Szara skórka na OS i programy graficzne

Wszystko na temat oprogramowania graficznego.
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Szara skórka na OS i programy graficzne

23 października 2018, 11:28 - wt

Miejsce pracy w przypadku zabawy z kolorem musi być wedle sztuki neutralne kolorystycznie i odpowiednio oświetlone. To standard. Pod to kalibracja i tak dalej.

No i na koniec zostaje OS oraz jego motywy systemowe (themes aka skórki). Czy motyw w systemie i cały desktop też powinien być neutralnie szary? Nie mam PS/LR ani MacOS'a ale oglądając na YT różne filmy instruktażowe zauważyłem, że tam króluje raczej szary. Jest to neutralny szary (#777777), ciemny szary, jasny szary? Ma to jakieś znaczenie?
Domyślam się, że tło, na którym oglądamy zdjęcie podczas obróbki powinno mięć znaczenie.

Pytam, bo ostatnio sobie ręcznie zmieniłem styl Darktable na neutralny szary (#777777 z ciemnego #212121) i lepiej mi się te zdjęcia ogląda i ocenia. Szczególnie w trybie pełnoekranowym. Tylko czy dobrze zrobiłem?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Szara skórka na OS i programy graficzne

23 października 2018, 11:50 - wt

Jasne, w UI jest to nawet istotniejsze niż w ambiencie. Modne, ciemne interfejsy wyglądają szpanersko, ale rozjaśniają okołoczernie i cienie zdjęć. W efekcie zdjęcia w druku i publikowane na jasnych stronach wyglądają na „zbyt ciemne”.
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Szara skórka na OS i programy graficzne

23 października 2018, 12:21 - wt

O, super. Dziękuje za odpowiedź.

Wróć do „Oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu