NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czionka

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
zpasji
Posty: 14
Rejestracja: 05 marca 2014, 15:43 - śr

NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czionka

06 października 2014, 14:01 - pn

Witam,
zakupiłem kilka dni temu NEC'a MultiSync PA272W. Wcześniej ponad 2 lata korzystałem z Della U2412M. Monitor głównie postanowiłem zmienić ze względu na to że moje oczy jednak bardzo "obrywały" sie przy Dellu. Zdecydowałem sie na 27 cali aby mieć trochę więcej miejsca na ekranie, niestety po tych kilku dniach użytkowania musze powiedzieć że niestety NEC również w moim przypadku powoduje duże zmęczenie oczu. Zastanawiam sie czy jeszcze czy nie jest to kwestia ustawień moniotora, niestety nie kalibrowałem go, tylko za pomoca multiprofilera ustwiłem wstępnie parametry. Czy ktoś z Was posiada taki monitor, jakie macie ustawienia w Multiprofilerze? Będę wdzięczny za jakietoś gotowca. Aktulanie korzystam z kabla hdmi (wcześniej kabel hdmi-dvi nie obsługiwał pełnej rozdzielczości), czy taki kabel również może wpływac na jakość obrazu ? Muszę przyznać że monitor do zdjęć i do filmów jest rewelacyjny, w tym kontekście radzi sobie naprawdę świetnie, jakość obrazu jest naprawdę na wysokim poziomie (nie jestem ekspertem, to moja subiektywna opinia). Niestety co jest dla mnie problemem to praca przy przeglądaniu/projektowaniu stron, jednak dla mnie rozdzielczość jest zbyt duża i pracuję na powiększeniu windowsowym czionek jednak z tego co zauważyłem nie wszytkie strony przeskalowują się do powiększonej czcionki czególnie jest tak w przeglądarce chrome nie wiem jakie ustawienia na to wpływają, czy myślicie że można to jakoś ustawić. Zastanawiałem się również na stałym ustawieniu powiększenia przeglądanych stron w FF i Chrome jednak zdaje się że tutaj może być promblem z tym że zdjęcia na stronach również zostaną powiększone co wpłynie na ich gorszą jakość. Czy znacie może jakiś sposób aby móc powiększyć obraz przeglądanych stron bez strat,zauważyłem również że różne czcionki reaguję różnie, np przy większym powiększeniu czcionki w ustawieniach windowsa można to łatwo zauważyć na Facebook, że czionka zaczyna być pogróbiona od pewnego momentu, zdjęcia w załączniku, również inaczej chyba ma się odległość między literami w wyrazach, zdaje się że jest to lekko przekłamane. Niestety nawiększym problemem jest dla mnie tzw. "mienienie" się ekranu głównie dla białego tła, jest to dla mnie osobiście bardzo uciążliwe ponieważ bardzo szybko moje oczy się męczą i praca wydaje się wręcz koszmarem, może to kwestia ustawień monitora i kalibracji (niestety nie mam możliwośći zlecić kalibracji moniotra odpowiedniej osobie) jednak nie spodziewałem się tego typu problemu w tej klasie monitorów. Czcionka niestety również wydaje mi się poszarpana, być może to wynik powiększenia w systemie Windows. Czy moglibyście coś poradzić odnośnie konfiguracji tego monitora, niestety takimi kwestiami zajmuję się zazwyczaj co kilka lat przy zakupie nowego moniotra i wiedzę należy wtedy od początku zdobywać. Ogólnie po zakupie tego sprzętu spodziewałem się że skończa się z problemy z "przpracowanymi" oczami jednak akutalnie po kilku dniach muszę powiedzieć że niestety jest chyba gorzej niż w przypadku mojego poprzedniego moniotra DELL, nie wiem czy to kwestia ustawień powiększenia czcionek w windowsie, bo zdjęcia i filmy prezentują się bardzo dobrze jednak to minienienie się białego ekranu oraz lekko poszarpane niektóre czcionki wydaja praktycznie uniemożliwiaja pracę w szerszym wymiarze godzin. Czy bylibyście wstanie coś poradzić aby jeszcze sprawdzić pełne możliwości tego monitora, zastanawiam się poważnie na wymianą na Neca 24 cale z tej samej serii, lub jakieś eizo 24 nie minęło jeszcze 10 dni roboczych od zakupu więc rozważam coraz poważeniej taką opcję. Głównie oboawiam się że powiększenie windowsowe czcionek może utrudnić mi pracę ze stronami internetowymi.
Załączniki
fb 125.png
fb 125.png (318.7 KiB) Przejrzano 2857 razy
fb118.png
fb118.png (283.32 KiB) Przejrzano 2857 razy
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 14:57 - pn

zpasji pisze:Witam,
zakupiłem kilka dni temu NEC'a MultiSync PA272W.
Witamy w Klubie.
zpasji pisze:Niestety nie kalibrowałem go, tylko za pomoca multiprofilera ustwiłem wstępnie parametry.
No i dobrze. Ja tak samo.
zpasji pisze:Czy ktoś z Was posiada taki monitor
Tak.
zpasji pisze:jakie macie ustawienia w Multiprofilerze? Będę wdzięczny za jakietoś gotowca.
* sRGB
* Brightness: 50cd/m2. Oczywiście w dzień można nieco rozjaśnić: 60-70cd/m2.
* Black Level: Minimum.
v Response Improve
v Metamerism Correction.
Reszty nie ruszam.
PS. Gamut (sRGB, AdobeRGB) należy zmieniać na koncie z uprawnieniami Administratora.
zpasji pisze:Aktulanie korzystam z kabla hdmi
Ja mam DVI-D DualLink.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
Myslę, że DisplayPort jest równie dobry.
Co do HDMI to nie wiem. Ja bym go nie używał, jeśli to możliwe. HDMI to wyjście telewizyjne. Sterowniki kart grafiki zwykle zmieniają obraz na tym wyjściu, aby uatrakcyjnić obraz filmowy. Przy standardowym zastosowaniu jest to niepożądane. Przyznam jednak, że HDMI nie testowałem.
Nie jestem pewien, czy HDMI obsługuje 2560x1440 przy 60Hz. Zależy jakie masz wyjście w komputerze oraz czy masz kabel SingleLink czy DualLink.
zpasji pisze:Muszę przyznać że monitor do zdjęć i do filmów jest rewelacyjny, w tym kontekście radzi sobie naprawdę świetnie, jakość obrazu jest naprawdę na wysokim poziomie (nie jestem ekspertem, to moja subiektywna opinia).
Jestem takim samym "ekspertem" jak Ty i oceniam tak samo.
zpasji pisze:Niestety co jest dla mnie problemem to praca przy przeglądaniu/projektowaniu stron, jednak dla mnie rozdzielczość jest zbyt duża i pracuję na powiększeniu windowsowym czionek jednak z tego co zauważyłem nie wszytkie strony przeskalowują się do powiększonej czcionki czególnie jest tak w przeglądarce chrome nie wiem jakie ustawienia na to wpływają, czy myślicie że można to jakoś ustawić. Zastanawiałem się również na stałym ustawieniu powiększenia przeglądanych stron w FF i Chrome jednak zdaje się że tutaj może być promblem z tym że zdjęcia na stronach również zostaną powiększone co wpłynie na ich gorszą jakość. Czy znacie może jakiś sposób aby móc powiększyć obraz przeglądanych stron bez strat,zauważyłem również że różne czcionki reaguję różnie, np przy większym powiększeniu czcionki w ustawieniach windowsa można to łatwo zauważyć na Facebook, że czionka zaczyna być pogróbiona od pewnego momentu, zdjęcia w załączniku, również inaczej chyba ma się odległość między literami w wyrazach, zdaje się że jest to lekko przekłamane.
Napiszę jak ja używam:
Obrazek
* Większe - 150%. Żyleta. :geek:
Przeglądarka Firefox:
about:config
layout.ccs.devPixelsPerPx, Wartość = -1.
-1 oznacza, że zmienia się razem z wartością w okienku Windows jw. Jeśli ustawisz 150% to w firefox będzie 1.5, jeśli 125% to będzie 1.25. Możesz ręcznie wpisać np. 1.4 lub inną wartość wg uznania.

Tak. Zdjęcia przeskalowują się razem z tekstem.
Są dwie możliwości.
* zdjęcia przeskalowują się razem z tekstem. Wówczas strona się nie "rozjeżdża", gdyż zachowuje proporcje tekstu do zdjęć.
* tekst się powiększa, a zdjęcia nie. Nie wiem jak to zrobić, ale z pewnością da się. Formatowanie strony się jednak rozjedzie bo zdjęcia zostaną a tekst się powiększy.

Tak.
Przy 96dpi tj. 100% nóżka czcionki na grubości zbudowana jest z 1 piksela.
Powyżej 100% do pewnego momentu "nóżki" czcionek zbudowane są z jednego piksela z pewnym naddatkiem. Od pewnego rozmiaru zbudowane są z dwóch pikseli. Im czcionka zbudowana jest z większej liczby pikseli, tym jej większa ostrość.
zpasji pisze:Niestety nawiększym problemem jest dla mnie tzw. "mienienie" się ekranu głównie dla białego tła, jest to dla mnie osobiście bardzo uciążliwe ponieważ bardzo szybko moje oczy się męczą i praca wydaje się wręcz koszmarem,
Przyznam, że nie wiem do końca o co Ci chodzi. Może słońce odbija Ci się w monitorze. Zasłoń okno, zastosuj kaptur ochronny.
zpasji pisze:może to kwestia ustawień monitora i kalibracji (niestety nie mam możliwośći zlecić kalibracji moniotra odpowiedniej osobie) jednak nie spodziewałem się tego typu problemu w tej klasie monitorów.
To nie kwestia kalibracji. Należy wybrać gamut i jasność podświetlenia, jak napisałem wyżej. Reszty nie potrzeba ruszać.
zpasji pisze:Czcionka niestety również wydaje mi się poszarpana, być może to wynik powiększenia w systemie Windows.
Na wygląd czcionki może wpływać kilka czynników:
* powiększenie czcionki w Windows (zdjęcie jw.)
Obrazek
* Dostosowanie antyaliasingu
Obrazek
zpasji pisze:Czy moglibyście coś poradzić odnośnie konfiguracji tego monitora, niestety takimi kwestiami zajmuję się zazwyczaj co kilka lat przy zakupie nowego moniotra i wiedzę należy wtedy od początku zdobywać.
Jw.
zpasji pisze:nie wiem czy to kwestia ustawień powiększenia czcionek w windowsie, bo zdjęcia i filmy prezentują się bardzo dobrze
Myślę, że tak.
zpasji pisze:...zastanawiam się poważnie na wymianą na Neca 24 cale z tej samej serii, lub jakieś eizo 24 nie minęło jeszcze 10 dni roboczych od zakupu więc rozważam coraz poważeniej taką opcję. Głównie oboawiam się że powiększenie windowsowe czcionek może utrudnić mi pracę ze stronami internetowymi.
Odradzam takie rozwiązanie, choć przyznać trzeba, że upraszcza to nieco rozwiązanie zaistniałych problemów. Ekrany o wysokiej rozdzielczości to przyszłość. 2560x1440 jest tylko etapem przejściowym do 4K, który nadejdzie wkrótce.
http://pclab.pl/news59756.html
zpasji
Posty: 14
Rejestracja: 05 marca 2014, 15:43 - śr

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 16:17 - pn

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)
W Multiprofilerze miałem ustawiony Picture Mode na AdobeRGB ale po przestawieniu na sRGB chyba jest więcej plusów obraz trochę mniej "męczy" jednak jasność 50 jest trochę dla mnie za mała ok 150 cd/m2 jest optymalna. Czy mógłbyś sprawdzic jakie masz ustawienia w zakładce Settings, bo zdaje sie już wcześniej coś tam przestawiałem, u mnie obecnie jest Power LED Indicator - Led color: Ble - na sówaku 7 kreska. Digital uniformity Corretinion na OFF i tylko 2 opcje włączone Self Color Correction oraz Power Save Timer. Czy u Ciebie wygląda to podobnie?

Mam laptopa - Samsung NP530U4B z kartą graficzną AMD Radeon HD 7550M, niestety jednak tem model ma tylko wyjście HDMI i adapter VGA więc chyba nie mam tu za bardzo dużo możliwości, czy taki adapter VGA może zmniejszać jakośc obrazu? Czy gdybym kupić przejściówkę do Display port jakość obrazy mogłaby być lepsza ?

Co do tego tajemniczego jak to określilem mienienia, chodzi mi o tak zwany "efekt kaszki" który zauważam w tym monitorze, nie jest aż tak zauważalny jak na DEll u2412m, no ale jest dla mnie osobiście niestety widoczny, jakoś przez te wszykie lata spędzone przed "moniotrem" bardzo się na to wyczyliłem.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3889
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 16:54 - pn

Może to być związane z używaniem HDMI, które przy pełnej rozdzielczości ma tylko 30 Hz. Niby różnicy nie widać, ale jednak ma to dla niektórych znaczenie. Generalnie nie powinno się podpinać po HDMI, najbardziej optymalne jest DP. I warto zajrzeć do instrukcji monitora, może tam znajdzie się jakaś "podpowiedź"..

instrukcja PAxx2
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
GrzesiekR
Posty: 1275
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 20:35 - pn

Ja podpinam pod wyjście laptopa HDMI, bo tylko takie mam z cyfrowych, przez przejściówkę na DVI po stronie monitora. Nie ma żadnych problemów do rozdzielczości 1920x1200. Wyżej nie próbowałem, nie miałem okazji. Obraz nie jest w żaden sposób zmodyfikowany przez układ graficzny komputera.
Co do ustawienia jasności monitora. Przytoczone 50 cd/m2 to za mało, chyba, że mówimy o mroku bliskim całkowitej ciemności. W zwykłym, domowym oświetleniu optymalne to ok 80cd/m2.W dzień jeżeli nie zaciemniamy mocno pokoju to dobrze ponad 100 często trzeba. Obraz zbyt ciemny w żadnym wypadku nie jest ani komfortowy ani zdrowy dla oczu. To tak jakby czytać książkę w zbyt słabym świetle - pogorszenie wzroku gwarantowane. I to szybko. Przytaczanie możliwości ustawienia 20cd/m2 dla niektórych monitorów jako ich znakomite atuty to nieporozumienie.
zpasji
Posty: 14
Rejestracja: 05 marca 2014, 15:43 - śr

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 22:41 - pn

Dzięki @NocnyJastrząb faktycznie jak sprawdziłem mam w ustawianiach to mam odświeżanie na 30 Hz bez możliwości zwiększenia, to chyba stąd to migotanie. Dzięki @GrzesiekR właśnie sprawdziłem taka przejściówkę z kablem DVI o której piszesz akurat korzystałem z takiej uzytkując poprzedni monitor i max dostępna rozdzielczość to niestety 1900 na 1200px. Czy myślicie że podłączenie monitora przez adapter VGA + display Port, może wpłynąć na to aby uzyskać odświeżanie na poziomie 60 Hz? Bo jeśli nie da rady to albo mam do zwrotu moniotor albo należaloby się zastanowić nad zmianą laptopa :/
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3889
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 23:05 - pn

Żal zwracać cacuszko, wszak nie jego wina całkowita. A laptopy się szybciej starzeją ;) Z tą przejściówką nie jestem pewien pełnej kompatybilności..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

06 października 2014, 23:14 - pn

Jeśli używasz Windowsa ustaw tryb sRGB. Inne tryby (Full, AdobeRGB) są dla profesjonalistów lub obeznanych w temacie pasjonatów.

Jasność monitora należy ustawić tak, aby biel monitora pokrywała się z bielą kartki papieru przed nim leżącą. W ten sposób 150cd/m2 wyjdzie tylko, gdy pokój skąpany jest w słońcu. Mz. 150cd/m2 "wypala oczy". W każdym razie w aplikacjach, internecie itp. gdzie jest białe tło. Do filmów, YT, zdjęć może być, choć też za jasno.

Digital Uniformity Correction ma być włączone, maksymalna wartość, bodaj 5.

Moim zdaniem jeśli ma być laptop, to musi mieć wyjście DisplayPort lub mini DisplayPort. Są takie, ale stanowią zdecydowaną mniejszość.
Najlepiej podłączyć do komputera stacjonarnego z wyjściem DisplayPort lub DVI DualLink.

Żaden adapter VGA nie będzie działać. Zresztą ten monitor nie ma wejścia analogowego.
Wchodzi w rachubę jedynie 2560x1440 przy 30Hz po kablu HDMI, aczkolwiek to mz. rozwiązanie raczej awaryjne. Przyznam, że nie testowałem takiego połączenia. Mam normalnego blaszaka z normalnymi, pełnoprawnymi wyjściami DisplayPort, DVI DualLink i HDMI.

Ten monitor nie ma kaszki. Kaszka była na starych matrycach IPS z agresywną powłoką rozpraszającą, z podświetleniem na lampach CCFL. PA272W ma powłokę satynową, a więc raczej gładką. Obraz jest gładki, jednolity, homogeniczny, klarowny.
Prawdopodobnie chodzi Ci więc o efekt, jaki daje szerokogamutowe podświetlenie GB-r LED. Przełącz na sRGB, powinno pomóc.

Co do oświetlenia, mam nad biurkiem włączone 2 świetlówki Philips Tornado o mocy 32W każda. 64W w świetlówkach to nie jest mało. Fakt, że skierowane na sufit, więc światło bardzo mocno rozproszone. Ciemno nie mam, zapewniam.
Możesz ustawić 80cd/m2, jak najbardziej. Tylko nie jęcz, że Cię oczy bolą wieczorem. 8-)

Na tym laptopie nie uzyskasz 60Hz żadnym sposobem. Trzeba się pogodzić z 30Hz lub podłączyć pod normalny komputer lub laptop z wyjściem DisplayPort lub mini DisplayPort. Żal podłączać taki monitor pod takie słabe sprzęty, co nawet rozdziałki 2560x1440 do poprawnego wyświetlenia pulpitu przy 60Hz nie są wstanie z siebie wykrzesać.

Ja bym zostawił monitor, ale nie przy tym sprzęcie, więc masz zagwozdkę. Ewentualnie pomęczyć się na tych 30Hz do czasu wymiany. Ja nie testowałem, ale słyszałem opinie tskich, którzy uważają, że przy 30Hz można spokojnie pracować. Opinia dotyczyła rozdzielczości 3840x2160 i 30Hz.
GrzesiekR
Posty: 1275
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

07 października 2014, 08:12 - wt

zpasji pisze:Dzięki @GrzesiekR właśnie sprawdziłem taka przejściówkę z kablem DVI o której piszesz akurat korzystałem z takiej uzytkując poprzedni monitor i max dostępna rozdzielczość to niestety 1900 na 1200px
Tzn. ja akurat używam kabla HDMI, a przejściówkę mam po stronie monitora. Odwrotna sytuacja to oczywiście to samo, tyle, że bardziej pobciążamy fizycznie port HDMI w komputerze, bo przejściówka coś tam waży+ wtyczka DVI.
max pisze:Jasność monitora należy ustawić tak, aby biel monitora pokrywała się z bielą kartki papieru przed nim leżącą. W ten sposób 150cd/m2 wyjdzie tylko, gdy pokój skąpany jest w słońcu. Mz. 150cd/m2 "wypala oczy". W każdym razie w aplikacjach, internecie itp. gdzie jest białe tło. Do filmów, YT, zdjęć może być, choć też za jasno.
E tam, ja nie bawię się w matching do kartki. Jak ktoś ma stanowisko w głębi pokoju, nieco ciemniejszej części, to co, ma ustawić jasność taką jaka ma kartka papieru, która będzie za ciemna do czytania? Ustawiam po prostu tak aby było najkorzystniej i najprzyjemniej, nieco jaśniej niż proponujesz i jest OK. Jesli w danej sesji lekko bolą mnie oczy to jest to niezależne od jasności. Oczywiście nie ma sporu, że obraz nie może być za jasny.
max pisze:Żaden adapter VGA nie będzie działać. Zresztą ten monitor nie ma wejścia analogowego.
Jesli ma wejście typu DVI-I to za pomocą kabla d-Sub -> DVI można podłączyć.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

07 października 2014, 09:06 - wt

GrzesiekR pisze:Jesli ma wejście typu DVI-I to za pomocą kabla d-Sub -> DVI można podłączyć.
Nie można. Na wyjściu d-Sub z laptopa (i żadnym innym d-Sub) nie uzyskasz rozdzielczości 2560x1440, 60Hz.
Max. co można uzyskać na większości d-Sub to 2048x1536, 60Hz.
zpasji
Posty: 14
Rejestracja: 05 marca 2014, 15:43 - śr

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

20 października 2014, 22:44 - pn

Niestety, nie udało mi się na moim laptopie zwiększyć na HDMI odświeżania powyżej 30 Hz i zdecydowałem "przesiąść" się na Pa242W. Moglibyście poradzić gdzie można byłoby sprzedać taki 3 tygodniowy monitor, mogę zaoferować opłacalną cenę, wystawiem FVAT. Chciałem wymienić na 24 u sprzedawcy którego kupowałem, jednak nie zgodził się dlatego że powiedział że monitor już był uruchomiony (czy jest to w ogóle zgodne z prawami konsumenckimi? - sory za out)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

20 października 2014, 22:48 - pn

Szkoda monitora. Lepiej zmienić laptopa na takiego z DP.

Rozpakowanie, uruchomienie nie wyklucza żadnych roszczeń. Wchodzi w zakres "zwykłego zarządu" i nie można na tej podstawie odmówić realizacji roszczenia. Inna sprawa, że zakup na firmę, a taki chyba jest w tym wypadku, nie daje żadnych praw "konsumenckich".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
zpasji
Posty: 14
Rejestracja: 05 marca 2014, 15:43 - śr

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

20 października 2014, 23:56 - pn

No ja w sumie też żałuję bo to świetny sprzęt i nawet teraz się waham jeszcze czy się z nim rozstawać jednak dla mnie jest również za duża rozdzielczość, nie sprawdziłem wcześniej tego monitora w realu tylko zamówiłem przez sklep internetowy stąd dokładnie nie miałem rozeznania do takiej rozdzielczości.

Co do zwrotu to faktycznie nie wiem dokładnie jaka jest tutaj różnica, niestety przed zakupem sprzedawca zapewniał że do 10 dni towar można zwrócić na koszt kupującego.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

20 października 2014, 23:59 - pn

Konsument tak, firma nie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

21 października 2014, 08:46 - wt

Nie lepiej zmienic laptopa niż nowy monitor?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3889
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC MultiSync PA272W - mienienie, poszarpana lekko czion

21 października 2014, 15:32 - wt

Dokładnie. Zawsze może posłużyć jako awaryjny. No i mniej się straci. Po co komplikować.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu