Monitor 4k do projektowania web, digital

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
filipior
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2019, 11:47 - pt

Monitor 4k do projektowania web, digital

08 lutego 2019, 12:33 - pt

Witam Panów kolegów,

Ślędzę od jakiegoś czasu dość intensywnie to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój wielki dylemat przy wyborze nowego monitora. Głównym przeznaczeniem tego nowego monitora będzie praca nad aplikacjami mobilnymi i stronami www głównie w programie Adobe XD. Ponieważ kolor i jego wierność nie jest w tej pracy czynnikiem najistotniejszym (i tak wszystko leci w srgb) a wysoka rozdzielczość owszem (możliwość pracy nad kilkoma widokami w ramach jednego ekranu) - to zdecydowałem, że na pewno musi to być model 4K. Oczywiście dobrze by było, gdyby przy tej klasy sprzęcie jakaś tam wierność kolorów jednak była. Ponieważ spędzam przy komputerze bardzo dużo czasu z racji na pracę ale tez i w ramach rozrywki to zależy mi aby był to ekran jak najlepszy dla oczu (minimalizujący zmęczenie i zużycie biednych patrzał). Postanowiłem specjalnie nie oszczędzać, jednak wiadomo - zawsze najlepiej wydać jak najmniej a dostać za to jak najwięcej :) no i tym samym następujące monitory zwróciły moją uwagę:

NEC EA275UHD - najatńszy , rozumiem, że już końcówka linii i pewnie pozostały same kiepskie egzemplarze (?) - ale sporo jest przyzwoitych opinii na jego temat. Można jeszcze kupić wersje skalibrowaną [3000 - 3500]

NEC EA271U - nowy model, bardzo mało rzeczowych informacji (poza specyfikacjami) na jego temat na internetach, nie znalazłem żadnego testu, porównania do poprzednika itd. Także taki trochę zakup w ciemno byłby to zdaje się. [4000]

NEC EA271U COLOR - za ok. 20% ceny bazowej więcej dostajemy jak rozumiem egzemplarz igęe dodatkowo jeszcze dopieszczony , z tym że nadal problem j.w. nie wiadomo do końca co to za monitor - A cenowo zaczynamy się już wówczas zbliżać do EIZO [4800]

EIZO EV2785 - [5000]
EIZO EV3285 - [6000]

Eizo mają zdaje się panele 8 bit vs 10 bit w NEC - nie wiem czy to ma kolosalne znaczenie dla komfortu pracy i jakości wyświetlanego obrazu (w srgb w zasadzie 99% czasu). Czytałem gdzieś z kolei opinie że EIZO z małymi plamkami najbardziej przypominają albo wręcz przewyższają jakością wyświetlacze RETINA co również jest dla mnie mocnym argumentem aby wybrać Eizo.

Wydaje mi się, że gdzieś wśród tych propozycji jest monitor idealny dla mnie - jednak za chiny nie mogę zdecydować na co się zdecydować :) Czy któryś z bardziej doświadczonych panów kolegów mógłby się wypowiedzieć i jakoś nakierować czy w ogóle sensowne są te wybory, a może nawet któryś z tych monitorów może polecić ponad inne. W skrócie potrzeba obraz żyleta i poprawne kolorki :) Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do projektowania web, digital

08 lutego 2019, 12:45 - pt

EA271U jest następcą EA275UHD i w kilku aspektach jest lepszy. Nowsza matryca, 10 bitowa, co jest rzadkością w tym segmencie. W wersjach CT i COLOR ma możliwość kalibracji sprzętowej w odróżnieniu od droższych EIZO. Ogólnie bardzo dobry monitor, bez istotnej konkurencji w swojej klasie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
filipior
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2019, 11:47 - pt

Re: Monitor 4k do projektowania web, digital

08 lutego 2019, 13:07 - pt

I ten właśnie monitor Pan poleca spośród tychże ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do projektowania web, digital

08 lutego 2019, 14:09 - pt

EIZO daje najlepszą jakość po wyjęciu z pudełka, najrówniejszy ekran, gwarancję na piksele w standardzie. NEC za taką gwarancję trzeba dopłacić za wersję COLOR, ale za to dostajemy większy potencjał, lepszą liniowość, stabilizację podświetlenia przy jednak znacznie niższej cenie niż EIZO. Powiem tyle, że obecnie od kilku mcy mam EA271U COLOR na biurku i nie ciągnie mnie do zamiany, choć z racji branży, mogę postawić dowolny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu