LG M4716CCBA - prośba o pomoc

Reklama, prezentacja, wyświetlacze publiczne, ściany wielomonitorowe.
Fotohaus
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 21:38 - wt

LG M4716CCBA - prośba o pomoc

28 lipca 2013, 19:10 - ndz

Witam serdecznie! Dotąd byłem biernym i raczej niezbyt częstym czytelnikiem tego forum... Piszę ten post w nadziei, że ktoś mi pomoże. Na co dzień zajmują się fotografią i używam monitora NEC PA241W, ale w tym wypadku mam problem z innym sprzętem... Mniej więcej rok temu stałem się posiadaczem monitora wielkoformatowego M4716CCBA (http://www.lg.com/us/commercial/widescr ... -M4716CCBA), skuszony typem wyświetlacza, jaki posiada. Monitor kupiłem w okazyjnej cenie, został przywieziony zza granicy i nie posiadał żadnego fabrycznego wyposażenia, także oryginalnego oprogramowania. Jestem bardzo zainteresowany oryginalnymi profilami kolorów, także nowszymi wersjami firmware do tego monitora, o ile takie istnieją... Nie przypuszczałem, że sprawa będzie tak trudna. Wygląda na to, że w internecie nie leży żadne oprogramowanie, znalazłem jedynie podręcznik użytkownika i instrukcję serwisową. Dzwoniłem do działu obsługi klientów LG Polska, gdzie nie uzyskałem żadnej pomocy oprócz informacji, że nie jest to monitor sprzedawany w Polce użytkownikom indywidualnym, co już wcześniej sam zauważyłem, jako, że to linia "public display". Po zakupie dzwoniłem też do człowieka, który jest przedstawicielem handlowym LG od tego sprzętu na Polskę, ale ogólna konkluzja z tej rozmowy jest tak, że nie zajmuje się wsparciem dla posiadacza monitora, kupionego poza oficjalną dystrybucją w Polsce. Monitor zarejestrowałem na stronie LG w Wielkiej Brytanii, bo tam było to możliwe, ale gdy poprosiłem o sterowniki i firmware, odesłali mnie do LG Polska. I tu kółko się zamknęło. Monitor działa, nie mam z nim problemów, ale postanowiłem zapytać na tym forum, może ktoś byłby w stanie mi pomóc?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: LG M4716CCBA - prośba o pomoc

28 lipca 2013, 23:06 - ndz

O firmware może Pan zapomnieć. Oprogramowanie serwisowe jest niesamowicie chronione. "Sterowniki" do monitora nie są potrzebne. Microsoft w Windows takie coś wymyślił, choć formalnie nie istnieje takie zwierzę jak sterownik do monitora. Profil natomiast trzeba zrobić samemu albo zlecić kalibrację.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Fotohaus
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 21:38 - wt

Re: LG M4716CCBA - prośba o pomoc

30 lipca 2013, 23:30 - wt

Tom01 pisze:O firmware może Pan zapomnieć. Oprogramowanie serwisowe jest niesamowicie chronione. "Sterowniki" do monitora nie są potrzebne. Microsoft w Windows takie coś wymyślił, choć formalnie nie istnieje takie zwierzę jak sterownik do monitora. Profil natomiast trzeba zrobić samemu albo zlecić kalibrację.
Wiem, że "sterowniki" nie są konieczne, jednak ich brak w przypadku Windows XP powoduje drobny problem. Otóż w Windows XP przy podłączeniu jako drugi monitor przez D-sub 15 (pierwszym jest wyświetlacz laptopa) nie jest prawidłowo identyfikowany przez system i proponowana maksymalna rozdzielczość wynosi chyba 1600x1200, co powoduje konieczność ręcznego kombinowania w ustawieniach karty graficznej, aby wymusić pracę w 1920x1080. W Windows 7 przy podłączeniu przez HDMI jest prawidłowo identyfikowany jako LG M4716 "TV" i rozdzielczość jest ustawiana automatycznie na 1920x1080.
Co do firmware, z pewnością aktualizacje nie są powszechnie dostępne, jednak ktoś ich dokonuje, czyli musi je posiadać. Z instrukcji serwisowej wynika, że aktualizacje są dokonywane przez port USB, podobnie jak w przypadku wielu telewizorów. Profile można samemu zrobić, pewnie nawet lepsze, niż firmowe, bo dopasowane do konkretnego egzemplarza. Jednak na początek chciałbym zobaczyć oryginalne, dlatego poszukuję kogoś, kto dysponuje oryginalnym oprogramowaniem od tego monitora.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: LG M4716CCBA - prośba o pomoc

31 lipca 2013, 10:44 - śr

W XP można w konfiguracji włączyć wszystkie tryby sterownika karty graficznej. Czasem jest to jeden "ptaszek", czasem trzeba innymi metodami, ale się da.

Co do firmware, stawiam napój na "K" że sprawa jest beznadziejna. Oprogramowanie do tego mają tylko serwisy autoryzowane i chronią bardzo mocno. Wypłynięcie takiego oprogramowania na zewnątrz może się skończyć sprawą karną i wyrzuceniem z pracy. Nawet ja, choć od ponad 20 lat jestem ściśle związany z kilkoma serwisami fabrycznymi, jestem z ludźmi na "ty", pijemy razem wódkę, ale nie mogę dostać oprogramowania do modyfikacji firmware. Ale nie jestem pracownikiem firmy i droga do ciekawszych narzędzi jest zamknięta.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Fotohaus
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 21:38 - wt

Re: LG M4716CCBA - prośba o pomoc

01 sierpnia 2013, 22:41 - czw

Tom01 pisze:W XP można w konfiguracji włączyć wszystkie tryby sterownika karty graficznej. Czasem jest to jeden "ptaszek", czasem trzeba innymi metodami, ale się da.

Co do firmware, stawiam napój na "K" że sprawa jest beznadziejna. Oprogramowanie do tego mają tylko serwisy autoryzowane i chronią bardzo mocno. Wypłynięcie takiego oprogramowania na zewnątrz może się skończyć sprawą karną i wyrzuceniem z pracy. Nawet ja, choć od ponad 20 lat jestem ściśle związany z kilkoma serwisami fabrycznymi, jestem z ludźmi na "ty", pijemy razem wódkę, ale nie mogę dostać oprogramowania do modyfikacji firmware. Ale nie jestem pracownikiem firmy i droga do ciekawszych narzędzi jest zamknięta.
No cóż, dziękuję za odpowiedź, choć nie jest ona pocieszająca... Inna sprawa, że w zasadzie aktualizacja firmware nie jest tu niezbędna, bo jak na razie nie mam żadnych problemów z aktualnie zainstalowanym w monitorze.

Wróć do „Ekrany wielkoformatowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu