Epson L1800 - Papier

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
outsider255
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 18:58 - czw

Epson L1800 - Papier

10 grudnia 2015, 19:37 - czw

Witam serdecznie
Planuję zaopatrzyć się w tą drukarkę, chciałbym wykonywać nadruki głównie na papierze o gramaturze 200-300g (przykładowo na papierze akwarelowym) ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest ona wstanie bezproblemowo obsłużyć papier takiej grubości. Czy mógłbym prosić kogoś kto ma z nią doświadczenie o wypowiedzenie się w temacie?

Zastanawiam się również nad trwałością nadruku, wszędzie widzę negatywne opinie na temat tuszy barwnikowych ( z tego co wiem oryginalne tusze epson do tego modelu są właśnie na bazie barwników) ale co to właściwie oznacza dla zdjęcia/grafiki która wisi cały czas na ścianie? Jak bardzo taki nadruk blednie z czasem? Nie bardzo wiem czego się spodziewać i jak to określić.

Jestem amatorem w tym temacie więc będę wdzięczny z każdą informację :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Epson L1800 - Papier

10 grudnia 2015, 23:08 - czw

Powinny spokojnie pójść papiery do 300 g/m2 i grubości 1,3 mm. Najlepiej oryginalne Epsona (np. Premium Luster) lub inne powlekane (wchłaniają mniej tuszu). Dobrą alternatywą z profilami jest Fomei Collection Gloss/Velvet.

Co do trwałości będzie typowa dla tuszy barwnikowych. I mega wypasiony papier tego nie zmieni (chociaż może troszkę pomóc).
Tym bardziej, jeśli będą wystawione na ekspozycję, to będą szybciej bladły. W takich tematach pigment na odpowiednim podłożu jest bezkonkurencyjny.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
outsider255
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 18:58 - czw

Re: Epson L1800 - Papier

11 grudnia 2015, 18:18 - pt

Dzięki za odpowiedź teraz jestem spokojniejszy ,że papier przejdzie.

Jeszcze pytanie co do tuszy - czy jest sens inwestować w oryginalne tusze epsona do tego modelu czy może przy zamienniku typu INK-Mate czy TFO nie będzie widać różnicy (oczywiście po oprofilowaniu) w kolorystyce i trwałości?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Epson L1800 - Papier

11 grudnia 2015, 19:35 - pt

Tusze są po 40 zł buteleczka 70ml. Na prawdę nie warto kombinować tylko opanować tą drukarkę najlepiej jak się da i cieszyć się przyzwoitymi zdjęciami.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu