IrfanView problem z wyświetlaniem .tiff

Wszystko na temat oprogramowania graficznego.
Jasiek Matacz
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwietnia 2016, 01:53 - sob

IrfanView problem z wyświetlaniem .tiff

30 kwietnia 2016, 02:07 - sob

Witam,
od kilku dni męczę się ze specyficznym problemem. Otóż irfan view niepoprawnie wyświetla pliki ze skanera Epson V600(.tiff), o dziwo normalne zdjęcia .jpg wyświetla ok. Oto przykład .tiff
Obrazek
Po lewej Irfan po prawej przeglądarka Windows(ona wyświetla ok bo widziałem jaki kontrast był na kliszy, zresztą Epson w podglądzie i cały pakiet Adobe widzi tak samo.). Próbowałem ustawiać na sztywno w nim profil monitora, by zaczytywał jak zdjęcie nie ma zaszytego itp. i nic nie przyniosło rezultatu. Byłbym wdzięczny za poradę co zrobić lub z jakiego innego programu do przeglądania zdjęć korzystać.
Pozdrawiam
JM
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: IrfanView problem z wyświetlaniem .tiff

30 kwietnia 2016, 20:09 - sob

Sprawdź w Opcjach > Wyświetlanie > KOrekcja Gamma dla obrazów czarno-białych: (u mnie standardowo jest 0,5). Innego pomysłu chwilowo brak..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Jasiek Matacz
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwietnia 2016, 01:53 - sob

Re: IrfanView problem z wyświetlaniem .tiff

01 maja 2016, 09:26 - ndz

zapomniałem napisać, gamme też sprawdzałem, co więcej przestawienie na 1,2 nie daje żadnego efektu... Już nie mam żadnego pomysłu poza przejściem na inny program. Wieczorem nad tym siądę i zobaczę co użytkownicy polecają, chyba nawet gdzieś odpowiedni temat widziałem tutaj na forum.

Wróć do „Oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu