Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 14:43 - sob

Witajcie. Jestem bardzo zawiedziony jakością obrazu tego monitora.
Mamy w pracy '20 tableto monitor na ekranie LCD IPS 4k, kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten ekran, zapragnąłem mieć takie kolory w domowym zaciszu, piękna czarna czerń, zero minimalnego bleedingu ideał. Jakość obrazu jest prawie jak SuperAmoled.

Wiecie jak wygląda przy nim obraz na monitorze za 3 tysiące?
Jak odpad po produkcyjny, Kolory może trochę lepsze niż mój stary monitor, różnica może z 15%, ale czerń? Czerni w tym monitorze to nie ma, mamy kolor siwy, porażka na maksa, gdy puszczam jakiś film w ciemnym klimacie to wygląda jakby był kurde nagrywany z kamerą z kina.

Wielkie wrażenie robi tylko rozdzielczość i wielkość tego monitora, a obrazowo jest to śmieć i nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii.

Ten monitor ma tak cienkie ustawienia, że monitory za kilkaset złotych maja większe możliwości konfiguracji. Wyobrażacie sobie brak możliwości ustawienia ostrości? Ciągle mam wrażenie, że obraz jest lekko rozmazany i nie mogę tego zmienić.

Monitor kupiłem w Media Markt, najlepsze jest to, że sprzęt nosi ślady użytkowania i ryse na tylnim panelu, przy zaczepie ekranu. Nigdy więcej zakupów w tym dziadowskim sklepie, zero odzewu na maile od kilku dni.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 15:35 - sob

Ostrość ustawia się w obiektywach, nie monitorach LCD.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 15:57 - sob

Monitory LCD nie nadają się do oglądania filmów, niezależnie od klasy. Różnica w stosunku do OLEDa lub plazmy jest ogromna.

Natomiast tytułowy monitor ma matrycę TN = Twoje Nieszczęście. Nie wiem dlaczego oczekujesz od niego czegokolwiek przy oglądaniu filmów. TN to najgorszy rodzaj matrycy mimo, że lepszy IPS również do filmów kompletnie się nie nadaje. Mimo wszystko warto dopłacić 100-200zł do matrycy choćby IPS.

PS. Do filmów trzeba wybierać matrycę VA, a najlepiej telewizor OLED lub uźywaną plazmę Panasonica.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2017, 16:06 - sob przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 16:05 - sob

NocnyJastrzab pisze:Ostrość ustawia się w obiektywach, nie monitorach LCD.
Nie znam się za bardzo więc zapytałem na forum, w moim starym monitorze była taka opcja, więc bardzo się zdziwiłem jej brakiem.
To do czego nadają się monitory LCD IPS?
Mam taki w pracy i wszystko wygląda na nim bajecznie, a ten Acer zupełne przeciwieństwo.
Monitor chciałem aby był przeważnie używany do gier.
Co Panowie doradzicie, monitor zwrócić i co dalej?


Przepraszam popełniłem błąd chodziło mi o LED nie LCD
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2017, 16:05 - sob przez DjTechnics, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 16:08 - sob

Monitory IPS nadają się właśnie tylko do pracy. Można je też używać do innych celów, ale przy jasnym oświetleniu, dziennym lub sztucznym.

Ja mam IPSa, ale wieczorem włączam z 5000 lumenów wokół monitora, a sam monitor świeci tylko na 60cd/m2.

:!: Ah, sorry. To Benq RL2455HM ma matrycę TN.

Acer jest na VA i ma kontrast 2800:1, więc dobry jak na monitor LCD.

http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... teil6.html

Obrazek

Może masz coś namieszane przy połączeniu. Proponuję użyć kabla DVI lub DisplayPort, natomiast unikać HDMI, które stwarza problemy z dynamiką: 0-255 i 16-235.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 16:25 - sob

Dziękuję Max, nie ten monitor jest na IPS, a nie na VA, na VA mam Tv Panasonic as640 i jestem mega zadowolony, a na tym Acerze to kaszana.
Mam połączenie DP, nawet jak dam na HDMI obraz jest bez zmian, w starym monitorze między DVI a HDMI była duża różnica, na starym pod HDMi właśnie czerń też była siwa, popatrzę dokładnie w opcjach Jeszcze. Wrzucam fotki jak widać w pracy na Ipsie 4k LED, jak znajdę chwilę dodam fotki mojego obrazu z Acera. ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 16:55 - sob

Czyli ten?
https://www.acer.com/ac/en/GB/content/p ... .HX1EE.005

Jeśli to IPS, to ten typ tak ma. IPS nie nadaje się do filmów. Jedyne co możesz zrobić, to zapalić mocne oświetlenie wokół monitora. Stworzy to wrażenie wyższego kontrastu.

Jak pisałem wyżej, monitory na matrycy IPS mają zalety przy pracy biurowej w jasno oświetlonych biurach. Nie stwarza to problemów w internecie, pakietach biurowych, czy edycji zdjęć. Natomiast do filmów, które zwykle ogląda się w przyciemnionym oświetleniu, kontrast jest o rząd wielkości za niski. Proponuję filmy oglądać na posiadanym TV.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 20:16 - sob

Filmy oglądam na tv, testowo odpaliłem tylko kilka pozycji do porównania, ten monitor kupiłem z przeznaczeniem do gier. Jak do filmów się nie nadaje to do gier pewnie też nie. Jak wrócę do domu wstawię kilka zdjęć i sobie zobaczysz, że ten monitor nawet nie ma podjazdu do tego na wcześniejszych zdjęciach, mimo, że również jest na IPS LED, i ma zerowy bleeding oraz glow.
Ogólnie chciałbym Ci bardzo podziękować za fachową pomoc, której nie uzyskałem na komputerowych forach.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

04 listopada 2017, 23:40 - sob

Porównanie Dwóch monitorów jeden 500zl drugi 3000tys, na Benq na żywo kolory są o wiele lepsze niż na zdjęciu, na zdjęciu Acera (ten z ikonami) obraz jest taki jak na zdjęciu. Na Benq obraz jest ostry o wyraźny, na Acerze obraz lekko rozmyte bolą mnie przez taki obraz oczy i nie mogę się przyzwyczaić. ObrazekObrazek

Gdybym mógł ustawić ostrość w Acerze byłoby super, przykładowo w aplikacji muzycznej AMP playlista z utworami jest rozmyta coś jak astygmatyzm.
cz
czuk

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 08:07 - ndz

DjTechnics pisze:
04 listopada 2017, 23:40 - sob
Porównanie Dwóch monitorów jeden 500zl drugi 3000tys
Już założenie porównywania tych dwóch monitorów jest błędne,ponieważ Acer Predator to monitor wyprodukowany z myślą tylko o grach,a ,że kosztuje dużo?,napaleńcy zapłacą. :)
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 16:16 - ndz

To co proponujecie zamiast tego Acera? Jak dla mnie brak opcji sharpness to porażka, nie każdy lubi lekki blurr.
Benq też został stworzony z myślą o graczach, więc porównanie jest właściwe.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 16:26 - ndz

A napewno masz wszystko dobrze podłączone?

DVI lub DisplayPort. Zresetuj monitor, jeśli jest taka opcja. W sterowniku kary grafiki nic nie grzebać.

PS. Monitory LCD nie potrzebują regulacji ostrości. Tak naprawdę jeśli jest taka opcja, to jest to rozregulowywanie, czyli zmniejszanie ostrości.

PS. Wszystkie polecane monitory na tym forum również mają matrycę IPS. Mają 5x wyższą cenę od tego Acera, obraz jest lepszy, ale specyfika obrazu i bardzo niski kontrast jest podobny.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 16:32 - ndz

Nauczcie się w końcu, że LCD to nie CRT. Ostrość wynika bezpośrednio z rozdzielczości i wielkości plamki. To, że kiedyś się ustawiało ostrość w kineskopach nie ma już znaczenia. Teraz podłącza się monitory złączem cyfrowym i ma już OK. Nawet, jeśli monitor posiada opcję Sharpness to nie powinno się jej ruszać, tak samo jak Kontrastu. Ewentualna regulacja wcale nie poprawia ostrości, tylko sztucznie podbija kontrast krawędzi, które wyglądają na postrzępione i nienaturalne. W drugą stronę jest gorzej, bo obraz jest nie tyle nieostry, co rozjechany (jakby krawędzie były rozjechane w przeciwne strony). Sprawdzałem to przed chwilą na swoim NEC-u.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 16:58 - ndz

Nie jestem tak doświadczony w panelach jak Ty, jest to pierwszy "ekran" w którym nie ma takiej opcji, więc byłem bardzo zaskoczony. Mi właśnie zależało żeby troszkę wyostraszyc kontury w teksturach.
Uwierzcie mi, że naprawdę liczyłem na dużo większa różnice w obrazie między tymi monitorami. Jeśli chodzi o skok cenowy to różnica jest zbyt mała. Za taki monitora to ja bym mógł te dwa tysiące zapłacić, ale trójka to przeginka. ObrazekObrazek

Pierwsza fotka to mój nowy Acer, proszę oceńcie sami może ja się nie znam. Dzięki
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 17:13 - ndz

Do gier i filmów najlepszy jest OLED 120Hz UHD HDR, szeroki gamut z nasyconymi barwami, input lag 20ms. Niestety najtańszy kosztuje 9.5 tysi.

Potem jest dziura wielkości galaktyki.

A potem szrot, czyli monitory LCD wszelakiej maści.

PS. Za 3 tysie lepiej kupić normalny monitor biurowy NEC EA275WMi, tyle że to też IPS o żenująco niskim kontraście, smużące 60Hz, bez HDR, bez szerokuego gamutu. Za 2 tysie jakiegoś DELLa U27xx. Też kiepski do gier, ale przynajmniej tańszy. Lepij też wybierać matrycę VA.

PS. Sprawdź jeszcze, czy masz napewno natywną rozdzielczość monitora w sterowniku grafiki. Powinno być dobrze, ale warto sprawdzić.
cz
czuk

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 19:42 - ndz

DjTechnics pisze:
05 listopada 2017, 16:16 - ndz
To co proponujecie zamiast tego Acera?
Za 3000pln Nec EA 275 WMI ,za 2000pln NEC EA245 WMI do zastosowań ogólnych(praca internet).
Do gier,filmów jakiś w miarę przyzwoity TV LCD,albo OLED jak Cie stać.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 22:05 - ndz

Dziękuję Panowie za wszelkie porady. Również pomyślałem o VA, moglibyście polecić kilka modeli to troszkę poczytam, a ta matryca jakie będzie miała minusy?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

05 listopada 2017, 22:49 - ndz

Tak. Zmiana gammy pod kątem.

W jasno oświetlonych pomieszczeniach (biurowych), w których duża ilość światła zewnętrznego odbija się od ekranu, lepszy jest IPS. W takich warunkach nie widać, że IPS ma dość niski kontrast, a oświetlenie powoduje, że to zupełnie nie przeszkadza.

W ciemnych pomieszczeniach decydujący jest kontrast i niska czarń. Tu lepiej wypada VA mimo innych wad, których nie ma IPS.

Ogólnie nie ma dobrych ekranów LCD o wysokim kontraście. Ta technologia po prostu tego nie zapewnia.
DjTechnics
Posty: 32
Rejestracja: 04 listopada 2017, 14:42 - sob

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

07 listopada 2017, 10:48 - wt

Wykonałem test ze strony. Pierwsza fotka mój Benio
http://www.lightbleedtest.com/
ObrazekObrazek

W Grach kolor w Acerze lepszy
ObrazekObrazek
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Wymiana Benq Rl2455hm na Acer Predator 271HU

07 listopada 2017, 18:15 - wt

DjTechnics pisze:
04 listopada 2017, 23:40 - sob
Na Benq obraz jest ostry o wyraźny, na Acerze obraz lekko rozmyte bolą mnie przez taki obraz oczy i nie mogę się przyzwyczaić.
Czy na tym Acer 27" ustawiłeś rozdzielczość natywną, czyli 2560x1440? Jeśli tak, to nie ma takiej możliwości, by pod wzgl. ostrości obraz statyczny mógł być tak samo kiepski jak na Benq 24" 1920x1080, który ma mniejsze zagęszczenie pikseli, o sytuacji w której jest wręcz lepiej na Benq nie wspominając.
max pisze:
04 listopada 2017, 16:08 - sob
natomiast unikać HDMI, które stwarza problemy z dynamiką: 0-255 i 16-235.
Mam do czynienia z lekko kilkunastoma komputerami, gdzie monitor jest podpięty przez HDMI i nie ma problemów - wystarczy w ustawieniach karty graficznej (akurat w tych przypadkach jest to zintegrowana w CPU Intel) zaznaczyć pełny zakres dynamiki i jest wyświetlane całe 0-255, jak na najzwyczajniejszym DVI-D.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu