Monitor uniwersalny 22-24

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

14 lipca 2010, 13:01 - śr

aster pisze:Całe szczęście, że trafiłem na to forum.
Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Miło takie coś przeczytać, człowiek ma więcej motywacji do pracy. :)
aster pisze:Podsumowując, monitory 16:10 do zastosowania domowego:
1. Najlepszy TN to EIZO S2402W
2. Najlepszy PVA to Eizo S2433W
3. Najlepszy IPS to... ACD? Czy jest coś godne polecenia z Eizo lub innych marek, które wyprzedza ACD do zastosowania domowego?
4. Który monitor jest ogólnie najlepszy do domu? I jak by wyglądało porównanie jakości obrazu pomiędzy tym Eizo S2443W z panelem PVA a ACD z IPS? Który lepszy?
Ad1. Tak
Ad2. Tak, przy czym rozszerzając wypowiedź, moim zdaniem jest to w ogóle najlepszy monitor 24" do celów uniwersalnych na rynku.
Ad3. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy monitor IPS. Monitory ogólnego zastosowania oparte o IPS wcale nie są uniwersalnymi. IPS ma cel w zawodowych monitorach graficznych a te są nie tyle nieuniwersalne, co wręcz bardzo wąsko specjalizowane. Znakomitych monitorów na IPS jest sporo, ale to są ceny min 5 tys zł i wzwyż.
aster pisze:Nie wiedziałem, mój błąd, czytałem tylko że to występowało w szerokogamutowych monitorach stąd w tym widziałem źródło problemu. Czy regulację jaskrawości można dokonać guziczkami w ustawieniach monitora Eizo?
Wielu ludzi widząc "wyżerający oczy" obraz stwierdza, że to szeroki gamut, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Proponuję wykonać prosty test uświadamiający. Czy intensywnie czerwona róża w naturze, która ma czerwień poza gamutem jakiegokolwiek monitora, "żre" kolorem w oczy? Nie! Jest wręcz kojąco łagodna. A ta sama róża na źle ustawionym lub złej jakości monitorze daje taki agresywny kolor, że od razu widać jego nienaturalność. Skąd zatem problem, jeśli monitor pokazując ją nienaturalnie ma mniejszy gamut niż oryginał? Problem jest w jaskrawości. Większość tanich monitorów ma jaskrawość wykręconą do absurdalnych wartości, aby lepiej się eksponować na wystawie. Co więcej, jeśli monitor ma być tani to z definicji nie ma w nim odpowiednio dobrego układu regulacji lamp, bo te z kolei są drogie. Kółko się zamyka.

W przypadku lepszej klasy monitorów, do której należy EIZO regulacja jest najszersza jaką się spotyka w monitorach LCD. Bez problemu w typowych warunkach oświetleniowych w domach i pracowaniach da się ustawić go tak aby obraz był neutralny i łagodny.
aster pisze:A jak z resztą programów, np. z grami czy innymi programami typu iMovie czy jakieś biurowe? Czy wtedy ten przycisk sRGB może szybko rozwiązać sprawę?
iMove? Ma Pan Maca? Jeśli tak, to zarządzanie barwą jest w całym systemie zaimplementowane i nie ma w ogóle problemu z aplikacją która może wymknąć się poza kontrolę i wyświetlać zbyt nasycony obraz. W grach saturacja również nie jest problemem. Przycisk zmiany trybu na sRGB w każdym przypadku pomoże jeśli z jakichś względów leży zarządzanie barwą. To takie szybkie koło ratunkowe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
aster
Posty: 16
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:33 - sob

Re: Monitor uniwersalny 22-24

14 lipca 2010, 22:40 - śr

Tom01 pisze:Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Miło takie coś przeczytać, człowiek ma więcej motywacji do pracy. :)
"You gotta give credit where credit is due". :) Tak jak wspomniałem, bez Pana pomocy skończyłbym z czymś co nie nadaje się do moich zastosowań i/lub kupiłbym jakiś tani IPS za 1400zł i bym myślał, że mam najlepszy monitor.
Tom01 pisze:Ad2. Tak, przy czym rozszerzając wypowiedź, moim zdaniem jest to w ogóle najlepszy monitor 24" do celów uniwersalnych na rynku.
Muszę przyznać, że jestem przekonany do tego Eizo S2433W i praktycznie gotowy do zakupu. :)

- o ile dobrze przeczytałem dane, to podstawa "height adjustable" pozwoli mi wyżej podnieść monitor (aczkolwiek tylko o kilka cm więcej od tej drugiej podstawy) czyli odbędzie się bez podkładania książek pod podstawę monitora? :)
- gdzie/jak zamówić aby mieć pewność, że nie będę miał już na starcie martwych/wadliwych pikseli? Czy jakaś firma za np. 120zł ekstra da mi taką gwarancję (a może Eizo ogólnie taką daje)?
- czarną czy szarą obudowę? :)
- czy monitor jest "Made in Japan"?
Tom01 pisze:Ad3. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy monitor IPS. Monitory ogólnego zastosowania oparte o IPS wcale nie są uniwersalnymi. IPS ma cel w zawodowych monitorach graficznych a te są nie tyle nieuniwersalne, co wręcz bardzo wąsko specjalizowane. Znakomitych monitorów na IPS jest sporo, ale to są ceny min 5 tys zł i wzwyż.
Tu mnie jeszcze trochę ciekawi ten ACD w porównaniu do Eizo S2433W. Apple'owi udało się stworzyć fajny monitor do domu na technologii IPS i jestem ciekaw jak on wypada w porównaniu z tym Eizo na PVA. Który z nich ma według Pana lepszą jakość obrazu?
Tom01 pisze:iMove? Ma Pan Maca? Jeśli tak, to zarządzanie barwą jest w całym systemie zaimplementowane i nie ma w ogóle problemu z aplikacją która może wymknąć się poza kontrolę i wyświetlać zbyt nasycony obraz. W grach saturacja również nie jest problemem. Przycisk zmiany trybu na sRGB w każdym przypadku pomoże jeśli z jakichś względów leży zarządzanie barwą. To takie szybkie koło ratunkowe.
Zgadza się, gdy Microsoft się przesiadł z XP na Vistę to ja się przesiadłem z Microsoftu na Maca. Mam tam tę opcję zarządzania kolorami pod "Displays", ale nie wiedziałem że to kontroluje całkowicie obraz, we wszystkich programach. Tak więc jeśli problem jaskrawości odchodzi to już w ogóle nie mam wątpliwości, że trzeba kupić dobry monitor na dobrej matrycy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

14 lipca 2010, 22:54 - śr

aster pisze:- o ile dobrze przeczytałem dane, to podstawa "height adjustable" pozwoli mi wyżej podnieść monitor (aczkolwiek tylko o kilka cm więcej od tej drugiej podstawy) czyli odbędzie się bez podkładania książek pod podstawę monitora? :)
Podstawa HeightAdjustable jest wysoka. Ciężko o warunki kiedy zabrakłoby regulacji. Poza tym sam monitor jest duży, więc ponosić go Pan nie będzie prawdopodobnie zbyt dużo.
aster pisze:- gdzie/jak zamówić aby mieć pewność, że nie będę miał już na starcie martwych/wadliwych pikseli? Czy jakaś firma za np. 120zł ekstra da mi taką gwarancję (a może Eizo ogólnie taką daje)?
Serwis mva.pl jest własnością firmy będącej m.in. "EIZO Professional Partner". Zapraszam na monitory.mastiff.pl oraz do kontaktu bezpośredniego. Gwarancja na piksele jest bezpłatna.
aster pisze:- czarną czy szarą obudowę? :)
Zależy od wystroju miejsca pracy i koloru inny elementów zestawu komputerowego. Generalnie kwestia gustu.
aster pisze:- czy monitor jest "Made in Japan"?
Tak. EIZO jest chyba jedynym producentem z fabryką tylko w Japonii.
aster pisze:Tu mnie jeszcze trochę ciekawi ten ACD w porównaniu do Eizo S2433W. Apple'owi udało się stworzyć fajny monitor do domu na technologii IPS i jestem ciekaw jak on wypada w porównaniu z tym Eizo na PVA. Który z nich ma według Pana lepszą jakość obrazu?
ACD ma znacznie gorszą regulację. W zasadzie wcale jej nie ma. Sama jakość obrazu ustępuje nieco EIZO serii S.
aster pisze:Zgadza się, gdy Microsoft się przesiadł z XP na Vistę to ja się przesiadłem z Microsoftu na Maca. Mam tam tę opcję zarządzania kolorami pod "Displays", ale nie wiedziałem że to kontroluje całkowicie obraz, we wszystkich programach. Tak więc jeśli problem jaskrawości odchodzi to już w ogóle nie mam wątpliwości, że trzeba kupić dobry monitor na dobrej matrycy.
Nie problem jaskrawości, bo on zależy od monitora, ale problem gamutu i dziwnie wyświetlających windzianych aplikacji bez CMM, Pana zupełnie nie dotyczy. Zarządzanie jest rozwiązane w OSX odgórnie - systemowo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
aster
Posty: 16
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:33 - sob

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 00:45 - pt

Wielkie dzięki, jestem przekonany do tego Eizo S2433W, szczególnie jeśli dajecie gwarancję na piksele aby na starcie człowiek wiedział, że dostaje panel bez wadliwych kropek. Jutro skoczę tylko by zobaczyć jak ten czarny i szary kolor wyglądają w realu.

Obecny monitor mam podłączony kablem DVI, który się łączy z przejściówką na mini-displayport. Czy ten S2433W będę podłączał w ten sam sposób czy jednocześnie od Was zamówić jakiś inny kabel? Tak się zastanawiam czy z mini-displayport mogę się podpiąć pod displayport w monitorze, no i czy to w ogóle coś zmienia?
fabricant
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2010, 00:33 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 01:14 - pt

Szanowny Panie,

Wiem ze w pewnym sensie bede powielal temat, ale chcialbym zapytac niby o to samo co wszyscy, ale z nieco innej strony. Czy jak kupie sobie eizo s2243w wylacznie do gier, to jako *esencja* dyletanta bede w stanie go ogarnac?? Podkreslam wylacznie do gier, w zyciu swoim nie udalo mi sie skadrowac jednego zdjecia, a co dopiero obrobic. Lekam sie tych historii z kalibrowaniem, ustawianiem i takie tam, bo o ile na widok tn oczy mi pekaja to nie jestem w stanie wskazac co dokladnie mi w nim nie pasuje. W tej chwili mam iiyame 2208hds(na jakims forum wyczytalem ze jest super i tani, i owszem jest tani..) i generalnie nawet z tym badziewiem sobie nie radze, o ile to cos w ogole da rade ustawic. Czy takie eizo moge uznac za wlacz i zapomnij, bez zbednej gimnastyki, no moze poza kreceniem brightness, w koncu po studiach jestem.....

bardzo dziekuje
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 10:15 - pt

aster pisze:Obecny monitor mam podłączony kablem DVI, który się łączy z przejściówką na mini-displayport. Czy ten S2433W będę podłączał w ten sam sposób czy jednocześnie od Was zamówić jakiś inny kabel? Tak się zastanawiam czy z mini-displayport mogę się podpiąć pod displayport w monitorze, no i czy to w ogóle coś zmienia?
Może Pan podpiąć do DisplayPort, w stosunku do DVI niczego to nie zmienia.
fabricant pisze:Czy jak kupie sobie eizo s2243w wylacznie do gier, to jako *esencja* dyletanta bede w stanie go ogarnac?? Podkreslam wylacznie do gier, w zyciu swoim nie udalo mi sie skadrowac jednego zdjecia, a co dopiero obrobic. Lekam sie tych historii z kalibrowaniem, ustawianiem i takie tam, bo o ile na widok tn oczy mi pekaja to nie jestem w stanie wskazac co dokladnie mi w nim nie pasuje. W tej chwili mam iiyame 2208hds(na jakims forum wyczytalem ze jest super i tani, i owszem jest tani..) i generalnie nawet z tym badziewiem sobie nie radze, o ile to cos w ogole da rade ustawic. Czy takie eizo moge uznac za wlacz i zapomnij, bez zbednej gimnastyki, no moze poza kreceniem brightness, w koncu po studiach jestem.....
Monitory EIZO serii S to de facto sprzęt skonstruowany z myślą o użytkownikach domowych. To że używa się ich do celów innych, czasem nawet włącznie z zawodowymi, świadczy specyfice naszego biedniejszego rynku niż kraje tzw: "wysoko rozwinięte". Jest to wysoce komfortowy monitor uniwersalny. Do celów rozrywkowych z S2243W został zaimplementowany układ "dopalacza" ciekłych kryształów i bardzo dobrze dostrojony, tzn usuwający efekt zmiękczania obrazu przy szybkich sekwencjach a jednocześnie bez przesterowań wyglądających jako jaśniejsze obwódki wokół ruchomych obiektów. Trzeba jednak pamiętać że komfort i szybkość obrazu na monitorach to przeciwstawne wymogi. Nie wiem jaką tematykę gier Pan preferuje, ale w przypadku rozgrywek zawodnicznych często sugerowane są szybsze choć znacząco gorsze jakościowo monitory oparte o wyświetlacze TN.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
fabricant
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2010, 00:33 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 13:55 - pt

Bardzo dziekuje,
Spodziewalem sie odpowiedzi 'jest super, biegiem do sklepu'. Jestem rozdarty, czy moze mi Pan cos z czystym sumieniem polecic, przyjme to jako subiektywna ekspercka opinie, i przestane zanizac poziom forum. Moze 24WMGX3?? widzialem ze *tula* sie jeszcze po komputroniku? Gram wylacznie w FPS (css, mw, mw2), wszyscy znajomi zachwalaja TN, a ja najwyrazniej widze *inaczej*.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 17:03 - pt

fabricant pisze:Spodziewalem sie odpowiedzi 'jest super, biegiem do sklepu'. Jestem rozdarty, czy moze mi Pan cos z czystym sumieniem polecic, przyjme to jako subiektywna ekspercka opinie, i przestane zanizac poziom forum. Moze 24WMGX3?? widzialem ze *tula* sie jeszcze po komputroniku? Gram wylacznie w FPS (css, mw, mw2), wszyscy znajomi zachwalaja TN, a ja najwyrazniej widze *inaczej*.
Nikt Panu nie doradzi tak dobrze, jak Pana ocena samodzielna. Bezsprzecznie S2243W to monitor bardzo wysokiej jakości w konfrontacji z TN-kami, i jeśli Pan je widział i szuka Pan lepszego to wybór jest dokonany. Tak nawiasem, skąd Pan jest? Może można by było Panu po prostu pokazać monitor?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
fabricant
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2010, 00:33 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 20:32 - pt

W zasadzie z Warszawy, mialem juz prezentacje s2243, ale pc byl za slaby zeby wywnioskowac cokolwiek w grze(nikt mi nie przygotuje 2x5870 zebym mial 91 fps *constans* na 1980x1200 w mw2), plus oswietlenie *biedne*, wiec wszystko nie miarodajne. Mysle jednak ze mam zbyt wygorowane oczekiwania, wlasnie sie dowiedzialem ze w pracy od kilku lat siedze na s-ips i nawet nie wiedzialem. Mam skaze CRT i nic mi juz chyba nie pomoze. Zona mi wynalazla fujitsu P22W-5 jakies, podobno dla super pro ultra(jak zwykle) gamer'ow, zamowie obydwa i zobaczymy ktory sobie lepiej poradzi. Swoja droga czy ktokolwiek zastanawial sie skad producenci biora katy widzenia w tn?? w moim nie ma zadnych katow widzenia, no chyba ze matrycy a nie co na matrycy. W ogole przezabawna historia kupilem iiyame bo myslalem ze skoro w robocie taki stary monitor cos tam wyswietla to nowa generacja lcd napewno sobie poradzi, co za skucha. A potem sie dziwia ze gaming na pc umiera. W kazdym razie bardzo dziekuje za pomoc. Fajne forum, naprawde fajne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

16 lipca 2010, 21:49 - pt

fabricant pisze:W zasadzie z Warszawy, mialem juz prezentacje s2243, ale pc byl za slaby zeby wywnioskowac cokolwiek w grze(nikt mi nie przygotuje 2x5870 zebym mial 91 fps *constans* na 1980x1200 w mw2),
Może zatem zachęcę Pana do wzięcia swojego komputera do bagażnika i wpadnięcie do przedstawicielstwa EIZO na ul. Wenecką 12?
fabricant pisze:plus oswietlenie *biedne*
Oświetlenie wzorcowni jest przygotowane pod pracę z kolorem, i z żaluzjami, wiec do Pana celów również odpowiednie.
fabricant pisze:Swoja droga czy ktokolwiek zastanawial sie skad producenci biora katy widzenia w tn??
Gratulacje za odwagę napisania powyższego. Większość zapytanych lub i nie zapytanych o monitor, wypisuje rzędy dziwacznych symboli i literek z FullHD oczywiście. :)

A skąd się biorą kąty widzenia w parametrach TN-ek? Z sufitu. Poważnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
aster
Posty: 16
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:33 - sob

Re: Monitor uniwersalny 22-24

21 lipca 2010, 10:21 - śr

Tom01 pisze:
aster pisze:- gdzie/jak zamówić aby mieć pewność, że nie będę miał już na starcie martwych/wadliwych pikseli? Czy jakaś firma za np. 120zł ekstra da mi taką gwarancję (a może Eizo ogólnie taką daje)?
Muszę przyznać, że kusi mnie na ostatnią chwilę jeszcze ten ACD. Jak wygląda tam sprawa z pikselami, czy jest jakaś dobra gwarancja na to (przynajmniej żeby na starcie nie było wadliwych) czy monitory Apple'a mają słabo pod tym względem?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

21 lipca 2010, 15:52 - śr

aster pisze:Jak wygląda tam sprawa z pikselami, czy jest jakaś dobra gwarancja na to (przynajmniej żeby na starcie nie było wadliwych) czy monitory Apple'a mają słabo pod tym względem?
Obowiązuje ISO13406-2: https://monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=54
Czyli przy pechu można mieć cały ekran w kropki i nie będzie podlegać pod gwarancję.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nermand
Posty: 12
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 14:20 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

14 sierpnia 2010, 15:32 - sob

Witam wszystkich.
Po pierwsze bardzo się cieszę,że strona mva.pl po długim czasie znowu ponownie wystartowała.Dzięki pomocy urzytkowników z tej strony 5 lat temu zdecydowałem się na zakup monitora 19 cali Fujitsu-Siemens P19 i wybór był trafiony.Czas najwyższy,żeby wkońcu zmienić ten monitor na większy i mam nadzieję,że na lepszy.Do niedawna byłem pewny zakupu 24 calowego DELLA U2410 ale widzę,że świetnie radzi sobie monitor EIZO S2243W.Jak ma się matryca PVA w EIZO do matrycy IPS w DELLU?Monitora używam tylko i wyłącznie do FILMÓW,GIER i INTERNETU.Czy ten EIZO będzie najlepszym rozwiązaniem w tej cenie,czy nie warto przepłacać i brać DELLA?A może poczekać jeszcze troche i coś wyjdzie nowego w tym roku?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

14 sierpnia 2010, 20:49 - sob

nermand pisze:Monitora używam tylko i wyłącznie do FILMÓW,GIER i INTERNETU.
Przy rozrywce DELL U2410 sprawia się całkiem dobrze, ale przy pracy bardziej uniwersalnej jest męczący. Nie można go wygodnie używać wieczorami przy kameralnym oświetleniu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nermand
Posty: 12
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 14:20 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

15 sierpnia 2010, 00:05 - ndz

Tom01 pisze:
nermand pisze:Monitora używam tylko i wyłącznie do FILMÓW,GIER i INTERNETU.
Przy rozrywce DELL U2410 sprawia się całkiem dobrze, ale przy pracy bardziej uniwersalnej jest męczący. Nie można go wygodnie używać wieczorami przy kameralnym oświetleniu.

Ale według pana zdania do tego typu rozrywek lepszy będzie EIZO?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

15 sierpnia 2010, 00:12 - ndz

nermand pisze:Ale według pana zdania do tego typu rozrywek lepszy będzie EIZO?
EIZO jest lepsze od DELL'a do wszystkiego. :)

PS. Z wyjątkiem tych z końcówkami 01, 02.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nermand
Posty: 12
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 14:20 - pt

Re: Monitor uniwersalny 22-24

15 sierpnia 2010, 00:20 - ndz

Tom01 pisze:
nermand pisze:Ale według pana zdania do tego typu rozrywek lepszy będzie EIZO?
EIZO jest lepsze od DELL'a do wszystkiego. :)

PS. Z wyjątkiem tych z końcówkami 01, 02.

Czyli jednoznacznie daje mi pan do zrozumienia,że EIZO 2433 będzie dla mnbie najlepszym rozwiązaniem?I jeszcze pytanie odnoście matrycy,PVA jest starszą matrycą czyli automatycznie powinna być mniej zaawansowana w stosunku do IPS,jak pan zapatruje się na to? Orientuje się pan również kiedy można spodziewać się nowych modeli DELLA lub EIZO?


W pierwszym swoim poście popełniłem błąd,zastanawiam się nad monitorem EIZO 2433 a nie nad EIZO S2243W.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

15 sierpnia 2010, 00:32 - ndz

nermand pisze:Czyli jednoznacznie daje mi pan do zrozumienia,że EIZO 2433 będzie dla mnbie najlepszym rozwiązaniem?
Bezdyskusyjnie.
nermand pisze:I jeszcze pytanie odnoście matrycy,PVA jest starszą matrycą czyli automatycznie powinna być mniej zaawansowana w stosunku do IPS,jak pan zapatruje się na to?
Wybór monitora po typie matrycy prowadzi często do nieporozumień. Wyświetlacze typu IPS mają zastosowanie praktycznie wyłącznie w monitorach graficznych. Montowanie ich do sprzętu koprporacyjnego lub uniwersalnego prowadzi do tego, że widzimy ich wady zamiast zalet.
nermand pisze:Orientuje się pan również kiedy można spodziewać się nowych modeli DELLA lub EIZO?
Mniej więcej raz na rok wychodzą nowe modele, przy czym rewolucji raczej bym się nie spodziewał. Rzeczone U2410 i S2433W to nowe modele, nie sądzę żeby były w najbliższym półroczu zastępowane nowszymi, a nawet kiedy pokażą się następcy będą prawie lub takie same tylko z wyższym numerkiem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Davvid
Posty: 2
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:45 - sob

Re: Monitor uniwersalny 22-24

08 stycznia 2011, 18:00 - sob

Witam,

Rozglądam sie również za uniwersalnym monitorem, przy czym raczej konkretnie za 24" 16:10.
Na pewno wiem to, że najlepszym wyborem zdecydowanie jest Eizo S2433W, tylko nurtuje mnie kwestia czy ma on w ogóle konkurencje? Uściślając pytanie, czy jest dostępny obecnie na rynku (w PL) monitor 24" 16:10 z matryca *VA inny niż produkcji Eizo?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor uniwersalny 22-24

08 stycznia 2011, 18:02 - sob

Davvid pisze:tylko nurtuje mnie kwestia czy ma on w ogóle konkurencje?
Nie ma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu