Monitor 4k do wykresow (gielda)

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Hitsu
Posty: 11
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 01:39 - śr

Monitor 4k do wykresow (gielda)

25 grudnia 2017, 22:24 - pn

Witam,

Często na komputerze w domu przeglądam giełdę (analiza techniczna - spoglądanie na świece itd.).

Obecnie posiadam dwa monitory 24' (jeden MVA, drugi IPS)
1. HP LP2465 (1920x1200 MVA, sRGB) -- ulubiony :)
2. HP LP2475w (1920x1200 IPS, AdobeRGB) -- mial byc lepszy, a jest odwrotnie :)

LP2475w ma AdobeRGB i nie ma mozliwości zmiany na sRGB, więc na Windows 7 kolory są przejaskrawione (używam Windows, planowana przesiadka na win 10).
Dodatkowo IPS glow daje się we znaki nocą...
Bardziej zadowolony jestem z LP2465 .

Wymagania na nowy monitor:
- około 30 cali
- rozdzielczość w okolicach 4k
- bardzo mały IPS glow (jeśli mam brać IPS) lub totalny brak (jak MVA/PVA).
- format 16x10, 16x9, 1,9x1,0
- mile widziany DisplayPort

Przeglądałem listę polecanych monitorów i niestety nie widzę monitorów 4k w stylu MVA.

Stare monitory w stylu MVA/PVA typu:
- EIZO SX3031W
- EIZO CG301W
są praktycznie nieosiągalne (nawet na allegro).

Natomiast monitor IPS+OCF kosztuje koszmiczna kwotę (brak IPS glow), więc moją uwagę zwrócił m.in.
https://monitory.mastiff.pl/monitory-eiz ... v3237.html

lub no-name typu (matryca MVA)
https://www.morele.net/monitor-aoc-u3277fwq-1227279/
https://www.morele.net/monitor-aoc-u3277pwqu-1102502/
cz
czuk

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

25 grudnia 2017, 22:50 - pn

Najlepsziejszy :) Nec EA275UHD,następnie Nec EA275wmi,następnie Nec EA245wmi,w zależności od Pana, różna konfiguracja jest możliwa,wg.Pana potrzeb.
Hitsu
Posty: 11
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 01:39 - śr

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

25 grudnia 2017, 23:48 - pn

dzięki za odpowiedź :)

Te monitory co dałeś mają 27' cali. Jest to OK, ale preferował bym 30' :)
cz
czuk

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

26 grudnia 2017, 00:02 - wt

Hitsu pisze:
25 grudnia 2017, 23:48 - pn
ale preferował bym 30' :)
No nie wiem, dla Pana zastosowań?Eizo EV3237?za cenę wysoką .
Lepiej kombinacja cenowa dwóch monitorów,które podałem ,na jedno wyjdzie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

26 grudnia 2017, 02:10 - wt

Bez przesady.. EV3237 nie jest aż tak bardzo drogi, a wart polecenia.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

26 grudnia 2017, 10:15 - wt

Wskazania giełdowe muszą mieć wyrażny obraz, a czym większą powierzchnią pracy monitor dysponuje, tym lepiej,ja bym kupił 2 razy Nec Ea275UHD,ale każdy ma inny obraz.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

26 grudnia 2017, 11:48 - wt

Najtańszy IPS UHD z OCF to PA322UHD. Reszta będzie ciekła jak wściekła.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

26 grudnia 2017, 18:52 - wt

A może telewizor OLED 55" UHD/4K. Idealna czerń, brak cieknięcia, brak IPS glow. Kosztuje połowę tego co "najtańszy" wysokiej klasy monitor IPS+OCF, UHD/4K 30", czyli NEC PA322UHD-2.
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 12:31 - czw

Ja do wykresów giełdowych kupiłbym jakiś monitor IPS co najmniej 32 cale i nie przejmował bym się firmą. za 3,5 koła kupisz 42 cale np LG 43UD79-B który w zupełności Ci wystarczy. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić monitor na tyle niewyraźny żeby słabo było widać wykres giełdowy. dokładność kolorów też nie jest ważna, równomierność podświetlania też nie ma znaczenia. Dla Ciebie najważniejszy jest obszar roboczy i żeby monitor nie męczył wzroku.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 13:33 - czw

Jasne, i będzie taki...


Obrazek


... albo gorszy. To jest monitor, a telewizory są jeszcze bardziej nierówne. Plamy bardziej intensywne i do tego dochodzą chmurki przyciemnień na powierzchni i woków ramek. Równomierność podświetlenia ma bardzo duże znaczenie dla komfortu patrzenia na obraz. Nie wyobrażam sobie pracy na czymś takim jak na zdjęciu wyżej. A to jest flagowiec jednej z firm która próbuje się wbijać na rynek.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 14:05 - czw

Tylko że to nie ma żadnego znaczenia, zainteresowany będzie miał 20 ze wykresów na monitorze i będzie zainteresowany nimi. Mogę się założyć że jakby mu 50 martwych pikseli w kupie wyskoczyło to i tak by tego nie zauważył.(podczas pracy:)) A jak mu to przeszkadza to spokojnie znajdzie monitor z mniejszym defektem.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 14:48 - czw

Ludziom jeden piksel przeszkadza, choć zazwyczaj podczas pracy jest prawie niewidoczny. 50 to teoretyczna skrajność.. Może i znajdzie z mniejszym defektem, ale nie za takie pieniądze w tym rozmiarze.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 15:36 - czw

Ja bym tak odgórnie nie zakładał, że użytkownik zaakceptuje skrajne badziewie. Można, celem próby wypożyczyć w sklepie RTV telewizor UHD, podłączyć i zobaczyć. Po monitorach które użytkownik ma w tej chwili, będzie to mocno zimny prysznic.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 16:32 - czw

Z tymi pikselami to było wyolbrzymienie :)
To że na fotce wyżej jest taka lipa to nie znaczy że wszystkie tak mają. HP na którym pracuje tak nie ma, inne które widziałem też tak nie mają. A jeżeli nawet się taki zdarzy to w ciągu 14 dni można go odesłać. Pożądanymi cechami w ww zastosowaniu jest rozdzielczość i wielkość, a monitory jedynie słusznych firm o takich cechach są drogie i dają bardzo mało w stosunku do tych z tańszych firm (dla tradera)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 16:40 - czw

szkutnik pisze:
18 stycznia 2018, 16:32 - czw
To że na fotce wyżej jest taka lipa to nie znaczy że wszystkie tak mają. HP na którym pracuje tak nie ma, inne które widziałem też tak nie mają.

Ale LG i do tego telewizor, będzie tak miał, a nawet dużo gorzej. Tłumaczę, jak człowiekowi, że to się po prostu nie nadaje.

szkutnik pisze:
18 stycznia 2018, 16:32 - czw
monitory jedynie słusznych firm o takich cechach są drogie i dają bardzo mało w stosunku do tych z tańszych firm (dla tradera)

Monitory dobrej klasy dają jedyną rzecz, której nie dają inne - normalnej jakości obraz.

Żeby nie było: Próbowałem prywatnie do domu kupić TV UHD i zaadoptować na monitor. Wiadomo, kasa. Nie da się, po prostu nie da się. Statyczny obraz, wiele przestrzeni o jednolitej barwie uwidacznia tak potworne defekty, że na to się nie da patrzeć. Nie tylko równomierność. Zewnętrzny polaryzator, folia daje efekt silnego skrzenia, do tego jest pofalowana. Oczy odmawiają posłuszeństwa. Na to się nie da patrzeć, tortura. Wrażenie, że piksele są w ruchu, czuć jak gałki oczne "pracują". To co w telewizji czy filmie z kilku metrów jest jakoś-tam akceptowalne, a bliska na biurku, absolutnie nie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 17:00 - czw

Przecież ja mu nie wciskam tego LG ty był tylko przykład, poszuka po internecie (najlepiej zagranicznym ) to znajdzie coś sensownego w sensownej cenie. Kupi, a jak mu nie spasuje to odda.
A co do jakości obrazu to właśnie staram się wytłumaczyć że w zastosowaniach do jakich on będzie wykorzystywał ten monitor, jakość obrazu ma mniejsze znaczenie.
Pracuje w firmie gdzie w moim bezpośrednim otoczeniu jest kilkadziesiąt monitorów eizo nec , hp, i inne i jakoś nigdy nikt nie zauważył że na tych dwóch pierwszych jakość obrazu jest normalna, a na reszcie do dupy. Oczywiście są ze dwa wyjątkowo paskudne ale na reszcie nie ma różnicy, a jak jest to niewielka. Dla mnie tekst o "do niczego nie nadających się" monitorach firm innych niż wiadome to "naganianie" w czystej postaci.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 17:12 - czw

Przypominam, że użytkownik ma w tej chwili HP LP2465 i LP2475 a to, pomimo starszej daty, są całkiem normalne monitory klasy korporacyjno-biurowej. Propozycja zakupu jakiegoś badziewia tylko dlatego, że "nikt nie widzi różnicy u mnie w firmie" to strzał kulą w płot. Typowy Kowalski przed wypalającym oczy TV LCD LED w markecie stoi wpatrzony i trudno mu wzrok oderwać od bezmiaru cudowności. Tak samo w tym "u mnie w firmie" nie ma za grosz obiektywizmu. Jeśli ktoś nie widzi różnicy, to wskazuje tylko na poziom wrażliwości, a nie na brak różnicy.

PS. Porada typu "kup i oddaj" jest poniżej krytyki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 17:47 - czw

Skoro 99 % ludzi ma za niski poziom wrażliwości żeby zobaczyć różnice to po co im wciskać monitory na których i tak nie zobaczą różnicy?

Napisałem "Kupi, a jak mu nie spasuje to odda" to nie to samo co "kup i oddaj" - jak się kupuje przez internet to prawo pozwala na zwrot towaru w ciągu jakiegoś czasu więc nic tutaj zdrożnego nie widzę. Bardziej naganne jest manipulowanie cytatami.
Nic tak nie działa marketingowo jak hasło "wypalający oczy"- kolejna bzdura , jeszcze nie spotkałem się z nikim komu monitor wypaliłby oczy, mało tego sam pomimo długoletniej pracy przy kompie mam wzrok bdb.
A dyskomfort mam po oglądaniu mojego tv, plazmy panasonica którego z tego co zdążyłem się zorientować jesteś fanem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 17:57 - czw

Wydaje mi się, że większy procent potrafi odróżnić dobre od lipy. Fakt, czasami trzeba pokazać palcem, ale rzadko kto po prezentacji nie przyzna racji. Dlaczego więc większość siedzi na słabej jakości monitorach? Bo nawet nie wiedzą, że są lepsze a to na co patrzą ma wady. Przyzwyczają się i uznają je za normalne, że tak musi być.

Prawo do oddawania, a raczej właściwie, zrzucania na sprzedawcę kosztów swoich złych wyborów, jest jednym z najbardziej niemoralnych przepisów. Normalnemu człowiekowi, o minimum zasad etycznych, nie przyjdzie nic takiego do głowy. Źle wybrałem? Sorry, mój problem. Jest internet, przeogromna skarbnica informacji. Jest w końcu możliwość prezentacji, wypożyczeń. Oczywiście wszystko to wymaga większego wysiłku i/lub poniesienia własnych kosztów, więc łatwiej kupić, mając w głowie możliwość zwrotu. Niech sprzedawca za to zapłaci. To jest zwyczajne świństwo.

Dyskomfort przy oglądaniu obrazu plazmy Panasonica? Kurde, zaniemówiłem. Może jest popsuta?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szkutnik
Posty: 13
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 08:43 - sob

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 18:38 - czw

Po prostu ta lipa leży bardzo blisko tego dobrego, u mnie na biurku np HP jest lepszy od eizo. Skoro przyznałeś że trzeba palcem pokazać różnice to zbliżamy się do konsensusu, po prostu różnica jest taka że ...trzeba pokazać palcem. Dla niektórych warta dodatkowych 4-5 k a dla niektórych nie.
Prawo do oddawania jest ok - chcecie sprzedawać bez tego prawa wystarczy sprzedawać stacjonarnie. Wyobraź sobie że delikwent naczyta się w necie jak to NEC wyprzedza wszystko o lata świetlne i kupi takiego np NEC EA275UHD, postawi koło swojego Benq i ..... nic, nie ma różnicy, bo niby przyrządy coś tam pokażą ale on jest w tych 90% mało wrażliwych.
A dał 2x więcej kasy. Może czuć się oszukany i zwrócić towar.
Zresztą dla ciebie te przepisy powinny być korzystne, przecież skoro większość ludzi kupiła bądź kupi monitory firm które robią monitory które absolutnie do niczego się nie nadają to choćby część ludzi się nawróci i kupi porządne monitory to dla Twojej firmy istotnie poszerzy się rynek.

A co do plazmy to tak niestety jest, nie wiem dlaczego ale po dłuższym oglądaniu (tak ze 2h) pieką mnie oczy. Szkoda bo obraz zajebisty i nie ma porównania do nawet drogich LCD.
Kończę i więcej w tym wątku się nie odzywam.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu