2 monitory

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: 2 monitory

02 września 2013, 22:09 - pn

ZACISZE pisze:a co myślisz o Imaku 27 " ? można go wykorzystywać bez monitora graficznego ?
iMac nadaje się do wyświetlania jasnych rzeczy. Wyświetlając ciemne, widzisz głównie swoją twarz. W pracy mam iMaca 27, a w domu Neca PA271W. Jak wracam do domu do włączam swój monitor, żeby mi oczy odpoczęły. MZ iMac to MA-SA-KRA. A sam komputer do DTP jest niczego sobie. Nawet na i5.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 2 monitory

02 września 2013, 22:10 - pn

iMac jest piękny. Każdy kto patrzy na jego obraz jest oczarowany. Jest zbyt piękny bo nie prawdziwy. Obraz jest za kontrastowy i za jaskrawy. Nawet w nowych modelach, które mają dużo lepszą regulację niż stare.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4333
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: 2 monitory

02 września 2013, 22:20 - pn

Filip pisze:
ZACISZE pisze:a co myślisz o Imaku 27 " ? można go wykorzystywać bez monitora graficznego ?
iMac nadaje się do wyświetlania jasnych rzeczy. Wyświetlając ciemne, widzisz głównie swoją twarz. W pracy mam iMaca 27, a w domu Neca PA271W. Jak wracam do domu do włączam swój monitor, żeby mi oczy odpoczęły. MZ iMac to MA-SA-KRA. A sam komputer do DTP jest niczego sobie. Nawet na i5.
Tom01 pisze:iMac jest piękny. Każdy kto patrzy na jego obraz jest oczarowany. Jest zbyt piękny bo nie prawdziwy. Obraz jest za kontrastowy i za jaskrawy. Nawet w nowych modelach, które mają dużo lepszą regulację niż stare.
o-to-to, przy czym nowy imacz ma matrycę z lepszym tłumieniem odblasków, natomiast z bardziej gównianą matrycą o gorszej liniowości.

Co do i5 vs i7, to wydaje mi się że środowisko Adobe dlaczegoś słabo wykorzystuje potencjał i7. Ulepiłem ostatnio synowi piec na i7-4770K + GTX760 do gierek i nie widzę wielkiej specjalnej różnicy w CS względem najzwyklejszych i5.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: 2 monitory

02 września 2013, 22:30 - pn

Czornyj pisze: Co do i5 vs i7, to wydaje mi się że środowisko Adobe dlaczegoś słabo wykorzystuje potencjał i7. Ulepiłem ostatnio synowi piec na i7-4770K + GTX760 do gierek i nie widzę wielkiej specjalnej różnicy w CS względem najzwyklejszych i5.
Adobe w ogóle słabo wykorzystuje potencjał czegokolwiek. Przykładem może być InDesign. Ostatnio stworzyłem styl tekstowy, który łamał tekst praktycznie sam ;-) Jednym z jego smaczków było wykorzystanie stylów GREP. Niestety, po wlaniu tekstu o wielkości miliona znaków, przestało się dać na nim pracować. Każde wkliknięcie i zaznaczenie tekstu trwało 5 sekund. Po wyłączeniu GREP wszystko śmigało. Może gdyby ID wykorzystywał wszystkie rdzenie w komputerze, to by szybciej działało? Niestety wykorzystuje tylko jeden :P Zainstalowałem nawet na tym samym komputerze Windowsa - działa tak samo. Dopiero InDesign CC, który nareszcie jest 64-bitowy, częściowo załatwia sprawę. Jest na prawdę szybciej.
Dziękujemy więc programisto Adobe. Brak konkurencji jest tragiczny w skutkach.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4333
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: 2 monitory

02 września 2013, 22:38 - pn

Pamiętam, jak w niepamiętnych czasach na PC-tach pojawił się skwarek 3.x - zapieprzał tak, że nie dało się przewijać, bo chwila nieuwagi i było się na końcu kilkuset stronicowego dokumentu. Nie wspomnę o nieodżałowanym FreeHandzie, przy którym nawet najnowsze Ai to kwintesencja zamulatorstwa. Coś qv poszło nie tak - najzwyklejsze komputery mają moc wystarczającą do rozpętania i prowadzenia III wojny światowej, a programy dtp działąją bardziej ślamazarnie niż 15 lat temu...
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: 2 monitory

07 września 2013, 17:01 - sob

Kabana Marcin, Kabana ;) musi mulić trochę bo kompy by się nie sprzedawały;)
Tomasz Gut
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

09 września 2013, 12:28 - pn

Filip pisze:Jeśli chodzi o monitory, to Czornyj wyczerpał temat. Co do tabletu, to ja mam inne zdanie. W dużej mierze wielkość zależy od tego jak będziesz go używał. Jeśli chcesz tylko czasem podmalować maskę w Photoshopie, to ok, S może wystarczyć. Jeśli jednak będziesz używał tabletu zamiast myszki, to L będzie dużo lepszy, a jeśli będziesz pracował tak na dwóch monitorach, to L jest koniecznością.

zdecydowałam się na Wacom Intous pro L oraz 1 monitor Nec PA 271W, czy w takim zestawie mogę potrzebować mysz graficzną ? Pro L ma słuzyć do rysowania.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: 2 monitory

09 września 2013, 13:33 - pn

ZACISZE pisze:
Filip pisze:Jeśli chodzi o monitory, to Czornyj wyczerpał temat. Co do tabletu, to ja mam inne zdanie. W dużej mierze wielkość zależy od tego jak będziesz go używał. Jeśli chcesz tylko czasem podmalować maskę w Photoshopie, to ok, S może wystarczyć. Jeśli jednak będziesz używał tabletu zamiast myszki, to L będzie dużo lepszy, a jeśli będziesz pracował tak na dwóch monitorach, to L jest koniecznością.

zdecydowałam się na Wacom Intous pro L oraz 1 monitor Nec PA 271W, czy w takim zestawie mogę potrzebować mysz graficzną ? Pro L ma słuzyć do rysowania.
Gratuluję. Mam taki sam zestaw. Myszy raczej żadnej nie potrzebujez :-)
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

12 września 2013, 17:15 - czw

Czy takie parametry stacji graficznej są o.k ?

OBUDOWA CHIEFTEC LRF USB 3.0
ZASILACZ CHIEFTEC 500W
PŁYTA GIGABYTE core i7 usb 3.0 3xRAID
PROCESOR INTEL I7 4x3,2GHz
PAMIĘĆ DDR-3 12800U 16GB
KARTA GRAFIKI Nvidia GeForce GT-640
DVD-R Nagrywarka
SDD 128GB SAMSUNG PRO 840
2x 2TB HDD 7200 SATA 64MB RAID 0/1
Windows 8 64-bit PL
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: 2 monitory

12 września 2013, 18:17 - czw

Zestaw jak najbardziej OK.
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

12 września 2013, 18:37 - czw

i te elementy będą ze soba kompatybilne ? ktoś się na tym zna , czy warto coś wymienić na coś innego ? A może coś dodać ?
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: 2 monitory

12 września 2013, 19:24 - czw

ZACISZE pisze:i te elementy będą ze soba kompatybilne ?
Prawdopodobnie tak. Ale to Windows, więc okaże się w praniu.
gorky
Posty: 186
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:07 - sob

Re: 2 monitory

13 września 2013, 13:33 - pt

Karta graficzna niepotrzebna, trzeba tylko kupić płyte która obsłuży grafikę zintegrowaną w procesorze. Zasilacz lepiej wsadzić Seasonic lub XFX, nawet 360W wystarczy. Chiefteki to straszne padło ostatnio.

No i mimo wszystko popieram przemówców - do zastosowań czysto graficznych w Windowsa bym się nie pchał.
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

15 września 2013, 09:51 - ndz

A na jakim oprogramowaniu pracujesz ?
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: 2 monitory

15 września 2013, 14:55 - ndz

Te komponenty zestawu to są tak ogólnie wymienione, że nie sposób powiedzieć czy to będzie ze sobą grało i co to warte. Trzeba by konkretnie - jakie dokładnie elementy z modelami lub numerami producenta. Wtedy można coś powiedzieć.

Jeśli chodzi o pomysł rezygnacji z osobnej katry graficznej to jestem sceptyczny - coraz więcej programów korzysta z CUDA, również aplikacje do 2D, więc okrojenie tej możliwości od razu na dzień dobry to zbędna oszczędność, zwłaszcza, że komp ma być z dotacji.

Dopiero co składałem sobie komputer do grafiki (zastosowania zarówno 2D jak i 3D oraz podstawowa edycja wideo, czyli ogólnie do wszystkiego co się zwie grafiką) i każdy element pieczołowicie wybierałem, do każdego znalazłem przynajmniej 5-6 dobrych testów w internecie, żeby upewnić się, że to będzie dobry wybór. Sprawdzałem na stronach producentów czy przykładowo konkretny model pamięci był testowany z wybraną płytą główną itp. Ale warto było - wszystko śmiga aż miło, mega stabilnie, cicho, chłodno i nie mam wątpliwości, że na długie lata (raz ze względu na pewien zapas mocy i możliwości, a dwa ze względu na to, że najbardziej kluczowe dla trwałości elementy były brane z najwyższej półki).
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

17 września 2013, 13:18 - wt

mkrupa pisze:Te komponenty zestawu to są tak ogólnie wymienione, że nie sposób powiedzieć czy to będzie ze sobą grało i co to warte. Trzeba by konkretnie - jakie dokładnie elementy z modelami lub numerami producenta. Wtedy można coś powiedzieć.

Jeśli chodzi o pomysł rezygnacji z osobnej katry graficznej to jestem sceptyczny - coraz więcej programów korzysta z CUDA, również aplikacje do 2D, więc okrojenie tej możliwości od razu na dzień dobry to zbędna oszczędność, zwłaszcza, że komp ma być z dotacji.

Dopiero co składałem sobie komputer do grafiki (zastosowania zarówno 2D jak i 3D oraz podstawowa edycja wideo, czyli ogólnie do wszystkiego co się zwie grafiką) i każdy element pieczołowicie wybierałem, do każdego znalazłem przynajmniej 5-6 dobrych testów w internecie, żeby upewnić się, że to będzie dobry wybór. Sprawdzałem na stronach producentów czy przykładowo konkretny model pamięci był testowany z wybraną płytą główną itp. Ale warto było - wszystko śmiga aż miło, mega stabilnie, cicho, chłodno i nie mam wątpliwości, że na długie lata (raz ze względu na pewien zapas mocy i możliwości, a dwa ze względu na to, że najbardziej kluczowe dla trwałości elementy były brane z najwyższej półki).
możesz pochwalić się co i jakie zestawiałeś ?
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: 2 monitory

17 września 2013, 13:48 - wt

płyta główna: MSI X79A-GD65 (8D) - zależało mi na FireWire dlatego ten a nie tańsze modele tej serii;
procesor: Intel Core i7 3820 3,60 GHz BOX (S2011) - świadomie najtańszy procek tej serii, wyższy model jest 2x droższy a bynajmniej nie daje 2x większej wydajności więc mi się nie opłacał bo nie wiadomo jak wypaśnego procka nie potrzebowałem;
chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera PRO HE1224 CPU Cooler - tanie i wydajne, ale w sklepie nieprawidłowo mi je założyli i temperatury były kosmiczne, dopiero jak rozebrałem wszystko na części pierwsze, włożyłem backplate, porządnie przesmarowałem procesor i użyłem właściwych śrub to temperatury dramatycznie spadły;
obudowa: SilentiumPC Gladius X80 Pure Black z bocznym oknem - relatywnie tania, dobrze wykonana i niemal wszystko mająca;
pamięć: Patriot Viper 3 DDR3 4x8GB 1600MHz CL9 - ten model ma prawdziwe 1600MHz a nie podkręcone 1333 sprzedawane jako 1600, poza tym MSI podaje, że te pamięci były testowane z wybraną płytą główną i chodzą stabilnie;
grafika: GeForce GTX 770 EVGA 4GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) Classified - zależało mi na 4GB pamięci i dobrym chłodzeniu, do 2D absolutnie takiego potworka nie potrzebujesz;
zasilacz: Corsair AX860 80PLUS Platinum 860W, fully modular, 120mm wentylator - jeden z najlepszych zasilaczy, topowa seria Corsair, napięcia trzyma idealnie bez względu na obciążenie, wydajność na poziomie 80Plus Platinum, spory zapas mocy;
dysk SSD na system i programy: Plextor SSD 2,5" 128GB 540/340 MB/s 92k IOPs 7mm;
HDD: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600 (nigdy nie sparzyłem się na WD a z innymi różnie bywało, jeśli WD to warto pamiętać, że mocno promowane serie Green i Red nie mają 7200 obrotów, tylko obroty zmienne, w Blue są stałe 7200);
system operacyjny: Microsoft Windows 8 Pro 64 bit OEM DVD PL;
WiFi: TP-Link karta Wi-Fi USB 300Mb/s TL-WN822N - sprawdzone, że nawet przez kilka żelbetowych ścian sygnał z tego modelu jest idealny;
listwa zasilająca: APC Performance SurgeArrest listwa zasilająco-filtrująca, 8 gniazd, tel./net/coax PF8VNT3-FR - droga ale o bardzo dobrych parametrach, w przyszłości chcę zainwestować w dobry UPS, żeby mieć czas zapisać projekty jak napięcie padnie.
Awatar użytkownika
ZACISZE
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 01:49 - ndz

Re: 2 monitory

19 września 2013, 08:08 - czw

mkrupa pisze:płyta główna: MSI X79A-GD65 (8D) - zależało mi na FireWire dlatego ten a nie tańsze modele tej serii;
procesor: Intel Core i7 3820 3,60 GHz BOX (S2011) - świadomie najtańszy procek tej serii, wyższy model jest 2x droższy a bynajmniej nie daje 2x większej wydajności więc mi się nie opłacał bo nie wiadomo jak wypaśnego procka nie potrzebowałem;
chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera PRO HE1224 CPU Cooler - tanie i wydajne, ale w sklepie nieprawidłowo mi je założyli i temperatury były kosmiczne, dopiero jak rozebrałem wszystko na części pierwsze, włożyłem backplate, porządnie przesmarowałem procesor i użyłem właściwych śrub to temperatury dramatycznie spadły;
obudowa: SilentiumPC Gladius X80 Pure Black z bocznym oknem - relatywnie tania, dobrze wykonana i niemal wszystko mająca;
pamięć: Patriot Viper 3 DDR3 4x8GB 1600MHz CL9 - ten model ma prawdziwe 1600MHz a nie podkręcone 1333 sprzedawane jako 1600, poza tym MSI podaje, że te pamięci były testowane z wybraną płytą główną i chodzą stabilnie;
grafika: GeForce GTX 770 EVGA 4GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) Classified - zależało mi na 4GB pamięci i dobrym chłodzeniu, do 2D absolutnie takiego potworka nie potrzebujesz;
zasilacz: Corsair AX860 80PLUS Platinum 860W, fully modular, 120mm wentylator - jeden z najlepszych zasilaczy, topowa seria Corsair, napięcia trzyma idealnie bez względu na obciążenie, wydajność na poziomie 80Plus Platinum, spory zapas mocy;
dysk SSD na system i programy: Plextor SSD 2,5" 128GB 540/340 MB/s 92k IOPs 7mm;
HDD: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600 (nigdy nie sparzyłem się na WD a z innymi różnie bywało, jeśli WD to warto pamiętać, że mocno promowane serie Green i Red nie mają 7200 obrotów, tylko obroty zmienne, w Blue są stałe 7200);
system operacyjny: Microsoft Windows 8 Pro 64 bit OEM DVD PL;Mój informatyk twierdzi że nie potrzebuję chłodzenia PC Fortis bo Intel ma swoje własne chłodzenie... już zaczynam żałować że daję komuś złożyć komp. chć powinnam mu ufać bo ma licencję Microsoftu jednak grafikiem nie jest :(
WiFi: TP-Link karta Wi-Fi USB 300Mb/s TL-WN822N - sprawdzone, że nawet przez kilka żelbetowych ścian sygnał z tego modelu jest idealny;
listwa zasilająca: APC Performance SurgeArrest listwa zasilająco-filtrująca, 8 gniazd, tel./net/coax PF8VNT3-FR - droga ale o bardzo dobrych parametrach, w przyszłości chcę zainwestować w dobry UPS, żeby mieć czas zapisać projekty jak napięcie padnie.
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: 2 monitory

19 września 2013, 09:31 - czw

ZACISZE pisze:Mój informatyk twierdzi że nie potrzebuję chłodzenia PC Fortis bo Intel ma swoje własne chłodzenie... już zaczynam żałować że daję komuś złożyć komp. chć powinnam mu ufać bo ma licencję Microsoftu jednak grafikiem nie jest :(
Oczywiście Intel dodaje swoje "stockowe" chłodzenie. Jednak jak cenisz sobie ciszę albo planujesz trochę podkręcić procesor to zapomnij o wynalazkach Intela. Trochę się procesor nagrzeje i wentylator zacznie chodzić jak suszarka. A z ciekawości zapytam - jaki konkretnie certyfikat Microsoftu ma ten informatyk? Bo nie widzę, żeby jakikolwiek certyfikat MS zaświadczał o umiejętnościach konfiguracji nowych zestawów komputerowych: http://www.microsoft.com/learning/en-us ... rview.aspx

To, że informatyk nie jest grafikiem absolutnie w niczym nie przeszkadza jeśli tylko ma pojęcie co i jak należy dobierać oraz jakie są Twoje potrzeby. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że to różnie bywa. Przez 15 lat pracowałem na uniwersytecie na etacie inżynieryjno-technicznym jako biolog (a właściwie biofizyk), mieliśmy na wydziale zatrudnionych przez ten czas w sumie kilku informatyków, a mimo to wszyscy pracownicy i tak lądowali u mnie w sprawach wszelakich - począwszy od problemów typu wirus, odzysk danych albo zamulone Windowsy po diagnostykę i drobne naprawy sprzętu komputerowego (chociaż nie należało to do moich obowiązków, ale lubiłem pomagać w miarę możliwości i ostatecznie mi się to naprawdę w życiu zwróciło).

Jeśli nie jesteś pewna czy ten informatyk dobrze Ci złoży kompa, to lepiej znajdź jakiegoś pasjonata, który może mieć lepszą orientację.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 2 monitory

19 września 2013, 09:48 - czw

Bo informatyk a technik komputerowy to zupełnie co innego a jest powszechnie mylone. Informatyk ma niewiele wspólnego z komputerami, ich obsługą, serwisowaniem. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68625
Liczba tematów: 4146
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu