Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

Wszystko na temat oprogramowania graficznego.
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

12 kwietnia 2012, 11:13 - czw

Witam,
Zauważyłem coś, co sprawiło że zwątpiłem w PS ;) Mam dostęp do dwóch wersji PS (CS2 i CS4) na jednym komputerze. Ustawienia całego pakietu jeśli chodzi o kolory są zsynchronizowane, ale dostrzegłem różnicę przy próbie kolorów w obu PS. W wersji CS2 jeśli włączam próbę kolorów różnica jest widoczna, natomiast w CS4 muszę się "dobrze przyjrzeć" żeby w ogóle dostrzec różnicę. Oczywiście sprawdzałem to na tym samym pliku. Chcę tutaj zapytać czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego pojawiają się takie "błędy" w próbie kolorów? Dodam, że w moim odczuciu wersja CS2 robi to poprawnie, do wersji CS4 mam zastrzeżenie w tym względzie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

12 kwietnia 2012, 21:20 - czw

Czy przestrzeń robocza jest taka sama?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

21 kwietnia 2012, 12:46 - sob

Oczywiście i jak najbardziej ta sama :) Poki co pozostałem przy CS2 właśnie ze względu na różnicę w podglądzie próby. Zastanawiam się czy to może być sprawa tego iż w CS4 mam włączoną obługę OpenGL. Bez niej program jest strasznie ociężały. Przeglądając teraz te opcje zwróciłem uwagę na jedną rzecz. W ustawieniach zaawansowanych dla trybu OpenGL widnieje opcja "Zaawansowane rysowanie" przy którym wyświetla się podpowiedź "Użycie karrty graficznej do dopasowania kolorów...". Poniżej widnieje Debugowanie gdzie istnieje możliwość zaznaczenia opcji pasowania kolorów i tworzenia kompozycji: liniowo, z gammą. W wolnej chwili się tym pobawię, może tu jest rozwiązanie w różnicy w podglądach.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

21 kwietnia 2012, 13:41 - sob

Highflyer pisze:W ustawieniach zaawansowanych dla trybu OpenGL widnieje opcja "Zaawansowane rysowanie" przy którym wyświetla się podpowiedź "Użycie karrty graficznej do dopasowania kolorów...".
Nie spotkałem się z różnym wyświetlaniem w CS-ach, może po prostu nie zwróciłem uwagi, ale zainteresuję się problemem. Z drugiej strony patrząc, na chłopski rozum, jeśli w konfiguracji jest możliwość włączenia/wyłączenia dodatkowego elementu w CMS to skutek obliczeniowy może być nieco inny. Proszę zwrócić uwagę przykładowo na PS i FF. W obu CMM jest, a FF daje lekko bardziej kontrastowe obrazy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: Dwie wersje PS, dwie różne próby kolorów

10 maja 2012, 22:06 - czw

Znalazłem rozwiązanie poruszonej przeze mnie kwestii. Podaję przepis na to by w każdej z wymienionych wersji próba kolorów wyglądała jednakowo. Sądzę, że ma to odniesienie do każdej wersji powyżej CS2 chociaż nie znam ich możliwości konfiguracyjnych.

W CS4 wchodzimy w Preferencje/Wydajność/Włącz rysowanie OpenGL. Dalej Ustawienia zaawansowane i w nowym oknie zaznaczamy Zaawansowane rysowanie i Pasowanie kolorów w polu Debugowanie.

Nie mając wcześniej zaznaczonej opcji pasowania miałem trudności z dostrzeżeniem różnic w próbie kolorów. Po wybraniu tej opcji różnica jest tak samo widoczna jak w wersji CS2. mam nadzieję, że komuś może się przydać ta wskazówka :)

Wróć do „Oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu