NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 13:34 - pn

Czornyj, a pokaż pomiar bieli z tej walidacji ustawienia w Multiprofilerze? To tylko dwie zakładki w lewo w tym wyniku walidacji SVII ;) Jaka tam deltaE bieli wyszła? W punkt?

Bo u mnie "po wyjęciu z pudła" i ustawieniu w Multiprofiler bieli na 6500K to wyszła taka (w cudzysłowie, bo tę walidację zrobiłem przed chwilą, ale po wyjęciu z pudła było tak samo). Tak w kontekście precyzji silnika prosto z fabryki ;-) Faktycznie, kolorymetr i kalibracja zbędne :roll:
6169K, deltaE 3,93. Luz.

de bieli.jpg
de bieli.jpg (208.14 KiB) Przejrzano 2225 razy

A kiedy skoryguję ręcznie xy w silniku to mam dE 0,42. Albo w okolicach. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie warto sie sprawdzać.
Ostatnio zmieniony 01 października 2018, 13:47 - pn przez Henioo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4318
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 13:37 - pn

Henioo pisze:
01 października 2018, 13:31 - pn

A tymczasem walidacja sprzed chwili w monitorze ze 180h pracy na liczniku wygląda tak i odpowiada średnim jakie zazwyczaj uzyskuję:

Walidacja.jpg
No niestety - nie da się ukryć, że NEC trochę dał dupy. Problem jednak wywołał jednak srogi alarm w Japonii i US, serię kilku rytualnych harakiri, a obecnie nad jego rozwiązaniem pracuje spory sztab osób, więc niebawem zostanie rozwiązany i sytuacja wróci do normy. Proponuję zachować spokój i wykazać odrobinę cierpliwości - to nic naprawdę poważnego, jedynie mały babol w oprogramowaniu.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4318
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 13:44 - pn

Henioo pisze:
01 października 2018, 13:34 - pn
Czornyj, a pokaż pomiar bieli z tej walidacji ustawienia w Multiprofilerze? To tylko dwie zakładki w lewo w tym wyniku walidacji SVII ;) Jaka tam deltaE bieli wyszła? W punkt?
Wyszła odchyłka 0,001-0,002 w zależności od kopii sensora, której używałem.
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 13:48 - pn

Czornyj pisze:
01 października 2018, 13:44 - pn
Henioo pisze:
01 października 2018, 13:34 - pn
Czornyj, a pokaż pomiar bieli z tej walidacji ustawienia w Multiprofilerze? To tylko dwie zakładki w lewo w tym wyniku walidacji SVII ;) Jaka tam deltaE bieli wyszła? W punkt?
Wyszła odchyłka 0,001-0,002 w zależności od kopii sensora, której używałem.
To jest tint, delta uv, a jak dE, jak różnica w CCT?

Jak to mawiają w sieci - "video, or it didn't happen!" Dawaj screena :twisted:

Najlepiej takiego, żeby było widać ustawioną w MP albo w menu ekranu biel na np 6500K przy 80cd, i obok jej pomiar w SVII 8-)


No to ja dam. Taki tam przypadkowy pomiar. 200K i delta uv 0,0024
20181001_141319.jpg
Drugi pomiar, bardziej prawilny bo na środku ekranu, dał 6275K i uv=0,0028. A oba były przy DUC na 5. Jak wyłączam duc to uv sięga 0,0035 a CCT 6190K.
Crest
Posty: 36
Rejestracja: 28 września 2018, 12:48 - pt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 18:54 - pn

Czornyj mam jeszcze pytanie.

Może popełniam błąd logiczny, ale ja to rozumiem tak:

Kalibracja ma na celu wyznaczenie krzywych kalibracji tak aby przy zachowaniu wyznaczonej gammy uzyskać jak najbardziej szarą szarość w całym przedziale jasności: od punktu czerni do wyznaczonego punktu bieli. Więc jeżeli szary nie jest szary to trzeba albo zmienić krzywe dla poszczególnych kanałów albo wyregulować jeżeli się da podświetlenie. Nawet jeżeli wszystko jest super idealnie po wyjściu z fabryki to (jak pisałeś) podświetlenie może się z czasem degradować i jego charakterystyka może zmieniać. Jeżeli tak to krzywe kalibracji być też powinny z czasem się zmieniać aby to kompensować.
Ponieważ krzywych - jak wynika z poprzednich postów - nie można zmienić to albo liczymy na to że podświetlenie się nie zmieni, albo jeżeli się jednak zmieni to korekty będą wprowadzane poprzez profilowanie.

Czy tak?
Awatar użytkownika
danielchrzaszcz
Posty: 121
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 12:25 - pt

NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 20:26 - pn

Henioo pisze:
Czornyj pisze:
01 października 2018, 13:44 - pn
Henioo pisze:
01 października 2018, 13:34 - pn
Czornyj, a pokaż pomiar bieli z tej walidacji ustawienia w Multiprofilerze? To tylko dwie zakładki w lewo w tym wyniku walidacji SVII Obrazek Jaka tam deltaE bieli wyszła? W punkt?
Wyszła odchyłka 0,001-0,002 w zależności od kopii sensora, której używałem.
To jest tint, delta uv, a jak dE, jak różnica w CCT?

Jak to mawiają w sieci - "video, or it didn't happen!" Dawaj screena Obrazek

Najlepiej takiego, żeby było widać ustawioną w MP albo w menu ekranu biel na np 6500K przy 80cd, i obok jej pomiar w SVII Obrazek


No to ja dam. Taki tam przypadkowy pomiar. 200K i delta uv 0,0024
20181001_141319.jpg
Drugi pomiar, bardziej prawilny bo na środku ekranu, dał 6275K i uv=0,0028. A oba były przy DUC na 5. Jak wyłączam duc to uv sięga 0,0035 a CCT 6190K.
Pytalem o to juz dawno temu.
W pa272 czy pa322 jest to samo 6500 w multiprofilerze to nie to saoo co w svii
Rozjazd 200-300K
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 20:56 - pn

Henioo pisze:
01 października 2018, 02:27 - pn
Ja u siebie na nVidia też mam możliwość ustawienia 8 i 10bitów przez DisplayPort z naszym tu PA271Q, ale żadnych różnic w precyzji kalibracji nie dostrzegłem. Gradienty też wyglądają u mnie tak samo dobrze (a wręcz idealnie) i na 8 i na 10 bitach. Nie wiem, nie znam się... ale u mnie jest tak i działa.
To dlatego, że PA271Q hardware'owo wybiera optymalny zestaw odcieni z wewnętrznego LUT, natomiast w przypadku BDM3270 dokonuje się to software'owo z użyciem 10'bitowego sygnału na kanał. Technicznie GTX1070 posiada 16'to bitowy LUT karty, który jest cięty do 10 bitów przy wysyłaniu danych obrazu. To rozszerzenie do 10'bitów jest na tyle wystarczające, że gradienty stają się płynne i nie ma przekolorowań. Wyniki po kalibracji są b. dobre (DeltaE Max - 0.58 dla natywnego gamutu - lepsze niż na twoim PA271Q). Oczywiście, gdy usterka oprogramowania zostanie skorygowana zapewne sytuacja się odmieni.

Dzięki za recenzję. Jest szansa, abyś wrzucił zdjęcia matrycy na wprost? Super byłoby również zobaczyć na klipie pracę warstwy antyrefleksyjnej w f. kąta (w poziomie). Ujęcia pod kątem niewiele mówią o jej charakterystyce. Zazwyczaj monitory wyglądają fajnie połyskliwie pod kątem, ale na wprost robi się już mat. Nigdy nie widziałem tej satynowej powłoki. Być może nie różni się ona wiele od tej w BDM3270.

Idealnie byłoby również uchwycić czerń w kompletnie zaciemnionym pomieszczeniu i pokazać pracę OCF w f. kąta.
Henioo pisze:
01 października 2018, 02:27 - pn
Teoretycznie to dopóki program nie zutylizuje tych 10bit to nic nie ma prawa się zmienić czy poprawić. A i nie wiem na ile te 10bit w takiej nVidii dla graczy jest prawdziwe, bo gdyby było, to po co nVidia robiłaby karty Quadro, których jedną z głownych zalet jest możliwośc wysyłania 10bitowego sygnału na kanał... :?
To jest dostępne już od dawna nie tylko w Quadro. Nie istnieje żaden ustandaryzowany sposób wewnętrznego programowania tablicy LUT takiego monitora jak BDM3270, a także nie sądzę aby sterowniki NVIDII komunikowały się z tym monitorem w specyficzny sposób (dream on butthead) więc jedyne rozsądne wytłumaczenie, to wysyłanie danych 10'cio bitowych po kablu dla każdego piksela. Różnice są widoczne gołym okiem. Co ciekawe, nawet domyślna opcja 10' bit po starcie systemu nie daje pozytywnego efektu. Należy przełączyć monitor z 10 bit do 8 bit a następnie ponownie do 10 bit (ręczna robota) i dopiero wtedy uzyskujemy pożądany efekt. W PA271Q nie ma potrzeby tego robić, no chyba, że potrzebujesz 10'bitowego koloru. Dlatego uważam, że posiadanie monitora 10 bit robi różnicę, gdyż niewielkim kosztem można uzyskać b. dobre efekty.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3876
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 21:21 - pn

danielchrzaszcz pisze:
01 października 2018, 20:26 - pn
Henioo pisze:
Czornyj pisze:
01 października 2018, 13:44 - pn
Henioo pisze:
01 października 2018, 13:34 - pn
Czornyj, a pokaż pomiar bieli z tej walidacji ustawienia w Multiprofilerze? To tylko dwie zakładki w lewo w tym wyniku walidacji SVII Obrazek Jaka tam deltaE bieli wyszła? W punkt?
Wyszła odchyłka 0,001-0,002 w zależności od kopii sensora, której używałem.
To jest tint, delta uv, a jak dE, jak różnica w CCT?

Jak to mawiają w sieci - "video, or it didn't happen!" Dawaj screena Obrazek

Najlepiej takiego, żeby było widać ustawioną w MP albo w menu ekranu biel na np 6500K przy 80cd, i obok jej pomiar w SVII Obrazek


No to ja dam. Taki tam przypadkowy pomiar. 200K i delta uv 0,0024

20181001_141319.jpg

Drugi pomiar, bardziej prawilny bo na środku ekranu, dał 6275K i uv=0,0028. A oba były przy DUC na 5. Jak wyłączam duc to uv sięga 0,0035 a CCT 6190K.
Pytalem o to juz dawno temu.
W pa272 czy pa322 jest to samo 6500 w multiprofilerze to nie to saoo co w svii
Rozjazd 200-300K
Racja. Robiłem "kontrolę" w marcu i teraz też z ciekawości. Ucieka górą "+" 150-300K, dołem do "-" 50K. Ustawienia z palca w OSD dają podobne rezultaty.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3876
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 21:41 - pn

Natomiast interesuje mnie jeszcze kwestia, dlaczego w SV2 Calibration Priority jest standardowo ustawiony na Maximize Contrast Ratio bez możliwości zmiany. Ktoś wie, kiedy aktywuje się możliwość wyboru Best grayscale color tracking? Zakładając, że mam taką sytuację, aby skorzystać z tej drugiej opcji i nie mogę. A chcę.. chociażby z czystej ciekawości. Instrukcja do SV2 nic o tym nie mówi, po za tym, co już jest w samym programie ("This option will not be used if a calibration Target with a Contrast Ratio of other than Default is selected").
Załączniki
SV2-CALprior.JPG
SV2-CALprior.JPG (79.12 KiB) Przejrzano 2061 razy
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 22:36 - pn

Na wstępie witam wszytkich.
Podłączę się do wątku.
Mam PA272W-SV2 i PA271Q, SpectraView II, Colormunki Design i w PA272 kalibracja na 6500K, gamma 2.2 i luminancja 120cd/m2, gamut natywny. Po zakupie PA271Q i wyjęciu z kartonu obraz na obu się różni. Kalibracja PA271Q za pomocą SVII, parametry te same co w PA272 i nadal się różni. Pomyślałem, że może Colormunki kiepski, ale w fabryce przyrządy mieli na pewno lepsze, więc reset do ustawień fabrycznych i w obu wybieram te same ustawienia – nadal kolory się różnią, PA272 jakby cieplejszy. Co zrobić, żeby na obu obraz wyglądał tak samo? Czy może pomóc jeśli w SVII stworzę profil monitora np. PA272 i skopiuję go w windows do profilu PA271, przy takich samych ustawieniach monitorów?
Na załączonych zdjęciach może będzie widać różnicę w kolorach.
Z czego wynika ta różnica? Z technologii podświetlenia w matrycach? Czy nie powinno być tak, że jeśli fabryka kalibruje monitor do zadanego punktu bieli i określonego gamutu i gammy to bez względu na różnice w technologii obraz będzie taki sam / zbliżony na różnych monitorach?
Załączniki
zdjęcie.jpg
SVII.jpg
monitory.jpg
gradient.jpg
Excel.jpg
ekran.jpg
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 22:43 - pn

Chyba Czornyj już to gdzieś tłumaczył. Z powodu różnego widma podświetlenia przyrząd pomiarowy reaguje nieco inaczej niż tandem wzrok-mózg.

Wyrównaj sobie barwę bieli "na oko". Zmień koordynaty bieli w MultiProfilerze, przy zachowaniu wszystkich pozostałych nastaw (gamut, jasność, gamma itp.)

Skoro już jesteś taki "Kozak" i masz oba monitory obok siebie, to opisz różnice w obrazie na obu monitorach, pomijając drobne różnice w barwie bieli. Wybierz zwycięzcę porównania.
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 22:48 - pn

Czyli jak to w życiu, nic nie jest takie proste jak się wydaje ;-) Ale czy przypadkiem na nastawach fabrycznych nie powinno to być uwzględnione, czyli jeśli z fabryki wychodzą skalibrowane monitory, to niezależnie od zastosowanego podświetlenia użytkownik widzi to samo? No bo inaczej jaki sens ma kalibracja, jeśli przy dokładnie takich samych fabrycznych nastawach na PA272 widać coś innego niż na PA271Q?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 22:52 - pn

Generalnie wszystkie barwy są takie same, ale barwa bieli jest wyjątkowo wredna i wzrok-mózg od razu wychwytuje drobne różnice. Ponoć adaptacja chromatyczna wzroku nieco inaczej przebiega przy nieco innym widmie. Nie znam się na tym na tyle, aby podjąć próbę wyjaśnienia zjawiska. Barwę bieli trzeba więc dopasować wzrokowo, a wszystko inne na podstawie kalibracji lub fabrycznie wg MultiProfilera.

PS. Ja bym dopasowywał starszy do nowszego.

PS. Ja mam PA272W i PA242W i też mam różnice na fabrycznych jednakowych nastawach (sRGB, 80cd/m2). Dopasowałem biel MultiProfilerem i jest identycznie (wygenerowałem na PA242W nowy tryb na podstawie sRGB i 80cd/m2 ze zmodyfikowanymi wzrokowo koordynatami x,y bieli).
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3876
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:00 - pn

Fabryka nie "kalibruje" monitorów. Zrób, jak radzi Max i przy okazji włącz Metemerism Correction.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:04 - pn

Dziękuję za informację.
Spróbuję jutro coś podziałać.
Czyli resetuję oba monitory  do ustawień fabrycznych, wybieram w Multiprofilerze w PA271Q gamut np. native, 6500k, gamma 2.2 i 120cd/m2, następnie to samo wybieram w PA272 tylko koryguję punkt bieli "na oko" - tak, żeby na obu monitorach było identycznie? A co z profilami .icc do windows dla każdego monitora? Korekcję metameryzmu mam włączoną.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3876
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:13 - pn

Nie musi być "native". Chyba, że masz swoją dobrą drukarkę i planujesz optymalne wydruki. Wtedy szeroki gamut i odpowiednie symulacje mogą pomóc.
W 90% przypadków sRGB wystarczy i od tego radzę zacząć. Jasność 120 nitów też nie jest sugerowana na sztywno. Musisz dopasować do otoczenia, aby monitor nie raził i nie był zbyt jaśniejszy od tła. Jak nie jesteś pewien wartości to eksperymentuj. MP daje dużą elastyczność i łatwość korekt. Użyj Wizard > Custom i dopasuj ustawienia. Punkt bieli skoryguj ręcznie na wartościach x,y (sugerowane) lub myszką złap za kropkę i przesuwaj. Też bym chyba dociągnął PA272W pod nowy. Profile utworzy i przypisze automatycznie do systemu MultiProfiler, o ile ma zaznaczoną tą opcję w ustawieniach.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:17 - pn

OK. Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:20 - pn

Profile aktalizują się w locie ale trzeba robić korekty na adminie.
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

01 października 2018, 23:43 - pn

NocnyJastrzab pisze:
01 października 2018, 21:41 - pn
Natomiast interesuje mnie jeszcze kwestia, dlaczego w SV2 Calibration Priority jest standardowo ustawiony na Maximize Contrast Ratio bez możliwości zmiany. Ktoś wie, kiedy aktywuje się możliwość wyboru Best grayscale color tracking? Zakładając, że mam taką sytuację, aby skorzystać z tej drugiej opcji i nie mogę. A chcę.. chociażby z czystej ciekawości. Instrukcja do SV2 nic o tym nie mówi, po za tym, co już jest w samym programie ("This option will not be used if a calibration Target with a Contrast Ratio of other than Default is selected").
Jak miałem starego P221W to ta opcja była dostępna do wyboru. I były różnice jak stosowałem jedno albo drugie. Jak teraz kupiłem PA271Q i podłączone miałem oba i SV2 rozpoznawała oba, to opcja dalej była dostępna, ale chyba z raz zrobiłem kalibrację zmieniając to ustawienie i różnic na 271Q nie zauważyłem o ile pamiętam. Ale to mogę jeszcze sprawdzić.

Natomiast kiedy odpiąłem stary monitor i został sam PA271Q, to wyszarzyło się tak jak na twoim obrazku. I jest na stałe wybrany max kontrast. Ale, zobacz, to się składa wszystko, bo skoro i tak na gamme SVII nie ma wpływu, to i tak nie zmieni nic w kontekście jej dostrajania względem różnego priorytetu...? Więc ta opcja nie ma sensu i pewnie dlatego jest wygaszona. ALBO... została celowo wygaszona w SV2 przez NECa tak samo jak "update internal calibration" z uwagi na problemy na linii SV2-monitor, o których tu od kilku dni dyskutujemy... Ale mnie się wydaje, że skoro filozofia gammy w monitorach z silnikiem SV2 jest taka, że to silnik ją wyznacza a nie SV2, to ustawienie priorytetu jej dostrajania nie ma już racji bytu w SV2 trochę... No tak na logikę?
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

02 października 2018, 00:09 - wt

danielchrzaszcz pisze:
01 października 2018, 20:26 - pn
Pytalem o to juz dawno temu.
W pa272 czy pa322 jest to samo 6500 w multiprofilerze to nie to saoo co w svii
Rozjazd 200-300K
Ano właśnie. Po prostu silnik nieprecyzyjnie tę biel wyznacza albo ma jakieś przesunięcie, offset jakiś, albo ta biel jest tak wrażliwa, że bardzo szybko płynie albo... no już nie wiem sam, ale fakty widzę są takie (nie tylko u mnie), że po prostu biel podawana przez monitor (jego silnik), czyli ta biel w Multiprofiler, nie odpowiada temu co o niej mówi czujnik na drodze pomiaru w SVII. Czyli nie jest prawidłowa. I to jest jakby ta uwaga i dowód, że nie jest tak pięknie jak to Czornyj rysuje, że monitor prosto z pudła i idealnie świeci, bo przecież w fabryce dostrojony... no niestety :? Ja nie mówię, że to jest coś strasznego, w zasadzie to byłbym zaskoczony, gdyby jakiś monitor na fabrycznym ustawieniu był idealny. To i tak ten PA271Q jest dla mnie zaskakująco dokładny na swoim fabrycznym silniku SV... ale jednak nie zmienia to faktu, że radosne bazowanie na tym co nam podaje np poprzez interface multiprofilera, no nie jest do końca wiarygodne i ja tam bym polecał sobie robić kalibrację i tę biel ustawiać wg naszego czujnika po prostu. Ewentualnie przenieśc potem jej wynikowe xy do pozostałych presetów w monitorze (jak tak robię i działa całkiem snadnie ;-) )

Ale skoro już dyskutujemy, to do posiadaczy PA272W i i1DisplayPro miałbym pytanie, jak kalibrujecie w SVII do przestrzeni sRGB (normalna, regularna kalibracja do targetu np 6500K, gamma sRGB alboi 2,2, max kontrast, luminanacja ile tam bądź, i gamut sRGB, przy czym w opcjach programu wybrane to co w ramce na zdjęciu!!, żeby bazował na czujniku) to jakie po jej skończeniu współrzędne wierzchołków gamutu pokazuje wam silnik SV, czyli jakie widać w Multiprofiler dla presetu tej kalibracji? Czy są to wzorcowe xy dla przestrzeni sRGB, czy może jakieś nieco inne? A jeśli inne, to które są bliższe wzorcowi - te podawane przez monitor, czy te zmierzone przes czujnik i pokazane w okienu wyniku kalibracji w SVII? Dałoby mi to odpowiedź na podejście do wyznaczania gamutu przez monitory z silnikiem SVII w warunkach optymalnej, poprawnej pracy SVII i jej komunikacji z monitorem (bo w przypadku PA272w wszystko działało dobrze, jak rozumiem, bez żadnych baboli). Sam nie mam PA272W więc nie mam jak sprawdzić.

Bez nazwy-1.jpg
Bez nazwy-1.jpg (289.36 KiB) Przejrzano 1990 razy

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], noname, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68360
Liczba tematów: 4127
Liczba użytkowników: 3941
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Mik89
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu