Benq SW2700PT kalibracja

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 13:44 - pt

Ja DELL-a też widziałem fajnego. I to problematyczny model. I co z tego?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 13:57 - pt

Vicent pisze:
19 lipca 2019, 13:43 - pt
... Newer PME updates are going to be related to add new monitors to their pool of recognized displays, nothing more, ...
W wcześniejszych wersjach PME nie było możliwości kalibracji do określonej przestrzeni kolorystycznej, teraz jest, więc może coś jeszcze ulepszą w tym oprogramowaniu... :)
Vicent
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwietnia 2019, 10:10 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 14:10 - pt

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 13:44 - pt
Ja DELL-a też widziałem fajnego. I to problematyczny model. I co z tego?
Sorry, google translation looks weird.

If you are talking about dell SDK, yes, it is posible to get very accurate grey ramp calibrations with it... but no one has released that app, so a random photographer that buys an UP is alone in the desert. Also no uniformity comopensation if you use CALx.

That means that people that may be able to program such application find more easy to buy an Eizo CS and forget troubles (no critical mass of users able to do that). That is my recommendation too: Want a widegamut? buy the CS or PA that you can afford, problems solved.
AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 13:57 - pt
Vicent pisze:
19 lipca 2019, 13:43 - pt
... Newer PME updates are going to be related to add new monitors to their pool of recognized displays, nothing more, ...
W wcześniejszych wersjach PME nie było możliwości kalibracji do określonej przestrzeni kolorystycznej, teraz jest, więc może coś jeszcze ulepszą w tym oprogramowaniu... :)
Dell took about the same time to add native gamut as they do for 20 meaurements per ramp. I've been following these calibration apps for quite a long time and I have no hope for them.

Dreaming is free, but is very very unlikely that dreams related to PME became true ... and you still did not test CAL1 using AU QLED CCSS, there may be a* errors in white point, what DisplayCAL calls "assumed white point" dE between measured white and closest daylight curve white.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 14:47 - pt

Benq sw2700pt ma dwa ustawienia Niestandardowe, gdzie można regulować w menu parametrami.
Dla tych trybów niestandardowych robiłem kalibracje programową przy pomocy i1Profiler. Tak z ciekawości przełączyłem teraz na ten tryb Niestandardowy (Custom 1) i w systemie wybrałem profil jaki wówczas został utworzony przez i1Profiler. Miałem też zapisane w programiku CalibrationTester korekcje dla tego profilu (czy karty graficznej) i je wczytałem. Następnie przy pomocy ArgyllCMS/DisplayCAL sprawdziłem jak wyświetla monitor.

Fragment raportu weryfikacji ArgyllCMS/DisplayCAL :
podsumowanie_2.jpg
Pełny raport: Jak to oceniacie ? Wygląda, że jest lepiej...

Gamut pokrywa Adobe RGB, powinno być trochę więcej. Nie przypominam sobie abym przy tej kalibracji programowej ograniczał do Adobe RGB (czy jest tam w ogóle taka możliwość).
gamut_2t.jpg
PS.
Jeśli dobrze pamiętam to rodzaj podświetlenia miałem wybrany GB-LED
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 14:50 - pt przez AndN11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 14:50 - pt

Pan ciągle nie rozumie co ten test robi. To jest zgodność zachowania monitora+korekcja z opisem w profilu. Jeśli monitor jest skalibrowany sprzętowo to walidacja pokazuje co rzeczywiście wyszło na monitorze, czyli jak działa owa kalibracja. Zastosowanie korekty w LUT karty graficznej nie pokaże walorów samego monitora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 14:53 - pt

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 14:50 - pt
Pan ciągle nie rozumie co ten test robi. To jest zgodność zachowania monitora+korekcja z opisem w profilu.
Ano nie rozumiem, kalibracja (fakt, że programowa, ale co za różnica) wykonana innym programem (i1Profiler) sprawdzenie w innym: ArgyllCMS
Poprzednie sprawdzenie wyświetlania monitora było dobre, a teraz złe (bo wyniki wyszły lepsze ;) ) ?
Edit.
Spodziewałem się raczej stwierdzenia, że kalibracja programowa w i1Profiler daje lepsze wyniki od sprzętowej PME. Z takimi opiniami w internecie również się spotkałem...
Oczywiście tak być nie powinno aby sprzętowa dała gorsze wyniki (program PME do kitu ?, albo operator programu sobie nie radzi :) )
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 15:12 - pt przez AndN11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:08 - pt

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 13:44 - pt
Ja DELL-a też widziałem fajnego. I to problematyczny model. I co z tego?
To, że często sam się plujesz o brak racjonalnych przykładów i argumentów, a teraz ich nie podajesz.

"Co do 10 bitowej matrycy, co Benq-owi z niej, jeśli wyświetla minimum o dwie klasy gorzej niż 8 bitowe EIZO CS? " - to ma tyczyć się jednego modelu, tego egzemplarza czy ogółu? Zarówno pochwały, jak i krytyki powinny być czymś podparte. A nie.. dla zasady.. to BenQ, więc musi być Ch..owe!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:26 - pt

AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 14:53 - pt
Ano nie rozumiem, kalibracja (fakt, że programowa, ale co za różnica) wykonana innym programem (i1Profiler) sprawdzenie w innym: ArgyllCMS

Cały wątek dotyczy możliwości kalibrowania Benq sprzętowo. Podane zostały metody na sprawdzenie skuteczności tej "kalibracji" i jak widać wyszło tak jak wyszło, czyli kupa. Kalibracja programowa umożliwia skorygowanie wyświetlania w jakimś stopniu, ale to już jest w ogóle poza tematem, bo co za sens kalibrować programowo monitor z kalibracją sprzętową. Jeśli więc programowo wychodzi dużo lepiej niż sprzętowo to znaczy że ta sprzętowa kalibracja w nim nie działa, vide nie ma jej. Wnioski są proste.

NocnyJastrzab pisze:
19 lipca 2019, 15:08 - pt
To, że często sam się plujesz o brak racjonalnych przykładów i argumentów, a teraz ich nie podajesz.

Wyżej jest. EIZO CS jest 8-bitowe. Jak wychodzi gradient szarości po sprzętowej kalibracji względem "10-bitowego" Benq? Widać jak na dłoni.

NocnyJastrzab pisze:
19 lipca 2019, 15:08 - pt
to BenQ, więc musi być Ch..owe!

No cóż, jakby nie patrzeć... ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:38 - pt

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 15:26 - pt
Cały wątek dotyczy możliwości kalibrowania Benq sprzętowo. ...

Oj tam, w tytule wątka jest tylko słowo kalibracja.

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 15:26 - pt
... Jeśli więc programowo wychodzi dużo lepiej niż sprzętowo to znaczy że ta sprzętowa kalibracja w nim nie działa, vide nie ma jej. ...
Jest jeszcze trzecia opcja: działa źle i do tego, jak na razie, się przychylam.
PS.
Nie jest również wykluczone, że popełniam jeszcze jakieś błędy przy tej kalibracji sprzętowej.
Na pewno do nie wrócę, jak pisałem, po przejściu z DVI na DisplayPort, ewentualnie jak pojawi się aktualizacja programu PME.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 15:49 - pt przez AndN11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:44 - pt

AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 15:38 - pt
Oj tam, w tytule wątka jest tylko słowo kalibracja.

Wszyscy wiemy, że celem założenia tej dyskusji, była obrona istnienia w Benq kalibracji sprzętowej.

AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 15:38 - pt
Jest jeszcze trzecia opcja: działa źle i do tego, jak na razie, się przychylam

Jaki jest cel implementacji takiego rozwiązania, połączonego z intensywną kampanią reklamową? Chyba nie sądzi Pan, że z Benq pracują debile i nie wiedzą, że to nie działa. Prawdziwe wytłumaczenie z reguły jest najprostszą opcją. Cel jest jedynie marketingowy a produkt kierowany do użytkowników, którzy nie potrzebują kalibrowanego monitora ani nawet nie wiedzą jak rozpoznać czy ona jest i czy działa. Widać to zarówno po pańskim przykładzie, dwóch czy trzech osób z poprzedniej dyskusji na nikoniarzach i zasadniczo każdym nabywcy tego typu monitora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Vicent
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwietnia 2019, 10:10 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:51 - pt

AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 14:47 - pt
Benq sw2700pt ma dwa ustawienia Niestandardowe, gdzie można regulować w menu parametrami.
Dla tych trybów niestandardowych robiłem kalibracje programową przy pomocy i1Profiler. Tak z ciekawości przełączyłem teraz na ten tryb Niestandardowy (Custom 1) i w systemie wybrałem profil jaki wówczas został utworzony przez i1Profiler. Miałem też zapisane w programiku CalibrationTester korekcje dla tego profilu (czy karty graficznej) i je wczytałem. Następnie przy pomocy ArgyllCMS/DisplayCAL sprawdziłem jak wyświetla monitor.

Fragment raportu weryfikacji ArgyllCMS/DisplayCAL :
podsumowanie_2.jpg

Pełny raport:
i1Profiler_Measurement Report 3.8.3 — BenQ SW2700 @ 0, 0, 2560x1440 — 2019-07-19 14-12.zip

Jak to oceniacie ? Wygląda, że jest lepiej...
We have talked about this before:

1- Yes, grey looks smooth. Argyll would do it better so no neeed to use i1Profiler

2- Yes, grey looks grey and you chose an idealized profile (1 x TRC) in i1Profile, so comparison is valid. But as Tom01 says if you choose a complex profile type with 3 TRC curves("Table" in i1Profiler, or XYZLUT or curveS + matrix in DIsplayCAL), DisplayCAL (or Basiccolor) by default will try to match profile and display for verification. A 3 x TRC profile may reflect in TRC grey neutrality errors so profile validation can say OK, but calibration may be OK or Not OK. To check this select "Evaluate gray balance through calibration only" and look to a*b* in grey, so DisplayCAL reports have ways to check "fake OK" validations.
Attaching full HTML report is a valid mean to check this (you or me can check if we are seeing a fake OK validation). Attaching a screen capture is not valid because it can hide such details.
Anyway, your full HTML report shows better grey in i1Profiler than PME if you compare it against true neutral grey.

3-This is GPU calibration: Banding can happen if you do not user proper GPU hardware... this is is why people like HW calibration, it looks smooth in any GPU (GPU calibration looks smooth in some GPUs with vendor drivers)

4- Also no need to move to "Custom" OSD mode, run DisplayCAL calibration on top of CALx and when application asks you to fix white with RGB bars ignore them and click continue/start.
For example:
- you may have a display with bad grey (a* axis) when uncalibrated. That means huge corrections in GPU if you choose to do it in "Custom" OSD mode (like in your i1Profiler example)
-Let's say that PME or DUCCS from Dell or Colorbration from viewsonic fixes grey ramp "a little" but not all... for example grey range about 1.5 which is not good but not very bad.
-That HW caibration with grey range 1.5-1-7 is very easy to correct in GPU, no huge correction needed, less unique grey levels lost by GPU calibration.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 15:55 - pt przez Vicent, łącznie zmieniany 1 raz.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:55 - pt

Tom01 pisze:
19 lipca 2019, 15:44 - pt
Jaki jest cel implementacji takiego rozwiązania, połączonego z intensywną kampanią reklamową? Chyba nie sądzi Pan, że z Benq pracują debile i nie wiedzą, że to nie działa. Prawdziwe wytłumaczenie z reguły jest najprostszą opcją. Cel jest jedynie marketingowy a produkt kierowany do użytkowników, którzy nie potrzebują kalibrowanego monitora ani nawet nie wiedzą jak rozpoznać czy ona jest i czy działa. ...
Byłbym ostrożniejszy z tego typu wnioskami, chyba, że uważa się pan za człowieka nieomylnego ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 15:56 - pt

AndN11 pisze:
19 lipca 2019, 15:55 - pt
Byłbym ostrożniejszy z tego typu wnioskami, chyba, że uważa się pan za człowieka nieomylnego ...

Ja tylko wyciągam wnioski na podstawie dostępnych informacji i prostego łączenia faktów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 18:17 - pt

Vicent pisze:
19 lipca 2019, 12:55 - pt
@Tom1 & @AndN11
That high error 12dE is not related to calibration but to PME "profile maker" which is faulty when creating ICC v2 profiles.
It is common that calibration software stores as device white the value of PCS white (D50), like i1Profiler derived software and if my memory do not fail Basiccolor display (& NEC Spectraprofiler) too. But they do it in THE RIGHT WAY: since they are using PCS white instead of actual display white there is a CHromatic ADaptation matrix to (CHAD tag inside ICM file) do those conversions. ...
@Vicent, miałeś rację z tym typem profilu, z tym, że poprzednio miałem zawsze zaznaczony domyślny Profile Version v4. Teraz przy kalibracji sprzętowej PME zaznaczyłem Profile Version v2.
Poprzednio ta odchyłka punktu bieli przekraczała 12 dE, teraz jest 0.85.
podsumowanie_3.jpg
Dziękuję, sam bym na to nie wpadł, że to może mieć takie znaczenie. Także małymi kroczkami do przodu :)
Wydawał się taki prosty temat, ta kalibracja :)
PS.
Ogólnie programowa dalej lepsza.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

19 lipca 2019, 22:39 - pt

Kalibracji to niestety nie naprawia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

20 lipca 2019, 10:24 - sob

Przeprowadziłem ponowne sprawdzenie kalibracji fabrycznej trybu Adobe RGB w benq SW2700PT. Tym razem poprawnie, jak sądzę :)
Poprzednio Tmo01 i Vicent mieli oczywiście rację:
Tom01 pisze:
17 lipca 2019, 18:27 - śr
...przeprowadził Pan normalną kalibrację programową a walidacja jest profilu, nie błędów monitora. ...
_
Człowiek uczy się na błędach. Więc błędy monitora w trybie Adobe RGB tak się przedstawiają według ArgyllCMS/DisplayCAL :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Równomierność podświetlenia pomierzona w ArgyllCMS/DisplayCALw trybie fabrycznym Adobe RGB:
Obrazek

Tom01, co o tym sądzisz ? Często można spotkać opinie (pańskie również), że kalibracja fabryczna i dołączony z niej raport jest nic nie warty (zwłaszcza w Dell/Benq). Powiem, bardzo chętnie zobaczyłbym raport (ArgyllCMS/DisplayCAL, jak tu powyżej) z kalibracji fabrycznej trybu Adobe RGB przykładowo monitora PA 271Q (również 27 cali szerokogamutowego). Tak po prostu z czystej ciekawości o ile jest lepszy (dokładniej o ile ma lepszą kalibrację fabryczną).
PS.
Wyniki pewnie mogłyby być odrobinę lepsze gdyby DisplayCal dysponował dokładną korekcją rodzaju podświetlenia jaki jest w tym benku.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

20 lipca 2019, 11:14 - sob

Nie, no, brakuje mi już koncepcji jak Panu wytłumaczyć jak to działa. W tej chwili nie bada Pan skuteczności kalibracji sprzętowej, tylko naturalne cechy. Nawiasem mówiąc, jeśli mamy porównywać z poprzednimi to należy przełączyć na dE 94. Wówczas jest jak poniżej. Liniowość w szarości jakoś zasadniczo się nie zmieniła. Lekko mniejsze defekty, co raczej świadczy, że czujnik Panu wprowadza spore błędy. Proszę pamiętać, że Spydery potrafią mieć błędy własne dE 3 do 5. Jak widać po osiąganych wartościach, zasadniczo może zmieniać walory obrazu.

Korekcja widmowa zmieni tylko pomiar punktu bieli. To co w tej chwili widzi Pan jako ~6800K to jest błąd czujnika wynikający z braku korekty spd. Linearyzacja jest taka sama.

Zrzut ekranu 2019-07-20 o 11.11.13.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

20 lipca 2019, 11:16 - sob

Kalibracja fabryczna monitora serii PA jest taka, że te zielone słupki są niemalże prążkami. Teraz mam warsztat zajęty innymi monitorami, ale w tygodniu będę ustawiał takie sprzęty, mogę wrzucić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Benq SW2700PT kalibracja

20 lipca 2019, 11:23 - sob

I jeszcze jedna uwaga, interpretacyjna. Zestawienie próbek najczęściej sugeruje odbiorcom, wniosek że "kolory są całkiem ok, tylko w głębokich szarościach są zwiększone błędy". Bardzo często spotykam się z takim odbiorem, sugerującym, że jeden czy nawet kilka pojedynczych zwiększonych słupków to detal i reszta jest ok. Otóż tak nie jest. Aby to zrozumieć, zastanówmy się jak tworzony jest odcień, np purpurowy. Jest to bardzo ciemna czerwień. Może się zdarzyć kombinacja, że czerwony będzie "zmieszany" z tym szarym z wadliwego zakresu z błędem dE ~4 i odcień purpurowy będzie wytworzony z takim samym błędem! Czyli, wszystkie ciemnie odcienie są wyświetlane żle! Właśnie dlatego tak ważna jest poprawna liniowość na szarości, bo rzutuje na wszystkie inne kolory.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Benq SW2700PT kalibracja

20 lipca 2019, 11:34 - sob

Tom01 pisze:
20 lipca 2019, 11:14 - sob
W tej chwili nie bada Pan skuteczności kalibracji sprzętowej, tylko naturalne cechy.
Proszę czytać z zrozumieniem. Czy gdzieś napisałem, że badam skuteczność kalibracji sprzętowej ? I jak te naturalne cechy w trybie Adobe RGB kalibracji fabrycznej ? Chyba tragedii nie ma. Monitor da się używać wyjęty prosto z pudełka w trybie Adobe RGB ?
Tom01 pisze:
20 lipca 2019, 11:16 - sob
Kalibracja fabryczna monitora serii PA jest taka, że te zielone słupki są niemalże prążkami. Teraz mam warsztat zajęty innymi monitorami, ale w tygodniu będę ustawiał takie sprzęty, mogę wrzucić.
Nie ma pośpiechu. Proszę zrobić dokładnie jak ja. Ustawić monitor w tryb fabryczny Adobe RGB w systemie ustawić ten uniwersalny profil Adobe RGB 1998 i sprawdzić wyświetlanie monitora ArgyllCMS/DisplayCAL.
(Choć przyznam iż wolałbym jakby to zrobił "zwykły" użytkownik PA 271Q :) ;) )To jak piszę zwykła ciekawość o ile będzie lepszy ("prosto z fabryki").

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68369
Liczba tematów: 4128
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu