24 cali 16:10 poszukiwania

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

08 maja 2015, 04:11 - pt

Myślę, że to kwestia tolerancji na różne niedoskonałości i o ile niektórzy uznają dany monitor za idealny, inni, bardziej krytyczni i znający się na rzeczy od razu wyłapią wszelkie uchybienia. Nie ma Pan porównania do selekcjonowanego Eizo, stąd nie dziwi mnie jakoś fakt, że panel Della wydaje się Panu bliski ideału. Dlatego też testy wszelkich towarów i ich ocenę najlepiej pozostawiać ludziom obeznanym i doświadczonym w temacie - tylko w ten sposób może powstać prawdziwie obiektywna opinia. Doskonale widać to na przykładzie recenzji rozmaitych produktów w Internecie - jedne portale wychwalają dany produkt i dostrzegają w nim jedynie jakieś drobne niedoskonałości (albo i tych nawet nie), inni po bardziej gruntownych testach od razu stwierdzają, iż dana rzecz jest w pewnych aspektach wyraźnie niedopracowana. Pomijam oczywiście teksty sponsorowane. Na szczęście często nie potrzeba jakiegoś szerokiego porównania, by wyłapać, jaki tester pisał recenzję.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

08 maja 2015, 07:19 - pt

nankus pisze:Znów bzdury o niczym przecie każdy wie że to model inny a że w innych fabrykach to co mnie to?
To, że sprzęt jest produkcji różnych firm, a one mogą mieć zupełnie inną politykę cenową i układ z dostawcą paneli, przez co Pana założenia odnośnie cen są pozbawione podstaw. Zresztą, przecież Pan nie ma zielonego pojęcia który gdzie jest produkowany, ani czy Pana nie wkręcam z tymi fabrykami.
nankus pisze:u2415 u mnie już jest i za pierwszym strzałem trafiłem na panel znacznie lepszy jak w identycznym 2x droższym Eizo EV2455 który został wyselekcjonowany mozolnie za dopłatą przez sprzedawcę Eizo :)
Zwyczajnie paskudnie Pan kłamie i manipuluje. Przecież Pan nie widział obu tych monitorów na raz. Ani obrazu, ani tym bardziej w środku. W przypadku NEC EA244WMi LG 24EB23PY w prosty sposób udowodniłem Panu, że to nie są "bliźniaki". Podobnie DELL U2415 i EIZO EV2455 nie są identyczne. Przykładowe dowody:
- U2415 ma sterowanie typu konwerter VGA/DVI-LVDS. EV2455 ma 10 bitowe sterowanie 1D LUT.
- Przetwornica zasilania lamp w U2514 pracuje z częstotliwością 1,2KHz, w EV2455 18KHz.
- EV2455 ma sprzętowo zrealizowany podział obrazu na niezależne wirtualne monitory z osobnymi trybami wyświetlania. Do zarządzania tym mechanizmem służy firmowe oprogramowanie, programujące procesor obrazu i komunikujące się z nim za pomocą USB.
Różnic jest oczywiście więcej, ale nie chce mi się edukować takiego niewdzięcznika. Ważne, że to są zupełnie inaczej skonstruowane monitory, z innymi cechami obrazu. Podobieństwa ograniczają się do stylistyki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nankus
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:33 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

11 maja 2015, 00:26 - pn

Tom01 pisze: Zwyczajnie paskudnie Pan kłamie i manipuluje. Przecież Pan nie widział obu tych monitorów na raz. Ani .......
Panie troll wypraszam sobie , panie troll pan zdominowałeś z z swymi nickami całe forum [ono stało się zwykłą reklamą sklepu] ja Panie troll sprzedawca, czytam porównuję oferty w necie widzę koszmarne fotki z podświetlenia Eizo jak Dell ,Nec i reszty.
A najważniejsze panie troll sprzedawco opon używanych selekcjonowanych, pan tym forum jak nickami swymi rządzi , odpowiedz mą pan bezczelnie skasował więc o czym niby pan udaje że dyskutuje?

Znów żydowskie pierd,,,,. o niczym skasowałeś mi posta i udajesz że o czymś dyskutujemy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 24 cali 16:10 poszukiwania

11 maja 2015, 01:39 - pn

Powtarzam jeszcze raz: Nikt nie kasował żadnego Pana posta ani ja nie piszę pod innym nickiem. Nie mam kompletnie interesu w tym aby cokolwiek kasować. Wręcz przeciwnie, próbuję od Pana wyciągnąć choć trochę wartości merytorycznej, ale jak widać bez skutku. Ostatni raz proszę Pana o opanowanie, pisanie merytorycznie na temat i zachowanie zasad kulturalnego zachowania. Jeśli się Pan do tego nie zastosuje, będę musiał zablokować Panu możliwość pisania na tym forum. To nie jest miejsce na pyskówki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68626
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu