Monitor do pracy z tekstem

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
tedes
Posty: 8
Rejestracja: 28 grudnia 2012, 19:09 - pt

Monitor do pracy z tekstem

28 grudnia 2012, 19:34 - pt

Witam. Obecnie używam monitora eizo S1910M . Mam już go ładnych parę lat w zasadzie spełnia moje oczekiwania oprócz rozdzielczości. Po przeczytaniu tego tematu wpadła mi do głowy taka myśl ,ze może już czas wymienić monitor na nowszy właśnie CX 240. Monitora używam do pracy z tekstem wiele godzin przy dziennym oświetleniu jak również w domowym oświetleniu wieczorami. Bardzo zależy mi na tym żeby monitor nie męczył wzroku. Miałem przez chwile nowego iMaca 21,5 lecz tak mi wypalał wzrok, ze postanowiłem go odesłać mój obecny monitor pod tym względem jest dużo lepszy. W związku z tym mam parę pytań:
1. Czy EIzo cx240 nadaje się do pracy przy słabym oświetleniu wieczorami?
2. Czy wiekszy monitor 24" będzie dużo bardziej świecić niż obecne 19" co będzie miało wpływ na zmęczenie oczu?
3. Czy taka zamiana ma w ogóle sens . Może porostu niepotrzebnie wymyślam i lepiej pozostać przy tym co mam teraz?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do pracy z tekstem

28 grudnia 2012, 19:47 - pt

Zdecydowanie proponuję się zastanowić nad CG241W. To perfekcyjny monitor do Pańskich celów i warunków. Zmiana komfortu pracy będzie kolosalna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor do pracy z tekstem

28 grudnia 2012, 19:59 - pt

CX240 jest jak koło gospodyń wiejskich - tańczy, śpiewa, recytuje, daje d... i gotuje. Najbardziej uniwersalny, najprzyjemniejszy wizualnie monitor jaki popełnił rodzaj ludzki, nadaje się do wszystkiego, dla oczu jest komfortowy jak powieka.

W pracy z tekstem powinien sprawdzić się doskonale - dzięki podświetleniu B G+R LED, powłokom retardacji optycznej i satynowemu dyfuzorowi ma niesamowicie klarowną biel, bez chmurkowania/iskrzenia widocznego na konwencjonalnych, matowych monitorach LCD, przy zachowaniu czerni bliskiej ideałowi. Szeroki zakres regulacji podświetlenia umożliwia komfortową pracę w ciemności, bez najmniejszego śladu szczątkowego migotania:
http://vimeo.com/49270272
Podwójna, trójwymiarowa tablica korekcyjna umożliwi zmniejszenie kontrastu i nasycenia, które mogą męczyć wzrok podczas długotrwałej pracy (bez pogorszenia jakości tonalnej obrazu).

Jeśli tylko budżet na to pozwala, nie zastanawiałbym się 240 sekund :D
tedes
Posty: 8
Rejestracja: 28 grudnia 2012, 19:09 - pt

Re: Monitor do pracy z tekstem

28 grudnia 2012, 20:18 - pt

Dziękuje za pomoc. Trochę rożne opinie. Cx240 jest to jednak nowsza konstrukcja i skoro nie będzie męczył wzroku wieczorami to już się zdecydowałem.
tedes
Posty: 8
Rejestracja: 28 grudnia 2012, 19:09 - pt

Re: Monitor do pracy z tekstem

03 stycznia 2013, 15:13 - czw

Zakupiłem już cx240 i z wyświetlanego obrazu jestem baaardzo zadowolony. Jednak mam spore zastrzeżenia odnośnie hałasu, który generuje ten monitor. Czy to jest normalne, ze w tym monitorze cały czas pracuje wentylator a może u mnie jest coś zepsute ? Pracuje w domu i nie ukrywam ze ten hałas mi przeszkadza.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do pracy z tekstem

03 stycznia 2013, 20:00 - czw

Tak, wentylator pracuje cały czas. Nie ma na to rady.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: Monitor do pracy z tekstem

04 stycznia 2013, 13:49 - pt

OMG, to jaki to hałas jest? :shock:
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Monitor do pracy z tekstem

04 stycznia 2013, 16:12 - pt

Też jestem ciekawy. W poniedziałek się w tym temacie wypowiem (jako typ raczej mało wrażliwy na hałas wentylatorów), bo około południa stanę się szczęśliwym użytkownikiem tego modelu. :D
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Monitor do pracy z tekstem

07 stycznia 2013, 22:04 - pn

Mogę się już wypowiedzieć w kwestii odgłosu wentylatora CX240. Gdybym nie czytał o tym na tym forum to nawet bym nie wiedział, że ten wentylator słychać. Muszę praktycznie przyłożyć ucho, żeby go usłyszeć, z racji chyba małej średnicy wiatraczka jest to takie lekkie bzyczenie. Inna sprawa, że zarówno w pracy jak i w domu mam po kilka komputerów w pomieszczeniu i szum ich wentylatorów nie pozwala się przebić bzyczkowi z CX-a. Poza tym w pracy siedzę plecami do ściany i w związku z tym za monitorem mam jakieś 5 metrów pokoju a nie tak jak większość użytkowników ścianę, która odbija dźwięk i potęguje jego odbiór. Gdybym go postawił przy ścianie i siadł naprzeciwko niego to może, może coś bym tam wysłyszał. Generalnie dramatu nie ma, zwłaszcza jak ktoś przywykły do szumów w tle.
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: Monitor do pracy z tekstem

08 stycznia 2013, 12:58 - wt

To w pracy go masz czy w domu? Czy tu i tu? :twisted:

A jak wrażenia ogólne z korzystania z samego monitora?
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Monitor do pracy z tekstem

08 stycznia 2013, 13:37 - wt

Trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem. Monitor mam tylko w pracy, a z tym że w pracy i w domu to chodziło o szum kilku komputerów i że po prostu jestem przyzwyczajony do takich odgłosów.

Co do wrażeń to na razie muszę się przyzwyczaić. Nigdy nie pracowałem na 24", zawsze mniejsze. Lekko lustrzana powierzchnia też wymaga czasu, żeby do niej przywyknąć. Bardzo chciałbym mieć możliwość usiąść do SX2462, żeby zobaczyć jego bardziej ziarnistą i matową powierzchnię. Być może bardziej by mi przypasowała, ko wie. Na pewno przed kupieniem monitora do domu pojadę do Galerii Eizo pomacać różne modele. W innym wątku pisałem o nierównomiernym podświetleniu (dodałem fotkę), ciekaw jestem opinii fachowców na ten temat. Jak dla mnie jest to dość mocno widoczne, jakby co będę gadał z serwisem. Dodam, że monitor z polskiej dystrybucji z Alstoru. Ale może takie mam wrażliwe oko (w przeciwieństwie do ucha). Dzisiaj w pochmurny dzień, bez dodatkowego oświetlenia jasność mam ustawioną najniżej jak to możliwe (czyli 50 cd) i jak by była możliwość to jeszcze bym zjechał w dół, ale niestety nie da się. Od wczoraj mam w pracy dużo zajęć nie związanych z komputerem więc nie miałem czasu pobawić się nową zabawką tyle ile bym chciał.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68428
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu