Prośba o pomoc w doborze monitora.

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
mmkm20
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 10:36 - czw

Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 11:14 - czw

Witam

Szukam specjalistycznej pomocy w doborze urzadzenia ktore pomoze mi lepiej i efektywniej wykonywac swoja prace. jezeli ktos czuje sie na silach to prosze o rady. postaram sie dokladnie okreslic swoje potrzeby i rodzaj wykonywanych zadan.

Zajmuje sie tworzeniem animacji (after effects, motion) na potrzeby rynku eventowego. efekty mojej pracy wyswietlane sa pozniej na urzadzeniach wszelkiej masci, ekranach diodowych, plazmowych, lcd, projektorach itp. zazwyczaj uzyte sa raz i tyle. jak widac nie jest wiec koniecznym zeby jakosc mojego monitora odpowiadala tym uzywanym w drukarniach ale... musi oddawac barwy na tyle wiernie zeby po pierwsze klient nie mogl mi nic zarzucic a po drugie zebym widzial co na monitorze sie dzieje (aktualnie uzywam iiyama 24" i przestrzen kolorow mnie dobija! wszelkie gradienty, w szczegolnosci te wpadajace w czern ukazuja jak latwo ten monitor wpada w dany kolor zamiast przechodzic łagodnie z-do). drazni mnie rowniez ze niewielki ruch glowy wzgledem monitora powoduje zmiane koloru...

Druga kwestia to przestrzen robocza... z gory mowie ze nie mam szans na uzycie 2 monitorow-ze swoim sprzetem musze sie przemieszczac. aktualna natywna rodzielczosc mojego monitora to 1920 x 1080. najmniej ile jestem w stanie w tym momencie zaakceptowac to 1920x1200 ale nie ukrywam ze chcialbym wiecej... do pracy w fHD 2560x1440 to tak "akurat" ale cos za cos... tylko co za co?

pracuje w roznych warunkach, czasem na imprezie, czasem w domu czy w firmie.

cena... myslalem o kwocie kolo 2500zl. jest to kwota ktora mnie nie zabije jezeli monitor uszkodzi sie w transporcie i mam nadzieje dzieki ktorej uda mi sie poprawic warunki pracy (o to chyba nie bedzie trudno w koncu uzywam pozyczonej iiyamy!!!)

jezeli to cos zmienia to pracuje na mac pro 4.1 2x2,66 nahalem

Myslalem o dellu 2711, eizo 2234... kazdy z nich ma cos czego potrzebuje ale nie znam sie, nie wiem i glowa mnie juz boli od tego a pieniadze czekaja zeby je wydac...

Dzieki za pomoc!
Mariusz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 12:30 - czw

Proszę się zapoznać z nw listą: http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mmkm20
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 10:36 - czw

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 13:02 - czw

Dzekuje juz mialem przyjemnosc...
z listy tej wynika ze najlepszym dla mnie bedzie dell...
ale to nie od dzisiaj moj faworyt... pytanie czy slusznie?

jest przy nim gwiazdka,jakich dokladnie trudnosci powiniennem sie spodziewac?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 13:10 - czw

DELL niezależnie od serii jest za jasny i ma złą regulację. Ogólnie do grafiki nie polecam, o ile w budżecie mieści się jakikolwiek lepszy. Nawet mniejszy. W każdej klasie są monitory wybijające się jakościowo (podkreślone) i na te proponowałbym zwrócić uwagę. Tym bardziej, że cenowo celuje Pan w monitory uniwersalne, a nie jak należałoby, graficzne. Zatem w niższej klasie, trzeba byłoby wybierać najlepsze, takie które dają nieco wyższe możliwości niż wynikające z cech swojej grupy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mmkm20
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 10:36 - czw

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 13:58 - czw

Mam za sobą 3 zbite(wlasciwie zlamana) matryce... monitory byly firmowe wiec luz ale ten bedzie moj wiec wiecej jak 2500 to juz zal bedzie... zastanawia mnie tylko czy korzysci plynace z matrycy eizo faktycznie przerastaja zasadniczy plus jakim jest rozdzielczosc wspomnianego della... no i ta jasnosc... czasem mam ta nieprzyjemnosc ze musze pracowac w bardzo mocno oswietlonych pomieszczeniach, jezeli robie realizacje wizji np. ironmaiden w zeszlym roku to nawet na dworze. pytanie czy eizo bedzie wtakich ekstremalnych przypadkach czytelny...

poza ta kwestia... monitorami eizo pan handluje, czy zakupujac u pana monitor moge liczyc na kalibracje w cenie? (moze pan odpisac na maila)

Dzieki
Mariusz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 16:02 - czw

Nie o matrycę chodzi a o jej sterowanie. Matryca to tylko element wykonawczy. Różnice jakości sam Pan już opisał. Za szybkie uciekanie detali w czerń i wiele podobnych defektów nie występuje w zaproponowanym EIZO, pomimo że to monitor uniwersalny-amatorski. Jasno oświetlone pomieszczenia nie są problemem dla LCD, gorzej w niedostatecznie oświetlonych.

Dostarczam monitory z różnymi usługami dodatkowymi i jak przystało na kapitalistyczną pijawkę, są to usługi płatne. A bez żartów, jeśli coś ma być zrobione dobrze, to powinno być uczciwie opłacone. I odwrotnie rzecz jasna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mmkm20
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 10:36 - czw

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 16:43 - czw

czyli, o ile dobrze zrozumialem eizo jest troche jak mac osx? nawet z kiepskich (relatywnie) podzespolow wyciska wiecej?
podoba mi sie w tym monitorze maly rozmiar (łatwy w transporcie), cena, renoma marki... tylko rozdzielczosc...
no nic, zaczynam wpadac w ten sam wir...


Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 17:28 - czw

mmkm20 pisze:czyli, o ile dobrze zrozumialem eizo jest troche jak mac osx? nawet z kiepskich (relatywnie) podzespolow wyciska wiecej?
To po prostu nie jest masówka. Coś porządnie zrobione.
mmkm20 pisze:podoba mi sie w tym monitorze maly rozmiar (łatwy w transporcie), cena, renoma marki... tylko rozdzielczosc...
W ofercie EIZO jest cała gama rozmiarów i rozdzielczości. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mmkm20
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 10:36 - czw

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora.

21 kwietnia 2011, 18:02 - czw

taa... szczegolnie te 2560x1600 sprawiają ze zaczynam myslec o nowym macu pro... albo remoncie kuchni:)

dzieki za wszelka pomoc... chyba jednak bede musial zwalczyc w sobie pragnienie przestrzeni...to co pan mowi ma na moje nieszczescie zbyt wiele sensu...

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68434
Liczba tematów: 4135
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu