Zintegrowana grafika + karta GPU

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Zintegrowana grafika + karta GPU

02 października 2023, 15:25 - pn

Dzień dobry.
Posiadając procesor ze zintegrowaną grafiką, chcę dokupić kartę graficzną, która służyłaby jedynie do wspomagania programów, które oczywiście dają taką możliwość np. Lightoom, czy Topaz Photo Al. Planowana do zakupu GPU zużywa około 160 W. Google "mówi", że istnieje możliwość wybierania z której grafiki chcę korzystać?
Jeżeli słucham muzyki lub przeglądam internet, nie potrzebna mi jest w tym momencie karta graficzna, która zużywa cenne 160 W, wtedy wystarczyłaby grafika zintegrowana.
Mogę monitor podłaczyć do komputera dwoma kablami. Jeden do GPU (DisplayPort), natomiast drugi do płyty głównej (HDMI), aby wybierać w monitorze z którego źródła ma korzystać. Monitor Nec PA 271Q.
W gry nie gram.
Czy to tak zadziała?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Zintegrowana grafika + karta GPU

02 października 2023, 20:54 - pn

Karta graficzna, podobnie jak każde urządzenie elektryczne, pobiera energii tyle, ile aktualnie potrzebuje. Rzecz jasna w stanie małego obciążenia i tak coś-tam pobiera, ale są to jakieś ułamki mocy maksymalnej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: Zintegrowana grafika + karta GPU

03 października 2023, 14:09 - wt

A więc super, nie muszę nic kombinować. Ale pamietam, że kilka lat temu mając inny komputer i starą niezbyt wydajną kartę graficzną, komputer bez niej pobierał 70 W, natomiast z kartą 140W, tylko przy uruchomionym Windowsie, bez działania innych programów.
rad500
Lokalizacja: Nałęczów/Lublin
Posty: 124
Rejestracja: 05 listopada 2012, 09:44 - pn

Re: Zintegrowana grafika + karta GPU

06 października 2023, 07:50 - pt

Dzisiaj pewnie sa bardziej ekonomiczne karty i w stanie spoczynku czy malego zapotrzebowania zuzywaja te 160W max, ale pewnie jakbys odpalil jakas gre to wzrasta do 400W i wiecej

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68403
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu