Dziwna praca monitora Samsung 245T

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
bbrylinski1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:03 - pt

Dziwna praca monitora Samsung 245T

16 maja 2014, 12:43 - pt

Witam wszystkich forumowiczów.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem nową osobą na forum i moje pytania mogą nie błyszczeć inteligencją:) lub mogą niestety być umieszczone w nieodpowiednim miejscu na forum, za co z góry wszystkich przepraszam.

Przechodząc do meritum, zakupiłem dwa dni temu używany monitor Samsung SyncMaster 245T, podłączyłem go do komputera najpierw na próbę kablem pożyczonym HDMI a następnie kablem VGA, wszystko funkcjonuje ok, jednakże podczas użytkowania słychać, że tak się wyrażę, jak prąd płynie w zasilaczu, znaczy słyszę pracę zasilacza(?). Zdaje sobie sprawę że dziwnie się wyrażam ale nie potrafię tego inaczej opisać i przede wszystkim nie wiem czy jest to normalne zachowanie, normalna praca monitorów z wbudowanym zasilaczem. Sytuacja zmienia się gdy włączę w monitorze funkcję MPA (cytując instrukcję "funkcję MPA (Obraz w obrazie). Jest to funkcja przeznaczona do oglądania filmów. Umożliwia uzyskanie wyższej jakości obrazu.") wtedy dźwięk pracy zasilacza praktycznie zanika a na pewno jest dużo cichszy, jednakże wtedy kątem oka widać lekkie smużenie monitora. Monitor podłączony jest do listwy zasilające AcitwJet-a do której podłączony jest również komputer, głośniki, i ładowarki do telefonów (1-2).

Moje pytanie do forumowiczów, czy to jest normalna praca tego monitora, czy może sprzęt jest uszkodzony i powinienem go oddać sprzedawcy póki mama czas?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwna praca monitora Samsung 245T

16 maja 2014, 18:15 - pt

Czasem się zdarza, że urządzenia elektryczne wydają jakieś dźwięki. Monitory nie są jakimś wyjątkiem. Jest to jednak rzadki przypadek i najczęściej świadczy o nie do końca poprawnie zbudowanej przetwornicy w zasilaczu. Naprawa jest nieopłacalna, więc jeśli coś takiego przeszkadza Panu w normalnej pracy, lepiej zwrócić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
bbrylinski1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:03 - pt

Re: Dziwna praca monitora Samsung 245T

16 maja 2014, 22:52 - pt

Dziękuję za odpowiedz.

Osobiście mi, nie przeszkadza ten dźwięk w normalnej pracy, jestem w stanie bez problemu go ignorować. Interesuje mnie bardziej kwestia czy nie jest to czasem objaw uszkodzenia urządzenia lub jego mocnego wyeksploatowania. Jak pisałem jest to monitor używany, kupiony przez internet i jeżeli by miał mi się powiedzmy spalić za pół roku to wolałbym go zwrócić póki jeszcze mam taką możliwość
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwna praca monitora Samsung 245T

16 maja 2014, 23:13 - pt

Raczej cecha. Ani uszkodzenie ani wyeksploatowanie. To "śpiewa" uzwojenie jakiejś cewki w przetwornicy i tak sobie będzie wydawać odgłosy do końca życia tego monitora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
bbrylinski1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:03 - pt

Re: Dziwna praca monitora Samsung 245T

17 maja 2014, 12:57 - sob

Dziękuję za pomoc. Czuję się dużo spokojniejszy, skoro jest to coś co się zdarza i nie jest czymś wyjątkowym.
Zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia wpływu włączenia funkcji MPA na migotanie obrazu (lekkie i widocznej bardziej kątem oka na jaśniejszych częściach wyświetlanego obrazu) oraz słyszalność dźwięku z zasilacza.
Dziękuje za wyrozumiałość w odpowiedzi chciałbym tylko dodać gwoli wyjaśnienia, że moje przeczulenie na punkcie tego monitora wynika z faktu iż dość długo szukałem czegoś na wymianę swojego starego Sasmsunga a na temat tego monitora i jakości jego matrycy czytałem dość dobre opinie (chociażby ocena na prad.de), oczywiście w kontekście moich potrzeb i komfortu dla moich oczu, lecz nigdzie nie zauważyłem by ktoś się uskarżał na jego pracę. Z założenia też wymianę planuję za jakieś dwa lata i chciałbym by tyle też mi on posłużył bez np. wybuchnięcia mi w oczy :?

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68406
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu