TV na tablecie OLED

Urządzenia do edycji i wyświetlania obrazu TV, ekrany do celów przemysłowych i broadcastowych.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

TV na tablecie OLED

04 kwietnia 2017, 21:11 - wt

Zastanawiam się, czy jest możliwość techniczna takiego oto podłączenia tunera TV kablowej do tabletu OLED?

Tuner TV kablowej posiada nagrywarkę (twardy dysk 500GB). Można nagrywać na niego zdalnie przez aplikację kablówki. Tuner ma wyjście obrazu HDMI 1080i 50Hz, z zabezpieczeniem HDCP.

Czy jest możliwość przesłania takiego sygnału z HDMI, po jakiejś w miarę możliwości najmniejszej konwersji stratnej lub bezstratnej, przez WiFi lub kablowo przez USB 2.0 do tabletu OLED na Androidzie? Tablet posiada gniazdo wejściowe jedynie USB 2.0 i odbiera dane przez WiFi (ok. 50-100Mbps).
Dobrze by było, aby przy okazji urządzenie dokonywało konwersji 1080i 50Hz na format strawny dla tabletu, chyba 1080p 60Hz.

PS. Nie ma obecnie innych małych wyświetlaczy o tak wysokiej jakości, nadających się tak dobrze do wyświetlania obrazu TV, jak tylko tablety OLED na Androidzie.

Temat egzotyczny, ale może jakieś pomysły?
ozim
Posty: 9
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 12:44 - pt

Re: TV na tablecie OLED

04 kwietnia 2017, 23:36 - wt

Aplikacje typu allconnect. Na swoim tablecie instalujesz jako klienta i pobierasz z nagrywarki jako serwera mediów.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

04 kwietnia 2017, 23:45 - wt

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem.

Do tunera/nagrywarki kablówki dochodzi sygnał kablem koncentrycznym. Tuner posiada moduł dekodujący i kartę z uprawnieniami. O ile mi wiadomo, jedynym wyjściem obrazu i dźwięku HD jest HDMI (z HDCP). Wyjścia Euro, analogowego, SD, nie liczę.
Jak z tego zrobić serwer mediów?

Tuner to ADB 3831CDX.
ozim
Posty: 9
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 12:44 - pt

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 00:18 - śr

WiFi. Czy można odczytywać nagrane pliki po sieci? Dlna, airplay? Jak tak to aplikacja je otworzy.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 00:18 - śr

Tablet nie ma wejścia video, więc bezpośrednio nie da się na bank. Wyjściem jest właśnie serwer usług multimedialnych, ale na seryjnym odbiorniku jakie dają kablówki nic z tego. Najtańsze z taką możliwością to np Dreamboxy, lub po prostu HTPC. Na tym stawiamy usługę stumieniowania UPnP, DLNA. Na tablecie, pracujacym oczywiście w tej samej sieci uruchamiamy aplikację odbierającą strumień i już.

Istnieją też gotowe serwery strumieni sieciowych, ale jak łatwo się domyśleć, super tanio to nie jest.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 09:15 - śr

Gdyby było tak prosto, to bym nie pytał. :)

Tuner jest taki, jak daje kablówka i inny nie może być, bo jest parowany z kartą, na której zapisywane są uprawnienia do oglądanych kanałów, zgodnie z podpisaną umową.

Oficjalne tunery, jak sądzę, ale pewny na 100% nie jestem, uniemożliwiają jakiekolwiek standardowe "rozprzestrzenianie" sygnału TV, gdyż jest to wbrew interesowi sieci kablowej. Masz zapłacić za "wynajem długoterminowy" dekodera, czy karty dostępu. Ale nie w tym problem.

Tablet OLED na Androidzie, nie posiada wejścia HDMI (z HDCP). Gdyby posiadał i był formalnie "monitorem", nie byłoby problemu. HDMI posiadają ją zwykłe monitory, ale tych z kolei nie ma na OLEDzie i są w moim przypadku za duże.

Tuner ADB ma z kolei wyjście HDMI z HDCP i tyle.

Musiało by być to chyba ustrojstwo z wejściem HDMI, które taki sygnał potrafi odczytać, odkodować HDCP, obrobić (usuwając przeplot i być może częstotliwość 50Hz na 60Hz, dynamika chyba mogłaby zostać). Dalej, poprzez dedykowaną aplikację, odtworzyć tak przygotowany sygnał po przesłaniu przez WiFi lub USB 2.0 (chyba H.264).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 09:29 - śr

Z tego co wiem, nie da się "przerobić" gotowego sygnału HDMI i udostępnić przez DLNA. Tzn, technicznie jest oczywiście do wykonania, ale nie przy akceptowalnym poziomie trudności i kosztach. Serwery multimediów pracują na innej zasadzie. Jest to prawie normalny odbiornik, ale zamiast (lub obok) dawać obraz na wyjściu video, udostępniają strumień danych przez sieć.

Tuner trzeba by było wymienić. Parowanie z kartą to bzdura. Karta będzie działać z każdym innym obsługującym jej standard. Jeśli nowy będzie miał wbudowany serwer multimediów, będzie Pan miał to co chce.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 10:06 - śr

http://forum.satkurier.pl/topic/10320-w ... er-w-inea/

Może się coś zmieniło, ale wydaje mi się, że parują. Mogę podmienić inną kartę dostępu, z innego TV, w którym karta jest włożona wprost do TV.
W takim TV jest tuner DVB-C, ma moduł CI do włożenia i odkodowania karty dostępu. Kiedyś było jednak tak, że kablówka w jakiś sposób blokowała możliwość nagrywania audycji na TV mimo, że TV ma taką funkcjonalność (podłączenie HDD przez USB do TV). Wszystko właśnie po to, aby "wynajmować" dekoder PVR z HDD od sieci.

A tak po prawdzie, o nagrane audycje mi chodzi. Od dłuższego czasu nie oglądam TV "na żywo". Ilość reklam jest tak porażająca, że się kompletnie nie da. Po nagraniu filmu można przewijać 15 minutowe bloki reklam, zatrzymywać itp.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 10:11 - śr

Sprawdzałem wiele razy, różne karty, różnych operatorów. Oczywiście w większości przypadków, na petycję, "nie, nie chcę odbiornika, mam swój", były wielkie oczy i zapewnianie, że nie zadziała. Zadziałały za każdym razem.

Uprawnienia to inna sprawa. Na karcie jest pamięć i zdalnie operator może tą pamięć zapisywać. Odbiornik, konkretnie oprogramowanie dostępowe, odczytuje owe uprawnienia i włącza stosowne kanały. Blokada nagrywania to funkcja odbiornika, nie karty. Oczywiście może być odbiornik, który stosuje restrykcje w szerszym zakresie, nie tylko do odbioru. Dlatego od kilkunastu lat mam wyłącznie swoje odbiorniki, gdzie wszystko działa tak jak ja chcę a nie operator. Operator dostarcza tylko dane, co z nimi zrobię to moja sprawa.

Telemanom i kinomanom polecam jednak sklepanie HTPC. Jest to normalny komp, tyle że z kartą odbiornika, oczywiście podłączony do telewizora. Karty - odbiorniki robi kilka firm. Całość działa pod kontrolą jakiegoś oprogramowania typu Media Center. Obsługuje telewizję DVB-T/S/S2/C zależnie od zastosowanych głowic. Głowic może być kilka, co daje niezależne oglądanie / nagrywanie lub strumieniowanie różnych kanałów w sieć. Oczywiście realizuje wszystkie funkcje zaawansowanych odbiorników, czyli nagrywanie, timeshift, multimedia z plików w pełnym zakresie, serwery dowolnych usług strumieniowania, dostęp przez sieć, sterowanie pilotami, tabletami, smartfonami itd.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 10:28 - śr

Rozumiem. Spróbuję zgłębić temat.

Jakie odbiorniki Pan używa? Lubię coś lepszego. :)

EDIT:
HTPC? Pomysł fajny, ale nie wiem czy dam radę z konfiguracją tego wszystkiego. Że można kupić niezależny "czytnik" kart, to nawet nie wiedziałem.

EDIT2:
Z budową komputera to sobie poradzę. Można prosić o namiary, gdzie można dostać dobre i sprawdzone akcesoria nietypowe:
* tuner DVB-C podłączany do komputera
* czytnik kart dostępu, z dekoderem CI
* oprogramowanie pełniące funkcje MediaCenter, z odpowiednimi możliwościami: nagrywanie na HDD, zlecanie nagrywania w czasie, strumieniowanie na tablet itp.

EDIT3. W międzyczasie padła odpowiedź. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2017, 10:50 - śr przez max, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 10:48 - śr

Używam kart Digital Devices seria Cine DVB-S2 (wersja SAT), dwie głowice i moduł czytnika kart Duoflex CI. Komp pod win, więc nikt nie będzie miał problemów z postawieniem. Aplikacja multimedialna to Kodi. Jest fabryczny microsoftowy Media Center, łatwiejszy w integracji, ale ma potworne ograniczenia licencyjne jeśli chodzi o formaty plików, oraz popieprzona konfiguracja, wymagająca zewnętrznych narzędzi. Także nie polecam. Do tego moduł pilota, polski Maxter. Pięknie się konfiguruje. Samego pilota używam programowanego Logitecha, z zestawu Maxter odbiornik i soft. I tyle. ;)

https://digitaldevices.de/produkte/dvb- ... ine-s2-v7/
https://kodi.tv/
http://maxter.elmak.pl/content/view/67/9/

A tak wygląda całe ustrojstwo:

HTPC.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 10:52 - śr

Hmm. A wydawało mi się, że znam się na RTV.
Jak zwykle miałem rację. Wydawało mi się. :)

PS. Jak rozumiem, na miejscu zegara wyświetlają się normalnie numery kanałów? Czy co to to, ten wyświetlacz?
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 13:08 - śr

Ja za pomocą KODI dostaję się do strumienia w TV. Fakt, że tylko do kanałów niekodowanych, gdyż mam jeszcze zewnętrzny dekoder z kartą kablówki. Niewykluczone że TV z kartą udostępni całość swej oferty strumieniowej dla KODI. Kablówka UPC.
ps. Pewnym rozwiązaniem w tej kablówce może być też skorzystanie z aplikacji Horizon na androida.
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 13:23 - śr

max pisze:
05 kwietnia 2017, 10:52 - śr
PS. Jak rozumiem, na miejscu zegara wyświetlają się normalnie numery kanałów? Czy co to to, ten wyświetlacz?

To jest obudowa z wyświetlaczem, który robi jako drugi ekran. Pierwszym jest TV i tam jest cała obsługa. Panel w kompie jest dotykowy i pełni rolę awaryjnej obsługi. Jak tablet. Kiedy wszystko działa, wyświetla się po prostu zegarek, acz można ustawić co się chce, wszak to normalny pulpit, tylko z ukrytym paskiem "Start" i ikonkami.

HTPC_2.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 14:05 - śr

Fajne. Poziom dłubaniny jaką musiał bym w to włożyć trochę mnie przeraża, ale efekt końcowy mi się podoba. :)

Tak na marginesie. Działa Panu na Win10 Foobar w wersji nowszej niż 1.3.10? Microsoft narobił problemów z certyfikatami i uznaje nowe wersje jako szkodliwe. Moja ściana ogniowa wycina je z działania. 1.3.10 działa OK.
Podejrzewam, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze za certyfikowanie produktu do współpracy z Win10. :roll:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TV na tablecie OLED

05 kwietnia 2017, 14:07 - śr

Nie mam pojęcia jaka jest zainstalowana wersja Foobara. Działa, to nie ruszam.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Telewizja i przemysł filmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu