Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

Wszystko na temat oprogramowania graficznego.
Awatar użytkownika
anghan
Posty: 13
Rejestracja: 13 listopada 2013, 21:25 - śr

Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

17 stycznia 2014, 21:52 - pt

W Lightroomie wyeksportowałem tiffa z domyślnym wyostrzeniem na ekran w rozdzielczości mojego monitora (tiff ma rozdzielczość mojego monitora 1:1). Następnie otwieram ten plik w Adobe Bridge i fullscreen/slideshow plik jest nieostry. jak na niego klikam myszką to jakby przeskalowywał się o 1-2 piksele i jest ostry. Otwieram ten sam plik w IrfanView na fullscreen i jest żyleta... Ja rozumiem, że różnice mogą być w przypadku RAWa (niewyostrzony), ale ja specjalnie w LR przygotowałem plik 1:1 z moim monitorem, a ten mi go jeszcze przeskalowuje w fullscreen. Wie ktoś co jest grane. Aha, wszelkie opcje renderowania podglądów mam wyłączone, ponieważ wydaje mi się to w tym wypadku niepotrzebne, bo już w LR przygotowałem gotowy plik do prezentacji na moim monitorze.
bartek
Posty: 58
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 00:54 - czw

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

24 stycznia 2014, 03:12 - pt

A masz włączone ustawienia->advanced->generate monitor-size previews?

Nie wiem czy to rozwiąże ten problem, ale to często lekarstwo na bolączki z ostroscią w Bridge
Awatar użytkownika
anghan
Posty: 13
Rejestracja: 13 listopada 2013, 21:25 - śr

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

25 stycznia 2014, 08:43 - sob

bartek pisze:A masz włączone ustawienia->advanced->generate monitor-size previews?
Tak jak napisałem w ostatnim zdaniu mam tę funkcję wyłączoną, ponieważ obraz jest przygotowany 1:1 z rozdzielczością monitora, a mimo to zachowuje się naprawdę dziwnie. Nawet ją włączałem na chwile, nie było różnicy.
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

26 stycznia 2014, 00:15 - ndz

Ja miałem taki sam problem i włączenie "generate monitor-size previews" pomogło. Jednak koniecznie po włączeniu tej funkcji trzeba wyczyścić cache Bridge-a, żeby wywalić wcześniej wygenerowane podglądy i wtedy będzie ok (przynajmniej u mnie już jest).
Awatar użytkownika
anghan
Posty: 13
Rejestracja: 13 listopada 2013, 21:25 - śr

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

26 stycznia 2014, 08:41 - ndz

mkrupa pisze:Ja miałem taki sam problem i włączenie "generate monitor-size previews" pomogło. Jednak koniecznie po włączeniu tej funkcji trzeba wyczyścić cache Bridge-a, żeby wywalić wcześniej wygenerowane podglądy i wtedy będzie ok (przynajmniej u mnie już jest).
Rozumiem, czyli ten program nie jest wystarczająco inteligentny by po prostu wyświetlić pasującego TIFFa? Szkoda.
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

26 stycznia 2014, 10:16 - ndz

Przecież napisałem, że u mnie już działa jak trzeba i wyświetla ostro tak jak trzeba.
Awatar użytkownika
anghan
Posty: 13
Rejestracja: 13 listopada 2013, 21:25 - śr

Re: Adobe Bridge - nieostre zdjęcia w fullscreen

26 stycznia 2014, 13:52 - ndz

mkrupa pisze:Przecież napisałem, że u mnie już działa jak trzeba i wyświetla ostro tak jak trzeba.
Tak przeczytałem to, ale to nie rozwiązuje problemu, który opisałem na początku wątku. Mam obraz już wyostrzony i przygotowany pod prezentację na monitorze, a ten przemądrzały program przeskalowuje to gotowe zdjęcie o 1-2 px i wyświetla nieostre. Oczywiście mogę włączyć renderowanie, ale ciekawiło mnie dlaczego AB nie umie sobie poradzić z gotowym zdjęcie i przy nim grzebie. Każda inna przeglądarka sobie radzi, a ten jest mądrzejszy. Dzięki za pomoc, przyjąłem Twoje rozwiązanie do wiadomości, ale nie o to mi chodzi.

Wróć do „Oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu