i1 PRO 2 czy i1Display PRO

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
mtbfoto
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:30 - śr

i1 PRO 2 czy i1Display PRO

14 maja 2014, 11:48 - śr

Witam po raz pierwszy na forum i proszę o poradę.

Co da lepsze rezultaty jeśli chodzi o kalibrację monitora: i1 PRO 2 czy i1Display PRO?

Z tego pierwszego miałbym możliwość odpłatnie korzystać, tego drugiego mógłbym sobie ewentualnie zafundować. Ale nie chodzi o koszty, a przede wszystkim o jakość wykonanej kalibracji.Dodam, że chodzi mi o kalibrację iMaca, ale na przyszłość myślę też o monitorze szerokogamutowym.

Dzięki za porady.
kiprak
Posty: 112
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 15:52 - pn

Re: i1 PRO 2 czy i1Display PRO

14 maja 2014, 12:16 - śr

mtbfoto pisze:Co da lepsze rezultaty jeśli chodzi o kalibrację monitora: i1 PRO 2 czy i1Display PRO?
W tym wypadku, X-Rite i1Pro 2 oferuje zdecydowanie większe możliwości. X-Rite i1Display Pro to sprzęt dość przyzwoity, najlepszy z niedrogich kolorymetrów.

http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=1112

W kwestiach tajemnej wiedzy technicznej oraz tego co dać może kalibracja przy pomocy X-Rite i1Pro 2, a czego X-Rite i1Display Pro nie jest w stanie ogarnąć, pytaj Czornyj'a. X-Rite i1Pro 2 to jego podstawowy wół roboczy jak to określił:)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: i1 PRO 2 czy i1Display PRO

14 maja 2014, 12:28 - śr

Różnice z punktu widzenia śmiertelnika są niewielkie, ale po ostatnim update kalibracji spektralnych dla serii PAxx2 i1D3 jest chyba deczko dokładniejszy od i1Pro2 na monitorach GBr LED. Ten spektorfotometr ma rozdzielczość tylko 10nm, co przy wrednie piczastych widmach jak GBr LED czy OLED stanowi pewne ograniczenie. Oczywiście wizualne różnice są aptekarskie, ale ostatnio jeśli chodzi o GBr LED znowu przeprosiłem się z i1D3 (tj. i1Display Pro).
mtbfoto
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:30 - śr

Re: i1 PRO 2 czy i1Display PRO

14 maja 2014, 12:58 - śr

kiprak pisze: W kwestiach tajemnej wiedzy technicznej oraz tego co dać może kalibracja przy pomocy X-Rite i1Pro 2, a czego X-Rite i1Display Pro nie jest w stanie ogarnąć, pytaj Czornyj'a. X-Rite i1Pro 2 to jego podstawowy wół roboczy jak to określił:)
Z wypowiedzi Czornyja wynika jednak, że Display PRO nie ustępuje (tak przynajmniej zrozumiałem), co mnie bardzo cieszy, bo nie ma to jak mieć swój sprzęt :)
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: i1 PRO 2 czy i1Display PRO

07 czerwca 2014, 15:06 - sob

mtbfoto pisze: Z wypowiedzi Czornyja wynika jednak, że Display PRO nie ustępuje (tak przynajmniej zrozumiałem), co mnie bardzo cieszy, bo nie ma to jak mieć swój sprzęt :)
Nawet jeśli by ustępował, to i tak w przypadku iMaca, to są różnice czysto teoretyczne. iMac jest na tyle kiepski, że nie ma o czym mówić.

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68405
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu