Dell - zielony pasek wokół matrycy/ramki

Sprawy techniczne, pomiary, badanie.
Awatar użytkownika
Danny
Posty: 54
Rejestracja: 15 września 2016, 13:06 - czw

Dell - zielony pasek wokół matrycy/ramki

31 lipca 2017, 14:07 - pn

Monitor Dell U2717D w innym pomieszczeniu o śnieżnobiałych ścianach - zauważyłem taki zielony pasek wokół całej matrycy/ramki co dokumentuję poniższym zdjęciem. Może nie będzie tego dobrze widać, ale ten pasek jest jaskrawo-zielony. On jest po całości, ale widoczny jest tylko tam gdzie odbija się światło.
Wcześniej pewnie też był, ale nie tak widoczny. Widać go bardziej może dlatego, że jest pełne słońce i białe ściany. Niemniej wydaje się trochę irytujący, ale najb. ciekawi mnie co to za ustrojstwo jest?! Wiadomo, to samo nie świeci tylko odbija światło, ale dlaczego akurat w zielonym kolorze?! Ktoś, coś?

Obrazek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell - zielony pasek wokół matrycy/ramki

31 lipca 2017, 14:29 - pn

Jakiś element technologiczny matrycy.
Do tej pory były tzw. ramkowe. Teraz jest moda na tzw. bezramkowe, które odsłaniają krawędzie matrycy. Wychodzą z tego powodu różne dziwne rzeczy. W tym przypadku nie ma się czym przejmować. W normalnym oświetleniu, przy włączonym monitorze na pewno tego nie widać.
Awatar użytkownika
Danny
Posty: 54
Rejestracja: 15 września 2016, 13:06 - czw

Re: Dell - zielony pasek wokół matrycy/ramki

31 lipca 2017, 14:54 - pn

@Max,
Nie, nie przejmuje się tym zbytnio (jako nowo powstały element teraz jest lekko irytujący i pewnie z czasem przestanę to zauważać), ale zaciekawiło mi to z czysto technicznej strony, stąd post właśnie w tej grupie. :)

Wróć do „Laboratorium”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu