Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
cz
czuk

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 00:10 - pt

Przecież od dawien dawna wiadomo ,że obecna technologia jest w stanie wyprodukować niezawodny produkt,niezależnie jaki ,tylko producentom się to nie opłaca ,bo największą kasę biją na częściach zamiennych i serwisie... ;)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 10:53 - pt

unesco pisze:Byłbym bardzo wdzięczny za badanie, sam bym zbadał, ale wolę tego nie robić po zakupie :-/
W przyszłym tygodniu mam nadzieję mieć do dyspozycji nówkę PRO-1000 i postaram się wszystko posprawdzać. Na podstawie moich wieloletnich doświadczeń z urządzeniami klasy iPF nie mogę uwierzyć w wyniki tego testu i jestem przekonany że coś jest nie tak z tą drukarką. Osobiście używałem dwóch PRO-1000 Canon PL oraz jednej demo partnera (CentrumPapieru), drukowałem na nich ostro po kilka godzin dziennie, ostatnio cały dzień na inauguracji Canonów DreamLabo5000 w Rzeszowie i przez dwa dni na FestiwaluDruku - gdyby zużycie faktycznie pokrywało się z tym w teście, to nie nadążył bym z wymianą kaset.

Oczywiście nie ukrywam, że jestem TW Canon Polska, ale bez jaj... ;) Nawet sam prywatnie kupiłem sobie PRO-4000 - bynajmniej nie po to, by się ukarać :lol:
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 12:01 - pt

Byłoby super :-)
A jeszcze bardziej gdyby udało się dotrzeć do algorytmu czyszczacego. Epsony też czyszcza od czasu do czasu, ale martwią mnie użytkownicy jednych i drugich widzacy różnice na korzyść Epsona.
A czy Pro1000 może być inna w tym względzie niż Pro-4000? Ze nie wspomnę o P800...
Ja o TW nie pomyślałem, myślę że miałoby to krótkie nogi... ;-)
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
squonk
Posty: 116
Rejestracja: 26 września 2014, 17:40 - pt

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 14:13 - pt

unesco pisze:
squonk pisze:No właśnie... Ja czekam z decyzją o zakupie - obczytałem się co tylko się w necie dało nt.PRO-1000 i już miałem zamawiać, a tu takie coś... Zdjątka porobilem mojej P-600 i chciałem wystawiać na znany portal aukcyjny - ale się wstrzymam...
Ja jak nie kupię Pro-1000 o będę szukał czegoś podobnego do używanej P-600 ;-)
Jestem otwarty na propozycje :-)
AndrzejAS
Posty: 53
Rejestracja: 14 września 2016, 13:56 - śr

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 16:05 - pt

Macie tu jeszcze linki do innych testów

Review:

http://www.avhub.com.au/product-reviews ... iew-419184

http://www.photoreview.com.au/reviews/p ... 00-printer

Fora:

https://www.dpreview.com/forums/thread/3983567
https://www.dpreview.com/forums/post/57843675
https://www.dpreview.com/forums/thread/4023123
https://www.dpreview.com/forums/thread/4033272

Test australijski potwierdza plucie przy każdym wydruku do pieluch, im mniejszy format drukujesz tym stosunek plucia na wydruk do plucia w pieluchę pogarsza się.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

16 września 2016, 17:30 - pt

W Australii ludzie chodzą do góry nogami, więc pewnie plują pod wiatr. :twisted:
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

17 września 2016, 14:39 - sob

Przeczytałem dokładnie teksty z podanych linków.
Wyraźnie widoczna jest tendencja u użytkowników posiadających Pro-1000 do wiekszego sumarycznego zużycia tuszu niż w Epsonach (3880 i P800). Pomijam kwestie zuzycia CO bo to nie jest problem, zuzywa wiecej CO ale mniej innych wiec sumarycznie na sam druk wychodzi ok.
AndrzejAS - kilka pytań:
1) Czy próbowałeś opisac swoje spostrzeżegnia na Luninous Landscape? Masz pomiar (na sieci nie widziałem żeby komuś chciało się ważyc i tak dokładnie notować), niech wypowiedza się eksperci?
2) Jaką wersję firmwaru i drivera używasz?
3) Czy korzystasz z Accounting Software? Podobno podaje całkowite zużycie?
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
AndrzejAS
Posty: 53
Rejestracja: 14 września 2016, 13:56 - śr

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

18 września 2016, 14:38 - ndz

Wszystkie dane zawarte w tabelach są tak jak to napisałem w teście z programu canon accouting manager oprócz wagi oczywiście.
Nie nie pisałem.Wstawiłem tylko tu oraz na canon board gdzie mnie zbanowali kretyni na stałe a tutaj link do mojej strony też usunęli, myśląc że to niby reklama do strony.
wśród ludzi którzy są zainteresowaniu kupowaniem drukarek a nie wydruków przecież. Porządne forum to powinno zabiegać o wszelkie testy, które pomogą ludziom w podjęciu prawidłowej decyzji , a jak forum nie jest zainteresowane no cóż trudno.
Forum ma odnosić korzyści - zyskuje darmowy materiał, a Ja który włożył pracę i czas na przeprowadzenie testu nie mogę zamieścić nawet linku do swojej strony - absurd. Niech forum samo kupi x drukarek aparatów i robi testy.
A może tylko jedynie słuszni mogą, gdzie wszystko wychodzi pięknie i oszczędnie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

18 września 2016, 14:55 - ndz

Mnie się zdaje, że Twoje intencje były dobre, ale ludzie teraz automatycznie myślą (ja też tak myślałem na początku), że niektórzy chcą wrzucać swoją reklamę linkując do własnej strony internetowej. Trzeba się na chwilę przestawić do punktu widzenia innych, żeby to zrozumieć.
Dużo nie brakowało, a sam zaznaczyłbym Twoje wpisy jako reklamy przeznaczone do usunięcia.

Moim zdaniem to więc raczej kwestia nieporozumienia niż złych intencji.
cz
czuk

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

18 września 2016, 15:21 - ndz

AndrzejAS pisze:Wstawiłem tylko tu oraz na canon board gdzie mnie zbanowali kretyni na stałe a tutaj link do mojej strony też usunęli, myśląc że to niby reklama do strony.
A czego się spodziewałeś ,że Canon będzie zadowolony jak "obsmarujesz" ich drukarkę,na tym forum zamieściłeś 4 posty nie zamieściłeś linku do Swojego testu ,tylko stronę do swojego testu,bądzmy obiektywni,mi zależy żeby takie informacje były podawane ,innym użytkownikom forum myślę że też.
AndrzejAS
Posty: 53
Rejestracja: 14 września 2016, 13:56 - śr

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

18 września 2016, 15:51 - ndz

Co do firmwaru zawsze updatowałem jak się tylko pokazał nowy.
Teraz jest 2.010 a le widzę, że raczej się zużycie ciut pogorszyło na tym najnowszym.
Czy obsmarowałem na swojej stronie chwalę tą drukarkę za jakość, tu nie ma się do czego przyczepić. Wtyczka do DPP czy lightrooma bardzo mi się podoba.
Tak naprawdę gdyby nie koszty i brak możliwości wydruku arkusza o długości ja wiem z 1,5 m to naprawdę drukarka byłaby super.
A tak no szkoda trochę. Ale uważam jak ktoś naprawdę dużo drukuje tak chociaż z 40 A3 każdego dnia to koszty per wydruk będą mniejsze poprawi się stosunek tuszu na wydruk do tuszu w pieluchę.
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

18 września 2016, 19:05 - ndz

AndrzejAS pisze:Wszystkie dane zawarte w tabelach są tak jak to napisałem w teście z programu canon accouting manager oprócz wagi oczywiście.
Nie nie pisałem.Wstawiłem tylko tu oraz na canon board gdzie mnie zbanowali kretyni na stałe a tutaj link do mojej strony też usunęli, myśląc że to niby reklama do strony.
wśród ludzi którzy są zainteresowaniu kupowaniem drukarek a nie wydruków przecież. Porządne forum to powinno zabiegać o wszelkie testy, które pomogą ludziom w podjęciu prawidłowej decyzji , a jak forum nie jest zainteresowane no cóż trudno.
Forum ma odnosić korzyści - zyskuje darmowy materiał, a Ja który włożył pracę i czas na przeprowadzenie testu nie mogę zamieścić nawet linku do swojej strony - absurd. Niech forum samo kupi x drukarek aparatów i robi testy.
A może tylko jedynie słuszni mogą, gdzie wszystko wychodzi pięknie i oszczędnie.
z całym szacunkiem do skrupulatnych pomiarów, nie widziałem takich na sieci, ale wydaje mi się że przefilozofowujesz lekko. świat nie jest pełen "kretynów", nieśmiało sugerowałabym sie tak nie wypowiadać
wydaje mi się, że gdybyś wkleił test po prostu tutaj lub na canon-board w treści wiadomości, nikt by Cię nie zablokował (raz, a nie kilka). takie są zasady. dlatego zachęcam żebyś to zrobil na LuLa (raz).
wracając do sedna sprawy, jesli dane są z accounting managera, to myślę że czornyj wiele nowego nie zdiagnozuje, zakładając, że drukarka jest sprawna...
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

21 września 2016, 19:33 - śr

Panie Marcinie, Czy dostał Pan już w swoje ręce Pro-1000 co by móc zweryfikować zużycie tuszu własnoocznie?
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

21 września 2016, 19:42 - śr

Dostałem, jutro kupuję wagę jubilerską i sprawdzam ^_^

Mam pewną teorię co poszło nie tak u kolegi AndrzejAS'a i postaram się to sprawdzić ;)
AndrzejAS
Posty: 53
Rejestracja: 14 września 2016, 13:56 - śr

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

21 września 2016, 20:48 - śr

Jeszcze raz powtarzam waga była mierzona dla potwierdzenia liczników canona z accounting managera. Wyniki te zostały potwierdzone i tyle. Wszelkie dane pochodzą z accounting managera licznik szczegółowy jak i ogólny. Niestety zmiana firmware na 2.010 pogorszyła zużycie atramentu szczególności CO.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

21 września 2016, 21:53 - śr

Wcale tego nie neguję, po prostu mam pewną hipotezę. To zużycie nie jest normalne, a to, że po kilku dniach padła PF-10tka to już graniczy z Cudem Nazarejskim. Najbardziej zrąbane, wadliwe PF-05 z "czarnej serii" po Fukushimie padały po roku, a i to było niesamowitym ewenementem - natomiast PF-10 będąca następczynią PF-05tek ma być znacznie mniej awaryjna, nawalili w niej istne zasieki zabezpieczeń i ogólnie Japończycy są z niej cholernie dumni ;)
Mathis
Kontakt:
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2013, 16:05 - śr

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

22 września 2016, 00:20 - czw

czyli drukarka która AndrzejAS to po prostu cud :) skoro miał naprawę gwarancyjną to chyba jednak potrafią paść, chyba wszyscy którzy zajmują się drukiem czekaja na wyniki testu Czornyja.
Fotograf Sieradz
PA272, EA274WMi, EA275UHD, SC-P800, L800, iP7250, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

25 września 2016, 20:25 - ndz

Test PRO-1000 w toku.

Tak jak podejrzewałem, w przypadku drukarki AndrzejASa cudu nie było - najprawdopodobniej załatwił ją namiętnym wyciąganiem i ważeniem pojemników z tuszem. Instrukcja obsługi protysi, strona 224:

WAŻNE
(...) - Po zainstalowaniu pojemników nie wyciągaj ich aż do następnej wymiany (...)
WAŻNE
(...) - Jeśli wyciągniejsz pojemnik z tuszem, wymień go NATYCHMIAST. Nie zostawiaj drukarki z wyjętymi pojemnikami z tuszem.
- Używaj tylko nowych pojemników z tuszem na wymianę. Zainstalowanie używanego pojemnika może powodować zatykanie się dysz. Co więcej, w przypadku takiego pojemnika drukarka nie będzie w stanie informować cię kiedy należy wymienić pojemnik w odpowiednim momencie.
- Po zainstalowanie pojemnika z tuszem nie wyciągaj go z drukarki i nie zostawiaj na zewnątrz. Spowoduje to wysychanie pojemnika z tuszem, a drukarka może nie działać poprawnie po jego ponownym zainstalowaniu. (...)

Niebawem podzielę się wynikami moich obserwacji
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

25 września 2016, 20:27 - ndz

Czyli metodologia testu ma błąd. Trzeba by było postawić na wagę całą drukarkę, zważyć z wyjętym pampersem, wydrukować np 100 kartek i ważyć ponownie, też bez pampersa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Faktyczne koszty wydruku Canon PRO-1000

25 września 2016, 20:37 - ndz

Wystarczy ważyć samego papmersa.

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Czornyj i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68394
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu