Monitor 27'' - NEC/EIZO/Dell

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Tallawen
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2017, 19:25 - śr

Monitor 27'' - NEC/EIZO/Dell

27 września 2017, 19:46 - śr

Witam,
Od paru dni bardzo mocno zastanawiam się nad wymianą służących mi już od paru dobrych lat monitorów.
Nie zajmuję się profesjonalnie grafiką, ale od czasu do czasu lubię coś stworzyć (hobbistycznie wymodelować, namalować).
Z monitorów głównie korzystam jako programistycznych i chciałbym wymienić na chwilę obecna jeden główny monitor (a potem dobrać drugi) LG FLATRON W2343T na technologicznie lepszego i większego.
Przesiadka z TN na IPS będzie zapewne dużym komfortem, ale kupując monitor nie chciałbym wziąć pierwszego lepszego.
Od zawsze podobały mi się monitory NEC i EIZO. Wiem że to forum głównie skupia swoją tematykę na tych markach i temacie grafiki, ale też dużo osób miało zapewne styczność z innymi markami, modelami.

Przeglądając forum i inne strony natrafiłem na trzy interesujące modele:
- NEC EA275WMi
- Dell U2715H
- FlexScan EV2750

Docelowo chciałbym wybrać coś z wyższej półki, ale budżet już trochę nie pozwala.

FlexScan EV2750 ładnie się prezentuje jako monitor bezramkowy do późniejszego zestawu, ale czytałem ze w porównaniu do EA275WMi wypada gorzej.
NEC EA275WMi sporo osób poleca, sporo narzeka na glow. Czy jest on w tym monitorze aż tak odczuwalny i zauważalny? Oświetlenia w pomieszczeniu nie mam za dobrego :/
Jeśli chodzi o ten monitor to też napotkałem się na wątki z informacjami ze lepiej kupić NEC EA275WMi-CT który jest trochę droższy. A jak wypada NEC EA275WMi skalibrowany w porównaniu do CT?
Ostatni model (Dell U2715H) to w prawdzie nie NEC/EIZO ale natrafiłem na dobre opinie i cena też nie jest taka zła. Czy warto w niego iść, czy może dołożyć?

Czy może wybrać coś innego?

[Edit]
Natrafiłem jeszcze na Eizo EV2736W, starszy brat EV2750 ale jeszcze sprzedawany
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27'' - NEC/EIZO/Dell

27 września 2017, 20:00 - śr

Tallawen pisze:
27 września 2017, 19:46 - śr
Przeglądając forum i inne strony natrafiłem na trzy interesujące modele:
- NEC EA275WMi
- Dell U2715H
- FlexScan EV2750

Z tego interesujące są dwa. DELL żyje z innych interesów i nie ma w ofercie żadnego monitora mogącego startować w szranki z dowolnymi modelami EIZO i NEC. Typowe wady monitorów tej firmy są niezmienne od lat i widać po tym jakie są priorytety. Nie należy do nich jakość obrazu.

Tallawen pisze:
27 września 2017, 19:46 - śr
FlexScan EV2750 ładnie się prezentuje jako monitor bezramkowy do późniejszego zestawu, ale czytałem ze w porównaniu do EA275WMi wypada gorzej.

Faktycznie, jest to chyba najładniejszy monitor bezramkowy na rynku. Stylistyka surowa, ale elegancja i przy tym bardzo wysokiej jakości. Co do porównania z EA275WMi, wypada podobnie ale do EA275WMi-CT to już inna liga na korzyść NEC.

Tallawen pisze:
27 września 2017, 19:46 - śr
NEC EA275WMi sporo osób poleca, sporo narzeka na glow.

Siedzi w nim taka sama matryca, więc wszelkie cechy związane z przypadłościami IPS są takie same.

Tallawen pisze:
27 września 2017, 19:46 - śr
Czy jest on w tym monitorze aż tak odczuwalny i zauważalny? Oświetlenia w pomieszczeniu nie mam za dobrego :/

Oświetlenie minimalizujące wady IPS jest banalne. Wystarczy jakiekolwiek źródło światła za ekranem. Jeśli chciałby Pan, aby oświetlenie pomagało w poprawnym widzeniu koloru, trzeba to zrobić ciut lepiej i zastosować lepsze jakości źródła światła D50.

Tallawen pisze:
27 września 2017, 19:46 - śr
Jeśli chodzi o ten monitor to też napotkałem się na wątki z informacjami ze lepiej kupić NEC EA275WMi-CT który jest trochę droższy. A jak wypada NEC EA275WMi skalibrowany w porównaniu do CT?

2-4x mniejsze błędy liniowości. Wystarczy?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Tallawen
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2017, 19:25 - śr

Re: Monitor 27'' - NEC/EIZO/Dell

27 września 2017, 20:20 - śr

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Potrzebowałem jednak bodźca dzięki któremu będę mógł dokonać wyboru.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu