Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
TDK
Posty: 1
Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 23:55 - ndz

Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

06 sierpnia 2012, 00:38 - pn

Witam serdecznie wszystkich i pozdrawiam. To mój pierwszy post.
Szukam dobrego monitora domowego na dłuższy czas. Zastosowania typowo domowe - internet, czasem obejrzę film, czasem zagram w grę, czasem napiszę coś w edytorze tekstu. Nie zajmuję się obróbką grafiki ani zdjęć. Obecnie korzystam z monitora SONY SDM-HS95P z matrycą MVA i jestem zadowolony, ale chciałbym teraz monitor, który obsługuje full HD, chętnie 1920x1200. Chciałbym (jeśli to możliwe), żeby monitor był już skalibrowany przez producenta i był dobry zaraz po wyjęciu z pudełka, bo nie wiem, czy będę umiał go skalibrować. Z monitora będę korzystał zarówno w dzień, jak i wieczorami i w nocy, ale nigdy w całkowitej ciemności.
Cena - do 2000 zł. Co polecielibyście?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

06 sierpnia 2012, 12:26 - pn

Witam

Rozdzielczość FullHD to 1920x1080 a nie 1920x1200. Monitor domowo-rozrywkowe z FullHD to na przykład EIZO FS2331, FS2332. 2 tys zł na rozsądny 1920x1200 to trochę za mało, ale jeśli dopuszcza Pan niedużą modyfikację budżetu, proponuję EIZO S2243W.

PS. Nie ma czegoś takiego jak fabryczna kalibracja. To kicha wciskana przez ludzi od marketingu. Nie można w fabryce skalibrować monitora, bo przecież nie mają tam pojęcia w jakim świetle będzie pracował ani czym się zajmuje użytkownik.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
adam08
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2012, 07:35 - wt

Re: Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

06 sierpnia 2012, 18:08 - pn

Witam

Nie chce tworzyć podobnego tematu bo mam podobne oczekiwania jak kolega powyżej.

Internet 40%,filmy 30%, gry 30% bez zabawy w obrabianie zdjęć.

Miałem na wypożyczeniu Eizo FS2331 bardzo fajny poza tym ze port HDMI w zastosowaniu komputerowym zupełnie się nie sprawdza obraz jest koszmarny i nie ma go jak poprawić
Smużenie w grach czy filmach nawet mi nie doskwierało choć filmy nie wyglądały najlepiej. Może to wina złego ustawienia monitora może słabej jakości filmów? Nie wiem. Zawiodłem się tylko raz kiedy oglądałem program a białe napisy na dole przesuwały się po czarnym tle. Nie byłem w stanie ich przeczytać. Statyczny obraz bajka...ale jeżeli przyszło do oglądania obrazów dynamicznych już nie było tak różowo.

Biorę pod uwagę tez nowy monitor Eizo FS2333. Czy warto dopłacić do niego? Zależy mi na dobrej jakości obrazu i komforcie korzystania z niego abym co chwile nie musiał grzebać w parametrach monitora aby coś poprawić. Jako ze ma być to monitor do rozrywki to ma mieć rozdzielczość Ful HD. Korzystam z monitora w dzień przy oświetleniu słonecznym, wieczorem przy sztucznym czy tez w nocy przy całkowitych ciemnościach (świeci tylko monitor).PVA czy IPS...z IPS miałem do czynienia tylko z tanimi LG.Do ok 2000zł
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

06 sierpnia 2012, 20:18 - pn

adam08 pisze:ale jeżeli przyszło do oglądania obrazów dynamicznych już nie było tak różowo.
Wbrew pozorom trzeba ograniczać działanie dopalacza i bajerów do grania. Wówczas jest wyraźnie szybszy. Najszybszy jaki do tej skonstruowano to odmiana FS2333, ale jeśli ma być bardziej uniwersalny to proponowałbym S2433W. Jest pod każdym względem lepszy od FS2331.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
adam08
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2012, 07:35 - wt

Re: Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

07 sierpnia 2012, 10:37 - wt

Tom01 pisze:
adam08 pisze:ale jeżeli przyszło do oglądania obrazów dynamicznych już nie było tak różowo.
Wbrew pozorom trzeba ograniczać działanie dopalacza i bajerów do grania. Wówczas jest wyraźnie szybszy. Najszybszy jaki do tej skonstruowano to odmiana FS2333, ale jeśli ma być bardziej uniwersalny to proponowałbym S2433W. Jest pod każdym względem lepszy od FS2331.
Cenowo też dużo droższy :) czy warto dopłacać do niego az 2000, jeżeli ma służyc głównie do internetu czy filmów czasmi gry? Gry nie są głównym wyznacznikiem. Matryca PVA czy IPS w domowych warunkach typowo amatorskich, multimedialnych lepiej sie sprawdzi?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor domowy na kilka lat, full HD

07 sierpnia 2012, 11:32 - wt

adam08 pisze:Cenowo też dużo droższy :) czy warto dopłacać do niego az 2000, jeżeli ma służyc głównie do internetu czy filmów czasmi gry?
Albo dobre, albo tanie...
To sprzęt uniwersalny, dokładnie do tego co Pan wymienił.
adam08 pisze:Matryca PVA czy IPS w domowych warunkach typowo amatorskich, multimedialnych lepiej sie sprawdzi?
Zdecydowanie PVA.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu