Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
Pele
Posty: 5
Rejestracja: 24 września 2016, 12:43 - sob

Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

24 września 2016, 13:29 - sob

Witam, Pierwszy post na forum i od razu kilka pytań:)

Planuję zakup drukarki w formacie a3 dedykowanej głównie do wydruku plakatów w małych nakładach lub pojedynczych sztuk zarówno kolor jak i czarno-białe.

Zastanawiam się nad dwoma modelami, które mogę aktualnie złapać w fajnej cenie (sprzęty używane, ale prawie nowe).

Pierwsza to 1500w- przedstawiać raczej nikomu nie muszę. Jeśli nie sprawdzałaby się do plakatów, dość łatwo mogę ją przerobić na sublimację, o której tez myślę w niedalekiej przyszłości.
Drugi typ to r2880- trochę dinozaur, ale bardzo przez Was chwalony na forum.

Która według Was będzie lepsza do takiego druku. Interesują mnie zarówno wydruki kolorowe jak i czarno-białe (szczególnie interesuje mnie, która da radę z dużymi czarnymi plamami).
Czy do tych drukarek muszę do plakatów stosować papier foto czy wystarczy jakiś powlekany 130-170g (jaki moglibyście polecić w miarę niedrogi).
Zależy mi na cenie wydruków, więc w obu przypadkach myślałem nad założeniem systemu ciss lub stosowaniu zamienników.

czy wydruki z tych drukarek plakatów mają jakąkolwiek szansę na ekspozycję na zewnątrz? Czy tylko wewnątrz? A może zaproponowalibyście coś zupełnie innego w formacie a3 z dobrą jakością wydruku i znośnymi kosztami druku?

Z góry dzięki za pomoc.


ps. Na forum trafiłem przypadkiem, nie wiedziałem, że takie istnieje. Naprawdę kawał ciekawej wiedzy do poczytania. Dobra robota!!
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4316
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

24 września 2016, 20:51 - sob

Do plakatów? :shock: Bardzo kiepski pomysł, to są powolne drukarki do fotografii, sensowne rezultaty tylko na papierze foto, koszty tak czy owak spore, przy większych nakładach szybko się rozlecą.
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

25 września 2016, 10:31 - ndz

Zależy jaki nakład Cię interesuje. Jeśli jednocyfrową liczbę szt, to każda z nich da radę. 1500w jest barwnikowa, 2880 pigmentowa, pierwsza z nich ma 6 kanałów (tuszy), druga 8. Ciss konieczny bo nie nadążysz ze strzykawką. Do obu można stosować oba rodzaje tuszy i dadzą radę (barwnbik/pigment) tylko trzeba je dobrze dobrac.
Pojęcie czarnej plamy jest względne. Zalezy od papieru i tuszu. 1500w bedzie miala taka sobie jakość neutralnych szarości, bo nie ma szarych tuszy.
Papier - np. Tetenal Duo Print 130 lub 176 - wustronny, występuje w formatach A4, A3 i A3+. Uzywam 176 do wydruków bardzo próbnych i daje rade jako draft foto zarowno na barwniku jak i pigmencie.
Co do ekspozycji na zewnątrz, wszystko zależy jak długo chcesz eksponować, jeśłi tydzień to ok.jeśli kilka miesięcy lub więcej może byc różnie, zależy od tuszu. NIe mówiąc już o wodzie.
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4316
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

25 września 2016, 11:15 - ndz

100x taniej, szybciej i prościej jest wydrukować plakaty z cyfry, używanie do tego atramentówek foto to jak czerpanie wody widelcem. Do większych formatów owszem, natomiast w sraczy (SRA3) cyfra jest bezkonkurencyjna - zwykły papier, tani proszek, błyskawiczny wydruk.
Pele
Posty: 5
Rejestracja: 24 września 2016, 12:43 - sob

Re: Wydruki A3 Epson 1500w vs epson r2880

25 września 2016, 21:09 - ndz

Cyfra ceną wygra zawsze, bez dwóch zdań.

Jednak np. wydruk czegoś takiego: http://all-free-download.com/free-vecto ... 11323.html na cyfrze wygląda różnie, nie zawsze uda się osiągnąć super czerń, dlatego myślałem o atramencie. Jednak chyba nie tędy droga. Po waszych cennych radach widzę, że raczej idę w złą uliczkę i pora zawrócić i rozejrzeć się za xeroxem:)

Myślałem o tych atramentówkach jako rozwiązaniu tymczasowym, cyfra produkcyjna i tak jest w planach, tylko pewnie pod koniec roku, a na razie nie ma na czym drukować pojedynczych nakładów a3, a zlecanie nie zawsze jest opłacalne.

temat do przemyślenia, dzięki za rady!

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68316
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu