EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
zombie28
Posty: 6
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 18:50 - ndz

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

01 września 2014, 20:18 - pn

Materia pisze:Tu chodzi o ostrość! Przecież, że ten wcześniej tego nie sprawdziłem. Zniżając rozdzielczość natywną do niższej, co sprawiło, że wszystko straciło na ostrości i przez to się "zmiękczyło", nieco rozpłynęło, od razu poczułem się lepiej, powracają do rozdzielczości natywnej przeżyłem chwilowy szok. Od czasu jak napisałem dziś posta w tym temacie, tak do tej pory siedzę i patrzę, testując różne ustawienia, ale kończę na dziś, bo tak mnie oczy szczypią, jak by mi ktoś coś wbijał, albo coś.
Może Pan jeszcze spróbować przestawić w monitorze opcję "Outline Enhancer" (menu Color/Advanced Settings). Ustawienie jej na minimalną wartość (-3) spowoduje największe rozmycie krawędzi.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

01 września 2014, 22:03 - pn

Materia pisze:Mam tylko 2 x DVI + 1 Display Port w karcie.
Na 99% jeden DVI to:
1) DVI-D - cyfrowy
2) DVI-I - cyfrowy i analogowy. Wystarczy zastosować przejściówkę DVI-dSUB (VGA), która elektrycznie zmienia połączenia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Lepiej jednak, jak Ci wyżej poradzono, przeszukaj dokładnie instrukcję obsługi i pokombinuj z ustawieniami ostrości. Znajdują się takowe w większości (pół)profesjonalnych modeli monitorów.
ftp://ftp.alstor.com.pl/EIZO/PDF/FlexSc ... %B3ugi.pdf
Strona 26, 31

Zmiana rozdzielczości wyświetlanej na nienatywną to marny pomysł w przypadku monitora LCD, ale przynajmniej jest jakiś pomysł.

Proponuję zwiększyć czcionki systemowe w Windows:
Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran
ze 100% na 125%.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

02 września 2014, 08:55 - wt

Jeszcze jedno.

Obniż kontrast obrazu (przy pomocy matrycy obniż jasność bieli lub podwyższ jasność czerni).
W tym EIZO SX, w trybie sRGB, będzie to najprawdopodobniej niemożliwe (założona blokada przez producenta). Jeśli tak, obniż kontrast w sterowniku grafiki, w komputerze.

Obraz będzie jeszcze bardziej łagodny, zachowując jednocześnie nadal ostrość.
Materia
Posty: 27
Rejestracja: 25 lipca 2014, 11:11 - pt

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

08 września 2014, 15:24 - pn

Podłączone na analogu. Nie widzę różnicy, jak dla mnie wszystko wyświetla tak samo.

Otworzył się dostęp do ustawień analogowych. W () wartość. Hor.Position(110)-Ver.Position(32) wiem co oznacza, pozostałe dwie nie, ale z instrukcji wynika, że działa dobrze.

Screen/Analog Adjustmen/Auto Adjustment-Range Adjustment-Clock(200)-Phase(200)-Hor.Position(110)-Ver.Position(32)

Sprawdzałem Contrast Enhancer, Outline Enhancer, Auto Sharpness, Auto Eco View, Brightness, Mode różne. Posiedzę trochę na takim.

Ogólnie w tym czasie od kiedy mam monitor powiedzmy, że bóle wszelkiej maści nieco się obniżyły, z ukierunkowaniem na nieco, czyli dalej są.

Zdecydowanie więcej czasu spędziłem na sRGB gdyż te kolory lepiej na mnie działają.
GrzesiekR
Posty: 1275
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

22 września 2014, 14:01 - pn

max pisze:Mocno ziarnisty dyfuzor powoduje tzw. skrzenie białych powierzchni. Skrzenie to takie bardzo drobne, różnokolorowe plamki, które normalnie zlewają się w jednolitą biel. Ale cylindryczne soczewki prawdopodobnie "wyciągają" z tego dodatkowe aberracje.
Hmm, ciekawa teoria :)
Mz. aberracje chromatyczne widoczne u astygmatyka przez soczewki cylindryczne (czyli np. mnie) mają swoje źródło jednak głównie w charakterystyce widma szerokogamutowego podświetlenia. WCCFL , bo nie wiem jak z LED.
Ja niestety nie mogę sie przyzwyczaić do skrzenia/kaszki + abberacje mojego monitora, szczególnie przy czytaniu na jasnych tłach. Będę musiał chyba zmienić monitor :/
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO Flex Scan SX2262W Mruga?

28 września 2014, 17:56 - ndz

Bardzo możliwe.
Sprawdził bym jednak, po widmo wąskogamutowego monitora sRGB na CCFL i W-LED jest kompletnie inne.
http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=1502&start=10
http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=1502&start=20
Obrazek
Obrazek

Istnieje jeszcze teoretyczne możliwość, że szerokogamutowy GB-r LED wywołuje mniejsze aberracje niż WG-CCFL. Aczkolwiek logika podpowiada, że powinno być odwrotnie.

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68434
Liczba tematów: 4135
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu