ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
Kageori
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:38

ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

6 paź 2015, o 21:42

Drodzy Państwo ponownie zgłaszam się z pytaniem, tym razem brzmi ono "Gdzie jest problem?"

Otóż postanowiłam na konkurs wydrukować zdjęcia. Wszystko miło i sympatycznie firma ma profil ICC, ściągnęłam zainstalowałam, w Photoshopie włączyłam Proof Colors z ustawieniami profilu Laba na perceptual, skonwertowałam do profilu i kicha. Zdjęcia nie podobne.
Poprosiłam ich o wydruk testowy, który dostałam włączam go sobie w Photoshopie, w ich ustawieniach, patrzę przez Eizo cg246 od Pana Tom01, profil photoshopa AdobeRGB i to też nie jest podobne.

Pozwalam sobie wrzucić obraz przykładowy, taki sam dostałam z laba (nie z tego labu, nie chce ich oczerniać póki się nie dowiem, które z nas bardziej daje ciała :) ) i jego najbardziej rzucającą się zmianę

Obrazek

1.Color checker. Nie jest to kwestia subtelnych odcieni, a intensywnych różnic opisze kolory jak najbardziej obrazowo dla mnie. --> Włączony Proof Color
A. 2 rząd od góry, od prawej 2 kolumna, 2 od prawej kolor - ten między fioletem, a pomarańczowym.

Na monitorze dla mnie to jest bardziej zielony z odcieniem od żółtego.
Na próbce to jest żółty -definitywnie (tak jak żółte jest drugie pole w lewym górnym rogu test Agfy) - chociaż wybarwiony, z odcieniem zieleni - taki nijaki trochę.

B. Prawy górny róg,
Na monitorze Ciemna mięta, prawie zieleń.
Na próbce mięta.

2. Agfa ten w lewym górnym rogu.
Paski kolorów na dole nie pokrywają się w ogóle w zielenie są zupełnie w innych miejscach.


I teraz dla mnie ciekawostka, po wybraniu opcji Preserve RGB Numbers przy profilu z laba, obraz jest dużo bliższy temu co mam wydrukowane niż w innej sytuacji.

Gdzie jest błąd i co nie gra?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 13004
Rejestracja: 9 lis 2009, o 20:58

Re: ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

7 paź 2015, o 23:18

Trudno po takim opisie cokolwiek wnioskować. Trzeba poszczególne ogniwa wykluczać pojedynczo: Czy monitor był kalibrowany? Jeśli tak, czy są profile w systemie, zainstalowane do konkretnego ekranu? Czy jest wydruk kontrolny? Jeśli jest, jak się zgadza z plikiem wzorcowym wyświetlonym w PS, wydruk w świetle dziennym?
Tomasz - monitory.mastiff.pl
Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff, Tel:601888312
Monitory EIZO, NEC, kalibracja z prawdziwego zdarzenia
Najblizsze kalibracje w terenie
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3305
Rejestracja: 16 lis 2009, o 14:38

Re: ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

8 paź 2015, o 07:15

Wszystko gra. Pliki sRGB puszczone na większość labów wewnętrzny CMS kontrolera konwertuje do własnego "profilu", co można zasymulować opcją Preserve RGB numbers. Jeśli chcesz uzyskać łagodniejszy rendering muszisz prekonwertować każde zdjęcie do profilu.
Kageori
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:38

Re: ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

9 paź 2015, o 19:47

Tom01 pisze:Trudno po takim opisie cokolwiek wnioskować. Trzeba poszczególne ogniwa wykluczać pojedynczo: Czy monitor był kalibrowany? Jeśli tak, czy są profile w systemie, zainstalowane do konkretnego ekranu? Czy jest wydruk kontrolny? Jeśli jest, jak się zgadza z plikiem wzorcowym wyświetlonym w PS, wydruk w świetle dziennym?
Tak, kalibrowany u Pana. Zainstalowane, przypisane i działają, wydruk od Pana jest podobny do tego wyświetlonego w Photoshopie.

Wydruk kontrolny jest i jest różny od tego co widzę w Photoshopie, poza sytuacją, ustawienia jako profilu kolorów, profilu laba, albo proof colors z zaznaczona Preserve RGB Numbers.

Czornyj pisze:Wszystko gra. Pliki sRGB puszczone na większość labów wewnętrzny CMS kontrolera konwertuje do własnego "profilu", co można zasymulować opcją Preserve RGB numbers. Jeśli chcesz uzyskać łagodniejszy rendering muszisz prekonwertować każde zdjęcie do profilu.
Ale, ja konwertowałam do profilu laba i zdjęcia wydrukowane się różniły. A obraz testowy, po przypisaniu profilu laba, też nie jest podobny do tego co dali mi jako wydruk. Jest podobny tylko jeśli w opcji Proof zaznaczę tę opcje o RGB, albo w samym Photoshopię, zmienie profil z AdobeRGB na ten Labowy, ale przecież tego miałam nigdy nie zmieniać.

Chyba wychodzi na to, że do tego laba zamiast w ich profilu powinnam wysyłać w zwykłym sRGB, ale tak chyba nie powinno być, skoro dają profil :? Panie Marcinie, nie zna Pan w Gdańsku jakichś labów do polecenia?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 13004
Rejestracja: 9 lis 2009, o 20:58

Re: ICC Labu, Photoshop, Eizo, a wydruk niepodobny

9 paź 2015, o 19:55

Kageori pisze:Chyba wychodzi na to, że do tego laba zamiast w ich profilu powinnam wysyłać w zwykłym sRGB, ale tak chyba nie powinno być, skoro dają profil :?
Profil dają do podejrzenia "jak wyjdzie". Jeśli laborant robi konwersję, albo oprogramowanie maszyny robi ją obligatoryjnie, nie należy konwertować u siebie. Może Pani dać do labu plik ode mnie, ale przygotowany kilkoma sposobami i po naświetleniu porównać który jest najbardziej podobny do mojego wydruku. Wówczas stosować tą wybraną metodę.
Tomasz - monitory.mastiff.pl
Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff, Tel:601888312
Monitory EIZO, NEC, kalibracja z prawdziwego zdarzenia
Najblizsze kalibracje w terenie

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (17) było online 18 lis 2018, o 19:33
Liczba postów: 53960
Liczba tematów: 3166
Liczba użytkowników: 3341
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Wezayer
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu