Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

Drukarki RGB i CMYK, fotolaby, kalibratory, oprogramowanie, baza profili drukarek.
lastturn
Posty: 4
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:42 - pt

Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

09 stycznia 2015, 16:05 - pt

Witam, posiadam ploter HP Designjet z2100 i niestety mam problem z profilami kolorów.
Specjalnie kupiłem Color Munki photo i o ile z kalibracją matrycy laptopa i monitora lcd nie było problemu i wyszło pięknie za pierwszym razem o tyle ze stworzeniem profilu drukarki jest ogromny problem. Straciłem już z 2 metry papieru na próbki i z dwie garście włosów wyrwałem. Kolory o wiele lepiej choć nie idealnie wyglądają na adobe RGB 1998 i relatywnej kolometrycznej ale dość mocno wyprane i wydruk jest ciemniejszy.

Przechodzę procedurę tworzenia profilu w CM, drukuję z Photoshopa, wybieram profil zarządzany w programie i ten utworzony w CM i wychodzi totalna szarzyzna wyprana z kolorów. Na wydrukach kart do kalibracji kolory są żywe i czyste, więc tuszę są na pewno dobre. Wydruki najbliższe wyświetlanym na monitorze aczkolwiek przekłamane w kierunku żółci i różu są na ustawieniu fabrycznym HP coated paper relatywna kolometryczna.

Prawdopodobnie popełniam bład przy profilowaniu podczas wyłączania opcji icc przy wydrukach próbnych ... Nie ma za wiele tych opcji, załaczam screeny może ktoś obeznany w temacie podpowie coś... z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
aaa.jpg
preferencje drukowania color
aaa.jpg (264.27 KiB) Przejrzano 2972 razy
ddd.jpg
zarządzanie z poziomu windows
ddd.jpg (331.45 KiB) Przejrzano 2972 razy
ccc.jpg
preferencje drukowania zaawansowane
ccc.jpg (283.42 KiB) Przejrzano 2972 razy
bbb.jpg
preferencje drukowania paper
bbb.jpg (286.92 KiB) Przejrzano 2972 razy
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

09 stycznia 2015, 19:45 - pt

Jak drukujesz z Photoshopa, skoro wrzuciłeś wycinek ze sterownika? Sterownik w ogóle powinien być pomięty!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
lastturn
Posty: 4
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:42 - pt

Re: Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

09 stycznia 2015, 19:58 - pt

drukuję z PS, wrzuciłem tylko poglądowo opcje jakie mam w sterowniku przy tworzeniu profilu z CM. bo tworzy mi źle ten profil, kolory są wyprane i brudne (szare ) wrzucę zdjęcia próbek.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

09 stycznia 2015, 20:36 - pt

No właśnie przy drukowaniu wzorca też w sterowniku powinno być wyłączone wszelkie zarządzanie kolorem i "automatyczne ulepszacze".
>>> http://fotoplus.pl/downloads/CMphoto-instrukcja-PL.pdf

..czyli tam w zakładce "Color" z pierwszego załącznika przestawić z Printer managed colors na Application Printer managed colors i odhaczyć Advenced color adjustments.
Powinno pomóc :roll:
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
lastturn
Posty: 4
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:42 - pt

Re: Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

09 stycznia 2015, 20:47 - pt

Ok, dzięki za wskazówkę, spróbuję, mam nadzieję że to pomoże bo trochę już opadłem z sił... dam znać jak poszło.
Pozdrawiam.
lastturn
Posty: 4
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:42 - pt

Re: Profil kolorystyczny HP z2100 Color Munki Photo

11 stycznia 2015, 01:23 - ndz

Udało sie, problem był jednak w Windowsie. Ustawienia Automatyczne (zalecane)...
Do profilowania nie miałem ustawionego sRGB a HP Coated Paper bo taki sie włączał automatycznie. To sprawiało ze profil nowy był przekłamany. Teraz kolory są niemal idealne jak na skalibrowanych monitorach :) moze odrobine mniej ciepłych barw ale zwalam to na ograniczenia technologiczne drukarki. Jest pieknie!
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam! :)

Wróć do „Profilowanie drukarek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], satoshie
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu