Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
kcichocki
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwietnia 2014, 14:28 - sob

Re: Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

28 kwietnia 2014, 12:58 - pn

Przepraszam jeśli zostałem źle zrozumiany czy nie napisałem wszystkiego. Wynika to pewnie z braku wiedzy którą nie jest łatwo zdobyć w Polsce. Liczyłem że każdy wydruk może być potencjalnym wzornikiem -znając maszynę i papier.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

28 kwietnia 2014, 13:12 - pn

No właśnie niekoniecznie. Wzornik jest wydrukiem, ale wydruk wcale nie musi być wzornikiem. Aby wydruk miał wartość wzorcową, maszyna musi być odpowiedniej jakości, musi być precyzyjnie, indywidualnie oprofilowana. Profil uwzględnia bowiem konkretny papier, partię produkcyjną, nie tylko rodzaj, tak samo atrament. Nawet warunki klimatyczne w pomieszczeniu zmieniają nieco wygląd wzornika do profilowania, a więc i profili/wydruków. Proponuję zatem zaopatrzeć się w odpowiedniej jakości wzornik, a potem podejść do tematu raz jeszcze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
kcichocki
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwietnia 2014, 14:28 - sob

Re: Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

28 kwietnia 2014, 13:29 - pn

Summa summarum. Używając profilu ze strony Pana Czornyj kontrast i jasność dobre. Fiolet tylko trochę schodzi w granat. Więcej czerwieni w skórze. Myślę, że i tak jest duża zbieżność między monitorem a wydrukiem.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za poświęcony czas
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

28 kwietnia 2014, 14:03 - pn

Proponuję ręcznie wyregulować partię granatów i karminów posługując się opcją wizualnej korekty w CN. Możliwe, że te walory nie mieszczą się w gamucie CG223 (nie jest on rekordzistą w tym względzie), wiec to plus ew. niedokładna kalibracja spektralna i1D3 mogła lekko przekosić te walory.
gootchio
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, 19:13 - sob

Re: Kalibracja Eizo CG223W I1 display pro

06 maja 2014, 11:00 - wt

Czornyj pisze:W takim razie proszę przetestować na profilu pobranym z mojej strony, odwzorowanie percepcyjne. Jeśli dalej będzie kosić kolorki, to niestety może być kwestia nie do końca dokładnego profilu - i1D3 ma charakteryzacje spektralne dl WG CCFL zdjęte z IPS-owego NEC PA241W, który ma troszkę inne widmo podświetlenia i na szerokogamutowych S-PVA nie sprawdza się perfekcyjnie.
Niedawno kupiłem kolejny egzemplarz i1 Display Pro i wg. mnie znacznie poprawiło się dopasowanie do S-PVA w CG223W względem poprzednich. Fakt, że w międzyczasie Eizo wypuściło kilka aktualizacji CN'a, więc może tu jest kruczek pogrzebany...
Dotychczas po kalibracji i1 Display Pro, "dokręcałem" jeszcze punkt bieli o jakieś 100-150K, a teraz odchyłka wyszła na poziomie 30-50K, czyli nie warta dotykania. Sprawdzone na trzech profilach. Różnice bardziej widoczne na wysokich luminacjach.

A popos dopasowania gamutu CG223W do pigmentów LUCIA, to faktycznie obszar "niekrycia" jest bardzo duży i monitor ma prawo w niektórych odcieniach błędnie symulować. Swoją drogą to pod tym kątem chyba większość, nawet najnowszych monitorów ma to i owo do nadrobienia ;)

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], miro99
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu