tani. Zachęcony jego opinią zaprosiłem go do mnie, żeby porównać monitory. Niestety okazało się, że mój ponad 5 letni monitor wyświetla ładniejsze kolory niż nowy o 5 lat młodszy monitor. Chciałem kupić Della 27", ale jeżeli to jest tylko większa matryca to nie uśmiecha mi się zmieniać monitor na gorszy. Moje pytanie jest takie. Czy rynek monitorów cofa się w rozwoju ?? CRT było dla mnie ideałem. Pierwsze LCD to tragedia, obecny Samsung jest ok, ale nowy monitor jest gorszy od niego, a mój już jest raczej leciwy... Co prawda kosztował mnie wtedy prawie 2000 zł, ale wydawało mi się, że to wszystko poszło do przodu, a tu kolejny zawód. Chce monitor, który ładnie świeci (przepraszam za to określenie, ale nie wiem jak inaczej to opisać). Chce, żeby był większy niż 19 cali. Ma służyć do filmów, czytania tekstu i czasami gier. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co wybrać, a nie chce się znów rozczarować. Przepraszam za przydługawy post.

Pozdrawiam
Tomasz

PS. Bardzo by mi zależało na opinii Pana Tom01 widzę, że dysponuje Pan ponadprzeciętną wiedzą w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Żeby monitor ładnie świecił...

12 grudnia 2011, 12:03 - pn

Witam na forum

Rynek LCD w pewnym sensie cofa się. To prawda. Na topie są super jaskrawe i kolorowe. Wnioskuję z opisu, że spodobał się Panu sposób wyświetlania panelu PVA. Taki, a nawet duuuużo lepszej jakości obraz jak SM971, oferują EIZO S2233W, S2243W, S2433W. W innych firmach nie ma porównywalnych monitorów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Zielony
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 21:15 - ndz

Re: Żeby monitor ładnie świecił...

12 grudnia 2011, 13:40 - pn

Dziękuję za szybko odpowiedź, a który z nich jest najlepszy ? Tzn daje najbardziej naturalny obraz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Żeby monitor ładnie świecił...

12 grudnia 2011, 17:48 - pn

Im "wyższy" symbol tym "wyżej" w drabince jakości producenta. Działa prosty mechanizm. W wyższych modelach producent coraz bardziej "się stara". Przykładowo S2433W w stosunku do S2233W jest dużo równiej rozświetlony, ma lepszą liniowość i nieco szersze zakresy regulacji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
r102
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2011, 07:00 - sob

Re: Żeby monitor ładnie świecił...

18 grudnia 2011, 09:52 - ndz

to ja może powtórzę anegdotę....
o monitorach...

jakiś czas temu wpadł mi w ręce laptop lenovo t42p, potrzebowałem laptopa do użycia jako maszyny do pisania
/ew przy okazji internetu to kupiłem sobie takiego 5 letniego staruszka za 600 zł, żeby nie przepłacać..

on ma matrycę IPS, popatrzyłem na niego i coś mi się przestało zgadzać :?
postawiłem go obok mojego monitora LCD Samsung sprzed 10 lat, który do tej pory jakoś zupełnie był dobry
i jedynie wielką siłą woli powstrzymałem się
od wyrzucenia monitora przez okno :twisted:

do tej pory szczerze mówiąc nie wiedziałem że mogą być lepsze monitory...
i tak w ogóle w sklepach typu nie dla idiotów to takich za bardzo nie oglądniesz...

po przestudiowaniu min tego forum kupiłem sobie eizo 2243, jestem zadowolony :geek:
jest dobry....

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu